Widok

ile but ma byc wiekszy od stopy?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Chodzi mi o dziecko.Zawsze mam z tym problem.1cm,czy pol?Jak wy kupujecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeden cm to chyba tak akurat bo 0,5 to szybko wyrosnie no ale to tez zalezy w jakim wieku dziecko bo starszym chyba az tak szybko nie rosnie mojemu to rosnie az za szybko:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1cm...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie chodzi mi o 2,5 latka.przymierzam sie do kupna butow na wiosne,takze na jakies 3 miesiace i chce kupic przez neta...A nie chce zeby sie o wlasne nogi potykal:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak jak pisza dziewczyny bucik powinien byc wiekszy o 1 cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pamiętaj, że należy mierzyć stópkę jak dziecko stoi:)

my wczoraj kupowaliśmy byty i mogliśmy kupić albo ok 0,6 cm albo 1,3 i wzieliśmy te większe:) dobrze córce sie w nich chodzi i mam nadzieję, że ponosi jeszcze jesienią:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na tzw.jeden palec ;) Jeżeli wchodzi (na pięcie) palec wskazujący to but jest dobry

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
max 1 cm


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak jak Dejwi pisz MAX 1 cm - i wtedy bucik jest lekko na wyrost ale można spokojnie już nosić - normalnie do chodzenia pominno być min 0,5 cm .
Większy zapas utrudnia dziecku chodzenie (nawet jeśli nam się wydaje że jest ok) i źle wpływa na młode stópki.
Wiem że opcja na wyrost jest bardzo kusząca aby maluch dłużej w jednych butach pochodził ale niestety musimy się pogodzić z tym że nie unikniemy tego :/
(na początku też chciałam kupować większe butki ale ortopeda bardzo ładnie mi wyjaśniła jakie mogą być skutki noszenia za dużych butów czyli powyżej 1 cm zapasu)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mojemu zmierzylam dzis stope,odrysowalam na kartce i ma rowno 17.W internecie wypatrzylam buty bartka i maja 18cm wkladke.To chyba kupie te.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mniejsze maja 17,5...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mamoalanka - lepszym sposobem jest pójść do sklepu i przyłożyć stópkę do miarki ponieważ nawet dokładne odrysowanie nie da prawdziwego wyniku - możesz też połozyć linijkę przy ścianie i przyłożyć stópkę tak aby pięta dotykała ściany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oki,dzieki za rade,zaraz to zrobie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak Wy mierzycie ten rozmiar miarką?

bo tak naprawdę bucik bucikowi nie równy, co firma to inna numeracja ..
więc nawet jak na miarce wyjdzie mi 23 to but innej firmy, w tym rozmiarze może być za mały ..

ja właśnie Młodej postawiłam stopy na kartce i odrysowałam i podług tego chyba, będę kupować nowe
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi dziś pani w sklepie tak własnie kazała mierzyc nóżkę, wyjeła wkłądkęz butów które chciałam kuoić, na tą wkładkę bosą nogęMłodej i jak był centymetr luzu to było ok.
Ps. w ecco w FH fajne przeceny (to dla zainteresowanych):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sylwia no ja wlasnie tez tak zrobilam.Mozesz isc tez do Bartka i tam malej zmierza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emiliana - fajne przeceny w ecco tzn po ile buty? I jakie? Juz wiosenne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie jakie przeceny w ecco?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w ecco na matarni -50% czyli ok 130zł za zeszłoroczna kolekcję
w fashion za te same buty 40zł więcej
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozmiar 23 i okoliczne nie wiem jak inne rozmiary
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupilam dzis ecco mimic, dla chlopca,rozm 25, za 139zl, na szadolkach,wiosenne

duzy wybor dla dziewczynek
dla chlopcow troche mniejszy
ceny od 139-179
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja wczoraj na szadółkach też mimic za 169 ale to pewnie zalezy od modelu:)
dzisiaj te same buty na matarni były 40zł tańsze...
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny czy lepsze są te Ecco Mimic czy elefanteny? Chcę kupić córeczce krótsze butki na wiosnę. zastanawiam się nad tymi trzema modelami
http://www.eccoshop.pl/75007157223/Product.aspx
http://www.elefanten.de/catalogue/catalogue.do;jsessionid=780FDB45A288E1D2AED63B2083556D93?act=showBookmark&favOid=287432
http://www.elefanten.de/catalogue/catalogue.do?act=showBookmark&favOid=287541

