Widok

jak przygotowac pierwsze dania dla niemowlaka?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny!Wiem, że w pierwszej kolejności marchewka potem ziemniaczek, dynia, jabłuszka tylko mam pytanie czysto techniczne w jaki sposób to przygotować tj, np marchewka ugotować a potem w blenderze na miazgę?dodawać trochę wody?A jabłko?też najpierw ugotować a potem do blendera?czy ktoś mi może łopatologicznie krok po kroku podpowiedzieć jak to przygotowywać?dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ugotowac i w blender ja jeszcze dawałam łyzeczke oliwy i Zółtko jaja czasami do dan obiadowych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kup sloiczek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 14
najlatwiej sloiczek i z glowy ehhh mamuski

ogolnie marchewke mozna surowa zetrzec ale moja corcia takiej nie chciala. wiec gotowalam do miekkosci w wodzie a potem blenderem no i jak czytalam to wazne zeby dodawac troche tluszczu masla albo oliwy

i kilka dni dajesz sama marchew jak jest ok to dokladasz nastepne warzywo do warzyw mozesz dodac troche tej wody z gotowania no chyba ze gotowalas w niej ziemniaka to wtedy nie wolno takiej wody podac dziecku

jesli chcesz to podaj swojego maila mam pozbierane ze stronek przepisy podzielone mniej wiecej na wiek i wrzucone do jednego pliku

a zoltko z tego co czytalam to dopiero od 7 miesiaca
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
jabuszko mozesz spokojnie trzec i podawac surowe
nie slodzic
a warzyw nie solic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jabłuszko:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kup gotowe sloiki będzie szybciej i zdrowiej! Chyba że masz swoje warzywa.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11
szybciej tak, a czy zdrowiej to można by dyskutować. Ale skoro autorka chce robić słoiczki (co w pełni popieram biorąc pod uwagę afery słoikowe) to należy jej łopatologicznie wyjaśnić skoro o to prosi :P

Warzywa gotuję do miękkości( z tłuszczeem) i w blender. Wody nie wylewam, bo po co wylewać witaminy? Poza tym łatwiej wtedy zblendować.

Jak ziemniaka dodaję do gotowania to nie wylewam tej wody. Solanina i tak się przecież wygotuje, a ziemniaki mam akurat nie nawożone.

Zblendowane pakuję do słoiczków/pojemniczków na żywność i wekuję/zamrażam.

W kwestii słoików sklepowych dodam tylko,że nie wierzę że są lepsze,bo:
- przy masowej produkcji nie da się uniknąć błędów,
- przy takiej skali produkcji nic nie jest w pełni eko,a ma jedynie sprostać wymaganiom stawianym produktom dla dzieci, które są bardziej rygorystyczne niż te dla dorosłych,
- bo gotując sama,choć nie mogę uniknąć chemii dodawanej do produktów, to wiem co i jak gotuję, a jeśli przy tym mam dostęp do własnych warzyw to już bajka :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dla wszystkich fanek gotowych słoiczków:

