Widok

istrzyni blokowania ruchu/parkowania w SAAB 9-3 GKA 21021 na Klonowej

Pozdrawiam Grażyny które musiały zablokować swoim czarnym SAABem 9-3 (2 drzwiowy) nr. rej GKA 21021 ruch 20-tego grudnia w dość ruchliwej godzinie tj. 15.30. I miało to miejsce nie dlatego że coś się stało.... nie, Grażyny musiały pilnie pójść na zakupy do mięsnego w nowym "Skwerze". Nic to że momentalnie powstał korek, że 15m od tego mięsnego jest piękny parking.
Nie, PANIE nie będą się trudzić i nie będą stawać jak jakiś plebs (przecież taki samochód i futro świadczy że zasady ich nie obowiązują) po jakiś parkingach. Niestety na policję (a zwłaszcza tą z Żukowa) nie mam co zgłaszać - bo nie mam rejestratora w samochodzie.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 1

zostawiać kaertke za wycieraczką pt: naucz się parkować
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

albo karny k*tas na szybę
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kobiety w SUV-ach to stan umysłu. Ciężko spotkać myślącą.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8
Ty i bez auta nie myślisz
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
A nie bo ty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To dopiero namiastka przyszłego bałaganu na Klonowej. Po pierwsze burmistrz nie wprowadził zmiany oznakowań drogowych.
Po drugie proszę zwrócić uwagę, że do obiektów handlowych nie ma dostępu z dostawami towarów.
Teraz ciężarówka z zaopatrzeniem sklepu mięsnego ustawia się w poprzek Klonowej tyłem do sklepowych drzwi wejściowych.
Co będzie dalej jak wynajęte zostaną wolne pawilony?
Może się jednak okazać, że nic nie będzie, bo kto by chciał nosić towary przez skarpę i trawnik.
Po prostu te sklepy to pułapka dla potencjalnych przedsiębiorców.
Jak widać takie buble projektowe bez problemu przechodzą w starostwie i urzędzie gminy.
Dopełnieniem będzie myjnia samochodowa. Jak spółka komunalna ulegnie naciskom i wyda warunki techniczne.
Wszyscy wiemy jakie kłopoty bywają z dostawą wody i odprowadzeniem ścieków.
W tej części Banina regularnie kanalizacja ścieków komunalnych jest wspomagana przez szambiarki.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

kłótnie,no to macie dziś plus 8,kupy,błoto i kupy,i deszcz bo wyjątkowo niesforni jestescie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak wszyscy czekali na ten poje...any skwer, a teraz jest kłopot :-) Tyle czasu budowane i nikt nic nie zauważył? Dopiero teraz. To centrum handlowe nie powinno tam być
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myjnie samochodowe mają zamknięty obieg wody.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jest rampa podjazdowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widzę, że zabolało. Coś jest na rzeczy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

faktycznie zima ukarala, dawno takiego blota, syfu, kup i smieci nie bylo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ta mistrzyni parkowania przypadkiem nie mieszka w okolicach Borowieckiej? Bo jeśli to ten sam samochód to może dla zdrowia jedna Pańcia z drugą przejdzie się pieszo po tą pasztetową? Daleko chyba nie jest
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzis ok.16:15 przed Centrum Stomatologicznym ktos sobie stanal starym suvem Kia, polowa auta na trawinku polowa na ulicy
parking 20m dalej pusty, takim powinni prawka zabierac za stwarzanie zagrozenia
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

macie rację, takie parkowanie to chamstwo, ale to gmina zarządza tą drogą. Na widok tak zaparkowanego pojazdu policja nie podejmie interwencji bo nie narusza przepisów. To gminy zadaniem jest organizacja ruchu na drogach gminnych. No ale projekt organizacji ruchu tworzy się od kilku lat i powstać nie może. Wynika to pewnie ze zbyt małej liczby etatów na gminie :)
Ale przecież podczas ostatnich wyborów gremialnie potwierdziliśmy, że jest ok i nic nam nie przeszkadza....
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzie a komu to tak bardzo przeszkadza? Jeszcze parę miesięcy temu stawałem tam w taki sam sposób przy placu zabaw i nikt nie miał problemu...
Ludzie co jest z wami?
A czy zap...dalanie obok poczty jest ok? To drogi osiedlowe więc więcej luzu... A mogę też wspomnieć że ta ulica jest w części prywatną własnością i jak właściciela wkurzycie to może ją zamknąć...
No i co zrobicie spóźnieni do szkoły?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 13

