Widok

przypinacie medalik do wozka?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
tesciowa mnie meczy i chce przyczepic naszej Antosi medalik do daszka od wozka.
czy Wy tak robilyscie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja nie mam medalika, ale mama męczyła mnie zebym koniecznie przyczepiła czerwoną kokardkę (żeby mi dziecka nie zauroczyli) i przypięłam ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie mam medalika ani kokardki przy wozku, ale przy lozeczku mam rozaniec ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
yyyy jak dla mnie bzdury....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja w glebokim wozku mialam przy budce z boczku czerwona kokardke i w rodku do tego byl przyczepiony medalik.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
jak Cie tak strasznie meczy to przypnij, a co tam :) tylko pilnuj potem zeby Ci wozka dla tego medalika nie zawineli :P

ja nie mam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
tak...a dziewczynka tylko na różowo...i nie krytykujcie, że to kwestia wiary...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe a co ma wiara do różowego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedno wyklucza drugie. Medalik - wiara. Wiec gdzie tu miejsce na kokardki - mega zabobony!!!

Nie przypinalam przez wzglad na swiatopoglad.

A to, ze Cie tesciowa meczy to jej sprawa. Sama decydujesz o tym czy przypniesz i co przypniesz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiarą się nie afiszuje, mi lekko to trąca obrazkami w klapie...
czy to chroni? nie wiem.. i nie osądzam..
moje zdanie jest takie, że nie. tak jak niebieska koszulka nie zaszkodzi dziewczynce :)
a teściowa może naciskać, decyzja Twoja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hehe, z ta kokardka to z jednej strony zabobon, ale...... dobrze jest przypiac z boku cos w jaskrawym kolorze (moze byc ta czerwona kokardka), jesli dziecko ma tendencje do obraania glowki bardziej w jedna strone. wtedy sie to przypina po stronie przeciwnej, zeby przyciagac wzrok malucha.
Wiec, jak wiele zabobonow, jakis sens to jednak ma ;)
A co do medalika to juz kwestia symbolu religinego. Tak jak noszenie medalika na szyi. Jak ma to dla Ciebie znaczenie, to zawies. Albo zrob przyjemnosc tesciowej, jesli sama nie masz nic przeciwko temu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja nie przypinalam nic. Za to ma zawieszke zabawkową nad glowa :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
teraz się zgodzisz na medalik - potem ci będzie wychowaywać dziecko i ciągle się wtrącać - jeśli chcesz jej porad to przypnij...
ja niczego nie przypinałam i gdyby nie to forum to nawet nie wiadziałabym, że są takie opcje...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też nie mam nic.
[url=http://www.maluchy.pl]image[/url


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez nigdy o tym nie słyszałam.
ale tak o czerwonych kokardkach na raczkach to słyszałam i jak dla mnie wielka bzdura bo ja słyszałam żeby na rączkach dziecku wiązać...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w gondoli miałam przypięty ale nie do budki tylko w środku gondoli za główką.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak najbardziej przypiąć-nie zaszkodzi a może i czasem pomoże:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marti, w czym pomoze?
Chyba tylko w uniknieciu komentarzy "koscielnych" babć starej daty spotykanych na spacerze. No i tesciowa przestanie zrzędzić
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak, mam medalik, kokardkę, wianek czosnku, lusterko, dzwoneczek, chińską monetę, głowę czarnego koguta i srebrną kulę. Nie zaszkodzi, a może pomóc.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co za bzdura!


Medalik - symbol wiary chrześcijańskiej.
Czerwona kokardka - zabobon

Jedno przeczy drugiemu. Ja nie wiem, jak to w ogole można łączyć. Dewocja w czystej postaci.

Zapytaj teściową czy wierzy w Boga, czy w czarownice.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam kołek osinowy,a tak w razie czego ;p
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha i nie słucham teściowej............tylko siebie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kulka, dzięki, przecież zapomniałam o czymś przeciwko strzygom. Być może życie mnie i dziecku uratowałaś.

Jutro doczepiam kołek. Może jeszcze króliczą łapkę na szczęście. Jeszcze obraz z Żydem i żabę pieniężną.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie mam ani kokardki ani medalika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agatha, marze, zeby Cie z takim ekwipunkiem zobaczyc na spacerze :P:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja mam i kokardkę i medalik i wcale mi to nie przeszkadza :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
tobie moze nie....ale skoro masz medalik to znaczy ze jestes katoliczka...a kosciół zabrania( i prawidłowo) wróżb, zabobonów, horoskopów itd...nie trzeba byc inteligentnym zeby to zrozumiec
Jeśli zawieszamy medalik czy aniołka to po to aby Nas bozia czy anioł stróż strzegł i ochraniał przed złym...dla wierzących oczywiście.

