Widok
jakie nosidło?????
W najbliższych dniach zamierzamy kupić nosidło dla naszej córeczki. Stąd moje pytanie do forumek:) Które nosidło polecacie?
Bondolino (czy te rzepy są wygodne i praktyczne?)
Tuli
Baby Bjorn Active (comfort super, ale drogie)
Manduca
Czy może jeszcze inne?
Zależy mi by nosidło było praktyczne i wygodne.
Mój mąż ma 178cm wzrostu a ja 164 - więc dobrze byłoby gdyby można je dopasować do naszej dwójki. Córeczka natomiast jest "długa", ma bardzo długie nóżki jak na swój wiek i wzrost. Wzrost ok.60cm, waga obecnie 5kg.
Z góry dziękuję za pomoc;)
Bondolino (czy te rzepy są wygodne i praktyczne?)
Tuli
Baby Bjorn Active (comfort super, ale drogie)
Manduca
Czy może jeszcze inne?
Zależy mi by nosidło było praktyczne i wygodne.
Mój mąż ma 178cm wzrostu a ja 164 - więc dobrze byłoby gdyby można je dopasować do naszej dwójki. Córeczka natomiast jest "długa", ma bardzo długie nóżki jak na swój wiek i wzrost. Wzrost ok.60cm, waga obecnie 5kg.
Z góry dziękuję za pomoc;)
polecam poczytać o tych nosidłach na forum chustowym ;) http://chusty.info/forum/
ja tam kupiłam swoje nosidło ergonomiczne :) szyte na miarę(dziecka) :]
z tego co pamiętam, to ogólnie nosidła ergonomiczne są dla dzieci siedzących :P
wcześniej - chusty :)
ja tam kupiłam swoje nosidło ergonomiczne :) szyte na miarę(dziecka) :]
z tego co pamiętam, to ogólnie nosidła ergonomiczne są dla dzieci siedzących :P
wcześniej - chusty :)
Ja mam i chuste i nosidlo i wydaje mi sie, zer w chuscie dziecko ma bardziej prawidlowo pozycje i wogole jakos mozna sobie dokladniej do siebie i dziecka dopasowac. Za to nosidlo bardziej sie sprawdza tak na szybko, jak nie ma czasu bawic sie w wiazanie chusty i na nie ma sie zamiaru za dlugo z chodzic, np w sklepie, albo na spacerze, jak sie znudzi lezenie w wozku i chce na chwile na rece.
My mamy baby bjorn i dziecko w nim siedzi/ wisi z nozkami tak prawie na prosto, a w chuscie to mozna lepiej przywiazac "na zabke". Za to w nosidle bardziej mi sie podoba podparcie glowki, wiec jak maly zasnie, to nie trzeba jej podtrzymywac ani nic z tym kombinowac.
Ale nosidla tez sa rozne, pewnie nasze nie jest jakies najlepsze :)
My mamy baby bjorn i dziecko w nim siedzi/ wisi z nozkami tak prawie na prosto, a w chuscie to mozna lepiej przywiazac "na zabke". Za to w nosidle bardziej mi sie podoba podparcie glowki, wiec jak maly zasnie, to nie trzeba jej podtrzymywac ani nic z tym kombinowac.
Ale nosidla tez sa rozne, pewnie nasze nie jest jakies najlepsze :)
mieliśmy chustę, teraz mamy nosidło (ergo) :)
co wystarczy na dłużej?
zależy jaką chustę kupisz :) jeśli elastyczną - ponosisz w niej dziecko do ok 7-8kg :) w tkanej - dłużej :) (zaczynając od noworodka)
nie wiem jak jest z Manducą i Bondolino :) jak tam jest rozwiązana sprawa regulacji szerokości panelu :) (w zależności do wieku/wielkości dziecka)
nasze nosidło http://nubik.pl/nubigo.php już jest za małe(kupione w czerwcu) :) ale po domu jeszcze ok ;) one są szyte na zamówienie :) dowolnej wielkości :) mogą być 2rozmiarowe :) (szerokość panelu zmienia się gdy podwinie się pas biodrowy)
co wystarczy na dłużej?
zależy jaką chustę kupisz :) jeśli elastyczną - ponosisz w niej dziecko do ok 7-8kg :) w tkanej - dłużej :) (zaczynając od noworodka)
nie wiem jak jest z Manducą i Bondolino :) jak tam jest rozwiązana sprawa regulacji szerokości panelu :) (w zależności do wieku/wielkości dziecka)
nasze nosidło http://nubik.pl/nubigo.php już jest za małe(kupione w czerwcu) :) ale po domu jeszcze ok ;) one są szyte na zamówienie :) dowolnej wielkości :) mogą być 2rozmiarowe :) (szerokość panelu zmienia się gdy podwinie się pas biodrowy)
Klasyczną. Dokładnie taką:
http://www.chusty.com.pl/zdjecia/mn-1.jpg
Klamrę przy pasie biodrowym zapina się dość ciężko, ma to podobno służyć bezpieczeństwu, żeby nie rozpięła się w trakcie noszenia malucha.
Sam pas jest szeroki i wygodny.
http://www.chusty.com.pl/zdjecia/mn-1.jpg
Klamrę przy pasie biodrowym zapina się dość ciężko, ma to podobno służyć bezpieczeństwu, żeby nie rozpięła się w trakcie noszenia malucha.
Sam pas jest szeroki i wygodny.
Dziewczyny a czy te nosidełka Baby Bjorn sa ergonomiczne? Jest napisane że panel siedziska dopasowuje się - rośnie wraz z dzieckiem. Te nosidła tez są dobrej firmy i znane od lat. Można je przymierzyć np. w Mama i Ja;) Czy one są lepsze/gorsze od Manduca?
Baby Bjorn Synergy
http://www.scandinavianbaby.pl/product-pol-92-BabyBjorn-nosidelko-SYNERGY-granatowe.html
Baby Bjorn Active
http://www.scandinavianbaby.pl/product-pol-97-BabyBjorn-nosidelko-ACTIVE-czarny-srebrny.html
Baby Bjorn Synergy
http://www.scandinavianbaby.pl/product-pol-92-BabyBjorn-nosidelko-SYNERGY-granatowe.html
Baby Bjorn Active
http://www.scandinavianbaby.pl/product-pol-97-BabyBjorn-nosidelko-ACTIVE-czarny-srebrny.html