http://dziecisawazne.pl/odwiedzamy-fabryke-gerbera/#comments

Moze jednak warto poświecić trochę czasu i przygotować coś samodzielnie.
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi Dziewcyznym troszkę mi to rozjaśniło w głowie.Podaję maila, bo jedna z Was wspominała, że może mi przesłać jakieś przpeisy, dzięki ewiczek26@wp.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie ze sloik.Tu nie chodzi o wygode,ale o zdrowie,tymbardziej teraz.Przeciez te warzywa nie maja zadnych wartosci!Co innego latem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Problem w tym że dania ze słoika były wcześniej wielokrotnie przetworzone, więc naturalnych witamin czy mikroelementów też w nich nie ma lub sa w śladowych ilosciach i aby zbilansować posiłek dodają syntetyczne witaminy, które przez ludzki organizm są bardzo słabo przyswajalne... Więc nie obstawałam bym ze to takie dużo zdrowsze niż marchewka kupiona na targu czy od jakiegoś wiejskiego gospodarza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie, w zwiazku z tym, ze nie mam dostępu do ekologicznych warzyw mam pytanie - czy możecie polecić może jakiś sklep z ekologicznymi warzwkami?gdzie Wy się w nie zaopatrujecie?pozdrawiam i bardzo proszę o jakieś namiary
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga na targu i od gospodarza to jak najbardziej,ale nie w przydroznym warzywniaczku albo hipermarkecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie jest różnie, jak jestem akurat np. na targowisku na Zaspie to mam tam conajmniej 3 sprawdzonych dostawców, w innym wypadku zdarza mi sie podać dziecku zupę na warzywach z hipermarketu. Jak wprowadzałam Małej nowe produkty to dostawałam warzywka i owoce od mojej babci- zupełnie naturalne, ale teraz jest różnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy mogłabyś dać znać jakich sprawdzonych sprzedawców masz na zaspie i gdzie i w jakich godiznmach jest to targowisko to wysłałabym męża , z góry dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aga chodzi ci o pas startowy?Gdzie kupujesz warzywa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak chodzi o pas startowy, na samym pasie w soboty i środy jest gospodarz z Banina (Hazuk chyba maj na nazwisko) - od strony wiaduktu tramwajowego, natomiast w bloku między pasem a ul. Dywizjomu jest sklep- warzywniak u Emila- część warzyw też u nich kupuję- mają też warzywa i owoce bardziej egzotyczne które zapewne swojskie nie są, ale ziemniaczki, włoszczyzna, kapusta, buraki to jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz wyprowadziłam sie w tereny nieco bardziej wsiowe więc od przyszłego sezonu planuję mały warzywniak zrobic sobie w ogrodzie i rozejrzeć sie co mają okoliczni gospodarze do zaoferowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale ten gospodarz to chyba tylko do południa tam stoi i tak ok 16 już go pewnie nie ma?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja wlasnie kupuje tylko u emila,dla mnie maja tam najladniejsze,ale czy najzdrowsze...i najtansze...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
przy obecnej porze roku wybrałabym mrożone warzywa ekologiczne - bolero ma takie mrożonki (do dostania w sklepach eko np. na morskiej koło lidla, czasami w dużych supermarketach) - trzeba tylko uważać czy mrozonka nie jest zbrylona bo to oznacza ze musialo nastapic jej rozmrozenie i ponowne zamrozenie.

Sloiczki raz na jakis czas nie zaszkodza ale dla mnie byla to deska ratunku a nie codzienne jedzenie malucha.

Pierwsze posilki mlody dostawal rozdrobnione widelcem - zadnego blendera. Marchewka, ziemniak, dynia itp. ugotowane na parze lub w małej ilosci wody i rozgniecione widelcem, z dodatkiem oliwy.

Pózniej do smaku zioła suszone/swierze w zalezności od pory roku.

Jak miałam wiecej warzyw to gotowałam je i mroziłam w pojemnikach na lód --> póżniej kosteczki do woreczka i mogłam ztego komponować obiadki --> tylko podgrzewając.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak byłam z Małą w domu to najczęściej z rana robiłam zakupy- faktycznie w tygodniu popołudniu moze byc cieżko z tym gospodarzem, ale w soboty pewnie do południa jest- ja zazwyczaj robie zakupy tak koło 9-10 .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my zaopatrujemy się na rynku w Sopocie (wtorek i piątek) ale tam też stoją tak do 12 - 13
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no zdrowiej to chyba nie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
fajnie, że nie wszystkie mamy są zwolenniczkami słoiczków :) ja też uważam ze lepiej ugotować samemu- słoiczki do mnie nie przemawiają...poza wygodą...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiktor83@interia.pl poprosze o przepisy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najpierw kup blender, np któryś z tych: https://www2.braunhousehold.com/pl-pl/products/przygotowywanie-posilkow/blendery-reczne i możesz na nim robić dania praktycznie ze wszystkiego :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

no a który numerek tego multiquicka masza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak tak patrze to myslę że wszystko jedno który... widac że spoczko sprzecik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

gdzie kupię piłeczki do basenu "suchego" (20 odpowiedzi)

jak w temacie , na allegro widziałam ale z gdańska nie znalazłam ; czy widziałyście gdzie w...

Szukam poscieli na prezent slubny (3 odpowiedzi)

Moze ktoras z was kupila lub sie natknela... Widzialam w necie takie posciele z nadrukowanymi...

do góry