Widok

odkurzacz - czy warto gdy w domu brak dywanów ?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Hej, odkopałam stary wątek o odkurzaczach i widzę, że polecacie elekteroluksa, ale moje pytania są następujące:

1. Mam tylko jeden dywan długowłosy - czy odkurzacz sobie z nim poradzi?

2. Zakładając, że nie ma dywanów - czy warto inwestować w odkurzacz??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
warto bo na podłodze tez się zbiera kurz straszny i lata po kątach :-)) ja mam parter więc dodatkowo piasek ........
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak szczerze to ja sbie nie wyobrażam życia bez odkurzacza... zamiatanie miotłą powoduje często tylko wzbijanie kurzu, trudno potem umyć podłogę, gdy cos na niej zalega..
pozdarwiam
image
image
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
My w zasadzie nie mamy dywanów (tylko jeden mały w pokoju Młodego i dywaniki łazienkowe), ale odkurzacz bardzo się przydaje.
Odkurzam nie tylko podłogę - czyszczę nim tapicerkę mebli, odświeżam firanki, czyszczę wnętrze kaloryferów i innych trudno dostępnych miejsc.
Moim zdaniem - przydaje się, mimo braku dywanów. :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
OO, dzięki za szybki odzew :) No właśnie u mnie jest problem z piaskiem i takim skotłowanym w kątach kurzem. Szczerze mowiąc, jak mieszkałam z rodzicami to nie odkurzałam (wstyd się przyznać) a odkąd mieszkam na swoim to uzywam tylko miotły :) i mam blade pojęcie o odkurzaczach w związku z tym. Tzn że taki najzwyklejszy odkurzacz wciągnie drobne ziarna piasku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiesz co... ja w domu nie mam wogole dywanow, no moze oprucz lazienki gdzie hest lazienkowy dywanik i maluskiego dywaniku pod balkonem na taras i jednak bez odkurzacza bylo by mi ciezko. Mieszkamy 1,5 roku tu w Pierwoszynie i juz 2 poszly na smietnik... spadkowe;P teraz zkupilismy przez allegro, doslownie taki za graosze bo z przesylka chyba wyszlo 229zl devil cos tam, jest swietny! Ma specjalna koncowke do podlug i paneli i zbiera extra i dokladnie! A co jakis czas wyparzam podloge takim urzadzeniem na pare 100stopni. Bez odkurzacza u mnie uwazam ani rusz:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie polecam, uważam że o niebo lepsze są odkurzacze zelmera :)

1. możesz sobie dobrać odkurzacz specjalnie do dywanu z długim włosem
2. ja w ogóle nie mam żadnego dywanu, a mimo to preferuję odkurzacz, może to tylko złudzenie ale uważam że lepiej i dokładniej zbierze wszystkie paproszki i pyłki, później pod mopem (specjalny do paneli) nic mi się nie pląta, oczywiście można dobrać odpowiedni odkurzacz do twardych podłóg :)
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja myślę, że warto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odkurzacz mam zelmer i sobie chwalę , ważne aby miał dużą moc w Watach wtedy dobrze wciąga :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to mnie przekonałyście - czeka nas kolejna inwestycja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miotla bardzo duzo kurzu wzbija w powietrze, a odkurzacz wciaga go w calosci. Polecam zakup wodnego, jesli mozesz sobei na to pozwolic. Takie odkurzacze wzbijaja najmniej kurzu w powietrze - a w powietrze oznacza, ze osiadzie na meblach itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie mam dywanów i nie wyobrażam sobie braku odkurzacza, jak pomyśle że kurz wszędzie by latał jak bym miotłą zamiotła... :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co sądzicie o odkurzaczu bezworkowym, bezkablowym?? Np Electrolux Ergorapido zB2811??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kasiaczek-zrob nam wszystkim przysluge i kup sobie na allegro slownik ortograficzny. jak mozna takie bledy robic!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
wogole - W OGÓLE
oprucz - OPRÓCZ
podlug - PODLÓG
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zycie bez odkurzacza?
nigdy!
nie mam dywanów,ale panele odkurzam codziennie bo majac male dziecko i psa to codziennie jest pełno do odkurzenia.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie mam ani jednego dywanu w domu, ale nie wyobrażam sobie życia bez odkurzacza :)
Codziennie obowiązkowo odkurzam ( czasami chcę zamieść, ale po tym jak zamiotę zaraz gdzieś znajduję pęczki kurzu i psa sierść )

Do tego, raz na jakiś czas odkurzam również kanapy, więc życie bez odkurza byłoby marne :)

Właśnie przymierzam się do zakupu nowego, i przede wszystkim cichego bo mój po remoncie coś zaczął głosno chodzić
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
isia dziekuje za informacje! heh... cos jeszcze?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
isia osobiscie wolalabym bys wypowiedziala sie na temat, a nie pouczala innych...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
piernik, Ergorapido jest super! Ja mogę odkurzać codziennie.