Dziękuję za pomoc;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
macałam jedne i drugie i te elefanteny mają "niepełną podeszwę" wiec bałam się, ze bedzie przemakać i się przeszoruje jak dziecko będzie biegać po piasku, betonie
postawiałam na ecco, mieliśmy je jesienią i super się sprawdziły:) sa miękkie i lekkie:) podobały mi się jeszcze "emel"
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki:) Pani w Deichamannie zachwalała te niepełne podeszwy, jako bardzo wygodne, giętkie itd.:) ale nie wiem jak w praktyce. Czy widziałaś może takie krótkie modele Ecco Mimic? Na teraz mamy butki, więc potrzebujemy krótszej wersji na cieplejszą wiosnę;)

A na jesień poszukamy podobnego fasonu, jak w podanym przez Ciebie linku:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niestety dla dziewczynki nie było niższych tzn. były ale nieprzecenione:(
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na szadółkach było coś takiego
http://allegro.pl/ecco-balerinki-mimic-r-25-wiosna-wyprzedaz-30-i2176597271.html
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Szadółkach mają przecenione kolekcje i zeszłoroczne i jeszcze starsze. Czy duży wybór, trudno powiedzieć, dla dziewczynki trochę było. Kupiłam butki na wiosnę, miały kosztować 120pln (więc i tak chyba spoko za skórkowe botki) przy kasie okazało się, że kosztowały 69pln.

Ponoć mają nie wszystkie ceny pozmieniane zgodnie z systemem.

Z dorosłych butów też coś tam było przecenionego, ale moje dziecię nie pozwoliło żeby dogłębniej sprawdzić temat... niewdzięczna... ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mojej kupilam teraz buty jakies o,5 cm wieksze ,znowu rozmiar wieksze juz byly duzo za duze,wiec znowu za dwa miesiące bede musiala tak czy siak kupić nowe.
apropo,czy waszym dzieciom tez nogi rosna tak szybko?boje sie ze moja bedzie wielką stopą,ma 2 lata,2 miesiące i te nr 25 juz sa na styk.wiec na wiosne ,lato 26.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mogę sie tylko o ecco wypowiedzieć i bardzo jestem zadowolona z nich
Mieliśmy już różne firmy, ale ecco nam się sprawdziły najlepiej

