Widok

prawa konsumenta - reklamacja obuwia

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy ktos sie na tym zna?
miesiąc temu reklamowałam kozaki w ccc: miały rozklejoną podeszwę na czubku. Kazano mi podpisać, że w ramach reklamacji buty mogę zostać naprawione, wymienione lub zwrócona ich wartość. Po 2 tygodniach kiedy poszłam odebrać buty okazało się, że "naprawili" czyli skleili podeszwę, ale podczas naprawy uszkodzone zostało "lico" (oderwany został kawałek skóry od podeszwy na jakiś 1 cm wysokości w okolicach czubka). Nie przyjęłam reklamacji i "reklamowałam ponownie" na co reklamacja została odrzucona, że jakoby jest to uszkodzenie mechaniczne, za które oni nie odpowiadają.
Co teraz zrobić?
Nie chcę się zgodzić na takie postawienie faktu, bo uszkodzenie ewidentnie powstało podczas naprawy/reklamacji w ccc!
Całe buty nie są zniszczone czy odrapane. Nosiły normalne ślady użytkowania na podeszwie.
Czy ktoś miał podobną sytuację albo wie co można zrobić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
zadzwon do inspekcji handlowej tam jest chyba taka osoba jak mediator czy ktoś kto w twoim imieniu ( jesli złożysz skargę na ccc ) podejmie rozmowy w tej sprawie - coś mi się obilo o uszy takiego . Zadzwoń popytaj ew, poradzą Ci co możesz zrobić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam troszeczkę inna sprawę ale tez dot. butów. Kupiłam i buty po miesiącu reklamowałam. Odrzucili mi reklamacje a moim zdanie zupełnie bez podstawnie. Napisałam @ do PIH i odpisali mi ze następnym krokiem jest złożenie wniosku do sadu polubownego. Oczywiście złożyłam i teraz czekam na rozwój sytuacji. PIH przysłał mi wzór takiego wniosku oraz wszystkie dane.Puki co dostałam pismo ze oni wysłali wniosek do tego sklepu co kupowałam w nim buty i teraz czekam na odpowiedz ze sklepu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jak reklamowałam buty i też miałam różne przeboje z tym związane (ale dotyczy to innego sklepu) poszłam do Biura Ochrony Praw Konsumenta w Oliwie na ul Obrońców Westerplatte i tam bardzo miła Pani wytłumaczyła mi jakie mam prawo jak napisać do nich pismo itd. Koszt takiej rozmowy i doradzenia to "co łaska" do puszki, więc na prawdę warto iść :) Ja walczyłam o naprawę butów 5 miesięcy, ale w końcu udało się odzyskać pieniądze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodam że ja tam byłam ok 2 lata temu więc nie wiem dokładnie jak jest teraz ale warto zadzwonić i spytać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
włąśnie dzwoniłam do inspekcji handlowej w gdańsku
Mam pobrać wniosek z tej strony:
http://www.wiihgdansk.mojbip.pl/
zeskanować i dołączyć wszystkie dokumenty ze sklepu, a całą sprawę przesłać do inspektoratu mailowo. Wieczorem podjadę odebrać te nieszczęsne buty i zobaczymy co dalej...

Wątek zostawiam, bo chętnie poczytam o podobnych historiach z happy endem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego wniosek, że trzeba fotografować towar przed oddaniem do reklamacji, żeby potem móc udowodnić że naprawa spowodowała inne uszkodzenia ;-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To zależy czy oddawałaś buty na gwarancję czy na niezgodność towaru z umową,
jeśli na gwarancję to obowiązują Cię zapisy gwarancyjne wydane przez producenta obuwia.

Z doświadczenia również z CCC, radzę oddawać na niezgodność towaru z umową i zastrzegać zwrot gotówki po 14 dniach. Ogólnie bez problemu oddali mi kasę. Co do gwaracji mogą naprawiać obuwie bez końca.
Moja kumpela pracowała w CCC i powiedziała że na koniec dnia buty z reklamacji gwarancyjnej odsyłane są do szewca gdzie są naprawiane.

