Widok

opuchnięte nogi po cc

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Mam pytanie do dziewczyn po cc, czy też miałyście obrzęki nóg po zabiegu. Wczoraj zostałam wypisana do domu, po cesarce, która odbyła się w sobotę i przy wypisie pytałam się lekarzy o to dlaczego mam takie opuchnięte nogi, powiedzili, że to normalne po tym jak mnie nawadniali kroplówkami.Nogi mam jak słoń i mnie trochę to niepokoi.
image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
ja nie miałam cc a tez mialam stopy jak balony (może to kroplówka z oxy a może działanie hormonów) , to normalne do 10 dni od porodu , staraj sie odpoczywać (wiem jak to brzmi przy noworodku ;)) z nogami do góry to niewiele pomaga ale zawsze
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja pocc mialam opuchniete nogi i znam kilka osob po cc i mialy podobnie:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Też miałam po cc nogi jak balony. Opuchlizna zeszła po tyg. Mi lekarze mówili, że to hormony.
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja mialam i przez 6 tyg.kazali mi nosic takie skarpety uciskowe co do lotow dlugich mozna kupic, w sumie to mi je sami zalozyli, po wyjsciu ze szpitala do domu zdjelam a po dobie ochrzan od pielegniary, bo mam je nosic przez 6 tyg i nosilam , a nozki wrocily spowrotem do swego ksztaltu
image


image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki dziewczyny, bo lekarze niby mi mowili, ze jest ok, ale przy tych emocjach trudno wierzyć.
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też byłam po CC i też miała mega obrzęki, zeszły same w ciągu 3 tygodni od powrotu do domu, także uszy do góry :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również miałam cc ale obrzęków nie miałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie wiem, czy tu jeszcze ktos zaglada, ale odpisze.
W 29 tc wystapil u mnie stan przedrzucawkowy, ktory rozwinal sie w zespol Hellp. Poza bialkomoczem, wysokim cisnieniem, mialam tez potworne obrzeki stop, kostek, lydek. Rozwiazano ciaze w 32 tc przez CC. Po porodzie obrzeki sie niestety zwiekszyly. Poza stopami, kostkami, lydkami mialam obrzek kolan, ud, krocza. Stawy kolanowe i skokowe mialam sztywne.
Dostawalam Furosemid, niewiele pomagal. Obrzeki delikatnie sie zmniejszyly po ok. 2 tygodniach od porodu. Nogi po nocy wygladaly znosnie, jak tylko wstalam - w kilkanascie minut potrajaly swoja objetosc. Bylam przerazona. Nie bylam w stanie zgiac kolan zeby usiasc na sedes. Lekarze sie przestraszyli zakrzepicy i mialam robione usg zyl Dopplera. Wykazalo na szczescie tylko obrzeki. Wypisano mnie z tymi sloniowymi nogami do domu po 2 tyg pobytu w szpitalu. Dopiero po ok. miesiacu obrzeki zeszly. Takze dziewczyny - wszystko zalezy od organizmu. Moze po "normalnej" CC obrzeki odpuszczaja szybciej. Im bardziej pokomplikowana zdrowotnie ciaza tym pewnie potrzeba wiecej czasu i cierpliwosci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja po cc nie miałam opuchniętych nóg...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja po cc miałam jak balony chyba przez 2 tygodnie
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam meeeega opuchnięte nogi :/ pod koniec ciąży i jakieś 3 tygodnie po cc :P (przez pierwsze 2 tygodnie byłam z Małym w szpitalu i nie mogłam ani leżeć ani odpoczywać... przez to miałam też problemy z raną po cc)

momentami bałam się, że mi skóra popęka :P (od łydek do stopy miałam proste kołki)

jako, że w szpitalu było zimnawo - pierwszej nocy Mąż przywiózł mi swoje skarpetki... (ja mam rozmiar 38, On 44-45)
musiałam odciąć ściągacze i przeciąć skarpetki od kostki do palców żeby je założyć i żeby mnie nie uciskały... masakra...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie martw sie u nas wszystkie po cc miały nogi jak banie ja ryczałam jak swoje zobaczyłam
zeszły po tygodniu bedzie ok , tez mi mówili ze zejdą i nie chciało mi się wierzyc , ale rzeczywiście wszystko było ok po tym tygodniu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
też miałam opuchnięta, mąz mi swoje buty przywiózł żebym miała w czym wyjść ze szpitala. polewanie zimną wodą dawało chwilową ulgę:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Po CC nogi zrobiły się jak balony. Martwiło mnie to na początku, ale wypisali mnie ze szpitala mówiąc, że to normalne. Opuchlizna ustąpiła po ok 2 tygodniach, stopniowo nogi wracały do normy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja nie mialam cc ale nogi tez mi bardzo spochly. takze mowiono mi, ze to wszystko normalne. ale po ponad tygodniu uznali, ze chyba jednak nie. mnie pomogly dopiero zastrzyki z heparyny.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadza sie, ja też byłam bardzoopuchnięta po CC, nogi, stopy jakby pogryzione przez osy, jak wychodziłam ze szpitala to nie włozyłam nóg w buty w których przyjechałam, wracałam do dopmu w kapciach, opuchlizna zeszła po kilku dniach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja po cc nie mialam opuchnietch nog ale niektore dziewczyny ktore lezaly ze mna na sali mialy nie tylko nogi ale awet rece opuchniete
image.
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
wsyztsko bedzie ok-ja tez byłam mega opuchnieta po CC. Często leżałam z nogami u gory i mąż robił mi okłady z lodu. Będzie dobrze, tylko musisz wytzymac. Powodzenia!!!

Acha, a ranę mozna psikać:) preparatem o naziw OCTANISEPT. To tak przy okazji:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja zapytalam lekarke,ktora mnie ciela, dlaczego mi nogi przeszczepili od jakiejs wielkiej kobiety,bo ja takich nie mialam ;D Takze nic sie nie martw, na pewno wszystko Ci zejdzie. Im wiecej kroplowek w ciebie wlali, tym wieksze sa obrzeki. Duzo pij i siusiaj i organizm sam sobie z tym poradzi. No i nogi "do gory"!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
przypomniałam sobie nazwę kremu, który mi pomagał :) http://www.dax.com.pl/s/katalog/produkt/224
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kobiety piszą w poważnych sprawach a Tobie się reklamy chce. Puknij się w głowę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Dobry laryngolog dziecięcy (28 odpowiedzi)

Szukam dobrego laryngologa najlepiej prywatnie dla córki chodzi o leczenie przerosnietego...

rozwód (22 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy może możecie polecić jakiegoś dobrego adwokata od rozwodów?

czym wybielić zęby (23 odpowiedzi)

żeby jak najmniej bolało, piję dużo kawy;(

do góry