Widok

jakie bajki dla 2-latka?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Chcę kupić dla dzieci znajomej bajki na DVD, mieszkają za granicą więc bajki po polsku im się przydadzą. Zastanawiam się tylko jakie bajki oglądają 2-letnie dziewczynki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Moja córka szaleje za bajkami ze Świnką Peppą, Ciuchcią Tomkiem to takiej bajeczki które sporo uczą i są proste w zrozumieniu właśnie dla tak małych dzieci. Polecam:)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mam córki, ale mój synek lubi psa Cliforda, Teletubisie, ciuchcię Tomka...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas pepa to też był hit, ale wolę Maszę i Niedźwiedzia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mojej przyjaciolki cora uwielbiala i nadal uwielbia swinke Peppa i Domisie, a moj syn: Boba Budowniczego, Strażaka Sama, Clifforda i swinke Peppe
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o moja ma dopiero roczek ale też uwielbia ciuchcie tomka - w zasadzie nic innego nie ogląda ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hm tylko chyba wiekszosc z tych wymienionych bajek nie jest Polska:). Swinka Peppa jest fajna mnie nawet bawi bo jest smiesznie animowana:) a jesli chcesz przypomniec dziecku Polskie bajki to moze lepiej takie których aktualnie nie nadają na kanałachj dzicięcych typu reksio, baltazar gąbka, cypisek, kot filemon itp nie są one jednak tak kolorowe i zywe jak zagraniczne bajki wiec moga mniej wciągać dziecko chociaz bedzie to coś nowego:)
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy dziewczynie chodziło o Polskie bajki czy bajki "po"Polsku, zrozumiałam że w języku polskim:)

Co do bajek iście Polskich niestety jest ich mało na DVD, czasami zdarza się że są jakieś razem z dziecięcymi gazetkami.
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
N atej stronie znajdziecie fajne bajki, sluchowiska i filmy dla dzieci
http://www.mamaebaby.eu/serwisy/pliki_z_g3m
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roczne dziecko "uwielbia" gapić się w telewizor??????
;|
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje dziecko lubi Reksia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Krecik, Ciuchcia Tomek, Małpka George, czasami Pszczółka Maja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
clifford, tomek i przyjaciele, świnka peppa, truskawkowe ciastko, noddy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas króluje Stacyjkowo :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No a z zagranicznych Tomek lokomotywa na 1 miejscu, Barney, Stacyjkowo, , Kluib Myszki Miki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wyżej wymieniono bajki głównie, które aktualne lecą na kanałach tv dla dzieci

ja zaproponuję coś co uwielbia moje dziecko, dużo to uczy i nie rozdzicza dziecka:
"Muminki", "Pszczółka Maja", "MIś Uszatek", "Krecik", "Smok wawelski"

