Widok

do mam podających mleko krowie?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
jakie mleko podajecie swoim pociechom UHT czy świeże? i pytanie które nurtuje mnie najbardziej czy trzeba je przegotować czy wystarczy podgrzać w mikrofalówce? niestety nie mogę znaleźć żadnej sprawdzonej informacji na ten temat. z góry dziękuje za odp.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przegotowuję , pasteryzowane butelkowe.Nie wiem czy mozna podac tylko podgrzane .Sama jestem ciekawa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podaje świeże nie gotuje. Nigdy UHT.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Świeże mleko od krowy i przegotować jeszcze? To dramat lepiej się napić herbaty to smak poczuć można wychowałem się na takim mleku nie gotowanym prosto od krowy, a choroby wymyślamy my ludzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja podaje swieze, na poczatku kupowalam BIO, teraz juz takie normalne. UHT nawet nam nie kupuje, wiec dziecku tym bardziej. No i na poczatku przegotowywalam i studzilam, a teraz juz tylko podgrzewam, ale nie w mikrofali tylko w garnku.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam lekarka kazała gotować. Nie więcej jak 0,5l dziennie. Nie wiem do jakiego wieku. Teraz ma 2l3m
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja podaje swojemu zwykle mleko w kartonie a czasem w butelce i jak mam czas to faktycznie w garnku podgrzewam ale jak się spieszymy gdzieś to w mikrofali grzeję 30 sekund :) mój mały ma 3 lata :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale swieze macie na mysli od krowy czy swieze pasteryzowane? Bo jesli pasteryzowane to juz przeciez jest zagotowane, wiec po co znowu gotowac? Tylko traci wlasciwosci.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja Aniu jak wyżej napisałam już kupuje w kartonie czasem w butelce i podgrzewam nigdy nie gotuję a prosto od krowy z tego co wiem to trzeba gotować jest dla dzieci za ciężkie do strawienia i za tłuste :) oczywiście to są moje informacje może któraś z mam ma inne informacje na ten temat :) a gotowałam do 1,5 roku :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mleko świeże nie uht, nie w mikrofali tylko w blaszanym kubeczku na "gazie", i gotowalam przynajmniej do 1,5 roku potem juz roznie, teraz maja 4,5 i 2,5 i pija prosto z lodowki bo nie chca cieplego- chyba ze kakao.
wypijaja/zjadaja tak ok 0,5l zadko wiecej,wliczam w to jogurty,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pasteryzowane, gotuję, bo i tak tylko kakao robię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie gotuje zadnego mleka - chyba ze do kakao
a najczesciej kupuje pasteryzowane w niskiem temp ktore ma jakies wartosci odzywcze te pasteryzowane w wysokich temp to zwykla woda zabarwiona na bialo ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, zgadzam sie mleko od krowy trzeba gotowac. Ale chyba piszac mleko świeze macie na mysli to mleko pazsteryzowane w butelkach? Ono juz jest po obrobce termicznej i nie powinno sie go gotowac. Mleko UHT to poddane pasteryzacji w duzo wyzszej temperaturze niz pasteryzowane butelkowe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podaje pasteryzowane w butelce, nie gotuję tylko podgrzewam w garnuszku.

Pasteryzowane = poddane obróbce cieplnej w tem. nie wyższej niż 100 st. C
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proces uth to podgrzanie do temp pow 100stopni czyli pozbawienei tego mleka wszelkich walorow odzywczych a potem ochlodzenie tego mleka
Te mleka pasteryzowane wniskich temp sa wazne kilka dni
Szkoda ze tak malo u nas mlekomatow z mlekiem prosto od krowy :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mjakmama, gdzie kupujesz to mleko pasteryzowane w niskiej temp. bo mi nie wpadło w oko takie mleko, no chyba że przeoczyłam :/ jakiej firmy ono jest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
carefurr http://zimnemleko.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
thanx
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a w jakiej cenie taka butelka bo u mnie 1,5 litra to codziennie idzie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie pamietam ale chyba miedzy 3 a 4 zl i nie zawsze jest na stanie te 3,2 czesto brakuje
u nas tez tyle tego mleka idzie ;) ale moje to tylko wode i mleko pija, czasami swieze soki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no mój też wodę pije tylko nic innego nie chce a 2 razy w tygodniu wyciskam sok z jabłek i marchewki ale robię placuszki naleśniki gofry płatki na mleku no i codziennie karton do półtora idzie chyba bym zbankrutowała jakbym za 3-4 zł butelkę kupowała codziennie :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
karolina ale te co pokazalam ono nie powinno byc podgrzewana bo podgrzaniu jest jak te uth czyli bezwartosciowe i ja na nim nie gotuje bo wowczas to troche marnotrastwo tego mleka ;)
te pasteryzowane w niskiej temp uzywam to picia bezposrednio bez podgrzania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mleko UHT traci tylko witaminy - jeśli chodzi o zawartość wapnia/białka jest identyczne jak w każdym innym mleku (to tak na marginesie).