Ktoś kiedyś parkował przy placu zabaw. Teraz ktoś inny parkuje na przeciwko dentysty. Coś się kończy i zaczyna. Możemy oburzać się
na pewne zachowania lub nie. Czytelna i jednoznaczna organizacja ruchu jest jedynym rozwiązaniem problemu.
Za każdym razem brakuje konsekwencji. Jeśli powstaje nowe osiedle czy duży obiekt handlowy wszystko rozbija się w efekcie końcowym
o drogi dojazdowe, parkingi, chodniki, wodociągi czy kanalizacje. Wychodzi na to, że to jest standard rozwoju wsi Banino.
Najważniejsze to sklasyfikować m2 w ewidencji podatków od nieruchomości. A najlepiej wpuścić w ten kanał przedsiębiorców.
W końcu to ponad 22zł podatku dla gminy za 1m2 każdej przestrzeni wykorzystanej gospodarczo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

przeszkadza, stanowi zagrożenie w ruchu drogowym, poza tym to strefa osiedlowa i parkować należy tylko w wyznaczonych miejscach (tych nie ma więc tylko na posesji). Jak ja "lubię" takich Januszy jak Pan... Warchoł twój i nic więcej
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz problemy z wyobraźnią czy po prostu jest to objaw głupoty? Stawałeś bo jesteś typowym egoistom, interesuje Cię tylko wygoda własnej d...y. Nie interesuje Cię to że przepisowo jadący musi omijać Twój samochód, czekać aż z przeciwka przejadą. Bogu ducha winien inny kierowca musi dostosować się do wygody takiego osobnika jak Ty. Bo Twoja wygoda jest ważniejsza niż innych, co nie? To Twojej d..ie ma być wygodniej inni niech się dostosuje. Bo luz to Tobie się należy, inni maja spinać poślady aby ominąć Twój pomnik lenistwa.
A jak Ci się spieszy to zapierd...lasz po Klonowej, przy skacząc służbowym wozem po "hopkach".
I tu właśnie wyłazi ta słoma nie tylko z butów ale i z głowy.
O proszę i już porządki Januszowe, jak "sie nie spodoba" to zamknie drogę? Ten wpis to wynik upadku w dzieciństwie na główkę? I to zapewne wielokrotnie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3
Za to masz pusty łeb, któremu nic nie pomoże. Widać nie słyszałaś o ochronie danych osobowych i nie wiesz ile to cię
Może kosztować . Odnośnie futer to naucz się ślepoto odróżniać sztuczne od naturalnych. Zajmij się po za tym dzieckiem które płakało w czasie jak zajmowałaś się sprawami które nie do Ciebie należą. Śnieg zimno A kobieta z płaczącym dzieckiem filmuje kogoś kto według niej źle zaparkował. To chore , wprowadziłam się z Oliwy wiele lat temu i Banino było fajnym przyjaznym miejscem dopuki nie sprowadzili się tu ludzie którzy mają się za najmądrzejszych i wprowadzających swoje prawa. Reasumując to ja zgłoszę sprawę na policję i może dowiem się jakim prawem flądra której nie znam i której nie pozwoliłam na filmowanie mnie mimo mojego sprzeciwu. Nie ma mojej zgody na udostępnianie .moich danych w Internecie. Teraz proszę się zastanowić czy było warto.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 22
Pani Wiesławo, bardzo intryguje mnie jedna rzecz - od jak dawna nie używa Pani przecinków? Proszę mnie tylko nie pozywać i nie zgłaszać tego zapytania na policję, ponieważ nie chcę mieć problemów.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3
Uderz się w pierś żałosna Wieslawo i przeproś. Lata temu Banino było malutką wsią. Teraz jest małym miasteczkiem i trzeba się stosować do zasad kultury i przepisów, inaczej zginiemy..... Pozdrawiam
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1
"po za tym", "dopuki" też sporo o Pani mówią :)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tablice rejestracyjne nie są daną osobową, a pani zachowanie, również na forum, karygodne.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgłoś na policję i poproś odrazu o kwitek do zapłacenia za parkowanie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ależ emocje! Jak w Złotopolskich! Tyle jadu, super fury, futra, przestępstwa i Policja, groźby.... aż drżę z emocji!
Pani zapewne nie wie, ale nazwisko to istotna dana osobowa, i to nie aż tak mocno bo Wiesława Tuzińska widnieje w Internecie jako dłużniczka kwoty z 6475zł (źródło: dlugi.info) mieszka na Borowieckiej. Ba na Pani męża jest prowadzona działalność gospodarcza "Motor-Impex Wiesław Tuziński, drewno kominkowe". Wiec sama Pani się zindentyfikowała podając swoje nazwisko na formum. Bo ani nr. rejestracyjny ani model samochodu to ciut za mało aby Panią znaleść.
