Widok

sucha skóra

Odkąd mam problem z tarczycą ( niedoczynnośc) nie mogę sobie poradzic z suchą skórą... do mycia używam zazwyczaj olejków, po prysznicu smaruję sie serum do skóry suchej i niestety nic nie pomaga... po paru minutach mam suchą łuszczącą się skórę, mogę sie smarowac kilka razy dziennie:( macie może jakieś sprawdzone kosmetyki do ciała które pomagaja na taką wysuszona skórę? Z góry dziękuję za podpowiedzi:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepsze od serum będą kremy odżywcze albo ultranawilżające. Najlepiej stosować krem odżywczy na noc, a ultranawilżający na dzień. Polecałabym tu markę Resibo. Fajnie nawilżają też kremy z La Roche. Jeśli malujesz się na co dzień, to również podkład może powodować wysuszenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup w aptece balsam do ciala eloderm, a jak masz mniejsze partie ciala do posmarowania to krem aktywny. U mnie sie super sprawdzilo, a wczesniej nie wiedzialam nic o emolientach. Warto zakupic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam markę Clochee i ich naturalne i bardzo fajne składniki odżywcze. Sama mam taki balsam czekolada-kumkwat i baaaardzo polepszyła się od niego moja skóra. Tutaj można go dostać z darmową wysyłką https://makeup.pl/product/274741/.

Generalnie warto przestawić się na organiczne i naturalne specyfiki, niepotrzebne jest dodatkowe wysuszanie sztucznymi komponentami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja na najbardziej suche miejsca stosuję balsam z mocznikiem, im więcej % mocznika tym lepiej, mi bardzo pomaga.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja teraz stosuję balsam z Phisiogel. Bardzo dobrze się u mnie sprawdza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam oliwkę fur mama z Rossmanna - świetnie nawilża skórę i ładnie ujędrnia :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spróbuj serii Eloderm do kupienia w aptekach świetnie nawilża, a efekt pozostaje na długo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam ten sam problem. Mi pomógł dopiero domowy balsam do skóry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

idź do dermatologa, on cię zbada i stwierdzi co w twoim przypadku byłoby najskuteczniejsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam tylko kremy dermatologiczne hydrolipidowe tzn takie, które mają w składzie kilka (na wysokiej pozycji w INCI) pozycji lipidowych neutralnych dla naszej skóry (physiogel nawilżający, dermedic tolerance sensitive-odżywczy na noc ale b.dobry też jest na dzień, oilan balance multilipidowy, pharmacers a krem-ratunek) z substancjami zapobiegającymi utracie wody (TEWL). Mnie typowe substancje nawilżające mocno a nawet b.mocno podrażniają ( żele ultranawilżajace, sera, kremy tylko z substancjami nawilżającymi). Ale najpierw dobrze jest solidnie zmiękczyć warstwę rogową naskórka. Wczoraj kupiłam z bandi med emulsje b.silnie nawilżającą z ektoiną. Fajnie się zapowiada na tę porę roku. Mam też iwostin hydro sensitia aktywator nawilżenia-lżejsza wersja dermedica odżywczego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupuje http://mesign.pl/najlepszy-produkt-do-skory-suchej-i-wrazliwej/ jest dużo lepiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zwróć uwagę na skład chemiczny używanych kosmetyków. Unikaj Sodium laureth sulfate, EDTA i
złe alkohole: Ethanol/Ethyl Alcohol, Denatured Alcohol, Methanol, Benzyl Alcohol, Isopropyl Alcohol.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie też przez wahania hormonów skóra stała się bardziej sucha niż wcześniej. Ogólnie dużo kremów nawilża, ale sporo z nich tylko na chwilę. Ostatnio testowałam maści, bo jednak ich efekt jest dłuższy. Najlepiej sprawdziła się u mnie HudSalva. Sporo osób ja poleca i teraz wiem już dlaczego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym popytała w aptece. Tam się na tym powinni znać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Racja, w aptece powinni pomóc. Moim zdaniem warto również udać się do dermatologa w celu dobrania odpowiednich kosmetyków i zmierzenia poziomu nawilżenia skóry.
https://eversun.pl/- internetowa hurtownia z wyposażeniem dla salonów fryzjerskich i salonów kosmetycznych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może zacznij używać czegoś o naturalnym składzie? Na rynku istnieje sporo kosmetyków, które zawierają alkohol, który tylko podrażnia skórę. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja przetestowałam już prawie wszystkie kremy dermatologiczne. I nic. Żadnego rezultatu. Typowo nawilżające żele czy sera odpadają, bo tylko mnie podrażniają. Zostają bogate hydrolipidowe ale te nie zawsze dają radę-raczej nie dają...no i te ciężkie to nie przy wyższych temperaturach bo mocno zapychają. Nie wiem co robić. Dermatolog też tu nie da rady, bo i u mnie wszystkiemu winne wahania hormonów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najczęściej problem suchej skóry pojawia się zimą, ale faktycznie może mieć również inne podłoże np. brak witamin, czy zła dieta. Dlatego polecam przeczytanie tego artykułu http://www.kobiety.pl/uroda/sucha-skora-zima-jak-z-nia-walczyc-od-wewnatrz
Możecie znaleźć w nim wykaz witamin jakie powinno stosować się przy tego typu problemach i wiele innych rad.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam podobny problem- stosowałam przeróżne mazidła i nic nie pomagało. Wyczytałam w gazecie, że przede wszystkim należy się nawilżać "od środka" i zmienić zwykłe kosmetyki na bardziej delikatne (np. dermokosmetyki). Piję teraz co najmniej 1,5 litra wody i stosuję balsam do twarzy i ciała Cetaphil MD Dermoprotektor. Ja na razie widzę różnicę i jestem zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może masło shea? Mi pomogło na suchą skórę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kremy z emolientami. Po kąpieli nasmaruj się oliwką taką dla dzieci. To pomaga.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

