Widok

przepis na rybkę pieczoną poproszę:)

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Hej dziewczyny,
chodzi za mną ostatnio ryba pieczona w piekarniku (w folii, grillowana) tylko nie wiem jak ją przygotować i czym przyprawić, jutro mam gości więc proszę was o pomoc:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli chodzi o jakis konkretny przepis to nie pomoge ale polecam kupic sos tysiaca wysp juz do gotowej rybki.
Ja obsypuje rybe takimi przyprawami jakie lubie: kamis przyprawa do ryby, duze ilosci swiezego koperku, curry, sol, pieprz
a do tego wlasnie sos tysiaca wysp. Pycha
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze zalezy jaka ryba ;-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam łososia. Bierzesz liscie pora i troche sparzasz (zeby zrobily sie bardziej miekkie) ukladasz jeden obok drugiego(najlepiej zeby troche na siebie nachodzily) kladziesz plat lososia solisz i pieprzysz z obu stron. Na wierz kladziesz kawalki cytryny i koperek. calosc zakrywasz liscmi pora i wkladasz do piekarnika.
ten przepis jest z tv. nie pamietam konkretnie skad. ale zdarza mi sie robic tak wlasnie rybe. bardo nam smakuje. :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a więc kupujesz pstrąga takiego 0,5 kg, myjesz i od srodka solisz i pieprzysz. Następnie trzeba w tek kieszonce wzdłuż ryby włożyć cienkie plastereczki masła i do tego drobno posiekanej pietruszki i szczypiorku. ja siekam mały peczek pietruszki i troszke szczypiorku żeby rybka miała troche kwasu. Na wierzchu też sole rybę i bardzo grubo mielę pieprz i tymi grubymi grudkami pieprzu z wierzchu posypuję bardzo gęsto. Na folii alu układam troszkę plasteków masła wzdłuż ryby, żeby po upieczeniu skóra ryby nie przyklepiła się do folii, zawijam i piekę 25 min w temp 180-200 st.C w piekarniku gazowym.

Polecam mniam, do tego dobre suróweczki i fryty mmmm... mam ślinotok :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki bardzo:) ja też już mam ślinotok;)
Jutro śmigam po świerze rybki i wybróbuję:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Robię pstrąga identycznie jak Cytrynka, ale do środka pakuję koperek :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mogę polecić "rybę w soli" - super przepis.

1 rybka ok 1,2 - 1,5 kg - np pstrąg,
2 kg soli gruboziarnistej morskiej
1 białko
1/2 szkłanki wody
świeże zioła do ryby - pietruszka, tymianek itp

Sół, wodę i biało wyrabiamy na masę (tak jak w przeszkolu była masa solna do figurek :-). Na blaszkę kładziemy grubą warstę soli na to rybke. W środek rybki wkładamy wszystkie zioła jakie nam pasują i spinamy to wykałaczką. Na wierzch rybki i po bokach układamy naszą sól - robimy z rybki mumię solną :-). Wkładamy do nagrzanego piekarnika na ok 45 minut (jak większa rybka to do godzinki). Sól przemieni się w jasobrązową skorupkę. Po wyjęciu z piekarnika rozbijamy młoteczkiem skorupkę solną i rybke mamy gotową (w Austrii w restauracji widziałam jak kelner podał na stó rybke w skorupce i przy wszystkich rozbijał skorupke). Rybka jest rewelacyjna!!!
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja mam swój przepis na filety- ze wzgledu na ości nie kupuję
całych :(

piwo + maką- ciasto o gęstości jak na nalesnik. rybke kroję w paski , opruszam kamisem do ryb i pieprzem cytrynowym. maczam w cieście i na głębowi olej-
i dziś chyba zrobię...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

domowe wędliny (90 odpowiedzi)

robicie? proszę o przepisy... na początek ja podaję taki co znalazłam kiedyś w necie i jest...

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

do góry