Buciki kupuję zawsze max 1cm większe

Nóżka mojej małej jak na razie rośnie wolno, ma dwa lata i dwa miesiace a rozmiar 22 nosi w chwili obecnej ( chociaż to zależne od bucika ) bo niektóre musi mieć 23
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No dobra a ja mam pytanie. jak z miarki (takie z deichmana) mi wychodzi że młoda ma rozmiar 20 to mam szukać rozmiaru 21???
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najlepiej wyjąć wkładkę i na niej na stojąco mierzyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak jak Inka pisze, wyjąć wkładkę i postawić stópkę na niej
Jeżeli wkładka nie jest wyjmowana, pchnąć stópkę do przodu i zobaczyć ile miejsca zostało przy pięcie
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nyzosia: zmierz linijką ile cm to jest rozmiar 20 i szukając butków mierz wkładki (jesli np. Młoda nie jest z Tobą w sklepie) - niestety rozmiar 21 z deichana nijak może mieć się do 21 np. ecco
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie,najlepiej zmierzyc nozke w cm,bo kazdy rozmiarowka jest inna.Dziewczyny a wy juz ubieracie wiosenne butki maluchom?Oczywiscie pytam tych co juz kuipily:)Jesli chodzi o rozm stopy to moj ma kopyto.2,5r i 17cm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już zakładam, ale mamy kozaczki wiosenne, jeszcze półbutów nie ubieram
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no my dzisiaj jedziemy kupić wiosenne bo jak zaczelam mierzyc wkladke i stopke zimowych (zainspirowana tym watkiem hehe) to okazalo sie ze zapasu jest zero (kurcze nie sadzilam ze tak szybko wyrosnie z tych butków)
Zastanawiam się nad daichamnem (bo mam blisko) ewentualnie w akpolu te emel.
http://www.deichmann.pl/PL/pl/shop/chlopiece/chlopiece-buty-chlopiece/00006001081621/półbuty%20dziecięce.prod?r=5&c=3&filter_size=212@25&orderby=topseller&st=PRODUCT&filter_cat=chlopiece/chlopiece-buty-chlopiece
Kurcze mam nadzieję że coś dzisiaj kupimy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jest cos w ecco w rozmiarze 25-26 bo my musimy taki rozmiar kupic
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a z allegro nikt nie zamawia?ja zamowilam bartka to wyszlo 100zl taniej niz w sklepie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emiliana - no to piękna przecena :D a skąd wiedzieć które buty są po 70zł? jeśli cen jeszcze nie zmienili?

mam ochotę jutro podjechać do FH i zobaczyć czy coś w takiej cenie dostaniemy :] rozmiar 27?

dzisiaj byłam w Deichmannie i CCC w GP - w tym drugim sklepie jest większy wybór :] te nowe butki z serii Junior Kids - fajne, skórzane, dobrze się zginają :] za 89zł? czy jakoś tak :]
inna seria/firma (nie jestem pewna czy na zew. też skóra ale w środku tak - całość, nie tylko wkładka) za 59zł czy 69?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja raz malemu kupilam buty w smyku.Tez byla skorzana wkladka.Mysle sobie.ok.Troche pochodzi i jak mu syry walily!Jeju,gorzej niz staremu:)Wasze maluchy tez tak maja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Emiliana - no to piękna przecena :D a skąd wiedzieć które buty są po 70zł? jeśli cen jeszcze nie zmienili? "

Nie mam pojęcia :) przy kasie się dowiedziałam.
Życzę niespodzianek na zakupach ;)

Mała rzecz a cieszy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inka mam pytanie-cy butki, które kupiłaś mają na wkładce takie "wybrzuszenie" jak w butach Bartka, czy są płaskie? Te buty, które kupiłam z przeceny w deichmannie są jednak zdcydowanie twardsze i się nie zginają taknjak ecco, czy elefanteny. Mała zaczęła chodzić na palcach i martwię się, że to wina źle dobranych butów... Dotykałam dziś te ecco i chyba się na nie zdecydujemy. zwłaszcza, że znajoma rehabilitantka mówiła, że buty dobrze dobrane są bardzo ważne:) Odnośnie tych ecco okazuje się, że ta przeceniona kolekcja jesienna z ecco niczym się praktycznie nie różni od aktualnej kolekcji wiosennej. Te wiosenne mają jedynie białą podeszwę:):)

Dziękuję za pomoc;)
Tak się jeszcze zastanawiam ecco mimic czy te elefanteny....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bylismy dzisiaj w FH i ecco na młodą 200 zł!!! a najlepsze to to że rozmiar 19 i 20 były za 100 zł...

My jednak mamy już rozmiar 21 - a jesienią miała 19:)

Kupiłam w końcu adidasa - zwykłe trampki na rzepy. trochę sztywne ale młoda lata w nich jak szalona. no i mają fajny bajer z wyjmowaną wkładką a na wkładce mają narysowane gdzie powinny być paluszki żeby były dobre buty:)
Te buty ma na 2-3 miesiące a potem wejdziemy w sandały:)))
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W ecco w outlecie te buty są droższe, w sklepach ecc zeszłorocza kolekcja 129zł czyli tyle co elefanteny.