A śmieszne jest że oczekuje Pani że nawet futro mają piesi/kierowcy poznać, no cóż za geniusz!
Widać że Panią ludzie lubią. Może dlatego wyprowadziła się Pani z Oliwy? Ale cóż tu też takie chamstwo nie jest akceptowane. Ba! Nawet poniża Pani jakąś kobietę która śmiała zwrócić uwagę, no imponujące zachowanie. Takie podsumowanie tej słomy z głowy wychodzącej. Dobrze że jeszcze Pani jej nie pobiła.
A może to Pani która walczy z sąsiadami? To Pani która ciąga sąsiadów po sądach, Policję wzywa do każdej pierdoły (widać ma Pani doświadczenie w tych sprawach)? A czy to przypadkiem Pani psy nie przechodzą pod bramą i atakują spacerujących po lesie?
Skoro ma Pani prywatną drogę w lesie i przegania ludzi z tej drogi, to niech tam Pani stawia swojego Saaba nawet w poprzek.
Może jak Banino było mają wsią to ludzie się bali zwracać uwagę takiej furiatce, ale mam nadzieję że te czasy na pobłażanie "bo ja tu mieszkałam wcześniej" się kończą i będziemy przestrzegać zasadę "nie czyń drugiemu....."
Nie pozdrawiam, zapewniam Panią że jak zobaczę że Pani Saab GKA 21021 łamie przepisy, zgłoszę ten fakt tej samej Policji (tak, pisze się z dużej litery).
Aj, każdy edytor tekstu, a i samo forum ma funkcję poprawiania błędów ortograficznych.
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przedwczoraj 07.01.19 około 16.30, kolejna du...pa wołowa która musiała pilnie kupić "mielone" na Skwerze Banino. To nic że postawiła swojego trupa na skrzyżowaniu, grunt że blisko. Samochód to czarny Mercedes A nr rej.: GD 04..EY (zdjęcie z samochodu trochę wyszło niewyraźnie).
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Codziennie pod maluszkowem na skrzyżowaniu ulic złotej i żytniej parkuje zielony peugeot jednej z pilnujących dzieci ,które są tam zostawiane i do tego pod płotem posesji obok, co jest szczyt chamstwa ,bo pod domem ,w którym pracuje jest mnóstwo miejsca do parkowania,ale kto głupiemu zabroni.Pytanie czy pracuje tam legalnie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy pracują legalnie te które parkują w parku blokując przejście spacerowiczom (pieszym)? Można i takie pytanie zadać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Proszę o logiczne wytłumaczenie powiązania parkuje tu i tam z pracuje legalnie . Nonsens . Czytam to forum i wychodzę z podziwu głupoty dorosłych ludzi . Patrząc jak wyglądacie na ulicy , szarzy , gburowaci bez uśmiechów , tak tu się to odczuwa . Nudne znudzone społeczeństwo które zamiast wybierać nowa wycieczkę z katalogu siedzi tu i może ktoś obsmaruje sąsiada . Biedni Wy .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja też jestem zasmucony twoją-(spec. z małej)- pustką umysłowo-emocjonalną, jeżeli wybór wycieczki z katalogu jest dla ciebie tępa istoto szczytem egzystencjalnej treści i kultury to przepraszam i dziękuje.
Wpis o parkowaniu może nieporadny, ale zwraca uwagę na sytuację która ma miejsce, czyli parkowanie na ciągu komunikacyjnym w parku i wycinkę drzew, która to umożliwia ten proceder.
Właśnie wróciłem z rejsu, ale od jutra posprawdzam mapy, pozwolenia i wyślę zapytania do wszelkich organów, dosyć panoszenia się i escape room-ów w jakiejkolwiek postaci!
Wiem że gdzieś parkować przy takim obiekcie trzeba, ale organizacja i legalne działanie w tym momencie jest niezbędne żeby nie wprowadzać ludzi w dyskomfort!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wróciłem z rejsu ... umarłem ze śmiechu oczywiście ... i pierwsze co zabierasz się za banino a nie rodzine . Ja Ci wytłumaczę , parking przy parku należy do budynku . Jest w pełni legalny bo to ich teren i mogą sobie robić na nim co się podoba . Ciesz się ze go nie ogrodzili bo skrót z parku którędy chodzą wszyscy może wjazdem chwili byc odcięty płotem . Mieszkam tu 20 lat i aborygeni doskonale znają te tereny i wiedza jak są dzielone . Pisz gdzie chcesz , pisz chodniki na borowieckiwj , pisz o drogę która prowadzi do lasu , pisz nawet o to ze jak jest msza w kościele stoją na poboczach i parkują . Pisz gdzie chcesz tylko tu już się zamknij
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

