Widok

nnt. Praca dla mojej mamy

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Wiem że może powinnam zapytać w innym dziale, ale tu na Rodzince jest tyle pomocnych dusz że zdecydowałam się poprosić o Waszą radę, bycmoże i pomoc.

Moja mama w tym roku skończyła 50 lat. Obecna praca i stosunki międzyludzkie w niej panujące doprowadziły do tego, że mama wylądowała w szpitalu. Na szczęście już wyzdrowiała. Od dawna przymierzała się do zmiany pracy ale ten szpital to była ta kropla, która przepełniła czarę.

Co moglibyście poradzić osobie, która w wieku 50 lat chce zmienić pracę? Mama jest główną księgową, ale nie musi nią nadal być. Nie chodzi też o jakieś super zarobki. Byćmoże praca w sklepie? A może w jakiejś małej firmie? Jakie mama ma szanse na znalezienie pracy i gdzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niech załozy firmę i świadczy usługi księgowe będzie pracować sama dla siebie :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
napewno nie praca w sklepie ...ew. praca na stanowisku księgowej w niedużej firmie tak naprawdę osoba z doświadczeniem nie powinna miec problemów z dostaniem pracy w takiej firmie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mama nie bardzo może założyć własną firmę bo nie ma do tego uprawnień.
A dlaczego nie w sklepie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja akurat mojej maie tez szukam pracy... wszystko zalezy gdzie sie szuka...

ja mysle ze jednak praca w sklepie jest dosc ciezka...

moja uderza na dyrektora mopsu w calym wojewodztwie :) tylko ze na razie nie widac zeby gdzies bylo miejsce :)
image

Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Risika - no właśnie, pewnie ciężko z miejscami...
Moja mama nie chciałaby raczej stanowiska kierowniczego. Z tego co z nią rozmawiałam to chciałaby normalną pracę, której nie przynosi się do domu, i może jakiś kontakt z ludźmi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z takim zawodem Twoja mama nie powinna miec wiekszego problemu zze znalezieniem pracy a wrecz lata doswiadczenia i wiek sa atutem. ma 10 lat przed soba, jedynie dluzsze L4 na swiadectwie moze "odstraszyc" jednak tego na rozmowie nie wiedza.

niech sie rozejzy, wlasna firma to tez dobry pomyslale nie jest to juz taki bezproblemowy pieniadz, trzeba troche pozabiegac o klienta (ale moze to zaczac robic bedac jeszcze na posadzie),
sklepy tez potrzebuja ksiegowych/inwentaryzacje ale jest to polaczenie siedzenia pzry biurku i pracy fizycznej (zalezy od sklepu ale jak sredni to rowna sie przyjmowanie dostaw remanenty itp, oczywiscie tez nie w pojedynke)

najwazniejsze niech Twoja mama uwierzy w siebie, zmiana pracodawcy nie jest taka straszna - gorzej i tak byc nie moze - a jak bedzie to nastepna zmiana az trafi na fajny zespol, czasy sie zmienily malo kto robi od poczatku do emerytury w jednej firmie ;) ale szkoda mamy umiejetnosci bo ksiegowa raczej dobrze zarabia a to i do naszych niewysokich emerytur jest bardzo wazne,

powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marta, ja proponowałabym Twojej mamie, żeby wybrała się np. do rektoratu UG, lub do jakiejś innej uczelni. Najczęściej pojawiają się ogłoszenia o pracę na recepcji w DS-ach, praca biurowa w wydziałach uczelni, lub sprzątanie DS-ów, albo innych obiektów. Moja mama pracuje dla UG, na recepcji właśnie. Jest to praca spokojna ( poza sezonem letnim i początkiem roku akademickiego, wtedy jest zawsze większy ruch), minusem są nocki, ale zazwyczaj jest spokojnie... No zależy jeszcze na którym akademiku... Ale ogólnie rzecz biorąc taka praca ma swoje plusy. Pensja '13-tka', dofinansowania do wczasów, paczki świąteczne, stałe zatrudnienie. Jak każda praca ma swoje plusy i minusy, ale ogólnie moja mama bardzo sobie chwali :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla ksiegowych jest dużo pracy , wpisz energa praca gdańsk w google ostatnio widziałam w dziale finansowym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na stronie
http://www.donas.pl/
sama praca biurowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Paulyn - czy na jakiejś stronce www można znaleźć oferty pracy na uczelni? czy tylko "na tablicach"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na portalu UG są zamieszczane (dokładniej tu: http://www.univ.gda.pl/pl/info_dla_prac/), plus dodatkowo każdy wydział na swojej stronie ogłasza konkursy o pracę.


Z tym, że rozpoczął się rok akademicki i większość stanowisk została zapewne dopiero co obsadzona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.univ.gda.pl

podam jeszcze raz link, bo niepotrzebnie wcisnęłam nawias i przecinek do wypowiedzi :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.univ.gda.pl/pl/info_dla_prac/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia, jest dokładnie tak jak pisze zabolinka :) Tyle tylko, że czasami są takie sytuacje, że ktoś się zwoli, albo dostanie awans i przeniesienie np. na inny wydział, wtedy też i w ciągu roku są do obsadzenia różne stanowiska - jeśli mówimy o pracownikach socjalnych i na recepcji. Jednak jeśli chodzi o pracowników biurowych/administracyjnych to nie wiem jak często są konkursy/rekrutacje.
Jeśli chodzi o samą pracę to faktycznie ma sporo plusów, jest wiele profitów z których może skorzystać rodzina i sam pracownik. Moja mama w tym roku była na wakacjach w Łączynie - ośrodku wypoczynkowym UG. Warunki ok, łądne domki, śliczna okolica i co najważniejsze ceny za wynajem śmiesznie niskie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
powiedz w ktorym ds mozna dostac sie bez znajomosci na portiernienina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.pg.gda.pl/?kat=moferty
tu sa z kolei oferty pracy na Politechnice Gdanskiej, rowniez na portiernie.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki Dziewczyny :]



tak sobie pomyślałam, że chyba taka praca na portierni nie byłaby głupia ;) możecie napisać jak zarobki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia, napisałam na priv :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy można wiedzieć czy to jest najniższa krajowa, czyli 1000 zł na rękę czy więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i czy na takiej portierni też są nocki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na portierni sa nocki, moja mama zarabia wiecej niz 1000 zl na reke, wiecej info ew. na pw
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie, są nocki i jest to więcej niż 1000zł na rękę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli ktoś szuka pracowników do pracy na magazyn/budowę lub inną niewymagająca pracę to polecam zgłosić się do agencji https://www.dpworkers.pl/ - mają w swojej ofercie pracowników z wielu wschodnich krajów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może warto sprawdzić oferty Balticona w Gdyni, przyjmują z różnym doświadczeniem, a w razie czego oferują dużo szkoleń. Fajne miejsce z sympatycznymi ludźmi. https://www.hitpraca.pl/blog/3471-praca-w-balticon-jako-dysponent-jakie-obowiazki-i-wymagania-opinie/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Szukam pediatry Oliwa/Żabianka (16 odpowiedzi)

Poszukuje dobrego pediatry na nfz w okolicy Oliwy, Żabianki.Nasza cudowna pani dr ogranicza swoja...

Upominek dla Pani Przedszkolanki na zakończenie przedszkola (17 odpowiedzi)

Córka chodzi ostatni rok do przedszkola. Większość dzieci odchodzi do szkoły. Pani prowadziła...

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (93 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....

do góry