może spróbuj olejkiem bio oil, on regeneruje i dobrze nawilża skórę, też miałam problem z suchą skórą i dodatkowo podatną na przebarwienia dzięki olejkowi skóra nabrała odpowiedniego kolorytu i się odżywiła, smaruj codziennie po 2-3 razy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepiej mieć jeden dobry kosmetyk niż 10 byle jakich na półce. kosmetyki powinny mieć jak najbardziej naturalne składy, w końcu chodzi o to by odżywiać skórę a nie pakować na samą chemię. Ja bardzo lubię balsam do ciała z avokado marki Hildegard Braukmann, wypróbujcie, super nawilża skórę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam taki uniwersalny kosmetyk, emulsję nawilżającą, którą można stosować i do twarzy, i do innych partii ciała - Ava Hydro Laser. To kosmetyki z naturalnym składem, firma jest polska, z długoletnią tradycją.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A znacie może jakieś podkłady i pudry które są naturalne? bez chemicznych substancji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też mam problem z bardzo sucha skórą, używam do smarowania ciała i mycia wyłącznie emolientów. Mam wypróbowane kosmetyki Dexeryl - krem do ciała i krem do mycia. Stosowanie emolientów zaleca każdy dermatolog przy nadmiernie suchej skórze. Po nasmarowaniu Dexerylem skóra robi się aksamitna w dotyku, jest cały czas nawilżona i chroniona przed odparowywaniem wody z naskórka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też miałam duży problem z suchą skórą i w końcu zaczęłam używać olejków nawilżających do ciała. Teraz mam bardzo fajny z serii skin loving oil od Bielendy z konopią. Bardzo ładnie pachnie i ekstra szybko się wchłania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Co mi pomogło
dokłądne nawilżanie skóry naturalnymi kremami
stosowanie peelingów na twarz ( dzieki temu wchłanianie składników odżywczych jest lepsze)
unikanie opalania się
oraz sera olejowe
Jednak z wiekiem skóra potrzebuje znacznie lepszego nawilżenia niż kiedyś oraz tak łatwo się nie regeneruje. Ze swojej strony polecam zabiegi dermapenem, które sprawiają, ze wchłanianie składników odżywczych do skory jest o wiele lepsze:
https://artdermaclinic.pl/medycyna-estetyczna/dermapen