Ja "oszaleję" z tymi butami:) wciąż przypominam sobie, jak znajoma rehabilitantka dała nam wykład o butach....:) i pewnie się zdecydujemy na elefanteny lub ecco.... w porównaniu z nimi te buty, które kupiłam w deichmannie są mega sztywne.
[url:]http://lilypie.com/">
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to ja się pochwalę moją "inteligencją" :)
własnie kupiłam adidasy Młodemu - bardzo fajne bo z zamszu i fajna elastyczna podeszwa i co ? wracam do domu, porownuje jeszcze raz nowe buty z tymi co nosi (w sklepie oczywiscie wszystko na szybko bo mlody zmeczony i placzliwy) sa identyczne a to znaczy ze kupilam buty nie takie co mialy byc grrry - ech szkoda gadac, a oddac nie moge bo oderwalam metki :/
A może któraś jest chetna ?
http://forum.trojmiasto.pl/Nowe-adidasy-roz-23-t315785,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dodam że obnizam cenę z ogłoszenia na 90 zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kwiatek my miałyśmy elefanteny jesienią i super się sprawdziły.

Teraz Hela lepiej chodzi więc zdecydowałam się na adidasa.

Sorha ale że co? ten sam rozmiar kupiłaś?:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my dzisiaj na matarni kupilismy ecco 24 bo 23 byly na juz a te 24 z lekkim zapasem i wlasnie za 129zl wiec sie oplacalo akurat takich jak bym najbardziej chciala nie bylo ale byly dwa inne modele rownie ladne i jedne wzielam polecam bo mieli na 23 wszystkie akurat na wystawie dla chlopcow i mysle ze jeszcze sporo innych. dla dziewczynek tez byly ladne. moj ma 1,5 roku a rozm 24 z lekkim zapasem wiec mysle ze max do lata bo jemu stopa rosnie w przerazajacym tempie:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez bylismy w FH. Ceny wielu par butow zawyzone. Jak zapytalam o super przecene przeceny to kobieta stwierdzila, ze u nich nie ma. Ze napewno kolezanka nie kupila u nich butow za 70zl...
Nie to nie - kupimy innej firmy :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nyzosia - no ten sam :/ ja nie wiem jak mierzylam mlodemu te w ktorych chodzi ze mi wyszlo ze nie ma zapasu 0,5 cm (a ma) - a w sklepie te adidaski wydawaly mi sie wieksze. Wiesz jak to jest - dziecko marudzi, godzina prawie 19, pani w sklepie twierdzi ze rozmiar wiekszy sa duzo za duze, ty sie spieszysz itd.
chyba mi sie myslenie wylaczylo - dopiero w domu (jak oderwalam metki) to wpadlam na pomysl aby na spokojnie porownac i wyszlo ze sa praktycznie takie same;
ech jeszcze maz mnie "nakrzyczal" przez telefon za te buty, bo akurat jest w szczecinie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sorha masakra! wcale się nie dziwie że nie mogłaś się skoncentrować:) Oby szybko udało Ci się je sprzedać...
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki :) pocieszam się tylko tym ze Młody jednak nie chodził w zamałych butach hehe jak mi sie wydawało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kwiatek, nasze ecco mimic nie mają wybrzuszenia, są płaskie ale na wkładce jest zaznaczone miejsce gdzie takowe w innym butach sie znajduje, jednak ecco są zupełnie płaskie i ta jest ich zaleta:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kwiatek - tu jest moja stara aukcja :] robiłam zdjęcia naszych pierwszych Ecco Mimiców :] http://archiwumallegro.pl/trzewiki_ecco_w_super_stanie_trampki_coccodrillo-1763202033.html
one w środku są płaskie - tylko mają takie dziurki na wkładce :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i kupiliśmy:) ecco mimic :) cena dużo bardziej atrakcyjna niż w outlecie czy internecie. 129zł:) A tak naprawdę 59zł:) bo dziś sprzedały się nasze jesienne Bartki za 70zł:) także jestem happy:)

