Widok

w jakim wieku do chrztu ?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Piszcie kiedy dziecko miało chrzest ? w któym miesiącu życia ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
moja bedzie mial 2,5 miesiaca :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja bedzie mial 2,5 miesiaca :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bartus urodzil sie 6 kwietnia a chrzczony byl 29 lipca czyli miasl niespelna 4 miesiace :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasza córcia była chrzczona w 9 miesiącu. Chcieliśmy szybciej ale niestety mój stan zdrowia na to nie pozwalał.
W kościele było bardzo cięzko, ponieważ córcia już raczkowała ale jeszcze nie chodziła i niestety wyrywała się z rąk:)
1,5 h na rękach to było dla niej stanowczo za duzo:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
moj synek mial prawie 3
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Misia miała równo 3 miesiące
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córeczka miała 3 miesiące
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bratanek mial pol roczku.moja Sarka bedzie miala 2-2,5 miesiaca.a czemu wogole pytasz?przeciez nie ma zadnych granic wiekowych.ja akurat sugeruje sie tylko tym ze mamie chrzestnej akurat tak pasuje przyjechac bo jest za granicą.jest mi w sumie dosc obojetne kiedy by to bylo,byleby nie czekac do roczku jak dziecko moze bedzie juz biegac(po kosciele;D)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
2,5 miesiaca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasza miała 1miesiac
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
2 miesiące
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miśka miała 3,5 miesiąca
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pytam, bo ostatnio widziałam chłopcu u chrztu w wieku 2 lat.
Było ściganie się po Kościele i wyglądał jak wyrośnięty dzidziuś w tych łaszkach :) hehehe
Jak ktoś chrzci w tym wieku, to widać od razu, że dziecko ochrzczone nie z woli rodziców ale dziadków
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 36
Cytrynka, nie mozna generalizowac, pozniejszy chrzest nie musi oznaczac,ze to rodzice nie chcieli wczesniej ochrzcic dziecka. Ja znam przypadki gdy choroba, czy brak mozliwosci dojazdu chrzestnego opozniala uroczystosc.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1
To twoja opinia i tylko o tobie swiadczy. Powodow dlaczego chrzci sie dwu letnie, czy starsze dziecko moze byc mnostwo i to powaznych, a nie tak idiotyczny na jaki ty wpadlas...
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 2
co za wnioski ... co za ograniczenie.... w mysleniu twoim cytrynko
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
A jaka jest roznica jezeli dziadkowie nazucaja ,a rodzice ?
Bo zadnej roznicy nie ma i to jest nie tak i to.
Jaka swiadomosc ma dziecko 2 miesieczne , zadnej skad wie czy rodzice tego chca czy dziadkowie bo samo napewno nie wie.
Nazucanie przez kosciol i rodzicow sakramentu osobie ktora nie jest swiadoma czego chce jest grzechem.
A skoro rodzice nazucaja wbrew woli dziecka ,bez uwzglednienia jego zdania to moze wydawajmy Za MAZ 4 miesieczne dzieci mozemy wybrac za nich zapewnic im swietna przyszlosc zapewnic byt .
Skoro chrzcimy bez ich zgody to i zenmy ich bez ich zgody.

Chrzest zostal nazucony jak najszybciej po to zeby przywiazac go do kosciola ,w ten sposob kosciol ZAPEWNIAL SOBIE WIERNEGO I PRZYSZLE UTRZYMANIE
kiedys kosciol potepial kogos kto nie ochrzcil dzoecka ,albo kiedy odchodzil od kosciola w doroslym zyciu ,co robiono
Poblicznie potepiano osobnika,wmawiano ze jest opetany ,itd itp.
Niestety czasy sie zmienily kosciol nie duzo ,no nie skazuja juz na smierc przez niby opetanie,czarownice itd.
Ale w dalszym ciagu chxe przywiazac nie swiadomie czlowieka ,bez jego wiedzy do siebie .

Sakramenty musza a wrecz powinny byc z wlasnej NIE PRZYMUSZONEJ WOLI.
wiec czy z inicjatywy dziadka czy rodzicow chrzci sie 2-3 i wiecehj,miesoecznego dziecka jest to NAZUCENIE ,PRZYMUSZENIE DO NASZEJ WOLI A NIE TEGO DZIECKA nie liczymy sie ze zdaniem tegoz malenstwa.

