Widok

podziękowania dla matki boskiej

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Jak u was w kosciele jest, czy po całej ceremonii idziecie z kwiatami podziękowac matce boskiej, czy od razu wychodzicie z koscioła?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wychodzilismy od razu:)

image

[center]image[/center]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My poszliśmy pod obraz, chwilę się pomodliliśmy i wtedy zaczęli grać marsza

cywilny
image
kościelny
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale kupowalismy tez wiązankę kwiatów?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
taki zwyczaj jest ze jedna wiazanke zostawia sie przy obrazie Matki Bozej

[/URL]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wychodziliśmy od razu; przyznam sie że nie znałam w ogóle tego zwyczaju...dopiero tu na forum się o nim dowiedziałam

proboszcz powiedział ze to jest indywidualna sprawa i kościół w tej materii nic nie narzuca

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
modlilismy sie przy obrazie Matki Boskiej ,polozylam tam bukicik swiadkowej a dopiero potem marsz ...taki zwyczaj..

kosciol -wrzeszcz na czarnej

Nie przeprasam za bledy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My napewno oddzielny duzy bukiet damy pod obraz Matki Bożej. Na wszystkich ślubach których byłam tak robiły młode pary
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my nie zostawialiśmy tam wiązanki ale dzień wcześniej sama stroiłam kościół i oczywiście zrobiłam kompozycje także pod tym obrazem

cywilny
image
kościelny
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ano taki zwyczaj :-)
A skoro już go poznałyście, to przemyślcie, czy obok podziękować dla fryzjerów i kucharek (notabene opłacanych za swoje świadczenia), nie wypada podziękować komuś jeszcze :-)

Może się to wydawać modlitwą "na pokaz"... ale jeśli tak tego nie rozpatrywać, to jest to symboliczne zawierzenie swojego życia Matce Jezusa.
Ja to widzę także jako nawiązanie do Ewangelii o Weselu w Kanie... kiedy to Maryja wyprosiła swojego syna o cud dla nowożeńców. Może i dla Was kiedyś wyprosi :-)

Pozdrawiam,

wiesia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) my zlozymy bukiecik swiadkowej., krotka modlitwa .... i dopiero potem wyjdziemy

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie traktuje tego jako zwyczaj może ty. I nie musisz pisać o tym co znaczy dać kwiaty dla Matki Boskiej bo każdy wie jaki jest cel tego dając kwiaty i się modląc pod obrazem i nie porównywałabym dawanie kwiatów dla Matki Bożej a kucharkom?! Bez sensu wogole. Dwa razy bym przemyślala co pisze na twoim miejscu bo bzdury piszesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
monik8 napisał(a):

> Ja nie traktuje tego jako zwyczaj może ty. I nie musisz pisać o
> tym co znaczy dać kwiaty dla Matki Boskiej bo każdy wie jaki
> jest cel tego dając kwiaty i się modląc pod obrazem i nie
> porównywałabym dawanie kwiatów dla Matki Bożej a kucharkom?!
> Bez sensu wogole. Dwa razy bym przemyślala co pisze na twoim
> miejscu bo bzdury piszesz

Masz racje - przemyśl 2x co piszesz. Twoja wypowiedz jest niegramatyczna.

PS. Jaki jest ten cel dawania kwiatów? Według każdego oczywiście :-)

Pozdrawiam,

wiesia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas jest tak ze idzie sie do Marki Boskiej podziekowac, chwile sie pomodlic...zwyczajem jest tak ze kladzie sie bukiecik (np swiadkowej) ale to wszystko zalezy od was samych, a pozatym jest to dobry moment by para mloda nie wybiegla z kosciola przed goscmi...by mogli rzucic platkami kwiatow, ryzem czy tez pieniazkami :)

***********************************************
Magda i Michał
6 wrzesien 2008
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

ile wódki, napoi na wesele...??? (68 odpowiedzi)

Hejka.... Forumki, które mają doświadczenie powiedzcie mi ile wódki, napi na 100 osób???

czy to dobry pomysł na prezent? (52 odpowiedzi)

Doradźcie mi proszę czy jednodniowy romantyczny wyjazd z noclegiem kolacją przy świecach i...

Fotograf I Kamerzysta na wesele. 3.05.2024 (5 odpowiedzi)

Dzień dobry, Jak w temacie. Czy znacie i polecacie jakiś zespół foto wideo na ten termin.

do góry