Widok

od kiedy żurek/barszcz biały?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
idzie wielkanoc i pewnie będzie żurek albo barszcz biały. można to dać rocznemu dziecku czuy lepiej jakiś rosołek ugotować?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja córce już dawałam,za miesiąc kończy 2 latka.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
okolo 1 roku i to bylow szytsko co jadla poza cycem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja dałam kilka dni temu. Nie wiem, czy można, ale zajadała się aż się uszy trzęsły ;p
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
wszystko można najważniejsze żeby było z umiarem:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy dziecku w wieku 1 roku można dać barszczyk biały?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A otruje się? Chyba nie ,no chyba ,że uczulone na gluten.No i pytanie podstawowe czy w ogóle będzie chciał to jeść.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bez soli i innych pikantnych przypraw można dać, tylko naturalny a nie z butli lub kartonu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Na pewno nie gotowy. Ale taki domowy z przepisu;
https://www.przepisy.pl/przepis/barszcz-bialy-wielkanocny-1

Barszcz biały ma jednak charakterystyczny smak. Z racji tego,ze zupa jest na zakwasie jest bardzo kwaśna, tak wiec nie wiem czy dziecku będzie to smakowało. Szczegolnie,ze bez pieprzu i soli zupa jest moim zdaniem mało zjadliwa.

Pozostałabym przy rosołku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bez przesady, dziecko nie umrze jeśli zje raz normalnie doprawioną, domową zupę bez dziwnych ulepszaczy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pewnie, że można

Mój synek ma 13 miesięcy i zjada wszystko co my. Oczywiście nie przyprawione mocno i z umiarem z solą
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Takich bzdur dawno nie czytałam. Na kupnym eko zakwasie jest nawet napisane ze od 3 roku życia.... wyrywny mamom polecam tez dać dziecku grzyby, kapuśniak i śledzie w occie. Przecież wszystko w umiarze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Serio porównujesz grzyby i kiszoną mąkę na której robi się zupę? Nikt tu nie mówi o niemowlaku któremu zaczynasz rozszerzać dietę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moje barszcz biały jedzą od skończonych 10 m-cy (na początku barszcz z jajkiem, ale bez kiełbasy) do teraz. Zasmakował od razu i jęczą, że barszcz musi być z raz w miesiącu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

kiszona kauste i ogorki wg zalecen zywieniowych podaje sie jeszcze przed ukonczeniem 1 roku zycia (jesli dziecko toleruje). oczywiscie mowa o kiszonkach prawdziwych, ktore sa bardzo zdrowe, nie o kwaszonkach octem czy innym kwasem. a zurek czy barszcz bialy na prawdziwym zakwasie i wywarze warzywnym, bez wedzonek, kielbas itp. roczniakowi, ktory nie je tylko cyca i kaszki mozna podac sokojnie.prawdziy chleb tez jest na zakwasie, no chyba ze dajesz dziecku dmuchane buly z marketu...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bułki kupuje tylko "prawdziwe" w Manufakturze Mojej Mamy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Rocznikowi spokojnie można dać kiełbasę. Można zrobić samemu, z majerankiem. Tak jak i zakwas na żurek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zdumiewające, że podanie żurku budzi takie kontrowersje. A jak powiesz, że nie dajesz roczniakowi słodyczy to niektórzy uważają, że jesteś wariatką i odbierasz dziecku dzieciństwo.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie daję:P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Domowy nie z paczki bym dala, czy ze to inna bajka ;) chociaż dzieci lubią kwaśne smaki :D
Grzybów do12 roku zycia nie wolno podawać!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadza się !!! Moja córka ma 1rok i je prawie wszystko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

7latek nie chce czytać (33 odpowiedzi)

Mój syn mimo znajomości wszystkich liter nie chce czytać. Nie umie,nie chce złożyć wyrazu w...

Co na parapetówkę ... (57 odpowiedzi)

gdy ludzie mają już wyposażenie z poprzedniego mieszkania :( do 150zł bubububbb

Szukam lekarza pediatry z powołaniem - pytania o szczepionki. (41 odpowiedzi)

Witam wszystkie mamy. Czy któraś z Was zna lekarza pediatrę z powołaniem, który w sposób...

do góry