Widok

nnt. ABONAMENT RTV...UPOMNIENIE

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
dziś listem poleconym, otrzymałam upomnienie za rtv...1500zl...jeżeli nie zapłacę w ciągu 7 dni zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne...od ponad 5 lat nie mam radia i tv, dzwoniąc do PP i mówiąc im o tym oraz pytając się co mam zrobić, otrzymałam odpowiedz ze jest to nie możliwe, każdy ma tv i mam zapłacić - koniec dyskusji...
...i tu moje pytanie do Was, czy ktoś był w podobnej sytuacji ? czy mogę się jakoś odwołać, napisać pismo ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
normalnie to jest tak ze najpierw musi byc nakaz zapłaty z sądu a potem jest dopiero postepowanie egzekucyjne -no ale trzeba by sprawdzić czy z abonamentem tez tak jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie, 1,2 i 3 są w pakietach telewizji kablowej albo cyfrowej wiec sie już za to płaci. Płacić 2 razy za ten chłam??? Chyba ich pogieło
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
a dla mnie to jest bez sensu skoro tyle kasy płaci się za telewizję cyfrową, niech se z nimi podpiszą umowy i ściągają :/
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy dobrze rozumiem, że takie wezwanie może przyjść tylko jeśli odbiornik był zarejestrowany? jeśli mam moje pierwsze mieszkanie, nigdy nie rejestrowałam telewizora, nie używam ani tv ani radia to powinnam to gdzieś jeszcze zgłosić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie do czasu, ale w sumie nie do mnie adresowane ;)
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moi rodzice dostali dzisiaj takie wezwanie, też zastanawiamy się co dalej ;) wezwanie jest za okres 5 lat i 6 miesięcy a przedawnieniu ulega po 5 latach (w innych wersjach - jako świadczenie okresowe po 3 latach) więc stwierdzam, iż wezwanie jest niepoprawne. No ale co dalej? czekamy...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie do czasu... ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
myśmy takie upomnienie dostali już 5 lat temu, zaadresowane było na nieżyjącą teściową, niefrasobliwie je olałam i do dziś nic się z tym nie dzieje
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki ;) o dokumentach nie pomyślałam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, ja byłam. Nie wyrejestrowałam radia i tv po śmierci ojca (książeczka była na Niego), po pięciu latach przyszło upomnienie z podobną kwotą, ale po zaniesieniu odpisu aktu zgonu ojca sprawę umorzono. W innym przypadku nie udowodnisz w żaden sposób, że nie korzystałaś z radia i tv.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieszkanie jest po wujku on nie miał, jednak okazuje się że jest inaczej...jakieś 6 lat temu, chciałam wyrejestrować tv, otrzymałam podobna odp jak dziś...ze to niemożliwe...po awanturze, pani powiedziała ze się tym zajmie, jak widać nie zrobiła tego a ja to "olałam"...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
piszesz ze nie masz odbiornika od 5 lat. a wyrejestrowalas go?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Wakacje z dziećmi (124 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

do góry