Widok

poród miednicowy na Zaspie

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam ! Jestem w 2 ciąży 30 tydzień i niestety mój maluszek jest ułożony główką do góry. Chciałam się dowiedzieć czy lekarze decydują się w takiej sytuacji na CC czy może SN.
Moje pierwsze dziecko urodziłam siłami natury na Zaspie.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem jak było wcześniej tzn. do 2015 roku położenie miednicowe bylo wskazaniem do cc,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mi lekarz powiedział, że takie ułożenie nie jest wskazaniem do cesarki. Chyba to "zależy jak komu czapka stanie" bo co lekarz to inna wypowiedz:(.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze nie ma sensu się upierac na zaspe skoro nie wiadomo jak tam jest. Na klinicznej cc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ułożenie miednicowe w drugiej ciąży nie jest wskazaniem do cc niestety.Też to usłyszałam od swojej gin i nie dostałam skierowania.Mówiła, że to zależy już od lekarza w szpitalu.Tyle teoria... A w praktyce to ma pani prawo się nie zgodzić na poród sn w takim przypadku.Ja byłam w podobnej sytuacji na początku tego roku.Też byłam pełna obaw i strachu.I tak objechałam 3 szpitale i : na klinicznej i w wojewódzkim to chcieli próbować porodu sn więc nie zgodziłam się na przyjęcie do szpitala,natomiast na Zaspie od razu bez żadnego "ale" robili cc.Lekarz który mnie tam przyjmował mówił, że oni nie próbują porodu sn w takiej sytuacji.Ja wolałam nawet nie próbować i nie ryzykować rodzić naturalnie i nie narażać zdrowia swojego i dziecka bo pózniej kto by wziął za to odpowiedzialność jak coś poszłoby nie tak?Szpital zawsze się wybroni... Także ja bym polecała Zaspę.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. A u mnie jest na dzien dzisiejszy tak 39tc ułożenie córki posladkowe do tego mam nadciśnienie 160 na 100 i mala torbiel na szyszynce potwierdzone badaniem RM. Moj ginekolog dal mi skierowanie do szpitala by umiwic cc...pojechalam dzis do szpitala a tam lekarz no umowimy Panią na cc za 6dni i wykonamy zabieg cc... a po chwili o to pani drugi porod.. ja ze TAK to w takim razie nie ma wskazań do cc i niech pani przyjedzie jak sie zacznie akcja porodowa bedzie Pani rodzila sn posladkowo a może jeszcze dziecko zmieni ulozenie jeszcze jest 14dni oczywiscie służę pomocą podczas porodu i gdyby byla konieczność to wykonamy cc gdyby sn nie dalo sie... ja mu podaje ostatnie usg ze cora wazy juz 3460 o ze mam wysokie ciśnienie torbiel źle ułożene dziecko a on dalej swoje i teraz to boje sie..i o siebie i o dziecko i w ogóle nie wiem co zrobic co myslec.. no ake to 39tc mam jeszcze chwileczkę.... hamstwo narażać na ból komplikacje..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Może nie ma się co martwić, dziecko ma jeszcze czas na odwrócenie się...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nam Córa zadzierała nosa do 37 tyg, kiedy to jednak stwierdziła ze czas spuścić z tonu i się obróciła ,więc bądź dobrej myśli.

Koleżanka z Małą ułożona miednicowo/ poprzecznie miała w styczniu cc na zaspie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja będąc po pierwszym cc drugie dziecko miałam miednicowo ułożone i od razu cc, nikt nawet słowem nie wspomniał o naturalnym porodzie. Rodziłam na Zaspie, rok temu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo dziękuję za odpowiedzi . Mamy co prawda jeszcze trochę czasu i możliwe, że jeszcze "fiknie koziołka z brzuszku " ale wolę się upewnić. Czytałam o zagrożeniach jakie są możliwe w trakcie porodu SN w przypadku ułożenia miednicowego i tylko naprawdę doświadczony lekarz mógłby się tego podjąć. Zmartwiła mnie także moja prowadząca ginekolog twierdząc, że jako " wieloródka" nie mam szans na CC, raczej od niej nie dostanę skierowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli chodzi o skierowanie na cc z powodu położenia miednicowego to raczej nie dostaje się takowego, bo zawsze jest szansa,że dziecko się odwróci, poza tym lekarz przyjmujący obi usg i to zawsze on decyduje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam za sobą 2 porody - na Zaspie, obie dziewczyny ułożone główką do góry.