Jeśli nie wierzysz ....proste nie zawieszasz nic...albo pseudo kokardke :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zgadzam się my też mamy w wózku i łóżeczku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak juz napisano , medalik - kwestia wiary a kokardka - zabobon!

JEstem wierzaca , nosze medalik i moja corcia tez . I tyle na ten temat .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kokardki widziałam przy wózkach, ale medaliki??!-dżisas, nawet nie moge sobie tego wyobrazić...
Gdzie one niby wiszą, przy kołkach czy jak?!

Jesssu...
Jak, kto uważa, ale bez przesady ..te kokardy to już hicior, ale żeby przeczyc jedno drugiemu??!-nie kumam już!
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
No jakbym w średniowieczu żyła, doprawdy... ;)
Do wózka to ja tylko zabawki przypinałam. Nie wierzę w żadne rzucanie uroków, pecha jak przebiegnie czarny kot i inne przesądy rodem z średniowiecza. I trudno mi uwierzyć, że są jeszcze osoby, które w to wierzę. A jednak...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam maleńką czerwoną kokardkę a co tam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
napisalam ze kokardka to dla mnie zabobon a medalik to symbol wiary , zwlaszcza medalik cudowny ktory ma dla mnie szczegolne znaczenie wiec nie wiem dlaczego co niektorzy sie tam temu dziwia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja nic nie wieszam szkoda mi czasu na to.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla mnie sam medalik o.k. ale medalik z taka czerwoną kokardką to nieporozumienie. Albo wierzysz w Boga i masz medalik albo w zabobony.
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie np takie swiete medaliki to tez zabobon. Ja wierze jesli juz to w Boga, nie w poswiecone medaliki, ampulki z krwia czy drzazgi z krzyza.
Ale jest to jakas forma kultywowania tradycji, wiec jak widze w wozku medalik z czerwona wstazeczka to mysle, ze to "urocze", a nie, ze rodzice to ciemnota rodem ze sredniowiecza ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
medalik, krzyz to symbole wiary religijnej ktore sa z nia nieodlacznie zwiazane wiec za bardzo chyba nie masz pojecia o czym piszesz ;);););):);):)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam pojecie. Zgadzam sie, to sa symbole wiary chrzescijanskiej (a wlasciwie katolickiej, bo nie wszystkie wyznania czcza swietych). Ale tylko symbole, nie obiekty kultu same w sobie. Przynajmniej nie powinny nimi byc.
Ale jak wszystkim waznym symbolom nalezy sie im oczywiscie szacunek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam przypiętą maleńką czerwoną kokardkę- odpadła ostatnio

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam w gondoli ,w spacerówce już nie przypnę ,chociaż to i tak nie ja przypięłam a moja mama,nawet poszła poświęcić .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam medalik i czerwona kokartkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam pałąk z zabawkami :P


w kokardki i medaliki nie wierze !!! od co ale znam taką co do każdego ubranka przypina czerwone coś i ubiera córkę tylko na niebiesko bo to kolor Maryjny jak twierdzi to ma uchronić dziecko przed zauroczeniem czy czymś takim
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I prawidłowo! Traktowanie medalika jako amuletu jest podobnie jak wiązanie czerwonej kokardki niezgodne z wiarą katolicką, więc jeżeli ktoś jest chrześcijaninem nie powinien mieć problemu z rozeznaniem czy wieszanie czerwonej kokardki i medalika ( jako amuletu, który ma chronić przed złem) jest dobre.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mialam przy jednym dziecku medalik i czerwona kokardke a przy 2 niebieska kokardke i tez medalik hehe a patrzec na to czy to zgodne z wiara czy nie .. buheheh prosze was ile rzeczy robicie nie zgodnych z wiara??????
Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
sama nie mam medalika jak pisalam,ale kokardka to zabobon - niezgodny z wiara nasza a medalik jest swiecony taka roznica. wiec nie porownywalabym go do amuletu.bo jakos ksieza swieca medaliki rozance itd... i co to sa amulety ? sluza modlitwie i chronia bo sa swiecone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzi o podejście, jeżeli traktujesz medalik z szacunkiem i modlisz się to nie ma mowy o amulecie. chyba nie zrozumiałaś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dostałam od babci poświęcony medalik i zawiesiłam go przy wózku. Dla mnie to normalne, to tak jak nosić go na szyi, ale przecież dziecku nic się na szyjce nie wiesza. Jeśli nie chcesz medalika zawiesić, a teściowa Cie męczy, to nie rób tego.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym się bała ze ten medalik może spaść z ta agrafką i dziecko może to połknąć - a kokardka zabobon!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli nie chcesz medalika zawiesić, a teściowa Cie męczy, to nie rób tego.
zgadzam się
i licz się z tym że jak jej raz ulegniesz to później możesz mieć niefajnie,
moja koleżanka raz uległa i teraz teściowa wszędzie wtyka swój nochal,jak by mogła to do łóżka by wlazła,
ja raz "pozwoliłam" i.....
teraz "walę pięścią w stół" bo inaczej nie dociera że nie potrzebuje porad i swoje dzieci sama wychowam itd.
zastanów się 2 razy zanim ulegniesz......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cyt. buheheh prosze was ile rzeczy robicie nie zgodnych z wiara?????

