Widok

karkówka w zupie francuskiej cebulowej?

ma ktoś przepis?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
karkóweczka pokrojona w plastry
zupa Francuska Cebulowa Knorra
śmietana 30%
świeżo zmielony pieprz
kapka oleju/oliwy

karkówkę pokrojoną na zwykłe kotlety (bez rokzlepywania) obsypujemy z obu stron zupą cebulową, przykrywamy naczynie folią i wstawiamy do lodówki-najlepiej na całą noc, zeby się przegryzła

na drugi dzień wyciągamy karkóweczkę, skrapiamy lekko nlaszkę oliwą, wykładamy kotleciki, przykrywamy folią i pieczemy

czas pieczenia w zalezności od ilości karkówki
1 kg to ok.1,5 godziny w 180 stopniach

pod koniec pieczenia ściagamy folię, zeby się nieco mięsko zrumieniło

po upieczeniu wyciagamy karkówkę z blaszki a pozostały z pieczenia sosik zabielamy śmietanką i przyprawiamy pieprzem
na 1 kg karkówki starcza jedna zupka do przyprawienia

można dodac do mięsa podczas pieczenia kurki, opieńki, borowiki, a sosik bedzie jeszcze lepszy.

Piekę na święta:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prawdziwa francuska zupa cebulowa nie ma mięsa.
Ja zazwyczaj robię na dwie miseczki (ta zupa jest bardzo treściwa).
0.5 kg cebuli, 500ml bulionu wołowego, 3 łyzki masła, pół szkl. białego wytrawnego wina, tymianek, żółty ser, grzanki

Cebule kroję w piórka i długo długo długo je smażę, na małym ogniu aż będą pięknie zrumienione a nawet bardziej brązowe niż zrumienione. Potem dodaję wino i smażę, aż wino wyparuje, następnie bulion i tymianek.
Zupa nadaje się do spożyca ), ale ja jeszcze na wierzch kładę pokrokone w drobną kostkę suchary i potarty ser i zapiekam miseczki z zupą w piekarniku, chwilkę, żeby ser się roztopił .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ace. A kogo obchodzi ta twoja zupa?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
cycu interesuje tego kogo ma interesować. A jak Ciebie nie interesuje, to się nie wypowiadaj, bo takich jak ty wystarczająco na forum.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
To wątek o karkówce....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karkóweczka, blaszka, kotleciki, sosik....

Dzidzia robi am?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe dobre!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

Przedstawiciel Thermomix (70 odpowiedzi)

Szukam przedstawiciela thermomix z Gdańska. Ktoś zna??

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

domowe wędliny (90 odpowiedzi)

robicie? proszę o przepisy... na początek ja podaję taki co znalazłam kiedyś w necie i jest...

do góry