My kupujemy mleko tzw. świeże i podgrzewamy tylko do płatków/kaszki gotowanej na mleku itp.
Do picia nie gotuje/nie podgrzewam.

Czasami udami się dostać mleko prosto od krowy i takie również cała rodzina pija bez podgrzania.

My i tak jeszcze dajemy mm (młody ma prawie 2,5 roku) - mleko zwykłe dostaje kilka razy w tygodniu na śniadanie a na kolacje zawsze mm. Jak skonczy sie nam zapas mm to planuje juz z iego zrezygnować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no może nie powinno ale mój mały zimnego mleka nie chce pić tylko ciepłe dlatego kupuje zwykle w kartonie i na takim robię własnie placki naleśniki itp. :) a takie w butelce kupuję do grzybka tybetańskiego :) no ia masz racje jakbym miała robić placki naleśniki na mleku z butelki za 4 zł to marnotrastwo jest :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój ma ciut ponad półtora roku teraz, od 14mca podaję do 180ml mleka krowieka dziennie, bez znaczenia czy uht czy tylko pasteryzowane, oba rodzaje są po obróbce termicznej, więc podgrzewam tylko w mikrofali, żeby było ciepłe.
Jakbym dostała mleko prosto od krowy, to bym zagotowała. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja pilam 7 lat prosto od krowy:) a moja mała zwykle 1,5% z lodowki lub kakao na cieplo
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podaje mleko od krowy po zagotowaniu, mam to szczescie, że blisko stoi mlekomat:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to nie jest tak ze dzieciom powinno sie podawac 3,2 %?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdzieś mi się obiło o uszy, że najwyżej 2 %, ale nie wiem gdzie mi się obiło, więc nie pamiętam czemu :)
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mamaalanka masz rację - dzieciom powinno podawać się 3,2%.

Dorośli piją w niższej zawartości tłuszczu,bo cholesterol i te sprawy ;)
A dzieci potrzebują tłuszczu, bo jest w nim m.in. cholesterol potrzebny do budowy hormonów.

Każdy wiek ma swoje potrzeby ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No wlasnie,a juz sie przestarszylam ze mu za tluste mleko podaje.Moj maly pije 2 kubki mleka 3,2 w butelce, podgrzanego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez daje 3,2%.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez daję 3,2 %:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na wieczór i rano przegotowuje mleko z kartonu 3.2 i daje z kaszą manna a jak mała ma zachciankę na mleko to wlewam normalne do szklanki i pije...bez przegotowania....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
daję z kartonu 3,2% ;] sporadycznie na ciepło jako kakao :] czasem na zimno do picia(np. popicia placków, racuchów) :] codziennie do kawy zbożowej :)

mleko prosto od krowy dla mnie jest za tłuste. sama go nie piję(zresztą nikt poza Teściową go nie pije) - co najwyżej robimy twaróg ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja też używam 3,2 :D mówiłam tylko, że gdzieś słyszałam, że nie powinno się dawać, ale no zabijcie mnie jak powiem Wam czemu :D
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sa proby podawania, aha dziecku powyzej 3rz mozna juz dawac takie 2%, a nie 3.2%, takie to dzieciom od 1rz do 2 rz.

czytalam to na stronach brytyjskich np. www diary.co.uk czy cos takiego...

a stosuje takie ekologiczne tzn organic, a jak w kawiarni jestem z pociechami to zamawiam im takie zwykle spienione mleczko ze slomka tzw.babycinno, w przedszkolu corka tez dostaje mleko w kartoniku i jest 2%. jest w grupie 3-5latki, ale jak byla 2-3latki tez takie...dostawala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja daję córce mleko 3,2% homogenizowane-pasteryzowane (z butelki) po podgrzaniu. Nigdy nie podgrzewam w mikrofalówce bo podobno mikrofale zmieniają strukturę białka na toksyczne (nie znam się, wolę podgrzać naturalnie).
Na UHT parę razy zrobiłam kaszę mannę i dziwiłam się dlaczego dziwnie smakuje. Gdy ugotowałam na homogenizowanym - to było to czyli palce lizać!
Podobno dziecko powinno dostawać chudsze mleko ale wolę to co smaczniejsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja czytalam ze powinno sie dawac 2% dlatego ze 3,2 jest za tluste, za ciezkie dla malego zoladka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koniecznie musi byc przygotowane. Zawsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Nocleg z dzieckiem w Krakowie lub okolicach (4 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone miejsca? Potrzebujemy 2/3 noclegi: dwoje dorosłych i jedno...

ciekawe książki dla 4 latka jakie czytacie? (55 odpowiedzi)

czy możecie polecić jakieś fajne tytuły książek dla 4 latka do poczytania na dobranoc. W...

thermomix -czy warto kupic?? (8 odpowiedzi)

Hejka-czy moze któraś z was ma thermomix??dzisiaj w pracy o nim słyszałam ze taki boski, troche...

do góry