No najlepiej, podawac sie za wierzącą i praktykująca ale z wiary wybrac to co najdogodniejsze a nie co wiara nakazuje.
Ehhhh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do medaika czytala ktora z Was bblię? w ktorej jest napisane nie bedziesz mial zadnych posrednikow miedzy czlowiekiem i Bogiem prócz Jezusa? a odnosnie krzyzy, figorek i medalikow? jak Jezus sie rozzloscil na lud gdy zbudowali byka ze zlota do ktorego sie modlili? nawet kosciol lamie te zasady modac siedo figurek i krzyza. Módlcie sie do Boga o zdrowie dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mialo byc oczywiscie figurek.. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Berenika - złoty cielec był w Starym Testamencie - przed Jezusem...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Berenika, gdyby to jeszcze było modlenie, to pół biedy. Ale to jest talizman przeciwko urokom! Jakieś pokręcone połączenie katolicyzmu i czarnej magii. Jak w czarnym slumsie w Nowym Orleanie, jeszcze brakuje narkotycznego tańca i zaszlachtowanych zwierząt...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Berenika: a Ty czytałaś? jeśli tak to podaj mi ustęp z biblii, ten o pośrednikach... bo aż ciekawa jestem... w sumie ksiądz jest pośrednikiem ;)
no i jak słusznie zauważyła AgaB to nie Jezus się zdenerwował, a Mojżesz...
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ajeczka - generalnie jest w PŚ o tym, by nie robić sobie bożków, podobizn Boga - jak spojrzysz na Żydów (a także Islamistów oraz część kościołów protestanckich), im nie wolno malować obrazów z Bogiem - generalnie idea jest taka, zeby modlić sie do Boga nie do obrazu/rzeźby

kiedyś rozmawiałam z ks. na ten temat - u nas nikt nie wymaga tego, by mieć obrazy, krzyże, rzeźby - mają one za zadanie pomóc
zwłaszcza w średniowieczu (i tak do baroku jak i nie dłużej) zwykłym ludziom trudno było "załapać", jak to jest z tym Bogiem, z Trójcą itd - temu służyły obrazy, rzeźby w kościołach, które ludzie z czasem przyjęli również do domów

dla mnie medalik/krzyżyk to nie tyle biżuteria czy amulet, ale taki przedmiot, który przypomina o Bogu, o tym w co wierzę, co wyznaję
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgaB: ja wiem, nie musisz mi tego mówić, wiem nawet w jakim fragmencie biblii jest napisane, żeby podobizn wszystkiego co na ziemi i niebie nie robić :)
i właśnie "podobizn", a nie "pośredników", tu już w sumie czepiam się słów... ;)
Po prostu rozśmieszyło mnie, że Berenika pyta o czytanie biblii, a sama totalnie miesza fakty :)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ajeczka - wiesz, gdyby tego nie napisała, to bym się w ogóle w wątku nie odezwała, bo mnie, choc mam wyrobione zdanie, jeszcze nie dotyczy
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgaB: mnie też nie dotyczy, ale nie lubię jak ktoś miesza fakty ;)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wierzysz w Boga, Maryje, Anioła stróża....a medalik właśnie to przedstawia....ma Cię mieć w opiece i strzec :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja zawiesilam calej mojej trojeczce czerwona kokardke z medaliiem ,jak komus sie to nie podoba niech nie patrzy,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie tam się podoba. Padam ze śmiechu jak coś takiego widzę :D

Koszulka z napisem "Jestem ciemna i zabobonna" słabo by się sprawdziła - wiadomo - kurtki, częste pranie, nie do wszystkiego pasuje... Medalik z czerwoną kokardką jest o wiele praktyczniejszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak Agatha cos napisze to zawsze można sobie humor poprawic :D

