Widok

nnt. ABONAMENT RTV...UPOMNIENIE

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
dziś listem poleconym, otrzymałam upomnienie za rtv...1500zl...jeżeli nie zapłacę w ciągu 7 dni zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne...od ponad 5 lat nie mam radia i tv, dzwoniąc do PP i mówiąc im o tym oraz pytając się co mam zrobić, otrzymałam odpowiedz ze jest to nie możliwe, każdy ma tv i mam zapłacić - koniec dyskusji...
...i tu moje pytanie do Was, czy ktoś był w podobnej sytuacji ? czy mogę się jakoś odwołać, napisać pismo ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może ktos ma jakies nowe wiesci w sprawie abonamentu - może ktoś uniknął płacenia albo zlekceważył upomnienie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co w przypadku kiedy sprzedałam mieszkanie i sie wyprowadziłam? Czy w nowym,mieszkaniu musze zarejestrowac odbiornik czy sie ciagnie abonament z poprzedniego mieszkania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak chcesz płacić to prawdopodobnie musisz ze strony poczty pobrać druk i aktualizowac swoje dane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmm mieszkam od lipca na nowym mieszkaniu i do tej pory tego nie zrobiłam wrrrr. Moge im np teraz powiedziec ze dopiero od kwietnia mam tv? Czy nie przejdzie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mozesz nawet wyrejestrowac zupełnie kto ci powie że na nowym mieszkaniu masz telewizor
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) Nie noe to chyba nie przejdzie ale zobaczymy, dzieki na info :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a dlaczego miałoby nie przejść jest dużo ludzi którzy teraz oglądają telewizję internetowa na laptopie czy komputerze radio tez jest w internecie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ostrzegam tylko, że Poczta Polska podpsiała umowę z Urzędami Skarbowymi i jeśli się nie zapłaci, wszczyna się postępowanie egzekucyjne i US wystawia tytuł wykonawczy.
Potem zajmują Ci pensję. Tzn. wysyłają do zakladu pracy by zajęto pensję. Zakład pracy potem zajętą kwotę przekazuje do US

Już mialam jako kadrowa kilka takich zajęć więc radze nie lekceważyć sprawy.

A kwota 1500 zł była u wszystkich, bo to jest maksymalna kwota jaką mogą zażądać. 5 lat wstecz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
przy postępowaniu egzekucyjnym ,masz 14dni na odpowiedź
i w tym momencie piszesz oświadczenie,iż nie posiadasz tv
(Gorzej jak go masz powieszonego na ścianie i wieczorem wszyscy widzą
co oglądasz)korzystasz z innych źródeł informacji.
Trzeba napisać oświadczenie,nic na buzię !!!!
Jak tego nie dopilnujesz ,wtedy zabulisz 1500zł plus odsetki plus koszt
zajęcia komorniczego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Racje ma salombo, bo jesli tv jest zaadresowane na osobe, ktora nie zyje, to nie nalezy sie tym przejmowac. Zajecie komornicze nawet na podstawie wyroku bedzie umorzone,bo komornik otrzyma infromacje o zgonie osoby i odesle do wierzyciela. zeby przerzucic odpowiedzilanosc za ten dlug na kogos innego, potrzebny jest sad, a Telewizja nie bedzie sie w to bawic, bo to za duzo zachodu.
Dla osob, ktore sprzedaly mieszkanie, i wyporwadzily sie w inne miejsce. Warto napisac odwolanie ( ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru i wyslac do KRRTiT do Warszawy- tu macie adres w artykule
http://prawo.rp.pl/artykul/1029125.html
Mojej znajomej umorzyli, bo sie wyprowdzila, przed 7 lata , mimo ,ze nie wyrejestrowala tv
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prawda jest taka,że do puki masz niezarejestrowany odbiornik w danym
mieszkaniu,raczej mało prawdopodobne by ktoś upomniał się o abonament
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Komuś udało się umorzyć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Wakacje z dziećmi (124 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

do góry