Widok

gorączka 40 stopni

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witajcie. Wiem, że jestem jedną z wielu mam z Trójmiasta, które ostanio walczą z tak wysoką gorączką u swoich dzieci, dlatego proszę o Waszą pomoc. Moja córcia od 7 dni ma ponad 40 stopni, przez 4 pierwsze dni bardzo trudno było obniżyć gorączkę. Do tego zawalone zatoki, gardło, zaropiałe oczka, kaszel, wymioty i biegunka. Dostała antybiotyk Klacid, niestety nietrafiony (pewnie winowajcą jest wirus). Pani doktor rozkłada ręce i każe czekać, ale ja już nie wiem na co. Mała prawie nic nie je i jest coraz bardziej osłabiona. Błagam, napiszcze, jak Wy sobie poradziłyście z tym paskudztwem. I proszę o namiary na rozsądnego pediatrę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
oooo moj Boze..taka gorączka wysoka przez kilka dni?! Niewiem na co czekasz....Az dziecko Ci padnie? Juz dawno bylabym w szpitalu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kilka dni po 40 stopni- szok, poprsiłabym o skierowanie do szpitala, nie wolno u dzieci doprowadzać do takiej gorączki, to na bank jest wirus, zatem poprosiłabym o skierowanie do szpitala, żeby uniknąć drgawek gorączkowych, które są nieprzyjemne i groźne!
Przyciśnij pediatrę o skierowanie do szpitala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli gardło nie wyglada anginowo psikaj hasco-septem , tantum Verde , napewno tez ma podrażnione od wymiotów............
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
zbijaj gorączkę ibufenem i paracetamolem na zmianę , podawaj Enterol , Smecte (jeśli nie chce wypić to podstepem choc po troszku ........ja enterol /smectę rozrabiam z wodą z dodatkiem soku malinowego - byle tylko wypiła). Dopajaj wodą chłodną (ciepła wzmaga wymioty) co kilka minut po łyzeczce , odgazowana pepsi działa przeciwwymiotnie (u nas sie sprawdziła). Jesli wogóle dziecko chce jeść choc wątpię pozostań przy suchej bułce, biszkoptach...........nie podawaj nabiału, soków przecierowych, kubusiów itp to pogarsza sprawę.
Mysle , że antybiotyk był zupełnie zbędny zapewne to wirus ale oczywiście bądzcie pod kontrolą lekarza.
Mojego synka 4 lata - w zeszłym roku taki wirus trzymał ponad 7 dni - w zasadzie tak naprawde ustapiło wzytko po 2 tygodniach ...........myslałam , że się wykonczymy:-(.
Powiem Ci na pocieszenie, że takie biegunkowe sprawy miał w tym roku juz 2 razy (wiadomo przedszkole ) ale o dziwo przeszedł naprawde bardzo łagodnie mysle ze poprostu jakos sie juz uodpornił na tego wirusa ............ dlatego tak lekko tylko go łapie.
naprawde bardzo pomocne jest podawanie Enterolu /Lakcidu .............codziennie i nawet juz po infekcji podaje jeszcze kilka dni .
Mam nadzieje że objawy ustapią - pilnuj żeby się nie odwodnił !!Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym pojechała do szpitala -dziwna doktor co każe ci czekać .Na co przepraszam?

jak nie je to może sie odwodnić nie czekaj jedź na polanki

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Małą ma necałe 3 lata.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja już dawno bym pojechała z tym do szpitala...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A w jakim wieku jest dziecko?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry