Widok

przepis na nalewkę

Kulinaria Temat dostępny też na forum:
Poproszę
truskawkową
jak zrobić aby była pyszna i nie trzeba było czekać zbyt długo? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kopaj w owocowych w moim ulubionym sprzed 5 lat forum.
Empiria i fantazja jednak ważniejsza aniżeli męczenie wzroku przed kompem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Und
link
:)


http://wino.org.pl/forum/forumdisplay.php?fid=9
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
już sprawdzam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
E tam truskawy.
Truskawy są dobre na surowo, rozgrzane słońcem, wprost z krzaczka.

A spróbuj zróbkać z poziomek.
Bardziej subtelne są.
Nawet wiem gdzie rosną :)) - domyśl się gdzie ;)

http://wino.org.pl/forum/viewthread.php?tid=15518
http://www.wino.org.pl/forum/viewthread.php?tid=1512#pid76352
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja tak sobie wykombinowałem, że trzeba sie wziąć za cytrynówkę, bo:
a - po primo - cytryny akurat tanie,
b - po primo - żadnych owoców w konkurencji obecnie, i
c - po primo - bo na lipcowe upały będzie jak znalazł.
No i zalałem spirytusem skórki cytrynowe, pomaceruję je do soboty, a w sobotę zestawię cytrynówkę, dam jej z dwa tygodnie się ustać a potem zleję, do butelek i do dojrzewalni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aa moje truskawy - od tych najlepszych szczepów, i nie mam na myśli jedynie odmian, czy ziemi, które je zrodziły, jedynie ten rok będą mogły pozostać w ziemi :(((((((( Może uda mi się znaleźć dla nich ziemię zarządzaną bardziej przyjaźnie, bo nie lubie dawać życia i uśmiercać

krwi oddać nie mogę, szpiku oddać nie mogę, to chociaż roślinkom mogę dawać nowe życie

Manson - naleciałości znam wiele, ale co oznacza: pomacerowanie?

no i... cały czasss mam w pamięci nalot na lasy, zalegnąć w ciszy, zasmakować w leśnym powiewie
tylko te łykenda układają się niefrasobliwie, w sobotę z Edziorę muszę do Gdyni jechać na urodziny koleżanki. Ona bedzie szaleć, a ja muszę jakieś zajęcie sobie na 3h znaleźć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ty się Majka z człowieka nie nabijaj.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Maceracja_(wino)

Naleciałości, wypraszam sobie :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zbieram się-zbiera, w końcu...zrobię
swoją pierwszą nalewkę,oł jeeeeeeee........
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kropa - zrób sobie nalewę zwaną mocca panieńska - babska, ale z mocą


Mansonie, co powiecie wraz z Szurą na nalot in next week??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
truskawy są też dobre zmiksowane z bananami i mlekiem. I z kulką lodów waniliowych w tym. Mniam.
Wszak oto odczuwam poniekąd obawę,
Że zaraz zwariuję albo też niebawem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mniam:) i koktajle i nalewki wszelakie niam:) ja dziś zrobiłam kawkę z odrobiną przyprawy do piernika i lodami z zielonej budki kokosowymi,jakąś serię zrobili lody nocą,dobre ale drogie co nieco,przynajmniej w Almie prawie 2dychy za litra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oooo, fajny przepis. Wypróbuję na bank.
Wszak oto odczuwam poniekąd obawę,
Że zaraz zwariuję albo też niebawem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skowroniasta, to będzie następna w kolejności. Teraz robię kukułkową-właśnie rozpuściłam cukierki i czekam aż wystygną
http://wino.org.pl/forum/viewthread.php?tid=5118
w tym tempie zamkną mnie za nielegalną wytwórnię alkoholu, hihih...w każdym kącie będzie słoik i flaszka...ech... to juz niedługo! Jestem pełna wiary;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
piłem niedawno naleweczke z truskawek, poprostu poezja smaku i aromatu :)) byłem w szoku, a kukułczanka tez jest prima sort.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hm, wg opinii bedę mogła wkrótce spróbować swoją a na inne cóz, muszę być cierpliwa, problem w tym że nie jestem w tym dobra;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mmmmmm kukułki! :) no chyba trzeba będzie się spotkać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pozwolę sobie odświeżyć temat. Zbliżają się Święta a ja bym chciała czymś zaskoczyć gości. Pomyślałam o jakiejś nalewce. Tylko czy mam szansę zrobić coś? Bo wiem, że nalewka powinna poleżeć a mam coraz mniej czasu. Są jakieś ekspresowe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem raczej nie masz szansy na szybką nalewkę. Tutaj akurat czas jest newralgicznym czynnikiem. Co prawda są takie, co dają się robić na szybko, ale to raczej takie udawane nalewki. Nalew ma to do siebie, że musi macerować (tak Majka, macerować) surowiec przez jakiś czas, 1-4 tyg. Potem się to wzbogaca i dojrzewa, bo spirytus musi się zaokrąglić w smaku, co trwa co najmniej 3, ale najlepiej nie mniej niż 6 miesięcy. Ja sam nie wydaję nalewek z piwnicy przed upływem 2 lat od ich sporządzenia. A jeżeli chodzi o eliksiry to Snape może się ode mnie uczyć.

Możesz zrobić jakąś mieszaninę. Polecam mleczne shoty (do admina - proszę o nieusuwanie tego postu, nie chodzi tutaj o milk shoty z bongo i tym samym niczego nie propaguję). W wersji białej 1 część wódki, 1 część skondensowanego mleka i 1 część zwykłego mleka, lub w wersji czarnej 1 część wódki i 2 części mleka czekoladowego. Zmieszać, wstrząsnąć, ochłodzić i miłej zabawy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kiedyś robiłem nalewkę za pomocą tego przepisu http://mojepasjekrakow.blogspot.com/2011/06/nalewka-truskawkowa.html

Bardzo, bardzo dobra :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Młody alkoholik - Dramat, z którego pragnę wyjść, a nie umiem. (156 odpowiedzi)

Witam wszystkich którzy odwiedzili mój temat. Wiem, że tekst jest dość obszerny, ale chciałbym w...

Grajdołki (246 odpowiedzi)

A gdyby kiedyś mieć taki strzał, ażeby wąska grupa znawców tematu nie mogła uwierzyć w...

muza na dziś (787 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...

do góry