Widok

do mieszkańców gminy szemud słów kilka

Koleczkowo Kielno Temat dostępny też na forum:
do mieszkańców gminy szemud słów kilka
Od 2013 .. pisze się : Zakupiliśmy i wymieniliśmy w całej Gminie 6 tyś.! wodomierzy radiowych – no to faktycznie wielki sukces – wydarzenie na XXI wiek - za nasze abonamentowe pieniądze , taki nowy, cykliczny składnik haraczu za wodę i ścieki - wcześniej kupowaliśmy wodomierze sami i przekazywaliśmy na gminę albo płaciliśmy Gminie wprost – a tak sobie myślę czy stoi czy leży to się po prostu nam, za nasze pieniądze należy i tyle w temacie.
Budujemy społeczeństwo obywatelskie – przepis 1.
Jak zostać Prezesem ….
Recepta jest prosta, zapisać się jako druh ochotnik do zaprzyjaźnionej jednostki osp. później jakieś szkolenia i ćwiczenia – absolutnie nie … jakieś akcje ratownicze z narażeniem - ratujące życie ? może mienie ? ależ nie ..! Należy kupić mundur, taki twarzowy i uzyskać mandat wsparcia i poparcia i przeprowadzić akcję zakupu za pieniądze nasze gminne i strażaków też wóz bojowy, może wyremontować remizę i to tyle.
Budujemy społeczeństwo obywatelskie – przepis 2.
Jak „uzyskać” poparcie organizacji pozarządowych...
Ogłosić konkurs na realizację zadanie publicznego, zebrać wnioski i ocenić .. oczywiście przez Komisję .. wg kryteriów bardzo nieprecyzyjnych, a przepraszam są .. mniejsze lub większe czołembicia bo i tak wszyscy dostają mniej lub więcej, bez związku z efektami czy rezultatami.
Budujemy społeczeństwo obywatelskie – przepis 3
Mieliśmy z siedzibą w Szemudzie taką organizację LGD Kaszubska Droga, budowaną oddolnie, z dużym wysiłkiem osób fizycznych w tym przedsiębiorców takich małych, jednoosobowych oraz stowarzyszeń - po prostu przez Obywateli, głównie z naszej gminy. Takie partnerstwo miało być z Gminą. Teraz też ona jest ale społecznicy zostali z niej wyślizgani. Tam są jako członkowie – oczywiście niezależni od Wójtów ale przez nich rekomendowani można powiedzieć zainspirowani urzędnicy Urzędów Gmin i zakładów budżetowych (a swoją droga czy płacą składki?) oraz radni z wójtowskich komitetów, oczywiście od nich niezależni – nie wierzycie, to sprawdźcie, po nazwiskach ich poznacie … Będziemy musieli zacząć budować społeczeństwo obywatelskie od nowa, od początku ale tym razem bez jakiegokolwiek udziału administracji bo ta zniewala „prośbami”.
Taką rozmowę posłyszałem: Dwoje rozmawia i Pierwszy KTOŚ mówi: Mam jedno pytanie? Drugi odpowiada: Proszę bardzo, ale jedno .. - no i Pierwszy pyta: Dlaczego wójt gminy nie zatrudnia zastępcy i sekretarza gminy? Drugi myśli .. myśli .. Hm .. no przecież zgodnie z ustawą ma taki obowiązek.. w końcu odpowiada … może nie ma chętnych .. e nie .. chyba nie chce mieć świadków albo nie chce się dzielić. Pierwszy nie daje za wygraną – A jak jest w Gminie?! Odpowiedź : A … to jest już drugie pytanie!
Czytam ulotkę Wójta RK i nie wiem brać to na poważnie czy .. no to trochę o przytulaniu… nie, nie ... do kobiet. Czy można przytulić i przyjąć za swoje wyniki i efekty działań poprzednich ekip – okazuje się, że można – przypisać sobie całe 72 km kanalizacji i całe 30 km sieci wodociągowej i napisać: jam Ci to uczynił.
