Widok

komis dziecięcy- swój biznes

hej mam pytanie może wiecie coś na temat komisów dziecięcych. Czy ten biznes sie w ogóle opłaca??? Jakie sa wasze doświadczenia?? Może same prowadziłyście lub prowadzicie taką właśnie działalność i chcecie sie podzielić doświadczeniem...prosze o pomoc aaa...w jakim miejscu chciałybyście taki komis...gdzie go brakuje??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Napisz priva do JolkiFasolki :) kiedyś miała swój komis :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
To zależy jaki masz /będziesz miała lokal.
Znam komisy na 30m2 i są po 150m2 .
Dobrze jest mieć komis plus sklep.
Niestety zniżono próg i po przekroczeniu 20tyś obrotu
musiasz wejść na kasę fiskalną co dla niektórych jest problemem.
Bardzo duży komis znajduje się na Naukowskiej i chyba dobrze prosperuje. Małżeństwo które tam pracuje,zawsze uśmiechnięte,
Córka(ROK )biegała po podłodze i było ok,przebieralnia/przymierzalnia duża i ozdobiona pomysłowo. Wystrój może nie powala bo jest dużo
rzeczy, ale wszystko ma swoje miejsce i ceny.
Jeżeli masz niedaleko podjedż i zobacz jak funkcjonuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, ja prowadzę komis w Gdyni Bobocentrum, sama jak zaczynałam to rozmawiałam z mamami na forum, jeśli masz pytania to pisz na priv
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wg mnie istotne jest to aby rzeczy były w bdb stanie a ceny różne połowy ceny zakupu..są komisy gdzie niektóre a nawet i większość ciuszkow jest strasznie zniszczona a ceny z kosmosu...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do kasy fiskalnej to nie ma co demonizować - aż tak wielki problem to nie jest... (zwrot też można spokojnie uzyskać więc nie jest to aż taki wydatek)
Ale miejsce jest ważne - po pierwsze, żeby mieć gdzie trzymać rzeczy, po drugie np ja widząc komis gdzie nie może się jedna osoba obok drugiej przecisnąć - wychodzę, żaden to dla mnie komfort zakupów...
Albo proszenie kogoś żeby mi pokazał ciuszki, bo leżą na regałach za ladą, a w środku - dużo klientów i nie ma czasu dla każdego.
Proponuje tworząc działalność nie ograniczać się i wciągnąć sobie też sprzedaż zwykłą i internetową, żeby w razie co móc zawsze z tym ruszyć, a nie potem się bawić dopisując kody pkd.
Co do cen, to trzeba się po prostu orientować u nas był komis gdzie można było kupić rzeczy dużo taniej (karuzelka o wartości 100 zł za 40zł itp, a brali z tego 40%) ok dla klienta fajnie, ale jak się osoba która daje Ci rzeczy kapnie, to więcej Ci nie da... Więc poproostu po jakimś czasie pustkami wiało :P Można sprzedać trochę taniej, ale trzeba z tym uważać ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dimis....Co do kasy fiskalnej to nie ma co demonizować - aż tak wielki problem to nie jest... (zwrot też można spokojnie uzyskać więc nie jest to aż taki wydatek).......nie o to chodziło

