Widok

uczulenie na promienie słoneczne...pomocy!

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
dziewczyny,jesli doswiadczyłyscie to bardzo prosze o rady....
od dwoch miesiecy,kiedy słoneczko porzadnie zaczeło grzac na miom dekoldzie pojawiły drobniutkie krostki,tworza one jedna plame,czerwone i niekiedy piecze i swedzi,stosuje dwie masci i biore calcium z kwertycyna i niewiele pomaga,rano po nocy prawie nie mam po tym sladu....co robic? prosze o pomoc.....

ja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam tak zawsze w kwietniu i maju zawsze mi w czerwcu przechodzi a smaruje zwykłym kremem Nivea

ślub cywilny
image

ślub kościelny
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stosuj 1 dziennie Zyrtec albo Xyzal. Mojej kolezance pomogło.

Pozdrawiam
Ola

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
calcium i zyrtec lub alertec.Jak nie pomoze wizyta u lekarza

***********************************************
Magda i Michał
6 wrzesien 2008
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co takiego ten XYZAL?

ja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sa tez w aptekach specjalne balsamy na poparzenia od slonca-moze to zlagodzi Twoje krostki? a poki co..mysle, ze powinnas smarowac sie z samegto rana, przed wyjsciem np. do pracy kremem z mocnym filtrem ochronnym

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli to jest uczulenie to powinnas pic wapno to pomaga na uczulenia a jesli to nie pomoze idz do lekarza pierwszego kontaktu on napewno Ci doradzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coraz więcej osób to ma, m.in. ja, niestety:( zwykle słońce działa na moją skórę bardzo dobrze, ale to pierwsze niestety uczula.
rada: calcium + aleric/allertec/itp., ale polecam te z loratadyną, gdyż jest to nowsza i skuteczniejsza generacja leków niż cetyryzyna (np. zyrtec), m.in. nie wywołuje senności, nie zatruje też organizmu (mojej mamie "konował" przepisał zyrtec, a nie jest alergiczką, zatruła się i odtruwała relanium - brzmi śmiesznie,ale jazdy to z tym miała...:(
jak nie przejdzie, to do dermatologa (nie potrzeba skierowania), a przynajmniej do pierwszego kontaktu, bo mogą to być początki alergii (czego absolutnie nie życzę)...

imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rewelacyjna jest maść/krem cutibaza - do kupienia bez recepty w aptece --- ja smaruję nią mojego synka który jest alergikiem i wszelkie krostki po kilku godznach schodzą Polecam w 100% A buzia po niej jest super gładziutka - hihi - sama wypróbowałam :)

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
TO UCZULENIE NA PROMIENIE SLONECZNE STOSUJ FILTR 30/50 I ZAPYTAJ O TABLETKI W APTECE NAPEWNO COS DORADZA JA POSIADAM TAKIE UCZULENIE NA NOGACH I REKACH MIESZKAM 20KM OD PLAZY W HISZPANI SZOK JAK TU SIOE NIE OPALAC NIE? TABLETKI JAKIE BIORE TO ZYRTEC I BALSAM DO OPALANIA DLA ALERGIKOW TEZ KUPIONY W APTECE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mam to samo. Poszłam do dermatologa i dostałam tabletki claritine, maść advantan i maść pilarix. Pomaga, więc polecam wybrać się do lekarza.
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja stosowałam calcium duo-alergo, aleric i taki spray-pianka panthenol forte na oparzenia i oczywiście unikałam słońca jak ognia zanim całkiem nie zeszło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mam to samo z tym, że plamy wyskakują mi na plecach i brzuchu. Dla mnie jest to dziwne, ponieważ pajawiają się one nawet kiedy mam na sobie urbanie. Plamy bardzo mnie swędzą i są gorące. Poszłam do dermatologa- powiedziała mi, że jest to pokrzywka reakcja alergiczna na promienie UV. Powiedziała, że powinnam zacząć brać beta-karotem 2-3 miesiące przed sezonem letnim aby przygotować skóre na promienie słoneczne, używać kremu do opalania z filtrem 50 i jeżeli to możliwe nie przesiadywac na słońcu do godziny 16. Zadne talbetki i wapno mi nie pomagają ;/ Nie wiem co mogę jeszcze zrobić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

ile wódki, napoi na wesele...??? (68 odpowiedzi)

Hejka.... Forumki, które mają doświadczenie powiedzcie mi ile wódki, napi na 100 osób???

Fotograf I Kamerzysta na wesele. 3.05.2024 (5 odpowiedzi)

Dzień dobry, Jak w temacie. Czy znacie i polecacie jakiś zespół foto wideo na ten termin.

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...

do góry