Widok

jakie nosidło?????

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
W najbliższych dniach zamierzamy kupić nosidło dla naszej córeczki. Stąd moje pytanie do forumek:) Które nosidło polecacie?

Bondolino (czy te rzepy są wygodne i praktyczne?)
Tuli
Baby Bjorn Active (comfort super, ale drogie)
Manduca

Czy może jeszcze inne?

Zależy mi by nosidło było praktyczne i wygodne.

Mój mąż ma 178cm wzrostu a ja 164 - więc dobrze byłoby gdyby można je dopasować do naszej dwójki. Córeczka natomiast jest "długa", ma bardzo długie nóżki jak na swój wiek i wzrost. Wzrost ok.60cm, waga obecnie 5kg.

Z góry dziękuję za pomoc;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tuli jest bodajze od 7 kg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MY MAMY BONDOLINO i jestesmy zadowoleni, rzepy się sprawdzają, ale zaczelismy uzwac od ok. 5-tego miesiąca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam poczytać o tych nosidłach na forum chustowym ;) http://chusty.info/forum/

ja tam kupiłam swoje nosidło ergonomiczne :) szyte na miarę(dziecka) :]


z tego co pamiętam, to ogólnie nosidła ergonomiczne są dla dzieci siedzących :P

wcześniej - chusty :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zastanawiam sie miedzy BONDOLINO a MANDUCA:) z listy wybralam 2 i etraz musze sie zdecydowac:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a dołączę się do wątku, bo również chciałabym kupić nosidełko, proszę napiszcie jak długo z niego korzystałyście i czy lepiej kupić od razu nosidełko niż chustę bo na dłuższy okres czasu starczy? w sensie że z chusty maluch zaraz wyrasta? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam i chuste i nosidlo i wydaje mi sie, zer w chuscie dziecko ma bardziej prawidlowo pozycje i wogole jakos mozna sobie dokladniej do siebie i dziecka dopasowac. Za to nosidlo bardziej sie sprawdza tak na szybko, jak nie ma czasu bawic sie w wiazanie chusty i na nie ma sie zamiaru za dlugo z chodzic, np w sklepie, albo na spacerze, jak sie znudzi lezenie w wozku i chce na chwile na rece.
My mamy baby bjorn i dziecko w nim siedzi/ wisi z nozkami tak prawie na prosto, a w chuscie to mozna lepiej przywiazac "na zabke". Za to w nosidle bardziej mi sie podoba podparcie glowki, wiec jak maly zasnie, to nie trzeba jej podtrzymywac ani nic z tym kombinowac.
Ale nosidla tez sa rozne, pewnie nasze nie jest jakies najlepsze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
BONDOLINO !!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam Bondolino- wygodne i praktyczne, rzepy nie przeszkadzają, fajnie dopasowuje się do ciała dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha i Bondolino stosujemy od 3 miesiąca- ale nasza Blanka trzymała już sztywno główkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieliśmy chustę, teraz mamy nosidło (ergo) :)


co wystarczy na dłużej?


zależy jaką chustę kupisz :) jeśli elastyczną - ponosisz w niej dziecko do ok 7-8kg :) w tkanej - dłużej :) (zaczynając od noworodka)


nie wiem jak jest z Manducą i Bondolino :) jak tam jest rozwiązana sprawa regulacji szerokości panelu :) (w zależności do wieku/wielkości dziecka)




nasze nosidło http://nubik.pl/nubigo.php już jest za małe(kupione w czerwcu) :) ale po domu jeszcze ok ;) one są szyte na zamówienie :) dowolnej wielkości :) mogą być 2rozmiarowe :) (szerokość panelu zmienia się gdy podwinie się pas biodrowy)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sprzedam nosidełko manduca nowe

w oryginalnym opakowaniu za 300 zl czarne juliaa_00@yahoo.de
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bondolino niby jest do 3 roku życia... ale jak będzie w praktyce to się zobaczy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy nosidlo mei tai - suuuper !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a my używamy ONO
http://allegro.pl/ergonomiczne-nosidlo-niemowlece-ono-czerwone-i1342499246.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam Manducę, bardzo fajna, sprawia wrażenie wygodnej dla malucha. Niestety dużo się nie nosiliśmy, bo moja mała nie przepadała za takimi wynalazkami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A masz klasyczną manducę czy te limitowaną? Ponoć w tej limitowanej jest lepszy materiał? Czy łatwo się zapina te klamry? Gdyby nie rzep wybrałabym bondolino. Jest tez wersja podobna jak Bondolino- firmy ONO i ma też pas biodrowy zapinany jak w Manduce tylko mniejszy:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Klasyczną. Dokładnie taką:
http://www.chusty.com.pl/zdjecia/mn-1.jpg
Klamrę przy pasie biodrowym zapina się dość ciężko, ma to podobno służyć bezpieczeństwu, żeby nie rozpięła się w trakcie noszenia malucha.
Sam pas jest szeroki i wygodny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A właściwie gorzej się rozpina niż zapina :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a czy te nosidełka Baby Bjorn sa ergonomiczne? Jest napisane że panel siedziska dopasowuje się - rośnie wraz z dzieckiem. Te nosidła tez są dobrej firmy i znane od lat. Można je przymierzyć np. w Mama i Ja;) Czy one są lepsze/gorsze od Manduca?

Baby Bjorn Synergy
http://www.scandinavianbaby.pl/product-pol-92-BabyBjorn-nosidelko-SYNERGY-granatowe.html

Baby Bjorn Active
http://www.scandinavianbaby.pl/product-pol-97-BabyBjorn-nosidelko-ACTIVE-czarny-srebrny.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Wakacje z dziećmi (124 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

do góry