poczytajcie sobie o tym tutaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja już nie mam problemów z suchą skórą twarzy i szyi . Raz do roku idę na zabieg z użyciem Restylane SkinBoosters. Daje o kompleksowe nawilżenie, które naprawdę długo się utrzymuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam np. tak, że kiedy zbliża się jesień i zima o skóra mi się zdecydowanie szybciej przesusza przez ogrzewanie w pomieszczeniach i zmianę tamperatury, wtedy moja skóra jeszcze szczególnie narażona na rozmaite podrażnenia i przesuszenia, dlatego w tym czasie bardziej nawilżam skórę, kupuje dobre kosmetyki, w sumie to dermokosmetyki z emolientami w składzie dzięki czemu skóra jest bardziej nawilżóna i miękka w dotyku, mam w domu cała serię kosemtyków atoperal w domu, ale wiem że one naprawdę bardzo pomagają suchej skórze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olej kokosowy i oliwą. Jak w dawnych czasach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie się średnio olej kokosowy sprawdzał. Teraz używam kremu nawilżająco-rozświetlającego od Bielendy z witaminą c z serii bluberry c-tox. Ekstra kremik a w zasadzie konsystencją przypomina piankę ;P. Olej z nasion z borówki amerykańskiej dla mojej skóry okazał się dużo lepszym wyborem niż kokosowy i widzę wyraźną poprawę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja na suchą skórę polecam http://octenicare.pl/ według mnie nie ma lepszego preparatu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na suchą skórę bardzo skuteczne mogą być kosmetyki z CBD, moja dziewczyna ma problem z azs i jej bardzo pomaga więc polecam się zainteresować takimi produktami tylko warto zwracać uwagę na jakość aby to jakoś zadziałało.
Wysokiej jakości olejki CBD oraz kosmetyki z CBD: https://hempley.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czasem może być to objaw łuszczy. Trzeba regularnie obserwować swoją skórę i jeśli widzicie niepokojące objawy, to należy udać się do specjalisty. Jeśli się okaże, że macie łuszczycę, to tutaj https://www.centrumluszczycy.pl/ warto sobie zerknąć. Jest tam bowiem namiar na sklep, gdzie można zakupić różne suplementy, preparaty oraz produkty, które pomogą pozbyć się problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Serum i kosmetyki konopne nie ma nic lepszego na poprawę kondycji skóry.
Wielbiciel naturalnych konopi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem czy u Ciebie się sprawdzi, ale u mnie na skórę bardzo dobrze działa ten krem: https://www.notino.pl/organic-shop/body-desserts-vanilla-nawilzajacy-krem-do-ciala/ ostatnio tylko jego stosuję.
Kiedyś słyszałam, żeby po zastosowaniu kremu (jak się wchłonie) jeszcze nałożyć na skórę jakiś olejek, żeby "domknąć" pielęgnację emolientem, ale sama nigdy nie próbowałam, jedynie sporadycznie używałam samego olejku na skóre (bez kremu).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja na przesuszoną skórę polecam krem dexeryl. Jest dobry dla wrażliwej skóry i jednocześnie nawilża i natłuszcza. Po systematycznym stosowaniu widzę dużą różnicę i czuję się lepiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sucha skóra może wydawać się małym problemem, ale może dostarczyć ona wielu nieprzyjemności. Przede wszystkim szczypie i swędzi i jest podatna na podrażnienia, dlatego należy próbować przywrócić jej odpowiednie nawilżenie. Najlepiej zastosować Octenicare - szybko poradzi sobie z tymi dolegliwościami. Sama stosuję i jestem bardzo zadowolona :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pahwash balsam kokosowy z mango pomaga bardzo w takich problemach, miałam i mam jak nie stosuje balsamu . Natualny, bez chemii, nadaje się i na twarz i na ciało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

moją skórę uratował balsam do ciała vegan smoothie z bielendy zawiera tylko naturalne oleje i składniki roślinne super się po nim czuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a gdzie go kupilas? nie widzialam w drogerii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mase kosmetykow z bielendy masz na notino :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a te nowe serie tez tam kupie? az popatrze z ciekawosci :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie moja odpowiedź za wiele nie pomoże. Wprawdzie troszkę mi się skóra czasami przesusza, jednak wystarczy, że co jakiś czas użyje jakiegoś kremu lub olejku nawilżającego i tyle wystarczy. Używam kosmetyków z avon. W najnowszym katalogu avon 8/2021 https://www.mojavon.pl/katalog-avon-8-2021-sierpien/ ma pojawić się linia kosmetyków nawilżających oxypure więc pewnie wypróbuję. Poleciłabym Ci ją wypróbować, ale w mojej ocenie, Twój problem może mieć bardziej złożoną przyczynę i stosowanie nawet najlepszych kosmetyków pomoże tylko na jakiś czas lub w ogóle nie pomoże. Może trzeba będzie dobrać specjalne kosmetyki, dostępne tylko w aptekach. Myślę, że warto to skonsultować z lekarzem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie jest to samo. Spróbuj kosmetyków Pilomax - szczególnie oleju konopnego. Bedziesz zadowolona :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gorąco polecam dexeryl, bardzo fajnie nawilża i natłuszcza. Miałam spory problem z suchą skórą po zimie i ogólnie też skóra na dłoniach była mega przesuszona z powodu ciągłego dezynfekowania i mycia. Musze przyznać, ze krem bardzo dobrze nawilżył i skóra jest teraz odżywiona. Proponuję też zmienić zwykłe mydło na krem do mycia z tej samej serii. Takie połączenie czyni cuda jeśli chodzi o poprawę kondycji skóry
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na suchą skórę rewelacyjny jest Olejek Busajna, super nawilza ale i ujędrnia rozciągnięta skóre z cellulitem czy rozstępami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam konsultację kosmetolog z Bydgoszczy - https://divineclinic.pl mozliwa konsultacja online
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Idealny i bardzo skuteczny do walki z suchą skórą jest dexeryl. Stosuję krem do mycia i drugi do smarowania. Maja bardzo dobre składy, są naturalne i bezpieczne. Działanie nawilżające i kojące.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Balsam kokosowy Pahwash z mango, lepszego nie ma. Mega nawilżenie nawet dla chorych na łuszczyce, a i bezpieczny dla kobiet w ciąży. Moj ulubiony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Boryakalam sie z podobnym problemem, nic mi nie pomagalo ma sucha skóre. niedawno w drogerii kupilam Good Skin Hydra Boost. bardzo fajnie nawilza skore. Bardzo delikatne jest te serum. naprawde fajnie dziala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Długo borykałam się z suchą i podrażnioną skórą, wieczne uczucie ściągnięcia, dobrze to znam Na szczęście koleżanka poleciła mi świetny balsam Atoderm Intensive baume, który szybko ukoił moją skórę. Łagodzi świąd i podrażnienia, za pomocą mechanizmów biologicznych odbudowuje barierę ochronną skóry co jest istotne, bo skóra pozostaje nawilżona i gładka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajnie nawilza skóre Balsam ujerniajacy z Bielendy z linii Złote Ceramidy. z 24 karatowym złotem w składzie, witaminami i olejem kameliowym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie przy suchej skórze pomógł taki naturalny olejek Busajna. Sporo kremów uzywałam i nie pomagało nic, po tym olejku wreszcie skóra doszła do równowagi. Ponadto - wyczytałam, że ujędrnia i likwiduje cellulit - spróbowałam i praktycznie wyeliminowany !!! kłuł w oczy od roku :/ Przed latem - ogromnie mnie to ucieszyło !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nawilżenie skóry proponuję rozpocząć od odpowiedniego nawadniania. Najlepiej wypijać około 1,5l- 2l wody dziennie. Wtedy też świetnie się oczyszczamy z toksyn, nie mamy wyprysków, zaskórników etc. Następna sprawa to odpowiednia pielęgnacja. Oczyszczanie skóry i nawilżanie. Tutaj z pomocą powinny przyjść dobrej jakości kosmetyki z naturalnym składem bez silikonów czy parabenów jak np. tutaj https://vegetalis.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

