Widok

soczewki kontaktowe

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny chciałabym kupić soczewki bo nie lubię nosić okularów ;). Jestem zielona w tym temacie... jakiej firmy są najlepsze? I czy któraś zamawiała na allegro??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zawsze zamawiam tutaj O2 optix miesieczne. Najlepiej zeby dobral Ci okulista-tak bylo w moim przypadku. Oczywiscie najlepsze sa 1dniowe-odpada Ci wtedy ich pielegnacja i zakup plynow, ale za ta wygode wiecej sie placi. Znam jednak osoby, ktore mialy problemy uzywajac innych,wiec maja wybor 1 dniowe lub okulary.
Nie kupuj od razu calego opakowania-w salonach optycznych mozesz kupic czasami na sztuki, a jak trafisz na promocje, to pierwsze w zyciu soczewki mozesz dostac gratis ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Używam jednodniowych 1-Day Acuvue Moist takich jak w linku poniżej:

http://allegro.pl/soczewki-1-day-acuvue-moist-prezent-gratis-i1464326409.html

Zamawiam na allegro, bo jest o wiele taniej.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja też myślałam o jednodniowych.. bo inne pewnie bym zgubiła (okularów zawsze szukam) albo synek by się nimi zajął :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja używam 3 miesięcznych bausch and lomb /chyba tak to się pisze/ i też zamawiam na allegro o wiele lepiej się opłaca. Używam już kilka lat.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zamawiam na http://www.twojesoczewki.com
i odbieram na Grunwaldzkiej we Wrzeszczu
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
umów się do okulisty w jakimś salonie optycznym. pokaże Ci jak zakladać (pierwszy raz nie jest łatwy), a poza tym dobierze moc, bo to nie tak samo jak z okularami.
ja używam miesięcznych j&j oasis. są super, a oczy nie pieką mnie nawet po całym dniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja uzywam 1dniowe, roznych firm, w ogole nie sluza mi teraz Acuvue Moist i te nowsze, nie wiem czy w PL sa dosepne, wiec przerzucilam sie na inne firmy i jest ok, a Acuvue nosilam ok.13 lat, wiec okulista podejrzewa, ze oko sie przyzwyczailo,
tez zamamwiam na internecie
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
po pierwsze poszłabym do optyka, musi Ci dobrać odpowiednie, bo to jednak ma znaczenie. Soczewka kontaktowa przylega dokładnie do soczewki oka i często wystarczy niższa korekcja niż przy okularach. Ja np przy astygmatyzmie i wadzie - 2,75 mam nosić kontakty tylko - 2,25 i efekt jest ten sam.
Osobiście używałam miesięczne i 2 tygodniowe a od 2 lat tylko jednodniówki (Daily Acqua Comfort) - są wygodniejsze, nie muszę kupowac płynów, bawić się w czyszczenie etui, bać się, że mi gdzieś soczewka spadnie no i przede wszystkim jednodniówki są bardziej higieniczne ;>
Ja akurat kupuje w salonie optycznym w Gdyni pod carfourem na świetojanskiej. Dostaję karnet i po zakupie 6 opakowań mam jedno gratis plus zawsze dodatkowe gratisy na swięta. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny! Bardzo mi pomogłyście :)
Jak będę w mieście to na pewno zasięgnę porady optyka żeby mi pomógł wybrać a potem chyba przez internet..
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja używam dwutygodniowych johnosn&johnson
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jaka masz wade?bo ja mam kilka sztuk soczewek o mocy -4 D firmy bausch&lomb i taniej bym odsprzedala i bys mogla zobaczyc czy ci takie pasuja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za mocne..
mam -1.75 i -2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez zawsze z allegro kupowalam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeżeli chcesz soczewki to musisz dobrać je u okulisty- nie chodzi tylko o parametry wady wzroku ale też o rozmiar gałki ocznej i jej kształt- soczewki muszą idealnie przylegać do gałki ocznej. Nauczysz się równiez zakładać i zdejmować soczewki- co stanowi mały problem na początku- ja nie mogłam zdjąć- z założeniem nie było problemu. Ja niestety mam taką wadę wzroku, że muszę kupić całe opakowanie na pół roku- bo na sztuki tych soczewek nie sprzedają :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Fielmann'ie takie badanie wzroku, wraz z dopasowaniem i nauką zakładania i zdejmowania, oraz gratis jednej pary soczewek plus pudełeczko półtora roku temu kosztowało 30zl, dodatkowe powiem, ze bardzo mile i fajne panie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W salonach optycznych rzadko kiedy przyjmuja okulisci, czesciej są to optometrysci :)
Dobieraja odpowiednią moc, potem jest nauka zakładania i sciagania soczewek :) i z regóły jest pierwsza para gratis.

Ja używam J%J Oasys(33zł za pare, 2tygodniowe z przedluzeniem do miesiaca), ale podobno często uczulaja i ogolnie polecane sa Optixy.
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy któraś używa soczewek 2 tyg., ale bez zdejmowania? czytałam o takich ale boję się używać ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja uzywałam miesiecznych purevision z B&L dzien i noc... według mnie ok :) chociaz po 3 tygodniach czułam lekki dyskomfort, wyjełam na noc i kolejny tydzien nosiłam bez wyjmowania i ok :)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
muszę się odważyć i spróbować,choć zaraz mam wizje powikłań związanych nie wyjęciem soczewek;/ ale te bez zdejmowania są pewnie o wiele wygodniejsze w użyciu:) używam sporadycznie 1dniowych ale czuje suchość w oczach, jak nosze soczewki 1 dzień to na 2gi już jest mi ciężko założyć kolejne, oko jest tak jakby podrażnione i nie che się otwierać, tylko automatycznie się zamyka, jak zbliżam się z soczewką ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupuję jednodniowe soczewki bo tylko takie mogę:
http://optiva.pl/soczewki/jednodniowe/produkt,acuvue-1-day-moist-johnson-johnson,10212355,1.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
popytałam wczoraj o soczewki w salonach optycznych i najpierw muszę umówić sie na badanie, na pewno zdecyduję się na 1dniowe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja właśnie jutro idę na taką wizytę :)
120zł z soczewkami próbnymi... zobaczymy jak będzie :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
łaaa, ale droga wizyta;/ byłam u okulisty w spr soczewek, zapłaciłam 40zł + 10szt. soczewek gratis :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nooo drogo... mi w jednym salonie powiedzieli 35 a w drugim 65 jeżeli dobrze pamiętam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to faktycznie różnica!
podzwonię po innych :D

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to umówiłam się do Fielmana, 35zł...
Kurcze! Dzięki Wam zoszczędziłam 85zł! DZIĘKUJĘ!!!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak wygląda badanie na soczewki, bo słyszałam, ze trwa do ok 1,5 godz. co tak długo trwa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zalezy jak szybko skumasz o co chodzi :)

Najpierw jest badanie komputerowe, poźniej takie normalne... potem obsługa i higiena a na koniec nauka zakładania i sciagania... z regóły zakladasz i sciagasz ze dwa razy przy optometryście i jak załapujesz to koniec :)

W optimum w tesco płaci sie 50zł w tym jest pierwsza para soczewek miesiecznych gratis
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sieci na pewno znajdziesz wiele sklepów z soczewkami. Popularność szkieł kontaktowych wynika z jej funkcjonalności i łatwości użytkowania. Warto jednak pamiętać, że pierwsze próby założenia soczewek kontaktowych mogą być problematyczne - dlatego przeczytaj sobie pomocne artykuły typu https://www.medme.pl/artykuly/soczewki-kontaktowe-sprawdz-co-powinienes-o-nich-wiedziec,72698.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto nosić soczewki kontaktowe, ale trzeba sobie dać trochę czasu na przyzwyczajenie się do nich. Przed rozpoczęciem swojej przygody z soczewkami warto na ich temat zdobyć trochę porad. Ja dużo dowiedziałam się z https://optiland.pl/co-powinienes-wiedziec-o-soczewkach moim zdaniem warto wiedzieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok, a jakie soczewki proponujecie na początek? Bo najpierw chcę sprawdzić, czy to w ogóle dla mnie. Są takie momenty, kiedy okulary mnie irytują. Mój pomysł jest taki, żeby kupić na początek soczewki miesięczne, zobaczcie - https://www.bezokularow.pl/soczewki-miesieczne Dobry wybór czy średnio? Bo widzę, że jednodniowe wychodzą tak średnio finansowo. Miesiąc już chyba pozwoli mi ocenić, czy to opcja dla mnie, co nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Gdzie mozna poogladać filmy online?? (38 odpowiedzi)

Znacie jakąś darmową stronke z fajnymi filmami online?

gdzie kupujecie meble dla dzieci? (99 odpowiedzi)

czeka mnie gruntowne urządzanie pokoju córki. Ma 7 lat i czas na wymianę dosłownie wszystkiego....

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

do góry