Moim zdaniem powinnismy wychowywac dziecko w wieze w Boga ,pokazywac jak chwalimy boga ,przez chodzenie do kosciola jak wiezymy itd.
Ale wybor pozostawmy dzieciom jak dorosna.

My tak zrobilismy ,czy widzieliscie dorosla osobe przyjmujaca chrzest w kosciele katolickim ?
Nasze dzieci przyjely chrzest w wieku 21 i 25 lat i wcale nie czoly sie gorsze od innych, wychowalismy ich w wierze katolickiej i jakos zyja .
A wrecz podziekowaly nam ze ta decyzje pozpstawilismy im ,a nie my decydowalismy.

Jezeli chrzest ma 2 miesieczne nie swiadome dziecko w wieku doroslym zmieni wyznanie to kosciol uwaza to za najwiekszy Grzech ,czyli potepia wasze dziecko wiec przymusza je za mlodu .
A jezeli nie przyjmie chrztu za dziecka a w doroslym wieku odejdzie od kosciola i podejmu decyzje zeby chodzic do innego kosciola to nie popelnia zadnego grzechu .
Nie biorac pod uwage ze rodzimy sie grzesznikami .

Tak ze nie nazucajmy dzieciom tego co my chcemy czy dziadkowie wychowujmy dzieci w wieze naszej ale wybor pozostawmy im.

Kosciol juz dawna powinien zmienic ta praktyke .
Zauwazcie jedno jeszcze ,dzieci churtowo ida do komuni, biezmowania calymi gropami .
Dla czego tego nie zmienia co dla mnie jest to smieszne jak widze ze wyprawia sie dziecku komunie czesto wieksze jak nie jeden Slub, dzisiaj jest przesciganie sie rodzicow ktory wieksza impreze zrobi ,ktore dziecko wiecej i lepszych prezentow dostanie jest to pogon za dobrem nie wiara.

Chrzest ,komunia, bierzmowanie powinny byc Skromne i nie z przepychem.
Jezus zyl skromnie nie wywyzszal sie nad wszystkich a my co robimy.

Najsmieszniejsze jest to ze rodzice robia skladki po kilka kilkanascie tysiecy zlotych dla ksiedza.
Nikt tego nie broni ale ludzie skromniej troche bo tu chodzi o wiare a nie dobrobyt.

Czy jest roznica przy komuni jezeli 20 dzieci da po tys. Zl kazdy .
A komunia gdzie za 20 dzieci da sie 500zl.
W komuni nie ma roznicy ,natomiast w dobrach jest bo ktos zgarnia niezla smietanke ,dla tego Kosciol tego nie chce zmienic ,

Zakladamy ze 20 latek idzie sie ochrzcic ,potem idzie do komuni to da mu takie krocie napewno nie.

Z czasem zaczolem sie zaglebiac i stwierdzilem ze chrzest komunia i biezmowanie moga hyc razem, biezmowanie czy komunia moze tego wogole nie byc .
Ale niestety kosciol musi z czegos zyc a takie imprezy to dochodowy biznes ,nie wiara
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zainwestuj w słownik, aż ciężko się czyta
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja córeczka miała 1 miesiąc.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
1,5 miesiąca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1,5 miesiaca

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasza miala prawie 9 miesiecy i jesli moge cos komus podpowiedziec to nie warto czekac! Im wczesniej tym lepiej. Z nasza maz musial chodzic po kosciele zeby byl spokoj, a obok lezala sobie u mamusi na rekach 2 miesieczna dzidzia i slodko spala...
Ale ogolnie nie ma odpowiedniego wieku na chrzest- Chrzcijcie kiedy uwazacie to za stosowne
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
3 miesiące.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
2,5 miesiąca i przespana cała msza. Rzeczywiście im mniejsze dziecko, tym lepiej :)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
5 miesięcy i leżała grzecznie w wózeczku.ale też uwazam,ze im wcześniej tym lepiej, właśnie z tego względu,ze dzieciaczek sobie grzecznie śpi:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja corcia miala 1,5 miesiąca,a synek 2 miesiące.
Mama Maji (10 lat),Julianka (8 lat) i Marysi (5 lat)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Każde z moich dzieci miało 2,5 miesiąca. Kolejne też jakoś tak będzie miało. :-)
Mojej kuzynki synek miał 3 latka, kiedy był chrzczony. Nie z woli rodziców, ale jej. Marzyło jej się, żeby był większy podczas chrzcin. Trudne przeżycie, bo wszystko komentował, np.: Nie chcę chrztu! Po co ta woda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to mieli rodzice..ubaw...(?) nie mowiac o księdzu:)

