Widok

ile za chrzest w parafii

Oliwa Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam, planuje chrzest mojej pociechy? Ile teraz jest co łaska? 50-100 PLN. Ile wy daliście na ofiarę?
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dołączam się do pytania ponieważ też chce robić chrzciny-chyba za miesiąc
image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
my dalismy 100 zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my też 100 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieliśmy w planach 100zł, ale, że ksiądz wyskoczył z cennikiem,a mąż się zdenerwował nie chciał dać mu nawet złotóweczki. Jak mu przeszło dał 40zł :)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic nie daliśmy,bo jakoś tak wyszło,ale nie dlatego że nie chcieliśmy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak kasiadz wyskoczy z cennikiem to poproscie o fakture
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak dla mnie to chrzest powinien być darmowy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
my daliśmy 50 zł
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic nie dawaliśmy tylko na tacę na mszy. Ksiądz nawet nie wspominał o pieniądzach.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie dalam ani grosza:P
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poprosilam proboszcza mojej parafi aby udzielil osobiscie sakramentu chrztu obu moim synom, ceremonia byla bez mszy. Do koperty wlozylam 200 PLN. Moj tata od siebie dal jeszcze 100 PLN na kwaity na oltarz. Moze i przesadzilismy z pieniedzmi ale z czegos ten kosciol musi sie utrzymywac. Za prad, ogrzewanie i wode ksiadz tez placi, wiec dlaczego nie mialbym bym pomoc. Pozatym wole dac te pieniadze ksiedzu niz wydac na alkohol na chrzcinach.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
w mikołaju dawali wszyscy po 50zł jedna os dała 100 wiem bo byłam ostatnia i widziałam:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
szwagier dał 50zł, na mszy niedzielnej chrzczonych było ładnie ponad 20 dzieciaków, wiec mysle ze tyle w zupełności wystarczyło

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MY DALISMY W KOPERCIE 200 ZL. NIKT NAM NIC NIE MOWIL ILE MAMAY DAC.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas też nie było mowy ile, kiedy itd. dlatego na tacę położyliśmy 50zł
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zenada jak mozna nic nie dac! co za skapstwo i brak kultury
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
bu ha ha brak kultury? skąpstwo? a jak ktoś nie ma to ma sobie od ust odjąć aby księdzu dać?
image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
niw wierze ze 50zł ktos nie ma, bez przesady. to chociaz niech 20zł da a nie jeszcze z duma pisze na forum ze nic nie dal. dla mnie jest to zenada i tyle.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
Uwierz że czasami może nie mieć raz jest lepiej a raz gorzej. A co lepiej zęby w parapet wsadzić i dać księdzu Chrzest powinien być bezpłatny wszędzie tak jak i każdy inny sakrament a nie potworzyły się jakieś durne cenniki i jeszcze ludzie na to przystają zamiast to zwalczać.
image

image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
cennik jest bzdura dla mnie ale 20zł mozna dac. to za co w takim razie chrzciny wyprawiacie? kupujecie ubranka na jedna chwile?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie każdy wyprawia chrzciny a ubranko może dostać od chrzestnych .
ja dałam na tacę nie przeczę ale jak bym nie miała w danym momencie to bym nie dała nic
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ty jestes zenada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w mojej parafii proboszcz powiedział, że się cieszy, że chcemy ochrzcić dziecko i nie ma żadnych opłat. A ofiarę jakąś jak chcemy dać, to na mszy na tacę można. I jestem bardzo dumna, że jak ktoś gada na księży, że cenniki mają itp., to mogę podać kontrargument! :) I myślę, że żenadą jest pisanie takich opinii - to, że ktoś nie daje za chrzest, nie znaczy przecież, że nie wspiera kościoła przy innych okazjach czy w inny sposób... Przypomina mi się tu jeszcze "wdowi grosz", ale to na pewno wszyscy znają ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żenadą według mnie jest krytykowanie kogoś, że nie dał na chrzest. Owszem, kultura osobista nakazuje aby coś dać ale duszpasterz nie powinien narzucać sumy. Aczkolwiek jeśli ktoś nie ma pieniędzy bo np. stracił pracę lub ojciec dziecka pracuje a mama wychowuje dziecko to wiadomo, że każdy grosz się liczy. Ale jeśli mama wróci do pracy to wiadomo, że da się na tacę czy wesprze parafię w miarę możliwości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proboszcz nie chciał nic. Daliśmy 500.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my chcieliśmy dać w kopercie 50 zł, ale proboszcz nie wziął i powiedział że mamy coś za to dziecku kupić :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hejka
my daliśmy 50 zł choć początkowo ustaliliśmy z mężem że damy 100 zł chyba zraziło nas podejście siostry zakonnej w naszej parafii ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mąz dal 100zl ,ja mam inne podejscie ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja 200 i uwazam ze akurat a pytalam Ksiedza kiedy sie placi a on mowi ze co laska i kiedy chce wiec tym bardziej dalismy 200. nie uwazam ze to za duzo. a jak ktos nie daje to jedynie rozumiem jesli na prawde nie ma bo jak ma np na alkohol albo przyjecie to i ma chociaz te 50zl dla nich jednak to nie jest typowa msza i warto wspomoc. ale i tak kazdy robi jak chce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mąż również dał 200 - co w jego przypadku było dość dużą hojnością bowiem na kolędzie nie pozwala mi włożyć do koperty więcej niż 20 zł (uważa że skoro wizyta trwa góra 5 min to taka suma wystarczy). Nie wyobrażam sobie nic nie dać - chociażby w formie ofiary na tacę - tym bardziej że chrzciny to uroczystość planowana i łączy się zawsze z większymi kosztami (chyba że robione są na szybko w szpitalu z przyczyn zdrowotnych - to zupełnie inna kwestia).

Osobiście znam przypadek osób które zapożyczyły się żeby zrobić wielką imprezę z tej okazji szacując przy tym ile dostaną i że im się to opłaca bo jeszcze na tym zarobią. Jakież wielkie zdziwienie było gdy większość gości zamiast kopert przyniosło prezenty - no i nie było z czego spłacić zaciągniętych długów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie w katedrze tam siedzi wredota
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W katedrze Oliwskiej "co łaska"-ale dają 400-500
pan proboszcz wielki umoralniacz a jest zwykłym biznesmenem -głupie baranki dają się strzyc......
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie w parafii wisi cennik i za chrzest 100 zł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wprowadzaj ludzi w błąd,włącz myślenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie róbcie sztucznych cenników,przez takie ,,farmazony,, cierpi prawdziwa społeczność katolicka.
Musicie Wszyscy zdać sobie sprawę czym jest i będzie chrzest dla Was i Waszego dziecka.
Jeżeli ma być to ,,pusty,, symbol to pytam sie po co?
Zdaje sobie sprawę że zdażają się przypadki ,,cenników,, w kościele-obowiązkiem kapłana jest ochrzcić dziecko za darmo ,a naszym wychować w wierze katolickiej.
Na ile Ciebie stać tyle dajesz --- AMEN.
PS.
Kościół Katolicki utrzymuje sie z naszych datków ,jeżeli jesteśmy wiernymi mamy obowiazek wspierać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Co w pracy po urlopie macierzyńskim? (17 odpowiedzi)

Witam, może któraś z Was mi powie co wg przepisów może pracodawca. 2 lipca kończy mi się urlop...

psycholog dziecięcy kogo polecacie (20 odpowiedzi)

Witam. Mój synek jest bardzo nieśmiały, trudno mu nawiązać kontakt z dziećmi i bardzo przeżywa...

small design polecam!!! (3 odpowiedzi)

Najlepszy sklep internetowy!

do góry