Tutaj masz chyba najtaniej http://www.electro.pl/list_products.php?sphrase=ergorapido&a=search_result
"rz" - to długa historia

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam panele i ani jednego dywanu i nie wyobrażam sobie odkurzać:D uzywam tylko mopa i w zupelnosci mi wystarcza;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
rzaba, a mogłabyś napisać coś więcej o ergorapido? Jaką ma moc i na jakiej zasaDzie działa skoro nie ma wora i kabla?? dczy ma różne końcówki, zeby można np odkurzyć kanapęD?D? itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam wlasnie tego devil cos tam ma 2000W i iles tam koncowek, z turboszczotka wlacznie ale jej nie uzywam i jest wlasnie bezworkowy z filtrem heppa;P Bezworkowy to znaczy ze nie potrzebujesz worka - jak w standardowych, tylko caly kurz i brud leci sobie do pojemnika, ktory potem tylko otwierasz i to wyrzucasz, a filtr oplukujesz pod woda. A ta koncowka do paneli jest super tylko ta uzywam i koncowke do szczelin. Aczkolwiek pewnie te drozsze sa jeszcze lepsze, no ale powiem szczerze ze co jak co ale mi sie sprawdza w 100% :) Chcialam kupicdosc drogi odkurzacz, ale jakos mi szkoda kasy bylo i zaryzykowalam i sie nie rozczarowalam:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
piernik, dopiero zobaczyłam pytanie. Moc to chyba zalezy od modelu, są końcówki do nakładania na ten mały ręczny odkurzaczyk, jedna z włoskami, więc w sam raz do kanapy, druga do szczelin.
"rz" - to długa historia

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
brak worka - pojemnik do mycia
brak kabla - stacja dokująca z ladowarką (jedno ładowanie starcza na około 20 minut odkurzania weług teorii, w praktyce - na całe mieszkanie)
"rz" - to długa historia

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego nie polecacie Electrolux'a?
Ja mojego uzywam juz ponad 3 lata. Model Ultra Silencer z dodatkowa elektroszczotką do dywanów.
Jest po prostu boski. U mojej mamy miałam Rainbow'a i Zelmera. Powiem jedno, nie chce juz żadnych odkurzaczy na wodę.

Electroluxem odkurzam gdy dzieciaki śpią, jest cichy - znaczy sie
NIE MA takiego charakterystycznego świszczącego hałasu, którego słychać w całym bloku :)
Worki można kupić na necie, są tanie. Przy moich wełnianych kudłaszących się dywanach worek starcza na 3 - 4 mies.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego odradzasz odkurzacze wodne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://cokupic.pl/opinie/Zelmer-Wodnik-Trio-6195/469c36f6dce7c75a
polecam ta stronke dozo opini o produktach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez uzywam electroluxa ultrasilencera, rodzice maja rainbowa. z tymi wodnymi to jest tak ze jak sie cos malego rozsypie to zanim odkurzacz sie zlozy, naleje wode, pozniej wyleje ta wode to takim "kompaktowym" 3 razy jest juz posprzatne.
fakt jest faktem ze w wodzie roztocza/drobinki kurzu sie zatrzymuja, ale jesli w zwyklym sie regularnie wymienia filtry to nie ma problemu ze smrodem przy wlaczaniu.

i najwazniejsze-rainbow w porownaniu z ultrasilencerem wyje jak traktor!!! zwroccie uwage na ilosci dB.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja polecam Electrolux Ergospace jest nieduzy,ale silny i ma dlugasny kabel i rure-lacznie 13 metrow :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oczywiście że warto! Nie wyobrażam sobie bez odkurzacza, a mam tylko jeden mały chodniczek.
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po dłuższym użytkowaniu stwierdzam, że Ergorapido jest idealny do paneli. Niestety potrafi zarysować parkiet i nie wyciąga wszystkiego z wykładziny. Swój mam pół roku i po przeprowadzce muszę się z nim rozstać. Sprzedam za 100 zł uzywany był około 2 miesiące.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W odkurzacz zawsze warto zainwestować:) To podstawa.

http://www.cleaningcompany.com.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehe dobry wątek, ja mam 70 metrów i zero dywanu, bo nie lubię, mam tylko taki mały przy łózku pod nogi i to wszystko a mimo tego odkurzam codziennie ;)
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też nie mam dywanów i odkurzam co dziennie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi to się straszne koty gromadzą już po dwóch dniach a w kuchni, bo mam razem z salonem to nawet zamiatam dwa razy dodatkowo
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bezwzględnie należy zainwestować w odkurzacz, i to niezależnie czy w domu są małe dzieci, czy tylko dorosłe osoby - dobry odkurzacz jest konieczny, aby zadbać o nasze zdrowie i dobre samopoczucie. A jak już kupimy solidny sprzęt, to warto zaopatrzyć się dodatkowe akcesoria, np w lepszej jakości filtry do odkurzaczy. Dobry sklep z takim dodatkowym sprzętem znalazłem na stronie http://pokpol-elektro.pl/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jasne, dywany trzeba odkurzać. Jak szukasz modelu, to obczaj bo jak na bezprzewodowy, to naprawdę tani. A o tym, że cichutki i wygodny to nie muszę mówić chyba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja akurat mam odkurzacz karcher i jestem zadowolona bo tez jest cichy i do tego przyjazny dla alergików. Zresztą w rankingu https://przemianydomowe.pl/jaki-odkurzacz-pioracy-opinie-ranking/ też jest na pierwszym miejscu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mam dywanów w domu, a moja roomba ma co robić :) Na podłogach sporo kurzu się zbiera, a robot dokładniego go zbiera. Nie wyobrażam sobie bym zamiatała swoje podłogi szczotką...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

dr. Jerzy Zarzecki - chirurg dziecięcy (22 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was był z dzieckiem u tego chirurga? Poproszę o opinię. Czy on przyjmuje tylko prywatnie?

Upominek dla Pani Przedszkolanki na zakończenie przedszkola (17 odpowiedzi)

Córka chodzi ostatni rok do przedszkola. Większość dzieci odchodzi do szkoły. Pani prowadziła...

do góry