Widok

urlop wychowawczy a zaległy urlop wypoczynkowy :)

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
witam,
Mam takie pytanko może już był przerabiany ten temat,
Jestem obecnie na urlopie macierzyńskim i kończy mi się za m-c ale mam zaległy urlop za zeszły rok ok 15 dni i takie mam pytanko czy jeśli pójdę na urlop wychowawczy to czy przepadnie mi urlop za zeszły rok?? Bo mam plan iść dalej na urlop wychowawczy ale jescze nie wiem. a jak wrócę do pracy to mogę wykorzystać chyba do końca września tak?

A drugie pytanie to takie czy za urlop macierzyński przysługuje za ten urlop , urlop wypoczynkowy?

Dzięki za odpowiedzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak mi sie skonczyl macierzynski to wykorzysłam urlop zaległy

nastepnie urlop za dany rok czyli 26 dni

do tego jeszcze dochodzą dwa dni opieki i dopiero poszłam na wychowawczy.

Czyli miałam prawie dwa miesiace dodatkowo kasy :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wiesz może czy szef może mi nie wyrazić zgody na ten urlop??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wydaje mi sie ze nie ale pewna nie jestem :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba nawet trzeba wykorzystać zaległy urlop przed urlopem wychowawczym, za okres urlopu macierzyńskiego normalnie nalicza się urlop wypoczynkowy,
za okres bieżący ewentualnie może pracodawca przyznać ilość dni urlopu proporcjonalnie a nie za cały rok z góry - tak mi się wydaje :)
wątpię żeby się nie zgodził na wykorzystanie przez ciebie urlopu bo do września każdego roku trzeba wykorzystać zaległy, tj za 2012 do 09/2013, a jeśli zamierzałby cię zwolnić po wychowawczym to i tak musi ci wypłacić ekwiwalent - więc co za różnica, tak czy siak kasa ci się należy prędzej czy później
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jezeli nie wezmiesz wypoczynkowego, wychowawczy redukuje te dni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli co, po macierzyńskim niejako obowiązkowo! wypoczynkowy i dopiero potem wychowawczy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie obowiązkowo, ale warto wziiąć, bo po wychowawczym się nie opłaca-mniej dni. Dlatego lepiej brać po macierzyńskim odrazu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha i szef nie ma prawa nie zgodzić się na wykorzystanie urlopu. Jeśli chcesz iść na urlop wyp. zaraz po macierzyńskim to idziesz i kropka:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, pierw macierzyński, potem wykorzystujesz zaległy urlop wypoczynkowy + ewentualnie nowy jak chcesz, 2 dni opieki i wtedy dopiero idziesz na wychowawczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie w pracy powiedzieli, że po macierzyńskim muszę wykorzystac zaległy urlop wypoczynkowy zanim pójdę na wychowawczy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobrze wiedzieć :) zaraz kończy mi się macierzyński :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie wychowawczy redukuje te dni co ci się należą z urlopu!!!
Więc korzystniej jest wykorzystać je zaraz po macierzyńskim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli masz urlop do wykorzystania, polecam wyjazd do Poznania, jest tam wiele atrakcji. Nocleg polecam w Hostel Explorer, obiekt jest w świetnej lokalizacji i oferuje wygodne pokoje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

czym wybielić zęby (23 odpowiedzi)

żeby jak najmniej bolało, piję dużo kawy;(

Plac zabaw (7 odpowiedzi)

Witam. Przeprowadzilismy sie z bloku do domku poza miastem. Corka lat 6 chetnie bawila sie na...

do góry