Widok

inhalator czy nawilżacz powietrza?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Lekarz nam doradził w okresie jesień/zima inhalować córcie (często ma suchy kaszel i zapalenia krtani), ale sie zastanawiam czy może zamiast inhalatora kupić nawilżacz powietrza i to pomoże, nie trzeba by małej męczyć nakładaniem na twarz maseczki. Macie jakieś doświadczenia w kwestii tych urządzeń?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas mlodego ciezko utrzymac w jednym miejscu, a juz tym bardziej z maseczka na buzi :-)
takze kupilismy nawilzacz z jonizatorem TRIADA o taki: http://www.sklep-med.pl/product_info.php/products_id/2096
jestesmy bardzo zadowoleni, powietrze jest bardzo swieze jak na dworze :-)
a najwazniejsze - mlody prawie nie kaszle!
takze z pelna odpowiedzialnoscia POLECAM!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nam pediatra zaleca inhalator, już zaczełam podejrzewać że może majakiś układ z firmą produkującą :), też myśłe że nawilżacz był by praktyczniejszy, może ktoś jeszcze doda opinię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam jedno i drugie, nawilżacz włączam w nocy, ale od kilku miesiecy używamy inhalatora i póki co sprawdza się super, mały nam bardzo często chorował, a jak go inhalujemy raz dziennie samą solą fizjologiczną to jest o niebo lepiej i odpukać nie ma nawrotów częstego zapalenia krtani. Jak tylko zaczyna pokasływać albo dużo kichać to od razu inhalacje. I wcale nie jest to męczące dla dziecka, przykładam mu maseczkę do buźki nie zakładając tej gumki na główkę bo tego nie lubi, więc tylko ja trzymam maseczkę, a mały siedzi mi na kolanach i ogląda bajkę. Żeby mu się tak nie dłużyło to nastawiam mu zegar i wtedy wie ze jak zadzwoni to kończymy. A przy okazji my też korzystamy z inhalatora, mój mąż zwykle jak zaczynal kaszel we wrzesniu to konczyl w kwietniu a tak to robi inhalacje z mucosovanem i kaszlu nie ma.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jaki macie inhalator? Nam pediatra polecała firmy Medel.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez mam i nawilzacz i inhalator (medel), ale niestety u nas te inhalacje (przy tak ruchliwym dziecku jak Kuba), to ciezka praca ;-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
My też mamy medel Pro, a mały też jest mega ruchliwym dzieckiem ale na szczęscie już jest na tyle duży (3,5roku) że dał dobie wytłumaczyć że to mu pomoże, a swoje przeszedł przy kilku zapaleniach krtani zastrzyki, szpital itp. i doskonale to pamięta więc daje się zawsze przekonać choć czasem musimy go niestety przekupic. My mamy ten model: Inhalator pneumatyczny MEDEL PRO Soft Touch i najtaniej wyszło nas na allegro i w zasadzie po zamóiwieniu na drugi dzień mieliśmy go w domu, przeważnie dowóz kuriera był bezpłatny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
zdecydowanie inhalator :) bo mozna bardzo szybko wyleczyc babla :)
Mamy nawlizacz taki jak kolezanka triada, ale jest dosc glosny, nie zauwazylam tez jakichs spektakularnych efektow, ale moze dlatego ze powazniejszych chorob u nas do tej pory nie bylo, ale jakbym miala chorotwite dziecko kupilabym inhalator :)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba jesli dziecko choruje tzn, juz jest chore to bardziej przyda sie inhalator, nawilzacz powietrza to raczej profilaktycznie

Ale przy kaszlu czy katarze to inhalacje jak najbardziej pomagaja!

Mloda siedzi z inhalatorem i oglada bajke, 10 min da rade :)

I maz astmatyk tez sie inhaluje :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
oczywiście zdecydowanie inhalator !!!!! dzięki niemu suchy kaszel przechodzi w mokry w ciągu 2 dni ! gorąco polecam !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też kupiliśmy inhalator, DIAGNOSTIC P1
będziemy robić inhalacje z soli fizjologicznej.

