Widok

koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Jakie mogą być orientacyjne koszty zrobienia współwłaścicielem mieszkania drugiego współmałżonka... jesli to mieszkanie przed zawarciem związku małżeńskiego było nabyte za kawalera.
Jak to jest wyliczane? koszty zapisu w księdze wieczystej, a co dalej? czy liczą też od wartości mieszkania?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam, tez jestem ciekawa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej zadzwonić do notariusza.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak zadzwonić dobra sprawa...
ja pytam tak orientacyjnie na razie nie chcę dzwonić żeby mi kopara nie opadła z wrażenia jak mi sumą trzepną kosmiczną:))), bo z tego co słyszałam to wchodzi jeszcze chyba koszt od wartości mieszkania.. na moje okoko to chyba za całośc jakieś 3 tys, nie wiem moze sie mylę?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
koszty notarialne zależą od wartości mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok czyli jesli mieszkanie warte jest okolo 260 tys to jaki procent pobierają?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
pewnie podatek PCC - podatek od czynności cywilno-prawnych 2% wartości mieszkania - ale pewna nie jestem , tak jest przy zakupie mieszkania z rynku wtornego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy założeniu, że ma to stanowić Wasz majątek wspólny, oraz, iż osoba obdarowana nie posiada innego mieszkania bądź nie jest współwłaścicielem innego, to ok 1500 zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
No właśnie, dlatego lepiej zadzwonić i zapytać u źródła zamiast dostać kilka sprzecznych odpowiedzi. Na szczęście za rozmowę u notariusza się nie płaci:)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki wielkie Kobitki

Pozdrawiam i zadzwonię u żródła tel nie gryzie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w Rumi robiłam rozszerzenie wspólnoty małżeńskiej i za wszystko płaciliśmy 850 zł ( w tym były juz koszty dopisania mie w księgach), wszelkie opłaty urzędowe, skarbowe itp.
Generalnie trzeba podzwonić i popytać jaki jest koszt bo w Rumi ten notariusz akurat miał najtaniej ( ok 100 zł od innych)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
p.s. nie licza od wartości mieszkania, po prostu powiększasz wspólnotę majątkowa o daną nieruchomość..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie o daną nieruchomość tylko o cały majątek nabyty przed ślubem ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Madziara84
dziękuję za info pozdrawiam:)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak nie liczą od wartości, to zastanów się niby jak liczą? Z nieba? Oczywiście, że od wartości!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko fajnie, tylko po co to robić ?
W życiu bywa różnie, a skoro to majątek jednego z małżonków, to lepiej by takim pozostał :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
inną sprawą jest jeśli mieszkanie wzięto na kredyt przed zwarciem związku np. pół roku a przecież razem sie spłaca, mimo to jest to nieruchomość jednego z małżonków. (wiadomo że są sądy i coś tam można wywalczyć ale jeśli jest możliwość warto tego uniknąć dla spokoju). Trzeba w banku dopisać się do kredytu i już sprawa robi się prostsza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kasiaczek231 wiem jak liczą bo sama załatwiałam ten temat we wrześniu zeszłego roku, koszty u notariusza to stowrzenie aktu notarialnego rozszerzające wspólnotę małżeńską....a także koszty opłat sądowych do zmian w księgach!!!! nasza notariuszka nbawet nie znała wycenionej wartości naszego mieszkania! co do dopisania się do kredytu to wcale sprawa nie jest prostsza, ja byłam dopisana do kredytu i w razie gdyby coś się stało mężowi to ja nie dostałabym mieszkania bo nie miałabym do niego praw a zostałabym z kredytem na głowie, poza tym jak mamy dziecko to ok bo połowę dziedziczy dziecko ale jakby dziecka nie było to musiałabym siwe dzielić z teściami naszym m iewszkaniem- tak nam to wytłumaczyła nasza pani notariusz- więc kasiaczek nie syp mi tu teorią wyssana z palca
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do aaas: nie o cały majątek nabyty przed slubhem tylko o daną nieruchomość, u nas m iejsce parkingowe ma osobny akt notarialny i do niego mnie nie dopisaliśmy bo szkoda było nam kasy na kolejne z miany w księgach!! tu jak zwykle mądre damy nic nie robiące siedzą! mądrzejsze od wszystkich świętych!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

prosze masz prosty kalkulator kosztynotarialne.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

dr.Bożena Pozorska PILNE !!!!!!!!!!!!!!!!! (26 odpowiedzi)

Witam,czy ktoś może zna prywatny numer do dr.Bożeny Pozorskiej?? Przyjmowała w Sopocie,teraz...

Idealny krem do twarzy (68 odpowiedzi)

Pomijam fakt, że dla każdej skóry dobre jest coś innego :) , ale piszcie, który krem zachwycił...

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

do góry