U nas bedzie mial ponad 2m. i tez mi sie wydaje iz, im wczesniej tym łatwiej z organizacją i zapanowaniem nad małym człwieczkiem:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
U nas bedzie 3, 5 miesiaca.
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja miała 3 m-ce i 1 tydzień, w kościele leżała w wózku i wyjmowałam j ą tylko kiedy była taka potrzeba. Wózek zdał egzamin.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas było prawie 6 miesięcy i cały chrzest przespał:) nie obudził sie nawet na lanie wodą, tylko się wzdrygnął i spał dalej
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znam dzieci, które były chrzczone w wieku 8 lat. Były bardzo grzeczne i nawet nie trzeba było ich trzymać :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam

Jak poszliśmy do kościoła porozmawiać w sprawie chrztu, zasugerowano nam, abyśmy się z tym wstrzymali jak nie ma pośpiechu, że dziecko jest za małe, że można poczekać, aż będzie cieplej, że do roku spokojnie można dziecko ochrzcić i starsze dzieci są też chrzczone. Więc poczekamy na słońce :-)))
image

www.dalia.corka.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
moja ma prawie 4 miechy i jeszcze nie była chrzczona:)każdy wiek na chrzest jest dobry:)jedne dzieci 2 miesięczne będą spały, a inne darły się całą mszę, podobnie ze starszymi dziećmi, nie ma reguły:)ja poczekam aż będzie cieplej, teraz byłam na chrzcie i myślałam, że umrę z zimna!do tego ksiądz przeciągał tak, że myślałam, że oszaleję, dzieciaki już się wierciły prawie wszystkie, a ten dalej...lał i m na głowy po całym wielkim dzbanie zimnej wody, te łyse dzieciaczki to ok, ale były też takie bardzo kudłate i mamy nie bardzo wiedziały, co zrobić, bo główki całe mokre, a tam taka kosta!!!!porażka, myślałam zawsze, że się leje odrobinkę tej wody...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja chrześniaczka miała 5,5 m-ca w dniu swoich chrzcin, byłoby szybciej, ale chrzesny był chory i leżał w szpitalu
podczas tej samej mszy było chrzczone dziecko ok 2-miesięczne i około 3-letnie, 3-latek biegał po całym kościele i na moment chrztu była gonitwa, młodsze dzieci spały grzecznie przez całą mszę, moja chrześniaczka obudziła się na moment namaszczenia i popłakała trochę :)
url=http://www.maluchy.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
wszystko zalezy od ruchliwosci dziecka bo wygodniej zeby nie biegalo po kosciele;) uwazam a wiek dziecka ma najmniejsze znaczenie.czasem sytuacja zyciowa(choroba dziecka,brak pieniedzy albo np niemoznosc pojawienia sie danego rodzica chrzestnego w danym czasie)powoduje ze dziecko chrzczone jest pozniej niz w wieku niemowlecym ale co z tego?:)
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
mi na przyklad bylo glupio ze to chrzest mojego dziecka-wazne wydarzenie, a nie moglismy z mezem i z mala stac spokojnie i sluchac co sie do nas mowi- ogolnie przez to ze maz musial z mala chodzic po kosciele cale to wydarzenie w moim odczuciu bardzo stracilo na powadze...
Z chrztem wstrzymywalismy sie bardzo dlugo, bo wczesniej nie moglismy przyjechac do PL, a tak przynajmniej wszystkie babcie prababcie i inne ciotki ktorym na tym zalezalo byly na chrzcie... Tym razem bardzo brzydko i bezposrednio napisze: Bede miala wszystkich gdzies i ochrzcimy dziecko tutaj w SE w katolickim kosciele, zaprosimy dziadkow i rodzicow chrzestnych i wystarczy! Przynajmniej bedzie spokojnie i powaznie, bo dziecko oczywiscie bedzie mniejsze. Mam w nosie ze prababci sie to nie spodoba, to w koncu nasze dziecko i nasza decyzja- juz raz mozna powiedziec ze rodzina podjela ja za nas i bylo ciezko.
Gdy robi sie cos w zyciu drugi raz jest sie madrzejszym o pewne doswiadczenia...
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Helen-Twoje ostatnie zdanie to święte słowa:)))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
2,5 i 7 mcy
Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
2,5 i 6 mcy sory mała korekta ;p
Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój miał 6 mc, ale uważam, ze lepiej wcześniej zrobić, mniej kłopotu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a tak przy okazji - jak wyglądał albo jak planujecie, żeby wyglądał ten dzień: pełno gości, cała rodzina i wielkie przyjęcie po uroczystości? czy tylko rodzice, dziadkowie i chrześni + skromny obiad?

