Widok

szkola podstawowa nr 80 i numer 5 na Zaspie - proszę o opinie

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy ktoras z Mam zechcialaby sie wypowiedziec na temat tych szkol .z gory dziekuje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
up:))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sprecyzuj, co dokładnie chciałabyś wiedzieć. Ciężko tak o wszystkim napisać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja się podłączę:
- jak wyglądają zerówki?czy jest b. dużo dzieci?jak wygląda opieka, zajęcia dodatkowe?czy zerówki mają osobną świetlicę
- jak liczne są klasy?czy dzieci są mieszane rocznikowo-6 i 7 latki razem?
- poziom nauczania?
dzięki z góry i pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje dziecko chodzi do zerówki w 5. Dzieciaki mają osobną świetlicę. Jest sporo zajęć dodatkowych. Piłka nożna, dla dziewczynek taniec ze wstążką, szachy, basen. Dla mnie ogromny plus, że szkoła jest jednozmianowa. Dzieci mają śniadanie i obiad. Klasy nieduże. W szatni kazde dziecko ma szafkę. Ja jestem zadowolona.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zastanawiam się nad wyborem szkoły podstawowej. Czy ktoś zna szkołę SP5 i mógłby się wypowiedzieć? Ile godzin dzieci mają angielskiego w tygodniu? czy jest w szkole angielski pozalekcyjny dla klas 1-3? czy szkoła ma basen? czy dojeżdżają na basen?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam dziecko w sp 5 w trzeciej klasie. Angielski jest 3 razy w tygodniu wg. planu. Odziały są małe,( w klasie jest 16 osób) i jest sporo zajęć dodatkowych,w szkole dużo się dzieje pozytywnego( konkursy, koncerty, akademie) ;na basen dzieci dojeżdżają bezpłatnie do szkoły na Pilotów. Budynek szkoły jest ogromny, ale jest podzielony na tzw. bloki, więc hole są dość małe. Ogólnie jestem zadowolona.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja gdybym myślac perspektywicznie,że dziecko dalej bedzie chciało się uczyć w gimnazjum w tym samym budynku ,posłałabym do 5.
Jednak dla mnie SP 80 jest lepsza ze względu na kadre, wygląd szkoły
i inne dodatki jakich nie ma w 5-ce.
80 jest mała,kameralna ,a zajęcia szkolne na podobnym poziomie co 5.
Przy tym zauważyłam ,że 5 jest nastawiona na"wyścig szczurów",
a dzieci w 80 na rozwój osobisty i talent.

Ja zdecydowanie wybrałabym 80
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Większość rodziców posyła dzieci do małych kameralnych szkół, a potem okazuje się , że dzieci jest w tej szkole tak dużo, że dzieci chodzą na zmiany :( zwróćcie na to uwagę , spójrzcie na plan lekcji i zapytajcie o ilość klas w szkole. Słyszałam,że w sp 80 w zeszłym roku otworzono 5 klas pierwszych....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja wybrałabym 5 ze względu na jednozmianowość. W 80 dzieci się kiszą, bo jest ich dużo. A w 5 są max 3 klasy na poziomie i do tego niezbyt liczne. Dużym plusem są klasy integracyjne, gdzie jest dwóch nauczycieli i mniej niż 20 dzieci. Kadra też jest super, bardzo dużo młodych nauczycieli z pomysłami i energią do pracy. Dużo dodatkowych zajęć.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

szkola podstawowa nr 80 i numer 5 na Zaspie - proszę o opinie

Witam,
Bardzo mocno zastanawiam sie nad posłaniem córki do zerówki w SP 5, ale biorę też pod uwagę sp 80, potem oczywiście do I klasy.
Jakie macie doświadczenia, która szkoła lepsza?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mam ten sam dylemat. Plus rozwazam powaznie szkole nr 48. Kolejnosc jednak 48-80-5. Kazda opinia bedzie cenna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie zdecydowanie wygrywa 5. Jednozmianowość to podstawa. Nie wyobrażam sobie, żeby dziecko po spędzeniu 4-5 godzin w świetlicy miało iść jeszcze na lekcje. Poza tym małe klasy. Kilkanaście osób w klasie i dwóch nauczycieli to naprawdę super sprawa. Szkoła po remoncie. Nowe okna, łazienki. Bardzo dużo zajęć pozalekcyjnych. Na basen jeżdżą na politechnikę. Dużo młodych nauczycieli z pomysłami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuje za odpowiedź, ja też myślę że jedna zmiana to bardzo duży plus.
Może ktoś jeszcze?
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam SP 5 małe klasy, dużo zajęć dodatkowych , jedna zmiana- syn i ja jesteśmy zadowoleni a to już 4 klasa SP
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ludzie zadowoleni nie wchodzą na forum pt. jaką szkołę wybrać. Opinie są pisane przez pracowników.... szkoda.. tylko niezadowoleni piszą na forach. Ten sam efekt co po udanych wakacjach w fajnym hotelu. Nikt nie pisze ocen, no chyba że wymusza system.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ludzie zadowoleni też wchodzą na forum. Ja dwa lata temu szukałam opinii o szkołach i sugestie na forum pomogły mi dokonać wyboru, Napiszę swój komentarz, bo może będzie wskazówką dla innych. Wybrałam dla mojej córki SP 5 na Meissnera, którą szczerze polecam. Budynek jest po remoncie, podstawówka ma osobne skrzydło, są zajęcia z basenu, lekcje są jednozmianowe, klasy integracyjne mają dwóch nauczycieli, klasy są małe (18 dzieci w klasie mojej córki), jest duże nastawienie na programowanie i robotykę już od pierwszych klas np. programowane na tabletach w Scratch Junior, programowanie Ozobotów (chodzący mini robot).
Są dodatkowe zajęcia jak: taniec ze wstążką, angielski, tenis stołowy, szkoła tańca Gabi, język angielski, plastyczne, korekcyjne, kółko przyjaciół Gdańska (wycieczki krajoznawcze po Gdańsku w weekendy), szachy, karate, piłka nożna itd. W czasie świetlicy są zajęcia z odrabiania zadań domowych. W ciągu roku dzieci dużo wychodzą do muzeów, na różne zajęcia edukacyjne, kina, teatru itd. Polecam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje dziecko kończy szkołę sp 5 i z perspektywy 9 lat spędzonych w tej szkole przyznam, że drugi raz bym nie wybrała tej szkoły. Ogromna ilość uczniów, podejście nauczycieli różne jak wszędzie, kilkoro naprawdę z powołaniem , ale to raczej w młodszych klasach. Im wyżej tym gorzej....duża rotacja kadry więc zastanówcie się dobrze zanim podejmiecie decyzje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z doświadczenia niech mi Pani uwierzy że z dwojga złego lepiej wybrać mniejsze zło i iść do SP5. SP80? Moje dziecko po 9 latach od zerówki do 8 klasy ma całkowicie zszarganą psychikę począwszy od pierwszych lat w klasach edukacji wczesnoszkolnej!!!! SP80 jedzie na opinii sprzed lat a teraz to jest niestety dno dna... pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

a może Pani rozwinąć wątek z tą psychiką? co jest nie tak z sp80? nas czeka wybór szkoły za rok..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co na okno do pokoju dziecięcego? (24 odpowiedzi)

Chcemy już powoli urządzać pokoik dla córeczki i zastanawiam się czy na okno najlepsze będą...

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (20 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

czy ktos wyleczyl homeopatia cos wiecej niz katar i przeziebienie? (62 odpowiedzi)

np zapalenie ucha, problemy z drogami rodnymi, nerki, trzeci migdal? czy wierzylyscie w...

do góry