Rozmiar już 22;) pół roku temu Bartki kupowaliśmy w rozmiarze 20:) także dwa numery do przodu;) w ecco wkładka 21 była na styk, a w 22 mamy ok.1cm zapasu. A przy rozpiętych rzepach mogę włożyć palec między butem a stopą, więc rozmiar mam nadzieję ok:) Już po raz drugi usłyszałam, że mała ma dość wąską stópkę. Wiem, że elefanteny mają różną tęgość stopy, ale jednak wygrały ecco:)

Ale powiem Wam, że miałam strasznyyyyyy dylemat z kolorem:)
Zastanawiałam się nad dwoma- brudny róż i czerwony. Zdecydowaliśmy się na czerwony, bo jest bardziej żywy (podobnie jak ten fioletowy, który kupiła Inka). Mam na teraz kurtkę brudny róż, ale na wiosnę mamy ubranka w różnych kolorach, więc mam nadzieję, że te buty czerwone będa ok:) Swoją drogą- czy wybierając kolor kierujecie się, by pasował do kurtki, czy zupełnie nie zwracacie na to uwagi?:) Ja wciąż nie jestem do końca przekonana czy dobrze wybrałam jeśli chodzi o kolor...
http://www.eccoshop.pl/75010157161/Product.aspx (w rzeczywistości są jaśniejsze, w środku zielony)
http://www.comfortbut.pl/product-pol-320-Buty-niemowlece-ECCO-MIMIC.html

Te ecco mimic są tak miękkie i elastyczne, że zakładanie ich to przyjemność:) Nasze buty kupione z przeceny są dość twarde i musiałam sie "namocować" jak je zakładałam:) także jednak jest różnica:)

Jak się buty sprawdzą to zapewne kupimy takie na zimę;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a w ecco rozm 28 maja z tak tanio?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy w matarni maja wieksze rozmiary czyli 28 , 29 dla chlopcow?
do kiedy ta promocja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wczoraj widzialam jakies ale nie wiem dokladnie czy tez 129 czy nie czasem 159zl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny

orientujecie sie czy w ecco na matarni sa jakies zeszloroczne sandalki po okazyjnej cenie?

ecco mimic juz kupilam w ałtlecie (139zl) i teraz chcialam okazyjnie kupic sandalki

dziekuje za pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kwiatek ja sie kierowałam by pasowały nam do kurtki:) ale ostatecznie nie robi mi różnicy jak kolor:) byle nie słodki róż:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zawsze kupuję na tyle większe buty, żeby dało się do buta włożyć palec wskazujący za piętą synka. Czytałam ostatnio, że są już buty na szybko rosnące stopy z takimi wkładkami, które można wyjąć i wtedy dziecko chodzi w nich dłużej http://kobietamag.pl/buty-ktore-rosna-razem-z-dzieckiem/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozmiary mogą się różnić w zależności od producenta. Zawsze warto znać długość stopy dziecka i wtedy porównać do dlugości wkładki dodając odpowiedni zapas.Na blogu WesoleBuciki opisujemy dokładnie jak zmierzyć stopę dziecku, wtedy zakupy przez internet stają się przyjemnością :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jakie biuro podrózy najlepiej?? (5 odpowiedzi)

Chcemy leciec pod koniec kwietnia na wycieczke i nie wiem ktore biuro podrozy wybrac....

echo serca płodu-gdzie w Gdańsku? (30 odpowiedzi)

Czy orientujecie sie, gdzie poza Invictą, zrobię badanie echo serca płodu? Co prawda mam...

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...

do góry