mój mąż ma 5 rodzeństwa, w tym trójka ma już swoje rodziny, tradycją już są uroczystości z całym kompletem, co daje pokaźną liczbę gości i chrzty w parafii teściów, a obiad (przyjęcie) u nich w domu,
ja postanowiłam inaczej - tylko my, nasi rodzice i chrześni i skromny obiad u mnie w domu, a chrzciny u mnie w parafii
url=http://www.maluchy.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam moja corka miala rok jak miala chrzest,a dlatego tak pozno bo moj stan zdrowia na to nie pozwalał a innej strony to przyszedl ksiadz na kolede i powiedzial ze nam nie ochrzci dziecka bo zyjemy w w grzechu i co sie okazało ze ksiadz nie moze nam odmowic i zostal wywalony z parafi:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas bylo 20 osob i impreza- co prawda w domu u tesciow ale jednak... Teraz ja chce zeby bylo skromnie- to jednak nie wesele:)
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie to nie wesele:P
U mnie bedzie jakies 12 osob.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My jeszcze nie chrzciliśmy. Planujemy na wiosnę. Nie będzie żadnej imprezy. Obiad w domu dla rodziny-kilka osób. Ja byłam chrzczona w wieku 5 lat.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I co pewnie w tym wieku to już szybko uciekalaś?:)
i
[url=http://www.maluchy.pl]image[/url [url=https://achtedzieciaki.pl/artykul/10][img]http://s10.suwaczek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie uciekałam wcale...dobrze pamiętam:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
3,5 msc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
poltora miesiaca,ale byl to przymus ze wzgledu na pozniejszy brak mozliwosci przyjazdu chrzestnej.
wstepnie mial byc w wieku 3-4 miesiace.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasze bedzie chcrzczone dopiero w maju i nie widze w tym nic dziwnego - bedzie miało 9 m-cy. wtedy mamy ślub koscielny,a uzeranie sie z ksiedzem,że chrzcimy bez slubu nie usmiecha mi sie. A tak chrzciny i slub naraz - mniej wydatków.
image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Córcia miała prawie 2 miesiace.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my już po chrzcinach ... mój Synuś miał dokładnie 4 tygodnie, bo wymarzyło mi się, aby chrzest odbył się w rocznicę ślubu i udało się :)
chrzciny u mnie w parafii, a małe przyjęcie na 20 osób u teściów :)
url=http://www.maluchy.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
3 MIESIACE :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
5 miesięcy, przeleżała całą mszę w samochodowym foteliku, przestraszyła się tylko dzwonków i troszkę popłakała. Obok nas była dziewczynka 11 miesięcy, troszkę na kolanach, troszkę pochodziła - ale wszystko na spokojnie i bez płaczu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasz synek miał 2 miesiące, i grzecznie się zachowywał całą Mszę, a dodatkowo, kiedy ksiądz polał go wodą to się jeszcze uśmiechnął - pozytywne zaskoczenie,
jeżeli mogę coś poradzić to warto iść z dzieckiem parę razy wcześniej na Mszę Św. żeby przyzwyczaić je do różnych, innych niż zazwyczaj słyszanych hałasów typu: dzwonki, organy czy nawet głos z głośników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
8 maja sie urodzil a 27 czerwca chrzest :)
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasz miał 2,5mc
image

