Widok

projektowanie ogrodu - firma - wasze zdanie

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Proszę o kazdą opinię dot. projektowania ogrodu przez firmę.
Mój mąz właśnie chce taką założyć - projekt ogrodu komputerowy --- widok za 10 i 15 lat po posadzeniu roślin i oczywiście wykonanie: zakup i sadzenie drzew/krzewów/kwiatów, rozkładanie/sianie trawy, chodniczki/ przejścia po kamiennych płytach wkomponowanych w trawę, mini fontanny, itp. itd. Oczywiście kto co sobie zarzyczy :)

Czy byłyby osoby zainteresowane???
Ile pieniędzy moglibyście przeznaczyć przeliczając na metraż ogrodu???? Tu tez nalezy uwzględnić cenę roślin. szczególnie tych niespotykanych i oryginalnych.
Jaki czas wykonania by wam pasował???
Jak byście chieli zeby wasz ogród wyglądał??? Preferencje

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak dla mnie idealny ogród to zadbana ścięta trawa ...

papilio1@op.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ładna trawa, dużo krzewów o różnych kształtach (strzeliste, kuliste, rozłozyste - nie wiem czy ma to jakieś fachowe nazwy) oraz krzewy kwitnące. Uwielbiam ogrody lekko zacienione. Ważne, żeby było wydzielone miejsce na odpoczynek, obowiązkowo huśtawka, miejsce na grila oraz mini ogródek na warzywka :)) Ja na ogród mogłabym przeznaczyć dużo pieniędzy...może kiedyś :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rybka16 to napewno rózne rodzaje drzew i krzewów, w kazdym sezonie musi być coś kwitnącego i kolorego - np. drzewa z liścmi zieleń jasna, bordo, zielń ciemna...... i rzewy i drzewa nie w 1 rzędzie lub rzucane ot tak sobie :)
a podstawa to dojazd do domu i ścieżki nie po prostej linii :)

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no zgadza się dojazd najważniejszy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem przydałby się wielu osobom ktoś, kto wykona profesjonalny projekt, da wydruki z planem prac i listą roślin do posadzenia w konkretnych miejscach, ewentualnie wykona cięższe roboty w stylu formowania terenu, wymiany/przygotowania ziemi, ułożenia scieżek itp. Bo do wykonania wersji VIP, czyli cały ogródek na cacy już jest pełno firm...

Znajomi ostatnio płacili za kompletne wykonanie niezbyt skomplikowanego ogrodu 100zł/m2.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, ze to super pomysł, jeśli cena była by przystępna na pewno bym korzystała z takich usług (póki co nie mam gdzie :( )
pięknie urządzony ogród, podobnie jak mieszkanie cieszy oko - 3mam kciuki za powodzenie firmy

Spełnij marzenie chorego dziecka www.trzebamarzyc.org

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
neania napisał(a):

> Myślę, ze to super pomysł, jeśli cena była by przystępna na
> pewno bym korzystała z takich usług (póki co nie mam gdzie :( )
> pięknie urządzony ogród, podobnie jak mieszkanie cieszy oko -
> 3mam kciuki za powodzenie firmy
>
>

Napisz ile mniej wiecej macie metró i jak cena dla was "byłaby przystępna"
Ja mówię już z zakupem roślin i całym wykonaniem - od A do Z

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak bede miala ogrod to chcialabym na niego duzo wydac, poniewaz bede go czesto uzywac (imprezy itd),lacznie z meblami i oswietleniem to tak 10-15 tys zl,zalezy tez jaki duzy bedzie itd.

image
image

Oberża Pod Lipami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
napiszę, jak będziemy mieli ogród - póki co pod naszymi oknami urządziła cześć wspólną jakaś firma od dewelopera - poszło im bardzo ładnie mówiąc średnio...