widocznie masz zly kosmetyk dobrany, kup sobie busajne z pachnącej krainy ona pieknie nawilza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A próbowałaś terapii w salonach kosmetycznych? Tutaj czytałam o różnych zabiegach dla osób z wysuszoną skórą: https://perfectlook.clinic/problemy/cera-sucha/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tez miewam sucha skóre i najlepiej mi pomaga w nawilzeniu kokosowy balsam pahwash z mango ze sklepu pachnacakraina :) nie jest drogi ale dzialanie ma boskie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetne oferty na produkty do pielęgnacji skóry już teraz https://avonkatalog.in.ua/pl/aktualny-katalog-avon/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dermatolog dobrała mi kosmetyki https://doktorpro.sk/en/bratislava/services/dermatology/treatment-of-skin-diseases bo byłam już zmęczona zaczerwienieniem skóry i łuszczeniem się na czole, policzkach i okolicach brwi. W efekcie polecił mi kilka kosmetyków i naturalnych olejków (kokosowy, z oliwek i z pestek brzoskwini), a także skorygował moją dietę. Mówił też o znaczeniu regularnych ćwiczeń. Niestety jest to dla mnie duży problem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

postaw na kosmetyki naturalne jak bielenda, z nawilzajacych fajnych kosmetykow masz całą kokosowa serie Coconut Milk. Super mus do mycia twarzy ktory odrazu nawilza, do tego masz serum kokosowe, krem no i tonizującą wodę kokosowa ktora odswieza koi skóre i przywraca jej pawidlowe ph
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super jest ta nawilżajaca linia Blue Matcha z Bielendy, mega delikatne kosmetyki, polecam bo i ceny nie z kosmosu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja polecam balsamy z seni care
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie ja ma dobrze nawilżać to polecam Olejek Busajna. Nawilża, przy tym tez ujedrnia skóre, jest po nim jak wyprasowana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Moda i uroda

ziaja-dla kobiet-co polecacie? (14 odpowiedzi)

nie mam zbytnio doświadczenia z kosmetykami tejże firmy-ale slyszałam wiele pozytywnych opinii,...

Jaki wybrać kolor torebki, aby pasował do większości ubrań? (8 odpowiedzi)

Chce sobie kupić jakąś torebkę, ale nie wiem jaki kolor wybrać. Nie stać mnie na to, aby kupić...

schudnąć przed slubem ;) dieta 3D chili - proszę o opinie (116 odpowiedzi)

Dziewczyny przydałoby mi się przed tym najważniejszym dniem schydnąć co nieco... Stosowała któraś...

do góry