1-szy - 5 lat temu - położenie stópkowe - CC w 35 tc ( odejście wód )
2-gi - 2 lata temu - położenie miednicze od 32 tc - CC bez skierowania - czekanie na skórcze, gdy akcja się rozpoczęła od razu zabrali mnie na salę operacyjną.

Polecam Zaspe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może ktoś ma aktualne informację odnośnie CC na Zaspie?
Mam termin na luty i jestem po pierwszym porodzie CC. Czy pytają o zgodę na przeprowadzenie próby porodu naturalnego jeżeli pierwszy poród byl cc?

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytają, musisz podpisać,że się zgadzasz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nie wiesz czy pytaja ze wzgledu na ulozenie dziecka czy ogolnie ze wzgledu na 1 cc? Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bez względu na wszystko jeśli pierwszy poród był przez CC to musisz podpisać,że zgadzasz się na próbę porodu SN.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzieki za informacje. Pytam bo wiem ze szpitale roznie do tej zgody podchodza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bzdury,
Byłam po cc, nadciśnienie i cukrzyca ciążowa.
Położono mnie w 38tyg i mimo że miałam mieć planowe CC cesarskie na klinicznej, to z braku miejsc pojechałam na zaspę.
Tam szanowny ordynator powiedział że rodzimy naturalnie. Leżałam 2tyg, miałam balonik i oxy i nic. Wkurzyłam się na maxa i wylądowałam na dywaniku u kierownika oddziału. Ten powiedział, że jeśli w weekend nic się nie wydarzy będzie cięcie. W poniedziałek miałam planowana cesarkę.
Więc na Zaspie tak chętnie CC nie robia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niezle... Nie zazdroszcze. A informowalas ordynatora ze nie wyrazasz zgody na proby porodu naturalnego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie chcieli się zgodzić na CC i jakbym nie zgodziła się na wywoływanie porodu, to szanowny pan ordynator powiedział że mamy czas i mogłam leżeć nawet miesiąc mimo, że przy cukrzycy ciążowej należy zakończyć ciążę do 39tyg.
Inni lekarze mówili że jak najbardziej mój przypadek należy do szybkiego rozwiązania, ale bali się doktorka, dopiero jeden odważył się zgłosić moja sprawę kierownikowi.
Oprócz pana ordynatora, to szpital i opieka super i na patologi i po porodzie. Lezalam na oddziale tylko po cc i położne były fantastyczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Maju,a kiedy urodziłaś?
Ja trochę ponad 3 miesiące temu. U mnie stan po CC i cukrzyca, a do tego graniczna waga płodu (4200). Chciałam naturalnie, wręcz musiałam się o to wykłócić-Pani dr Zielińska nie koniecznie to widziała. W końcu kazali podpisać,że zgadzam się na próbę SN, potem balonik - nic, oksy - nic, więcej oksy nie chciałam, czekać nie pozwolili, bo dziecko za duże i cukrzyca. Pokroili mnie i w wypisie napisali, że CC z uwagi na brak zgody na poród SN.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Maju a kto jest kierownikiem oddziału?
Też uważam,że położne na patologii i na położnictwie - super! U mnie trauma pozostanie kontakt z lekarzami na patoligii- pozytywnie wspominam jedynie młoda kadrę lekarską, ale i tak każda rozmowa z nimi kończyła się słowami " to szef zadecyduje".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak teraz wygląda rodzenie miednicowe 2 , dziecka czy zrobią CC gdy pierwszy poród był siłami natury a 2 dziecko jest ułożone miednicowo i większe od 1
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja też polecam Zaspe trzy lata temu rodzilam synka, była zagrażająca zamartwica przy spadku tętna od razu decyzja o CC i dzięki temu syn urodził się zdrowy. Nie czekają i nie próbują SN na siłę.

Mam pytanie teraz jestem w ciąży i jestem po CC jakie mam szansę na drugie CC? Dodatkowo mam stwierdzono trombofilie wrodzoną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wygląda teraz poród miednicowy na zaspie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

RUMIA jak sie mieszka? (35 odpowiedzi)

witam! jest tutaj ktos z Rumi? z mezem bedziemy sie wyprowadzac prawdopodobnie do Rumi po nowym...

Jeszcze raz praca.. :/ telemarketing..? (23 odpowiedzi)

Nie wiem czemu, ale nie mogę się zalogować.. :/ później spr na laptopie.. Wcześniej zakładałam...

Tania, sprawdzoan firma kurierska (12 odpowiedzi)

Dziewczyny muszę wysłać wózek 3 w 1 na drugi koniec Polski, jaką firmę kurierska...

do góry