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każda ma prawo wieszać co chce tylko żeby mialy choć trochę pojęcia na temat wiary skoro takie wierzące chcą być przypinając te klamoty. Medalik ma być symbolem wiary brak slów a czerwona kokardka czyli zabobon na ten temat w biblii też jest coś napisane ale nie będę nikogo na silę umoralniać :) napiszę tylko że wróżki i zabobony są wrogiem wiary...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
święta parwda...coraz mniej osób zdaje sobie z tego sprawę...każdy wierzy i każdy posyla dzieciaki na halloveen, wierzy we wróżby i wiesza kokardki itd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
jak ja uwielbiam te "piekne" docinki.. dziewczyna pyta - chce tylko odpowiedzi "Czy przypinacie do wozka medalik?" powinno bc albo tak albo nie... ale same wywody niemal dlaczego skad itd...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo to forum DYSKUSYJNE, kochana ;)

Oprócz tego, marny z Ciebie detektyw. Pytanie zadaje niezalogowana, na temat zabobonów, dodaje komentarz o matce czy tam teściowej... Chce "tak albo nie"? Acha...Tia :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie, ja nic nie przypinam, nie wierze w takie przesądy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja sie nei bawie w detektywa, nawet mi sie nie chce. ale skoro dziewczyna pyta to odpowiadam na pytanie, chyba ze bym nie chciala odpowiedziec to bym tego nie zrobila:D
no ostatnio zauwazylam, ze na firum sie zrobilo"baaaaaaaaaaardzo" dyskusyjnie, szkoda ze malo odpowiedzi konkretnych na dane pytanie:D
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Konkretnie na pytanie - nie przypinam ;)

ale moja koleznka z osiem lat temu przypiac swojej corce do wozka chciala bo rodzina naciskala... a ze nie miala pod reka czerwonej kokardki to obciela ja z majtek czerwonych ze studniówki :D
chyba dobrze, ze medalika tam nie doczepiła jeszcze... :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasiaczek sama tez dalas sie wciagnac w dyskusje :) :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marynia heheheheheheh dobre :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakby mi tesciowa kazala cokolwiek przypiac, to bym przypiela...tyle ze jej w 4litery :D choc ona szybciej kazalaby mi przypiac czerwona kokardke!!! a tesciu zakazal nam robic zdjecia synkowi-bo wg wierzen buddyjskich-kazde zdjecie odbiera troche "sily witalnej". no ale to czubek gory lodowej - ty decydujesz, co przypinasz, a nie tesciowie czy twoi rodzice :)
image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też bym chyba nie uwierzyła, że czerwona kokardka ma czemuś służyć, a jednak....:) Możecie sobie uważać, że to przesąd, ale żebyście się nie zdziwiły. Moja siostra jak była mała była bardzo grzecznym dzieckiem, do czasu aż zachwyciła się nad nią nasza sąsiadka. Od tego czasu siostra prawie nie spała, tylko ciągle płakała. Nieźle dała mamie popalić. Wszystko wróciło do normy dopiero jak inna sąsiadka(bardzo stara kobieta) odprawiła nad nią jakieś czary (przepuszczała ją przez suknię ślubną). Gdyby ktoś mi to opowiadał, to pewnie uznałabym to za jakąś bajkę, a to jednak prawda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
U mnie też teściowa się uparła na medalik:) A w sumie 3 - nad łóżeczkiem, wózkiem i nosidełkiem samochodowym oczywiście razem z kokardką:)
Mi to nie przeszkadza a jej sprawiło przyjemność:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wiara w "kokardkę" to zwyczajnie grzech, chyba nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.
Jak widzę w kościele babki z kokardką , w której centrum połyskuje Matka Boska , to ogarnia mnie pusty smiech, a właściwie załamka.
Panu Bogu śweczkę, a diabłu ogarek.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dla jasności, sam medalik oczywiście jak najbardziej!
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Kosmetyki dla dzieci - czytacie skład? (42 odpowiedzi)

Ostatnio całkiem przez przypadek trafiłam na fachową stronę nt. szkodliwych składników kosmetyków...

nnt. mieszkanie na parterze (71 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na parterze właśnie i proszę Was kobitki byście napisały...

echo serca płodu-gdzie w Gdańsku? (30 odpowiedzi)

Czy orientujecie sie, gdzie poza Invictą, zrobię badanie echo serca płodu? Co prawda mam...

do góry