Takie określenia jak rozbudowa – to pojęcie szerokie i pojemne bo zakup jednej czy dwóch zabawek na plac dla dzieci to też modernizacja. Budowa dróg nawet 50 km to czasem tylko utwardzenie mniej lub bardziej tymczasowe nawierzchni płytami YOMB – też ważna sprawa. Określenie jednak wiele prawdziwsze. Jak w dowcipie 1,5 ( czytaj półtora ) dodać 1,5 ( półtora ) to czasem cały tor a nie trzy. Jedno być może fałszywe ale jak brzmi !!.
Wójt RK lekceważy mieszkańców. Dowód? Proszę bardzo. Jest takie określenie w materiale - cytuję : setki mniejszych i większych inwestycji. Stwierdzenie takie po prostu powala! Taki ogrom. A Łebno dalej nie ma kanalizacji! Miało mieć. A słowo dużo znaczy. Dobrze byłoby zobaczyć jak wygląda w nakładach za cztery lata, na sołectwa zrównoważony rozwój Gminy w wydaniu ekipy rządzącej, bo rodzą się kontrowersje, że co innego się mówi a co innego robi.
Hasło: Działajmy RAZEM nie oznacza tego co my rozumiemy, a tylko po prostu ładnie brzmi. Mam nieodparte wrażenie, że inwestuje się w gminie nieproporcjonalnie. Inwestuje się tam gdzie Wójt i jego ekipa spodziewa się wystarczającej liczby głosów do reelekcji!? Mylę się?
Odpady to problem sam w sobie istotnie ważny. Mamy jedną z wyższych stawek w regionie a mieliśmy jako gmina ewoluować, tanieć!! Mieliśmy przyjąć nowe rozwiązania w zakresie domów letniskowych okresowo użytkowanych, a przedsiębiorcy w gminie też mieli się do systemu dorzucić i co.. i nic. Przywiązujemy uwagę do środowiska. A swoją drogą KTO weryfikuje i w jaki sposób liczy osoby zamieszkujące w gospodarstwie domowym?
Słyszał KTO!? Czy PIS zrobiło oficjalną konwencję wyborczą? Czy tylko udają, że walczą a faktycznie popierają RK? Nic nie wiemy o programie kandydata na wójta.... czy jest tak dobrze, że nie może być lepiej? Czy może chodzi tylko o przejęcie najbardziej niezadowolonych w takim wymiarze by nie zaszkodzić obecnej władzy.
Teraz przy ograniczonej kadencyjności Wójt odbębni dwie kadencje i kopną go do góry, do posłów.
Zadłużenie Gminy jest faktem i niemałym i w ostatnich latach kwotowo wzrastającym. Czy mamy wiedzę o pełnym zadłużeniu? Co w końcu z obligacjami? Czy są one? Czy nie? Wykazane w budżecie w pełnej kwocie czy tylko kwoty odsetkowe? Czy oprocentowanie kapitalizowane do wykupu z prolongatą? Może zapytanie publiczne, a może jakiś redaktor dociekliwy? Wieloletnia Prognoza Finansowa do roku 2025 wykazuje zadłużenie corocznie, lekko malejące na poziomie 20 i kilku milionów i dalej już malejące pod warunkiem, że nie zabraknie kasy i na warunkach stałych nie trzeba będzie zadłużenia zwiększać by opłacić niezbędne wydatki i kolejnej drogi w szczere pole. Wójt RK zadłuża gminę, fajnie żyje on i jego ekipa, zbiera poklask ale trudności będzie zbierał następny bo teraz dwie kadencje max. Kiedyś w Gminie już taką sytuację przerabialiśmy.
Mądry człowiek, niejaki Joseph de Maistre /filozof i polityk/ powiedział:
Naród ma taką władzę na jaką zasługuje
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 7