A mój tata jest zarąbisty ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sam zamknij gębę prostaku po twoim wpisie pseudo tubylcu widać że gatki się jednak trzęsą.
Co do mojej rodziny padalcu to pozwól że sam będę się tym zajmował na pewno takie zero jak ty , które twierdzi że wychodzone ścieżki znaczą tyle co mapy nigdy nie będzie nikogo pouczało, więc wal się na pyszczydło...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jerry ... zniżając się do twojego poziomu ... spuść z kija i zycie będzie piękniejsze
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jest problem z parkującymi gdzie wygodnie ludziom świadczy to o braku kultury tych osób które mają w nosie innych ludzi z którymi egzystują w danej miejscowości
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie jest twój poziom śmieszna dziewczynko? Dramat w dwóch aktach posunięty do degrengolady zupełnej!
Sama sobie z dwóch różnych urządzeń dajesz łapki?
Dojedzie cię jeszcze rzeczywistość, to moje życzenia dla ciebie pustaku na nowy rok i zobaczysz wkrótce co to znaczy!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Nie rozumiem Pana lubi Pan przebywać wśród chamstwa? Szanujmy siebie nawzajem i zwalczajmy niewłaściwe zachowania w naszym otoczeniu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim baninski donosiciel.... Tak cie nazwiemy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ciekawe... A wieśniak? Jak ktoś Ci nasr* pod furtką, to spoko? Jak Ci zastawią wjazd do domu, bo im wygodnie to co to luz?
Nie! pierwszy będziesz jazgotać jakie to chamy i prostaki …. Tacy jak Ty biadolicie jak to pod szkołą parkują mimo zakazu, jak to źle że ktoś nie sprząta po zwierzaku a sam dostajesz piany jak ktoś wytyka Twoje wieśniactwo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak masz problem zglos to na policje..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Weź kij i po jajach się bij ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
I takiej riposty spodziewałem się od handlarza chrustem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każdy komentarz to smutna historia , gdzie ja mieszkam ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

w d*pie polskiej dopiero się obudziłeś? może inaczej spojrzysz teraz na tych którzy chcieli np. z niemcami, budować przyszłość choć tam tez byli drugą kategorią ale...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Właściciel Saaba?
Przecież Pana żona już się przedstawiła, to po co ten kryptonim?
Policja w Żukowie pod względem efektywności działania poraża, i nie ma "czasu na takie pierdoły". (Widać zajęci są donosami takich "sąsiadów" jak na Borowieckiej.
Nie ma się co dziwić że ludzie publikują nr. rejestracyjne, Policja takich jak Pana żona ma w d...e, a może choć wstyd wam będzie przed sąsiadami za burackie zachowanie, no i mimo ze nr rejestracyjne nie są pod RODO to ślad w Internecie zostaje.
Wincyj takich jak pani Wisława co ma odwagę podpisać się pod obelgami, a tak to same anonimy....

