Widok

proszę o Waszą opinię

Witam,
planuję otworzyć w Gdańsku sklep z odzieżą niemowlęcą i dziecięcą.
Chciałabym aby mój sklep był wyjątkowy zarówno dla rodziców jak i dla ich pociech.
Dlatego proszę wyraźcie swoje opinie:
1. czym oczywiście poza ładnymi, wygodnymi i niedrogimi ciuszkami mogłabym Was zachęcić do odwiedzenia mojego sklepu,
2. na co zwracacie uwagę odwiedzając sklepy z odzieżą dziecięcą,
3. wolicie robić zakupy dla swoich szkrabów w małych sklepach typowych dla dzieci? może w galeriach handlowych? albo po prostu w
super i hiper marketach? a może robicie zakupy w sklepach internetowych?
4. kupowaliście kiedyś odzież w sklepach internetowych? co myślicie o takiej formie sprzedaży? wolicie kupować "na żywo" czy przez internet?
5. jeśli jesteście z Gdańska to z jakich dzielnic; czy macie w okolicy sklepy z odzieżą dziecięcą i co o nich myślicie (nie musicie nazw podawać)
Dobrze by było jakbyście mi odpowiadali na wszystkie wymienione wyżej punkty.
Na koniec proszę napiszcie co myślicie o takim pomyśle na swój biznes; opłaca się wogóle wg Was otwierać coś swojego w "tych czasach"? Bardzo mi zależy na Waszych opiniach. Sama mam wiele pomysłów ale może też coś ciekawego wymyślicie.
Proszę o poważne podejście do tematu oraz o wyczerpujące odpowiedzi.
Pozdrawiam
Agnieszka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuję to samo pytanie zadać na forum "Rodzina i Dziecko" bo nie wszystkie forumki z wyżej wymienionego forum tutaj akurat zaglądają.

A teraz postaram się odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytania :

1) mnie przyciągnęłabyś na pewno jakimiś promocjami albo zniżkami-zresztą wiele mam na to właśnie zwraca uwagę.

2) przede wszystkim na ceny i na jakość ubranek. Ja nigdy nie kupuję dla dziecka ubranek ze sztucznymi domieszkami. Chodzi o to aby ubranko było bezpieczne i wygodne dla dziecka. Dobrze się prały a po praniu żeby się nie mechaciły.

3) W galeriach handlowych robię rzadko zakupy dla moich dzieci, dla mnie jest tam po prostu za drogo. Zakupy w firmowych sklepach robię wtedy gdy są tam zniżki, promocje i wyprzedaże.
Zakupy ubranek dziecięcych w hiper marketach robię ale sporadycznie, jak trafię na fajny ciuszek w korzystnej cenie.

4)W internecie owszem robię ale to ruletka bo trafić z rozmiarem jest ciężko. Kupuję przeważnie rozmiar większe.
Wolę kupować ubranka na żywo.

5)ciuszki kupuję w sklepach na Zaspie (nowe bloki na przeciwko pasa startowego) albo w lotni

Powodzenia :-)
Marcelinka 28.11.2009, Dominik 20.11.2005
Moje dzieci są dla mnie sensem życia, są całym światem :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję bardzo za odpowiedź
chciałabym jeszcze wiedzieć jak często kupujesz ubranka dla swoich dzieci i czy są to zawsze nowe ubranka?

piszesz, że przyciągają Cię promocje, zniżki i wyprzedaże.
a co jeśli ceny będą niskie zawsze ? nie będzie mowy o zniżkach itp.
a może lepiej mieć cały czas drożej i raz na jakiś czas przyciągać ludzi hasłem "promocja" albo "wyprzedaż" ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja pierwsze dwa punkty jak poprzedniczka
3.jak kupowałam ciuszki dla mojego szkraba przed urodzeniem czy w pierwszych miesiącach życia to wolałam kupować w sklepikach typowo dziecięcych gdzie mają tony ciuszków różnistych kolorów i gdzie przy tym mogłam od razu kupić smoczek do butelki,butelke puder,czy zabawkę, tależyk plastikowy
a gdy jest starszy to raczej w centrach handlowych np. galeria Auchan i np.w h&M, next, bo wolę kupić coś nietypowego i stałego w fakturze
np. kiedyś kupiłam w h&m bluzkę "cars"za 50zł i nic cię z nią nie dzieje i mały chyba już 2czy 3 rok ją ma a będąc w Auchanie ale na sporzywce kupiłam identyczną bluzeczkę za 15zł i po drugim praniu obrazek zszegł bluzka straciła kolory i nadaje się tylko na podwórko :/