To smutne co piszesz, tylko co z tego ma teraz dla wyborców wynikać? Co proponujesz?. Miałam te same wątpliwości i dałam temu wyraz kilka miesięcy temu choć nie jestem tak dobrze zorientowana w szczegółach. Większość przyznała mi rację tylko co z tego? Wójt nas rozgrywa i robi co chce bo traktujemy swój dom jak izolowaną twierdzę i nic poza świętym spokojem nas nie zajmuje. Ludzie pracują w Trójmieście i nikomu nie chce zaangażować się w sprawy gminy. Przykre to ale jakoś nie widzę wyjścia. Choć proponuję, żeby głosować na nowe osoby bo stary układ się tak zakotwiczył w błogostanie, że dobrze byłoby go przewietrzyć. Pozdrawiam
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 7

Każdy z nas ma wolną wolę i chyba potrafimy proste fakty "mieszkańca "zanalizowac i wyciągnąć wnioski, jestem daleko od milosci wiem nam panującego, bo na jego wodolejstwo nie nabiore się napewno - cytuję :" zrealizowano większe i mniejsze inwestycje " -koniec cytatu, ja na ten lep populistyczny nie idę i moja percepcja jest trochę większą niż on sobie wyobraza,tylko dziwię się niektórym, że nie potrafią oddzielić plew od ziarna, a wydawałoby się że są dorosłymi
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Beka, pierwszą część wywodu zrozumiałam i nawet popieram jednak reszty nie rozumiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Żal mi ciebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakie inwestycje -może te konczone po poprzednikach ,płyty jumbo - przy duzym udziale finansowym mieszkańców ulic - ale o tym już zapomniał się pochwalić, ale fajnie można organizować sobie igrzyska wyborcze na imprezach plenerowych m.in. za Twoje i moje pieniądze, ostatnio w Szemudzie powstała chyba najważniejsza i największa inwestycja -fontanna, LGD zostało wyrugowane z Szemuda łącznie z osobami -spolecznikami,aktualnie w dużej mierze hurtem zapisali się pracownicy UG i nic nie słyszę aby ta organizacja chciała współpracować z lokalnymi stowarzyszeniami,bo do tego m. in. powstała i w statucie takie zadania, jestem ciekawy jak wyglądają też składki tych hurtowników, czy to nie są działania koniukturalne, można tak w nieskończoność, a poza tym poprzednia prezes mieszka w bojanie, zasiegnijcie wiedzy u źródła, można pisać w nieskończoność, a też się pytam -czy prawdą jest że żona naszego gospodarza korzysta z wyjazdów z pracownikami UG zagranicznych i nie tylko,nie płacąc żadnych pieniędzy, jeżeli tak się dzieje to ja się nie zgadzam, dlatego mówię o ziarnach i plewach
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak ma zrobić kanalizę w Łebnir skoro Bojano i koleczkowa ciągle marudzi, a to chcą tu ulicę, a tu chcą mieć chodnik, tam lampę tu rozbudować szkołę. Oni chcą hy cała gmina tylko dla nich budowała a z nikim się nie dzieliła. Chyba dobrze że nie ma zastępcy i sekretarza. Nie chce mieć świadków. Cóż za bzdura. Jakby chciał wybrać zastępcę to by wybrał kogoś z rodziny, a potem vy wszyscy marudzili że kogoś z rodziny wziął. Poprzedni wójt nic nie robił. Ten zaczyna wszędzie po trochu robić i wszyscy marudzą. Będziecie się bili o wójta, a to nie on nakłada podatki itp.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 18

Poprzedni potrafił sam kopać rowy jak robili telefonizację gminy korona z głowy mu nie spadła nie pisz już tych bzdur jak nie masz o tym pojęcia.Normalnie tak sobie pier....lisz byle pier ...lic.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mam nadzieję, że mieszkańcy Kielna nie wezmą sobie do serca tego co tu wypisują niektórzy. My mamy przecież wszystko co można sobie chcieć. Piękną drogę spacerową dla matek z dziećmi. Super miejsce dla spotkań .Mamy szeroki dostęp do ośrodka zdrowia /dosłownie/ i do lekarzy specjalistów. Mamy piękne i drogie latarnie.Pewnie ten kto chciał zamieszkać na wsi jest lekko rozczarowany - ale co tam?. Kielno pamiętajcie kto Wam to wszystko zrobił. Koszty finansowe i społeczne nie grają tu żadnej roli. Kto by się martwił wywłaszczeniami i kupowaniem za złotówkę prywatnej ziemi.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Poprzednik kopał rowy bo taka była jego praca. Za to mu płacili. A po poza tym nie wiem co zrobił, chyba przygarnął s6
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Anonim, może przejdziesz na forum swojej wsi. Trollujesz, wciskasz informację nie dotyczące Bojana, tu poruszane są interesy naszej wsi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bardzo trafne. Bardzo.
Żal serce ściska.. zwłaszcza, kiedy się patrzy na biedną parę przestraszonych łabędzi stojących na brzegu jeziora kieleńskiego.. bojących się wejść do wody, bo na wodzie od wiosny do późnej jesieni szaleją jakieś dzikusy nie wyżyte. Malibu kwitnie i powiększa się z roku na rok. Auta z miasta się zjeżdżają i zanieczyszczają nasze naturalne środowisko. Hałas i amok jakiś. Są istoty.. w tym także ludzie, które takiej bomblerki nie wytrzymują.
Kolejny temat: Dąbrówka.. spokojny lasek.. enklawa spokoju kiedyś!
Można było pójść na spacer z dziećmi.. z psem.. z rodziną..
Co mamy dziś?...
Asfalt jest wylany i nikt tam się nie kieruje obowiązującą prędkością czy dozwolonym tonażem.
Strach do lasu wejść.. nie mówiąc o przejażdżce rowerem..
Pomyślcie ludzie kogo wybieracie na wójta.. obudźcie się!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co ma wójt do ludzi korzystających z jeziora w Kielnie. Druga sprawa, to chyba dobrze że wylał asfalt, nie możemy ciągle żyć w średniowieczu. Jak ktoś chce mieszkać na totalnym odludziu to niech wyjedzie z okolic trójmiasta.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