Bobocentrum na pewno jest duże ,ładnie zrobione i ma dużo miejsca
dla mam z brzuszkami ,czy wózkami.
Niestety jest dość daleko. Na szczęście mamy internet ,jeżeli pani
właścicielka odpisuje i przesyła zdj ecia towaru to plus dla niej.
Rozumiem,że ktoś napisze,że samochodem wszędzie można dojechać
jednak dla mnie wizyta tam jest nieosiągalna.
Komis Skrzat jest też duży ok 150-170m2 znajduje się na Morenie,więc
lokalizacja bardziej dostępna dla osób z Gdańska i poza nim.
Oni również sprzedają rzeczy poprzez internet ,więc nie mozna poprzestać na siedzeniu w sklepie i czekaniu na klienta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
odnośnie bobocentrum, to wielka szkoda, że po schodach. kilka razy byłam w okolicy na spacerze, a jak dziecko śpi, to i tak nie mam jak zajść...
teraz to i tak wszystko się opiera na sprzedaży internetowej, co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mma....szkoda,że po schodach:-(
Jak sama zauważyłaś nie możesz zajrzeć mimo ,że jesteś w pobliżu.
Ja prowadzę również działalność opartą o klientki z dziećmi i straszną bolączką były schody w poprzednim lokalu.
Nie do końca się zgodzę,iż wszystko opiera się na sprzedaży internetowej.
Ty jako klientka kiedy zakupisz stacjonarnie jakiś przedmiot jesteś zadowolona i przekazujesz tą opinię dalej,tak naprawdę Ty jesteś najlepszą reklamą .Internet i odpowiedni kontakt przez niego
daje tylko rozeznanie czy pojedziemy do tego sklepu/komisu czy poszukamy innego.
Mimo wszystko właścicielkom komisów życzę jak najwięcej klientów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Suuper dziewczyna bardzo wam dziękuje za rady...jesteście kochane
Po głowie cały czas mi chodzi mysl aby brać w komis akcesoria dla dzieci a ciuszki kupować w hurtowniach z odzieżą używana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, mam kilka pytań odnośnie prowadzenia działalnosci komisu dziecięcego. Pomożesz kolejnej mamie rozwiać wątpliwości?? ;) podaję maila a-asiulka@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam serdecznie. Można więcej informacji na temat komisu. wiol1234@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, mam pytania odnośnie komisu, pomożesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Komis dziecięcy jak każdy własny biznes jest ciężki i trzeba włożyć sporo pracy i serca aby takie miejsce przetrwało. Działalność jest specyficzna ponieważ jest się w dużej mierze uzależnionym od tego co przyniosą ludzie, a przynoszą rzeczy różne... Przedmioty dla każdego mają zupełnie inną wartość więc trzeba być bardzo na bieżąco z cenami aby rzeczywiści wycenić taką wartość rynkową po której dana rzecz w miarę szybko się sprzeda. Sprzedaż internetowa jest podstawą, ponieważ niektóre rzeczy np. wózki bliźniacze może być ciężko sprzedać w sklepie, wszędzie również zdarzają się dni kiedy pies z kulawą nogą do Ciebie nie zajrzy, dlatego warto spożytkować czas efektywnie.
Pomysł na Bobocentrum narodził się właśnie tutaj na forum, mamy sprzedają i wymieniają się rzeczami na okrągło, jednak powiem szczerze dla mnie ważne było stworzenie miejsca gdzie będzie można pojechać i mieć na prawdę duży wybór, coś na zasadzie sklepu ale z cenami 50% niższymi.
Sama mam małe dziecko i po ukończeniu macierzyńskiego mogłam wrócić do znienawidzonej pracy w banku i zasuwać od od 9 do 19 nie widując własnego dziecka. Postanowiłam pomyśleć o czymś własnym, komis prowadzę u siebie w domu, na szczęście mam taką możliwość która jest najlepsza, ponieważ kto może pozwolić sobie aby ugotować obiad w czasie pracy lub posprzątać :-). Lokalizacja rzeczywiście jest nie najlepsza i te schody... niestety nic z nimi nie zrobię. Jednak wynajmując lokal podobnych rozmiarów w lepszej lokalizacji, zatrudniając dodatkową osobę i doliczając dojazdy moim zdaniem taki biznes ma małe szanse na przetrwanie. W trakcie działalności poznałam kilka osób które miały własne komisy i właśnie zbyt duże koszty przerosły wszystkich.
Bobocentrum już w sobotę obchodzi rocznicę działalność, po tym czasie jestem w stanie stwierdzić, że decyzja o otwarciu była dobra i warto było zaryzykować.
Zapraszam wszystkich z tej okazji będzie tort i oczywiście 10% rabatu na zakupy dla wszystkich
https://www.facebook.com/events/1437530363151627/
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja niestety nie mam możliwości otworzenia wsojej działaności w domu. Jestem jeszcze na urlopie macieżyńskim i dla tego przeraża mnie ten powrót do pracy..nie chce :( powiedz mi jaki wkład finansowy musisz mieć na początek jaka marże nakładasz na towar.Jakimi zasadami sie kieruje komis czyli gdy coś zalega na półce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja niestety nie mam możliwości otworzenia wsojej działaności w domu....

Nie do końca jest tak,że otwarcie lokalu w mieszkaniu=się brak kosztów za czynsz.
W spółdzielniach mieszkaniowych(nie wiem czy we wszystkich),
pobierana jest opłata 1/2czynszu jak za mieszkanie dodatkowo.

Powiedz mi jaki wkład finansowy musisz mieć na początek jaka marże nakładasz na towar.Jakimi zasadami sie kieruje komis czyli gdy coś zalega na półce...........

Wszystko masz w regulaminie na stronie komisu.
Wszystkie komisy mają takie same warunki.
Wkład to na pewno kaucja za lokal, regały,odświeżenie lokalu,reklama,
wizytówki itp.

Niestety tak jak pisze właścicielka komisu, wymaga to dużo wkładu
własnego pracy ,jak i samozaparcia.
***************************************************
Pomysł z kupnem ciuszków z hurtowni jest mało trafiony bo to
nie na nich się zarabia,ale na wózkach,zabawkach edukacyjnych itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak tak wiem ciuszki to raczej drugo planowa sprawa..oczywiście cały inny asortyment czyli wózki zabawki itp to bedzie najważniejsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może ktoś jeszcze...podzieli sie swoimi doświadczeniami???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nie lepiej by było prostu stworzyć sklep internetowy? Wg mnie to by była lepsza opcja. Ja mam sklep z odzieżą, który tworzyła mi agencja interaktywna Proformat https://www.proformat.pl wraz ze stroną internetową, która jest responsywna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pewnie, strona internetowa to najlepsze rozwiązanie wszystko https://www.dizajnersi.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli jesteście zainteresowani stworzeniem własnej strony lub sklepu internetowego, to polecam Wam sprawdzić ofertę firmy Cyberiusz, która specjalizuje się m.in. w tworzeniu Strony internetowe Rzeszów w naprawdę atrakcyjnej cenie. Czy ktoś z was również korzystał z ich usług?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jaki wozek wybrac? (71 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

Nauka czytania metodą Domana- ktos stosuje? (34 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, czy znacie/ stosujecie ta metode nauki czytania u malych dzieci? jestem ciekawa...

jak sobie rdzicie z siwymi włosami? (7 odpowiedzi)

Jestem brunetką i niestety mam już sporo siwych włosów...mam już dosć częstego farbowania.. po 3...

do góry