Fotografia okolicznościowa, sesje dziecięce, portretowe itd.
www.ans-photo.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój pierwszy syn miał 6 mies ,drugi parę dni temu skończył 9 mies i jak na razie nawet nie planuje chrztu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
2,5 miesiąca
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
3 miesiące
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
5 tygodni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale stary wątek

Madzia miała 3,5 mca, tak późno, bo chcieliśmy akurat na rocznicę ślubu. Ale fakt, im wcześniej tym lepiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasz miał dokładnie rok i 2 dni :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dzis byłam u księdza w sprawie chrztu: córka 7 lat, syn 8 lat; nikt nikogo nie zmusza do tego kiedy chrzcić, różnica polega na tym, że po 6 roku zycia to dziecko prosi o chrzest a nie rodzice, przynajmniej będą pamiętać
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj tez mial ok 1roku i uwazam,ze jak starsze dziecko tym lepiej bo ubrania z chrztu mozna spokojnei pozniej wykorzystac, a tak jak takie malenstwo to tylko na chrzest i juz. Ja mojemu za bardzo nie kupoiwalam ubran, bo spodnei wyjsciowe mialam, buty te cona codzien-adidasy ;P, biale body kupilam i do tego polowka granatowa biala ;> i te ubranika nosi do tej pory :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasz miał chrzest jak miał roczek. Urodził się późnym latem i jak miał 2miesiace to juz było zimno. Nie chcieliśmy by marzł w kościele w tych łaszkach - czekaliśmy do wiosny a potem nawaliła chrzestna...
No i miałchrzest jak miał roczek - i tak przespał 3/4 mszy. Potem trzymałam go na rękach wiec był grzeczny. Było ciepło.
No i fakt na ciuchy wydałam mniej niz bym wydała gdyby miał chrzest w ziąb i był malutki...
Mniejsze dzieci były słodsze ale jedno wyło jak dzikie przez 1/2 mszy wiec nie ma gwarancji, że małe będzie grzeczniejsze...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja uwazam ze im szybciej tym lepiej nie wazna pogoda itp to dla dziecka jest wazne i dla mnie bylo ogromnie istotne bo ja bym sobie nigdy nie wybaczyla tego, ze nie bylo ochrzczone, a np cos sie stało w tym czasie.. moze mam dziwne myślenie ale włąsnie nie wyobrazam sobie chrzcic dzicko w wieku 7-8lta to jakas masakra chyba tylko po to zeby do Komuni przystapilo z rowiesnikami ehh nie wazne kazdy robi jak chce.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ja chrzciłam dziecko jak miało 9 tygodni. Też jestem zdania im szybciej tym lepiej.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mój będzie chrzczony w grudniu czyli będzie miał 8 m-cy. Z tym chrzczeniem jak najszybciej to też zależy od dziecka, Ksawery przez pierwsze 2 miesiące miał kolki i darł się od rana do nocy ;)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
siostrzenica miała miesiąc (w maju urodzona w czerwcu chrzest) ale zaznaczę, że zamówili tylko sam chrzest bez mszy żeby dziecka nie męczyć i tylko rodzina była, jak na ślubie, w zwykły dzień po południu.
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
pierwsze dziecko 6 miesiecy, drugie 9 miesiecy, ale zwiazane to bylo z ze mieszkamy za granica, a ja chcialam w kosciele gdzie bralam slub itp, i aby bylo lato, to byly moje warunki...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mial poltora miesiaca, ogolnie aniolkiem nie byl, a na mszy ideal. Chcial mleka, dostal i reszte mszy przespal.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rodzina rozjechana więc czekaliśmy do świąt wielkanocnych no i chcieliśmy żeby chrzest dawał małej nasz znajomy co dawał nam ślub mała miała wtedy 8 miesięcy- była grzeczna
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szybciej z głowy. Mój ma 2 lata i dalej nie ochrzczony. Tak dla mnie to jakby mało ważne.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
d**ilka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ni ochrzciłam. Dałam dzieciom wolność wyboru. Jak będą dojrzałe i świadome to same zdecydują.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6
a dlaczego pytasz tylko w krorym miesiącu? Mojego planuje tak do 6tego roku życia ochrzcic. Co niektóre swiętojebliwe matki tego nie zrozumieją.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mi bardzo daleko do świętojebliwości, ale też tego nie rozumiem. Zakładając zgodnie z wiarą KRK, że chrzest ma być wymazaniem grzechu pierworodnego i przepustką do nieba, to logika nakazuje ochrzcić jak najszybciej. Jeśli, zgodnie z niektórymi odłamami protestanckimi, człowiek ma przyjąć chrzest świadomie, to wiek ok 15 lat w górę wydaje się odpowiedni. Chrzciny u sześciolatka mają być jak rozumiem tylko po to, żeby potem mógł pójść do komunii i zgarnąć prezenty?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

