Widok

nystatyna dla niemowląt

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Czy któraś z Was podawała swojemu dziecku? Czy Wasze dzieciaczki też miały po niej takie okropne biegunki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Smarowałam małej jamę ustną jak miała pleśniawki w drugim miesiącu życia, ale nie miała żadnych sensacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas nie było sensacji.
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nystatynę podawałam małemu zaraz po porodzie, urodził się w zielonych wodach, nie miał biegunek... ale to też trudne do określenia ponieważ przez pierwsze dni wydalał smółkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również smarowałam małej ale nie miała żadnych problemów problemów .

image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
u nas mała miała całą śluzówkę ust w pleśniawkach, właściwie, to był jeden wielki biały nalot...
Pediatra upatrywał w tym przyczyny naszych koszmarnych kolek (że zmiany grzybiczne mogły wystąpić również w niżej położonych partiach układu pokarmowego) i zalecił podawanie po pół pipety nystatyny 4 razy dziennie... czy tez miałyście takie dawki? czy do smarowania to może mniej? Zalecił stosować 14 dni... jutro mija 7 dzień i pora wykupić 2 opakowanie, ale najchętniej bym, odstawiła... tylko nie wiem, czy mogę sobie tak przerwać kurację antybiotykową...

A biegunki ze śluzem... dziś 7 pełnych pieluszek w dzień... (wcześńiej nie było aż tak żle) Więcej je na szczęście...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
my wlasnie zakonczylismy smarowanie nystytyną na plesniawki lekarz kazał tydzien , najlepiej po jedzeniu smarować by malutkiej nie dostalo sie do przewodu pokarmowego bo nie jest to zbyt dobre dla tak małego układu wiec dawalam malej na noc,w poludnie jak zjadła a szłysmy na spacerek - potem nawet przez dwie godziny nawet jej nie dopajalam - rozwolnienia nie miałysmy -nam plesniawki zaatakowaly krtań wiec zycze pwowdzenia ale po tygodniu smarowania malej przeszlo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
u nas nie byllo żadnych problemów, ale smarowałyśmy krótko.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja smarowałam malemu chyba z 5 dni, nie było żadnych problemów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Smarowalam jame ustna jak byly plesniawki i nic sie nie dzialo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też podawałam strzykawką a nie smarowałam (na smarowanie już było zbyt późno bo wcześniej lekarz stwierdził, że to osad z mleka a nie pleśniawki !!). Nystatyna nie jest wchłaniana z przewodu pokarmowego, więc kupki mogą mieć kolor żółty. Co do częstszych to z tego, co pamiętam, jednym ze skutków ubocznych może być biegunka. Leczenie należy skończyć dopiero kilka dni po ustąpieniu objawów. Może zapytaj lekarza dodatkowo o probiotyk? Powinien podać Ci odpowiedni i powiedzieć w jakim odstępie czasu stosować
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podaje probiotyk biogaję raz dziennie po 5 kropli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie mój synek ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam czy wina była nystatyna?U nas jest to samo nie wiem czy do od niej czy szukać czegoś innego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

potrzebuję opini dr Tomasz Milczek, jacek sznurkowski, dagmara Mazurkiewicz- klasa. (19 odpowiedzi)

Proszę o opinie o tych lekarzach- nie wiem którego ginekologa położnika wybrać.

urlop wychowawczy a zaległy urlop wypoczynkowy :) (14 odpowiedzi)

witam, Mam takie pytanko może już był przerabiany ten temat, Jestem obecnie na urlopie...

szkoła Montessori - ktoś miał styczność? (53 odpowiedzi)

Chciałam poprosić o opinie osoby, które mają/znają dzieci uczęszczające do szkoły (nie...

do góry