oglądamy też inne bajki, jak "Bolek i Lolek, Zaczarowany ołówek, Reksio,

"Wilk i zając" - dla nas fajne, ale dziecko po tym jest jakieś rozbrykane no i tam jest przemoc w tej bajce, wilk ciągle walczy, łapie za szyje, poddusza :)))) więc to rzadko
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawski George! Super, że w czerwcu wraca na MiniMini+. Oprócz tego Stacyjkowo i Strażak Sam. Syn też coraz bardziej lubi Tree Fu Tom, ze względu na ćwiczenia, które wykonuje z bohaterem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasz dwulatek uwielbia Misia Uszatka. Jak tylko słyszy melodyjkę od razu biegnie przed telewizor. Zaczyna też zwracać uwagę na smerfy i Bolka i Lolka. Inne bajki jakoś go nie interesują
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co wiem wraca też Clifford. Moja córeczka go uwielbia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam Muminki, tylko obawiam się, że ciężko znaleźć je na DVD. W Muminkach pokazane są pozytywne relacje między bohaterami, nie ma tam przemocy i dziecko z przyjemnością je ogląda. Moja dwulatka za nimi przepada, na zmianę z Dorą i Peppą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym nie kupowała bajek. Tyle ich teraz.edukacyjnych, pięknie kolorowych leci w tł na kanałach dla maluchów jak minimini ze bez sensu chyba kupować dodatkowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na przykład jakie byś polecała? Tylko, żeby bez przemocy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdaecydowanie polecam parauszek i przyjaciele. Polska bajka jak z najlepszych lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To prawda, dla dwulatków to fajna i kolorowa bajka. Moje dzieci są już ciut starsze i pięknie się potrafią przy niej skupić. A i porały przekazywane w bajce sa odpowiednie do wieku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje dzieciaki jak były małe to też głównie "Bolka i Lolka", "Reksia", "Krecika" - stare klasyki. Teraz już, pod koniec podstawówki, to bardziej pingwiny z madagaskaru na puls 2 zamiast nieistniejącej już dobranocki ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moja bratanica bardzo lubi Reksia, tutaj fajny artykuł na temat bajki można poczytać: https://www.bielsko24.eu/reksio-pies-ktorego-pokochalo-kilka-pokolen-dzieci/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję dziewczynom za odpowiedzi. Również zainteresowany tym pytaniem. I jest tak wiele przydatnych wskazówek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam jak zawsze bajki do czytanie, które rozwijają wyobraźnie dzieci - wejdźcie na strone https://www.wydawnictwomd.pl/ i sprawdźcie jak piekne mogą być bajki i kolorowanki dla dzieci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzieci do lat trzech nie powinny oglądać TV, wpływa to niekorzystnie na ich percepcję wzrokową, nie mają dobrze wykształconego wzroku, organizm nie nadąża a potem dziecko ma problemy z widzeniem przestrzennym
Polecam zdecydowanie bajeczki książeczki do oglądania, kolorowe, piękne specjalnie dla najmłodszych, są nawet miękkie, i bajeczki do czytania np przed snem, warto!
Można też kupić bajeczki do słuchania, na płycie maluch chętnie posłucha oraz piosenki dla dzieci, ale bez wideoklipów!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup pierwszw wydania Pszczólki Maji -rewelacja.Moja kolezanka ma dużo bajek do sprzedania możesz do niej zadzwonić ,ma też duzo ksiązeczek i ładne ubranka

tel 660 554 466
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Muszę przyznać, że jestem bardzo zdziwiona wypowiedziami, z których wynika, że dwuletnie (i młodsze) dzieci oglądają bajki, a ich opiekunowie nie widzą w tym nic złego. Mój syn ma prawie 2 lata i nie ogląda żadnych bajek - ma za to pokaźną bibliotekę z książeczkami o różnej tematyce, a poza tym czasem słuchamy bajek z Internetu. Badania dotyczące rozwoju dziecka wskazują, że jak najdłużej należy unikać telewizji, a z pewnością co najmniej przez okres 2-3 pierwszych lat życia. Czy Wasze dzieci naprawdę oglądają bajki?? Czy wg Was to jest w porządku na tym etapie rozwoju?? Chętnie poznam Wasze motywy włączania dziecku bajek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

moja 2 letnia córka też nie ogląda żadnych bajek, tv jest wyłączony, nie jest do niczego jej ani mi potrzebny, zamiast tego ogląda książeczki, układa puzzle i klocki, a także poznaje świat w czasie spacerów, jest tyle rzeczy, które można robić z dzieckiem bez włączania pudła, na serio, puzzle, książeczki, klocki, malowanie, itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

księgowa?? czy warto? (35 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...

dobry okulista w Gdańsku-poradzcie (19 odpowiedzi)

szukam okulisty moja Mała 8 m ma zeza ale nie wiem do kogo pójsc - interesuje mnie prywatnie...

Położna środowiskowa Gdynia - którą wybrać? (13 odpowiedzi)

hej dziewczyny! Czy możecie mi polecieć jakąś sprawdzoną, zaufaną, i rzetelną położną...

do góry