Podzielam twoja opinie! Brak dbania o środowisko naturalne jest grzechem niewybaczalnym obecnego wójta! Do tego dochodzi brak
kontroli spalania i smog w okresie grzewczym, zatrute powietrze. Jezioro było w 2004 zrenaturalizowane, posadzone szuwary, obiecane
ławeczki, obiecany teren spacerowy dookoła jeziora. OBIeCANY! I co! Prywata! Brak odpowiedzialności za środowisko naturalne!
Dewastacja! Kiedyś odławiano , zarabiano. Pływało ptactwo wodne a teraz hałas i smród!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może i poprzedni wójt kopał rowy, ale czego to dowodzi??? W połowie gminy nic się nie działo. Od Szemuda w stronę Gdańska to był świat zapomniany. Warzno wyglądało jakby się zatrzymało w poprzedniej epoce. Pamiętam jak dziury w Kielnie łatali. Przyjechał stary rumpel, wywalili trochę asfaltu do dziury i potem pracownicy to łopatą równali. Tak było niestety.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dzisiaj znalazłem w skrzynce ulotkę kandydata na wójta ze zdjęciem pewnej wdowy po królu puchu i pierza, który upadł na ziemię i w niej już pozostawił zostawiając niebywałe długi, których ta wdowa nie zamierzała spłacać bo spadek odrzuciła, to zrobiło mi się lekko, że mamy p. Kalkowskiego.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla kogo cała gmina buduje ? Sprawdź sobie jak niewspółmiernie rozłożone są koszty. Na pewno nke dla Koleczkowa i dla Bojana
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

mieszkaniec i mnbv ip 5.173.152 to ta sama osoba
trolle
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

drżyjcie tchórzliwe szczury liczące na anonimowość, luukajcie a się ubawicie
jutro hicior !!!!- przed rozpoczęciem ciszy wrzucam adresy głównych "działaczy" forum, będzie heca
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

boję sie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie te szczurolapki, skończyło sie na strzępienia geby
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już nie jeden tryskał wiedzą na temat adresów. Właśnie dla takich cwaniaków lepiej nie podawać nic. Sam obraża i chce uczciwości, no geniusz czysty w swojej klasie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po kilku latach po tym wywodzie mogę śmiało powiedzieć, że nic się nie zmieniło. Wójt tylko wokół swojej d... robi i tam gdzie najwięcej wyborców. Reszta go nie interesuje.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wojt powinien juz dawno niebo ogladac w innej lokalizacji i towarzystwie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety wójt sam by wiele nie zdziałał. Załatwił sobie radnych z których większość nic nie robi tylko podpisuje co im wójt każe. Zupełnie nie mają własnego zdania i nie robią nic na rzecz swoich miejscowości.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potrzebny wykaz radnych z Bojana, szczególnie tych co zaliczyli koszty podyplomowych studiów wójta i koszty pięciogwiazdkowego hotelu w poczet budżetu gminy. Wójt nie ma wstydu, a radnych trzeba rozliczyć.
Ciekawe, że żaden z nich pod swoim imieniem i nazwiskiem nie wypowiada się na forum w podnoszonych sprawach,
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://szemud.pl/sklad-rady-gminy-szemud.html
Akurat Ci z Bojana stoją murem za wójtem w każdej sprawie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie. To po prostu pionki i to nie jest przesada.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przekupki bez wlasnego zdania wchodzace rysiowi w d
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byle do koryta sie dobrac
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba być ubogim, nie tylko w sensie materialnym żeby utracić niezależność za dietę radnego. Kiedyś żadnych diet nie było, zwracane były koszty dojazdu, radni nie tracili dniówek za pracę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla przypomnienia tutaj można ocenić wójta i radnych
https://www.portalsamorzadowy.pl/gmina/szemud,842.html
Zachęcam do oceny, można po odpowiednim czasie wystawiać noty ponownie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Praca (4 odpowiedzi)

Przyjmę osobę do prac porządkowych, zagospodarowania terenu. Chętnych proszę o telefon 730903722.

Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co? (684 odpowiedzi)

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z...

Glosujcie (12 odpowiedzi)

Dalej na kalkowskiego i jego pryncypałów to w Bojanie napewno zobaczycie zmiany na lepsze jak...

do góry