4. dla dziecka nigdy nie kupowałam

5. jestem z Redy

co do twojego drugiego pytania to i to i to ma plusy
jedni przychodzą do tanich sklepów inni uwążają że tanie znaczy gorsze :/ a inni kochają przeceny obojętnie jakie i kupują nawet jak im się nie podoba :]

co do zainteresowania sklepem napewno kobietom podobałoby się gdybyś miała w sklepie jakąś zabawkę ja często widuję w aptekach i nie tylko taką zabawkę nie wiem jak się nazywa ale takie kulki na drutach że dzieciaki mogą tym ruszać i wtedy mamusia może sobie spokojnie przebierac ciuszki a dziecko się bawi i nie marudzi mama ja chcę do domu, i chętnie oboje tam wrócą:)
mój mały często mi ucieka do sklepó gdzie są takie zabawki :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o widzisz, też na ten pomysł wpadłam :-)
nie tyle jedna zabawka co planuję zrobić cały mały kącik ze stoliczkiem mini krzesełkami dla dzieci, do tego jakieś kolorowanki, samochodziki może mini puzzle w każdym bądź razie coś co by dzieci zainteresowało. Chciałabym żeby mój sklep był nie tylko dla rodziców ale i dla dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chodzi mi o coś w tym stylu ale większego :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tylko że wtedy musisz się liczyć z bałaganem i rodzice mogą wtedy też zwracać uwagę aby ich dziecko czasem czegoś nie zniszczyły i wtedy jakaś mama pod presją (bo ludzie patrzą że ich dziecko np.kredkę złamało czy kartkę wyrwało) zacznie wrzeszczeć na brzdąca i ... po imprezie lepiej zainwestować w zabawki trwałe aby nie dało się ich zepsuć i aby na długo długo ci posłużyło :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coś większego nie wchodzi w grę. sklep nie będzie jakiś wielki na początek myślałam o około 30m2
co do zabawek to hmm chyba jednak kredki i kolorowanki to lepszy pomysł, co z tego ze dziecko złamie jakąś kredkę (świecową) albo porwie obrazek, to nie będą duże wydatki. Trwałe zabawki wydaje mi się, że ciężko byłoby później dziecko od nich odciągnąć, chciałoby wziąść do domu, płakałoby jakby mu się chciało ją zabrać. Mylę się???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i fotel dla zmęczonego taty, żeby nie popędzał żony :)
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehe to może jeszcze plazma 42 cale? :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
taa, i rollbar z browarem :P

a co do fotela, ja wcale nei żartuję :)
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok ale nie bardzo mnie to przekonuje, to nie ma być jakiś mega wielki sklep do którego chodzi się całą rodziną. po co ciągnąć za sobą męża na takie zakupy? tym bardziej jeśli nie ma nam pomagać w wyborze tylko siedzieć na fotelu?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to rozkładane krzesło :) a faceci i tak zazwyczaj nie wybierają tylko panie a co do tego ze dziecko nie będzie chciało wyjść ze sklepu to o to przecież chodzi "Aby zatrzymać klienta" :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze jakieś sugestie? liczyłam na wypowiedzi większej liczby osób
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kobieta

za dużo ubrań nie mieści sie w szafie (4 odpowiedzi)

co zrobić z nadmiarem ubrań za łdne do wyrzucenia i oddania

Naturalne sposoby powiekszenia biustu (43 odpowiedzi)

Dziewczyny czy są jakieś naturalne sposoby powiększenia biustu? Inne niż operacja czy...

Bardzo dobry adwokat sprawy spadkowe trójmiasto (23 odpowiedzi)

Tak w temacie możecie kogoś polecić?

do góry