Spełnij marzenie chorego dziecka www.trzebamarzyc.org

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odkąd zamieszkałam z narzeczonym za miastem mam bzika na punkcie ogrodu. Nie stać mnie jednak na usługi typu projektowanie, sama wszystko wyczytałam i uczę się na własnych błędach. Najważniejsze moim zdaniem to miejsce do wypoczynku: huśtawka, stół, parasol. To miejsce otoczone drzewami/krzewami które dają cień-bez mocno aromatycznych kwiatów. Drugie ważne miejsce to właśnie rabatki kwiatowe, z ładną ścieżką. Rabatki z tak dobranymi kwiatami, które kwitną o różnych porach- dzięki czemu zawsze jest kolorowo. W moim ogrodzie mam także zadbany trawnik z kilkoma iglakami. Mam także spory staw otoczony roślinnością, do stawu prowadzi strumyk na około którego jest wielki skalniak- to moje oczko w głowie;) Piękny i zadbany ogród to wielka radość.
Gdybym dysponowała kasą na pewno skorzystałabym z usług firmy. Marzy mi się rustykalna fontanna i małe oczko wodne z kolorowymi rybkami, oraz oranżeria/ogród zimowy....

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co wiem, to niewiele jest na razie takich firm
jakbyście szukali jakiejś projektantki, to daj znać. Znam dziewczynę, której marzy się taka praca :) jest po liceum plastycznym i wyższej szkole rolniczej (akademii?) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dori fajny pomysł! Sama chyba nie dam sobie rady z moi ogrodem, wole dekoracje :) jak coś odezwe się w przyszłym roku; nie wiem jakie są koszty ale słyszałam że 10 tys. ze wszystkim

http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Firm projektujących i wykonujących ogrody jest pełno. Co chwile sie jedzie i widać jakąś reklamę. Ale jeśli ktoś chce mieć ogród, to zapewne chce mieć też tam jakieś oczko wodne, małą fontanienke no i koniecznie nawadnianie. I na tym trzeba się już znać. To nie jest zajęcie 'zaprojektować-posadzić kilka kwiatków'... Takie jest moje zdanie- nie wyobrażam sobie podlewać codziennie 1000m2 trawnika i krzewów ;-) No i... 10tys. na pięknie wykonany ogród (mówię o OGRODZIE, nie o miejscu typu '4metry do płotu z każdej strony') to jest naprawdę niewielka kwota... :) A zysków zbyt wielkich to chyba nie ma, wszystko co się zarabia to się wydaje głównie na robicizne:)
Ale mimo wszystko powodzenia życze:)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja na początku zacząłbym od stworzenia projektu 3d, który pozwoli nam na zaprojektowanie domu w sferze wirtualnej, dzięki czemu unikniemy przykrych niespodzianek;) Profesjonalistami w tej dziedzinie są zdecydowanie https://lightvision.pl/Profesjonalne-wizualizacje-3d-nasza-specjalnosc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja posiadam oczko wodne i mogę podzielić się swoimi doświadczeniami. Przede wszystkim zainwestujcie w dobrą pompę i filtr (fajne oferty ma https://www.akwarystyczny24.pl/), bo inaczej będziecie mieć bagno. Dobrze też dobrać pompę fontannową, zwłaszcza w mniejszych zbiornikach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja lubie sam projektowac, ostatnio nawet zamontowałem pergole https://www.bartmetaco.pl/pergole-warszawa.php
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My właśnie sami zajmowaliśmy się ogrodem od samego początku. Mąż dokupił dodatkowo kamień ozdobny rzeszów , który jest wspaniałą dekoracją. Umieściliśmy go przy rabatach. Świetnie to wygląda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

Fotograf na ślub i wesele 15.09.2018 (64 odpowiedzi)

Witam, szukam fotografa na ślub i wesele w Gdańsku plus plener. Interesują mnie tylko oferty bez...

ile wódki, napoi na wesele...??? (68 odpowiedzi)

Hejka.... Forumki, które mają doświadczenie powiedzcie mi ile wódki, napi na 100 osób???

schudnąć przed slubem ;) dieta 3D chili - proszę o opinie (116 odpowiedzi)

Dziewczyny przydałoby mi się przed tym najważniejszym dniem schydnąć co nieco... Stosowała któraś...

do góry