Czy są jakieś konkretne zalecenia co do dawkowania?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
2 ml - 3 ml soli to inhalacja na ok. 10 min
mozna inhalowac sama solą fizj. lub w połączeniu z lekami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
No tak właśnie myslałam :)

2x dziennie wystarczy?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
można nawet 3 x dziennie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy i nawilżacz powietrza taki: http://www.nokaut.pl/nawilzacze-powietrza/nawilzacz-hb-uh-1010ultradzwiekowy.html
i inhalator taki: http://www.novamed.pl/inhalator-nebulizator-pneumatyczny-tlokowy-medel-family-soft-touch
Z obu jestem bardzo zadowolona.Nawilżacz dziala codziennie po kilka godzin,a inhalator stosujemy odrazu przy pierwszych objawach choroby dzieciaków.
Mama Maji (10 lat),Julianka (8 lat) i Marysi (5 lat)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz są takie fajne inhalatory z rozpylaczem i można włączyć go jak dziecko śpi, nie trzeba maski na buźkę zakładać :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję bardzo :*
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy stosowaniu nawilżacza ważna jest też wielkość pomieszczenia w jakim go używamy. Nie ma co ukrywać - w dużych, przestrzennych pokojach spektakularnych efektów nie będzie, równie skutecznie działają mokre ręczniki położone na kaloryferze (rozwiązanie ekonomiczniejsze choć mniej estetyczne :)
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najlepiej obydwa
nawilżacz służy do podniesienia poziomu wilgotnosci w mieszkaniu,żeby powietrze nie było takie suche
szczególnie zimą, gdy kaloryfery sa włączone
natomiast inhalatora używamy w trakcie kataru(sól fizjologiczna),podczas zapalenia oskrzeli(lekarz przepisuje leki do nebulizacji), również od alergologa można dostać leki do nebulizacji

warto się zastanowić nad kupnem
Jesli miałabym wybierać jedno z dwojga-wybrałabym inhalator
nawilżacz można zastąpić ręcznikami mokrymi, ewent. kupic takie pojemniki z wodą do zawieszenia na kaloryfer
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my tez mamy i nawilzacz i inhalator. inhalator sprawdzil sie u nas przy katarze i kaszlu (sol fizjologiczna plus mucosolvan).

podpisuje sie pod wnioskami GabMar :)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam lekarka w listopadzie zaleciła inhalację. Zakupiliśmy dla córeczki inhalator Medel, jestem niezmiernie zaskoczona efektem. Córce przeszedł kaszel. Teraz przy każdym kaszlu i infekcji, nadmienię, że jest alergikiem, inhalacja jest jedynym ratunkiem.Córeczka ma 4 lata i jak każde dziecko uwielbia bajki, a więc na 10 min jest w stanie usiąść na bajkę i włożyć ustnik do buzi(bo maseczki nie chciała) i w ten sposób się inhaluje.
Polecam inhalator w 100%
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak dla mnie najlepsze nawilżacze powietrza:
http://klima-sklep.pl/16-nawilzacze-powietrza
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadza się tylko do takich inhalatorow nie można wlewać leków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi tez bardzo pomogl ten inhalator! Diagnosis to swietna firma jesli chodzi o inahlatory.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam doświadczenie w kwesti nawilżaczy powietrza ewaporacyjnych, bo taki posiadam i moge Ci powiedzieć, że naprawdę jestem zadowolony ze swojego modelu.
Oto i on :) Pozdrawiam
http://www.aero7.pl/nawilzacz-stadler-form-oskar-czarny,266.html
P.S Warto moim zdaniem mieć nawilżacz z higrostatem, bo nie ma obaw o przewilgocenie pomieszczenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niema nic gorszego niż ten co on im piszesz bajer sciema, ,,najlepszy ultradźwiękowy zagotuj rumianek i szałwie odcedź i wlej do ultra dźwiękowego włącz na całą noc w małym pokoiku u dziecka efekt murowany
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podoba mi się jak działa inhalator PRO SANITY. Można go dostać w sklepach za mniej niż dwie stówki. Gwarancja jest na 5 lat, więc jest to już dość długa gwarancja jakości. Ja sama stosuję od roku i nic mi się nie psuje jak na razie (odpukać w niemalowane). Z takich zalet to na pewno wysoka wydajność inhalacji, nie marnuje leku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam nawilżacz ewaporacyjny philipsa i w małym pokoju jak włacze na noc to napradę czuć róznicę. Mimo tego, ze kaloryfery zawsze miałam skręcone to i tak się robił taki zaduch, starsza córka wybudzała się w nocy i mówiła że chce pić, teraz już tak nie robi. Mam go dopiero dwa tygodnie, kupiłam bo młodsza 8 -miesięczna częto chorowała i miała zapchany nosek mimo psikania solą morską. Dopiero się wyleczyła i zobaczymy czy to coś pomoże.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W moim wypadku wystarcza w zupełności inhalator Simple. Nieskomplikowana budowa, prosta instalacja, równie łatwa konserwacja po użyciu. Lek łatwo wyczyścić z nebulizatora, nie przykleja się jakoś specjalnie, ładnie schodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (20 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

Przedszkola Państwowe - WRZESZCZ (28 odpowiedzi)

Skoro istnieje wątek przedszkoli na zaspie i przymorzu to ja zapytam się o Wrzeszcz. Czy są tu...

do góry