Proponuję rozkleić but:) i oddać na niezgodność towaru z umową.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja na Twoim miejscu nie odbierałabym tych butów - bo to tak jakby wszystko było ok. Z resztą ja swoich przez te kilka miesięcy tez nie odbierałam bo tak radziła mi ta Pani.

A tak jak Markowa pisała dużo też zależy z jakiego tytułu składałaś reklamację. Ja juz nauczyłam się na swoich błędach że zawsze trzeba zgłaszać z tyt. niezgodności. A co do oddania kasy to jeżeli zgłosiłaś z tyt. gwarancji to w większości przypadków nie masz prawa domagac się zwrotu kasy tylko naprawy (do 3 razy) a dopiero po trzeciej nie udanej naprawie zwrot kasy (w warunkach gwarancji taj najczęściej jest).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to CCC ma to chyba nagminne, bo mi też tak załatwili buty przy reklamacji :(

Generalnie rzadko, który sklep chce iść do sądu, jak dostanie wezwanie od PIH na polubowne załatwienie sprawy to mięknie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie jak sie Pani pyta czego oczekuje nigdy nie mówie, ze naprawy.... albo nowej pary butów albo gotówki i nigdy nie miałam problemu... zawsze dostawałam jedno z dwóch w/w
Tak samo w Deichmanie, tez nigdy nie mialam problemów z reklamacją.
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja mam taki problem - w zeszłym roku w styczniu kupiłam kozaczki w Puchatku we Wrzeszczu. Po dwóch miesiącach odkleiła mi się w nich podeszwa, więc oddałam je do reklamacji. Buty zostały sklejone. Po odebraniu kozaków (a na odbiór czekałam ok. 3 miesięcy), nie założyłam już ich, bo było już za ciepło. Tej zimy po kilku założeniach, podeszwy odkleiły się ponownie w tym samym miejscu. Poszłam więc do sklepu i usłyszałam, że butów nie przyjmą, bo zmienił się właściciel Nowy właściciel kupił jedynie towar i nie czuje się odpowiedzialny za reklamacje i naprawy butów zakupionych wcześniej. Dodam, że sklep nadal działa jednak pod tym samym szyldem. Próbowałam więc uzyskać informację odnośnie namiarów na producenta. Odmówiono mi, usłyszałam jedynie, że nowy właściciel zamierza również współpracować z tym producentem oraz że jak będzie przedstawiciel producenta w sklepie, to oni zapytają się go, czy wziąłby moje buty do naprawy. Jeśli się zgodzi, to mam je przywieźć i wtedy oni mi je przyjmą. Paranoja !!! Baaa, dowiedziałam się nawet, że odklejenie się podeszwy zalicza się do uszkodzeń mechanicznych i nie podlega reklamacji. Kiedy poinformowałam ich, że buty już były reklamowane, to usłyszałam, że przyjęli mi je wtedy grzecznościowo, bo nie musieli. No cóż.... więcej żadnych butów tam już nie kupię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam dokladnie taka sama saytuacje, takze w ccc. oddalam buty do reklamacji bo odkleila sie podeszwa. po powrocie z reklamacji buty byly cale obklejone, klej poprostu az sie z nich wylewal, a ze byly to buty zamszowe to niestety nie bylo dla nich ratunku. nie odebralam butow, a wlasciwie wyslalam je do ponownej reklamacji a ta zostala odrzucona, powiedzialam pani w sklepie, ze nie zgadzam sie z ta odmowa i prosze o ponowne-3- wyslanie ich do reklamacji. ta z wielkimi pretensjmi do mnie, ale je wyslala i w konsekwencji dostalam zwrot pieniedzy. ale to bylo kilka ladnych lat temu.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oddałam buty do reklamacji w ccc w sobotę, ale nikt się nie pytał, czy chcę ewentualnie zwrot pieniędzy czy inne buty. kurcze.... no nic poczekam na rozpatrzenie. Rok temu jak reklamowałam oficerki w Diversie to dostałam pieniądze, także ta sieć sklepów jest spoko
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedyś również reklamowałam buty z CCC, oczywiscie reklamacja uznana, buty odesłane do naprawy.
Jakie bylo moje zdziwienie jak odebrałam buty z naszytymi łatami na piętach ;)
Sporo nerwów mnie kosztowała walka, bo producent uważał, że naprawił buty, naszywając łaty na pęknięcia ;) a ja uważałam, że buty straciły estetyczność.
W końcu obiło się o Sąd, tam sprawa w 2 tyg. została załatwiona, mi oddali pieniądz i jeszcze dano na zakup kolejnych butów rabat 30%