ale macie problem... co komu do tego kto kiedy i czy w ogóle chrzci swoje dzieci...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widze ze wiekszosc z tutaj piszacych to wierni katolicy ktorzy zyją zgodnie z przykazaniami. Nie badzcie smieszni. Regułki o grzechu itp. to nie dla mnie. Nie moj poziom zainteresowania wiarą.
Dziecko zacznie chodzic na religię i chce mu oszczedzić wzroku nawiedzonych ludzi. Bylo niebylo wiarę musi poznać, zeby mieć na jej temat potem jakieś zdanie. To tak jak z obejrzeniem wiadomosci w TVP i faktów w TVN.
Co do prezentow- w mojej rodzinie komunia to rodzinne spotkanie i obowiązuje calkowity zakaz prezentow powyzej 100zl. I nie robie sobie jaj- po prostu wymiotowac mi sie chce jak widze na osiedlu w dniu komunii szpan. Albo te dziewczynki z wlosami jak anielice albo z tapirowanymi a ich matki w garsonkach. Ale tu sie zapedzam wiec juz skoncze.
Nie rozpuszczam mimo że moge sobie na to pozwolić -nie kupuje mu np. elektroniki bo kilkuletnie dziecko jest w stanie bez tego przeżyć.
pozdrawiam,
kas.jag.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie 8 miesięcy i 4 miesiące ksiądz gadał że do 2 tygodni od urodzenia powinno być ochrzczone i jak dziecko miało 1miesiąc to gadał że późno się przyszło
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja chrzciłam córkę, gdy przyjechała rodzina i latem. Wypadło że miała 9 czy 10 miesięcy, bo dodatkowo nie było terminów.
Drugą ochrzczę w podobnym wieku. Nie chcę zabierać do kościoła zupełnie małego dziecka i wolę poczekać i do ciepłej pory roku, i gdy już tak często się nie karmi.
Ale rozważam też opcję niechrzczenia wcale. Jeśli Kościół miałby mi ten sakrament utrudniać, stawiać wymogi, i jeszcze chcieć dużych pieniędzy, to odpuszczamy sobie.
Wiecie, ja chrzczę ze względu na tradycję a nie roszczenia proboszcza. Nawet nie mam chrzestnych dokładnie takich, jak sobie Kościół może życzyć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ta, narażajcie zycie noworodków i niemowląt ktore mają niewykształcona odporność na tłum ludzi w kościele z różnymi chorobami. A po chrzcie prosto do szpitala z jakimś rotawirusem lub grypskiem po ciociunia nie mogła się powstrzymać i pocałowała i tłum gości z niemytymi łapami musiał potrzymać bobasa.masakra. najpierw zaszczepić całym cyklem szczepień a potem o takich rzeczach się myśli.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Żadne z moich dzieci nie było na chrzcie przez nikogo cmokane, bo po co? Zreszta po co na chrzcie tabun ludzi i ciotek? Nie chcesz żeby twoje dziecko było cmokane i noszone przez tłumy to na chrzest weź chrzestnych i koniec listy gości.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja chciałem w wieku 7 Lat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A mogę zapytać w Jakim kościele odbyły się chrzciny?, czy było to podczas mszy czy po?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Zwiotczała skóra po porodzie:( (36 odpowiedzi)

Dziewczyny, urodziłam prawie 5 lat temu, jestem szczuplejsza niż przed zajściem w ciążę (jakoś...

Choroba skóry - Twardzina... ktoś tez się leczy? (19 odpowiedzi)

Witam, u mojego męża prawdopodobnie wykryto twardzinę. Miał zmiany skórne " skóra jak u...

Jak nauczyć roczniaka spania w łóżeczku? (91 odpowiedzi)

Nadszedł TEN moment... ;P czas na wyprowadzkę z naszego łóżka... jak to zrobić?...

do góry