Pisać nr rejestracyjne tych nietykalnych - to nie podlega pod RODO, a może zaświeci żaróweczka pod kopułką.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Policja w Żukowo to dwóch lu trzech policjantów, którzy oprócz Banina mają jeszcze kilka miejscowości pod sobą . Osobiście uważam, że gmina powinna wystosował wniosek do Komendy o ustanowienie nowego komisariatu właśnie w Baninie, który obejmowałby BAnino, Nowy Świat Rebiechowo, Miszewko i Miszewo oraz Tuchom. Slowem- północ gminy bo widać,ze panów jest za mało a są tutaj potrzebni. Ale to taka mala sugestia dla radnych powiatu/gminy;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Była Milicja w Baninie i była w Chwaszczynie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A trochę wcześniej były dinozaury i mamuty!! nie zapominajcie o nich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

I tak nikt nie pobije kobiety która parkuje na środku złotej na wyjeździe z żytniej i dyla do przechowalni dzieci na cały dzień starym zielonym Peugeotem 206
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To podaj nr. rejestracyjny samochodu.
Sprawdź sam w google - wyroki sądów jasno mówią że nr rejestracyjny nie podlega pod RODO.
A poza publicznym ostrzeżeniem przed takimi osobami, nic zrobić nie możemy, bo na Policje nie ma co liczyć.
Bo przecież nie wierzysz że jak zwrócisz uwagę, to coś zmieni?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Następne przypadki łosi przy Skwer Banino:
Wczoraj tj. 28.01 po godz. 16.00 zastałam następne deb...e którzy postanowili że ich lenistwo jest ważniejsze niż przestrzeganie przepisów i inni użytkownicy drogi.
Widać że BMW to stan umysłu, a właściwie brak tego: Czarny pseudo_suw BMW: GKA 4YS5. Stał wczoraj do wieczora. Ba! Dziś tj 29.01 po 17.00 ten sam mistrz postanowił zaparkować w tym samym miejscu... brawo tłu..u. To nic że stoisz poniżej 10m od skrzyżowania .. ważne że Twojej pupci wygodniej. A może to najemca jednych z butików? Brawo! człowieka z wiochy... ale wiochy z człowieka....
I w tym samym czasie, biały Citroen GKS 1EY2. Te same godziny co poprzednik. Dziś nawet przywlókł przyczepę...
I też w dooopie że stoisz niemal na przejściu... ważne że Tobie pasuje.
Gonić tych cfaniaków. Podawać tych co przy Żabce stawiają na przejściu dla pieszych - może cień wstydu i rozumku się pojawi?
Nie wspomnę co się dzieje przy Agencji pocztowej.... tam gdyby mogli to zaparkowali by centralnie na drodze: Do Was łosie- parking jest 50m dalej, ruszcie pupy to mniej wydacie na fitnessy i diety cudy. A piesi i inni kierowcy nie będą kombinować przez Wasze małe leniwe rozumki.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie uogólniać proszę z tymi bmw
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Po co wypisywać tu z marki i nr rej???? Możliwe że właściciele tych aut tu nigdy nie zerkną. Wystarczy się zaopatrzyć w naklejki "karny ku..." i zapewne przyniesie to więcej korzyści
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak widać z postów powyżej niektórzy właściciele aut zaglądają na forum ;) kar y Kuras: czy to nie kwalifikuje się jako niszczenie mienia? lepiej zdjęcia i na forum, na fb a jeszcze lepiej na policję i gminę : może to coś zmieni
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na FB jest grupa janusze banina.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hmmm… nie każdy ma FB
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wczoraj po 16 dwa suvy BMW blokowały drogę między mięsnym a stomatologiem, a na parkingu 50m dalej pełno miejsc
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stały cały dzień, należą do właściciela sklepu meggi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

to ujjje nie kupować tam pełny bojkot!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

W tym sklepie zatem nie będę robić zakupów. Januszem biznesu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

do góry