Kolejna sytuacja z reklamacją, miała miejsce w Fashion House
Kupiłam starszej córce buty, bo 2 miesiącach całe się rozkleiły, podeszwy popękały.
Zaniosłam je do reklamacji, po 2 tyg dostałam odpowiedź, że nie uznają uszkodzeń, bo w butach chodzono po dworze, a one służą do użytkowania wewnętrznego :/

Skąd miałam wiedzieć, że adidasy wyglądające jak każdy inny but, nie służą do chodzenia w nich na dwór, tylko do uprawiania sportu w hali zakrytej.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety tak jest z tym chińskim ccc ;)

Oni sie mogą zapytać klienta co sobie życzy, czy wymianę czy zwrot kasy itp. ale szanowny rzeczoznawca którym w pierwszej kolejności jest pani kierownik na zapleczu decyduje o tym co sie z tymi butami dzieje....i jeżeli tylko da sie w jakiś sposób je naprawić to jadą do szewca, a on wtedy kombinuje ;)
Inaczej sprawa może wyglądać przy droższych skórzanych butach np.Lasocki...wtedy najczęsciej jadą do firmy i wtedy tam jakiś szanowny rzeczoznawca zdecyduje co dalej. Niestety oni baaardzo niechętnie oddają kasę.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A da się np. jakoś samemu pokleic buty? Moje nie były drogie więc nie opłaca mi sie iść do szewca po prostu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam! Kurudur dobrym wyborem na naprawę butów w domu będzie nowy na rynku kleju TADAM®. To elastyczny klej, który dzięki swoim właściwościom służy do napraw różnych części butów: czubków, brzegów, zapiętków, obcasów, podeszw i cholewek. Zachęcam do zakupu i sprawdzenia jego mocy działania.

Gdyby pojawiły się pytania, chętnie na nie odpowiem.

Ekspert marki TADAM
tadam.com.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie widziałem go nigdzie. Gdzie można kupić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry! Kurdur, klej TADAM® kupisz m.in. w kioskach, sklepach motoryzacyjnych, metalowych, oferujących farby oraz lakiery, marketach budowlanych i sklepach elektrycznych. Prowadzimy obecnie bardzo intensywną dystrybucję, więc powinien być coraz powszechniej dostępny także w pozostałych sklepach.

Gdyby pojawiły się pytania, chętnie na nie odpowiem.

Ekspert marki TADAM
tadam.com.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


A czy ten klej sprawdzi się przy sportowych butach? Chodzi mi konkretnie o takie do biegania, więc sporo muszą wytrzymać..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam! Aldonia klej TADAM® jest przeznaczony głównie do butów sportowych. Klei on także buty z materiałów takie jak: skóra, tkaniny i niektóre tworzywa sztuczne.

Gdyby pojawiły się pytania, chętnie na nie odpowiem.

Ekspert marki TADAM
tadam.com.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

Adwokat- rozwód- podział majatku (59 odpowiedzi)

Szukam bardzo dobrego adwokata z trójmiasta, który zajmuję się rozwodami i podziałem majątku....

Trampolina- jaki rozmiar wybrac? (15 odpowiedzi)

Hej, mamy w planie kupic trampoline,ale zupelnie nie wiemy jaki rozmiar kupic najlepiej,sa rozne...

do góry