Widok

z ciekawości czy komuś się udało zaplanować płeć?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Wszyscy znamy teorię 2-3 dni przed owu większe prawdopodobieństwo dziewczynki, a w dzień owulacji chłopca. Ciekawi mnie czy to się sprawdza w praktyce. Komu się udało
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W dzień owu i będzie chłopak :)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
u mnie co prawda nie zaplanowane, ale zgadza sie z teoria :-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My w sam środek cyklu i będzie chłopak :)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
u nas tez się zgadza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie z chłopcem chyba łatwiej, my już chłopca mamy:) gożej z dziewczynką, można próbować przed owu do menopauzy i nic;)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odrazu po okresie tak do 6 dni i dziewczynka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co zrobiłaś tak i masz dziewczynke
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nam się nie udało ... "robiliśmy" chłopca, będzie dziewczynka :)
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie sie udało 2 dni przed owulacja i Oliwka ma dziś prawie10 miesięcy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nam także udało się z dziewczynką:) teraz chcielibyśmy chłopca ciekawe czy sie uda:)))
image
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
dla mnie to wszystko masło maślane ;) my robiliśmy parę dni przed jak i w ten dzień owulki i co teraz ;) oczywiście nie planowaliśmy tylko chodziło aby była dzidzia ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas sie zgadza w dzien owu i synek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie planowane,ale teoria się zgadza.Za pierwszym razem po owulacji-córka,za drugim razem w trakcie owulacji-syn.
Mama Maji (10 lat),Julianka (8 lat) i Marysi (5 lat)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ja chcę strasznie dziewczynkę! Wiem już, że przed owulacją, że jeść słodkie rzeczy i że należy podgrzewać jądra partnera :))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
malina2006, ja też chciałabym dziewczynkę:) ale podgrzewać niczego nie będę:) będziemy próbować przed owu może kiedyś się uda:) a jak nie to trudno,powodzenia wszystkim starającym
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
My nie planowaliśmy. Było w dzień owulacji i mamy córeczkę, więc u nas się nie sprawdziło. Za to zgadza się z chińskim kalendarzem - z niego wychodziło, że powinna być córeczka :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Do Maliny2006: jądra partnera powiadasz...? Hmm.. pomyślmy...? XDDDDDDDDDDD!!! No pewnie można i tak XDDDDDD!!! Myślałem do tej pory, że to o prawdziwą miłość chodzi i otwarcie na życie bez preferencji i wstępnej selekcji, anie o płeć!. Ale może podgrzane jądra partnera są jakąś alternatywą. Wiesz co!? A spróbuj tak je jakby... utrzeć jak ręce na mrozie! Nie wiem czy będzie dziewczynka, ale twój stary temperatury dostanie na pewno! XDDDDDDDDDDDDD O w morde, zaraz sie porobie pod siebie ze śmiechu. Nie dam rady!!!
No ale tak poważnie. Trochę kpiarstwa z metody sięgającej czasów kiedy Mieszko I przyjął chrzest nie zaszkodzi nikomu :)
Zupełnie poważnie: nie chciałbym być twoim synem ani córką gdybym był dziewczyną. Z tego co piszesz to nie zasługujesz ani na syna, ani na córke (tak po ludzku). Synem - bo mógłbym tego nie udźwignąć jako dziecko, szczególnie gdybym się kiedyś dowiedział. Córką - dziękuje bardzo za bycie wyczekiwanym, wytęsknionym, wyśnionym, wybłaganym, "spełnieniem wszystkich pragnień" i niech no ona się tylko urodzi to tak ja ją zaleję swoją miłością... Chciało by się powiedzieć: dziękuje postoje.
Takie "niechciane płciowo" dzieci na prawdę często trafiają już jako dorośli na terapie.
Tak sobie poszedłem Malino2006 za twoimi postami po twojej wypowiedzi na forum dot. spowiedzi i widzę, że jesteś co do wypowiedzi adekwatna jeśli chodzi o rozumność...
Cały ten wątek uznaje za NIEETYCZNY.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Żałosna interpretacja....,wiadomo że każdy chce zdrowe dzieciątko!!!,Ale zawsze można pomażyć o płci i nie widzę tu nic złego...........więc zdrówka życzę wszystkim matką i dzieciątką przedewszyskim
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko nie przesadzajcie z tym podgrzewaniem, bo to niezdrowe dla mężczyzny ;-) Tak serio, to mówi się żeby chłopców "wietrzyć", tzn. zostawiać na chwilę leżących nago, żeby nie zmniejszać płodności poprzez zbędne opatulanie. Podobno trzymanie laptopa na kolanach przez dorosłych mężczyzn albo chłopców może prowadzić do bezpłodności - ale nie wiem czy to mit, czy prawda.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ktoś podrzucił mój wątek----- udało się dziewczynkę:) a jakoś tak nie było wielkich starań, bo w sumie chyba jakoś 2 dni przed owulką i jest za pierwszym podejściem:). To teraz mamy komplecik, córeczkę i synka:)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
u mni enie bylo nastawienia na dziewczynke konkretnie czy na chlopca konkretnie, ale wyszla dziewczyneczka zgodnie z teoria:D
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
my nie planowaliśmy płci, ale zgodnie z teorią 3 dni przed owulacją wyszła dziewczynka :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas chłopczyk i w dzień owu, wiec teoria sie potwierdza
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi też sie udało i mamy dziewczynkę Kasia ma już 3 miesiące
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
czym podgrzewać - zapalniczką hehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrobiłaś tak i masz dziewczynke już powiesz mi kiedy są większe szanse na córeczkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam niestety się nie udało i bardzo to przeżyłam.Chciałam mieć dziewczynkę, marzyłam o niej i nie dopuszczałam innej myśli.Kupiłam testy owulacyjne i dwa dni przed owulacją były starania.Nawet wprowadziłam dietę sprzyjającą poczęciu dziewczynki.Za 2 miesiące urodzi się Szymon:) i teraz najważniejze dla mnie żeby był zdrowy!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dla mnie oczywiście najważniejsze jest aby dziecię urodziło się zdrowe:) Nie mniej jednak o płci też myśli się dość intensywnie, ja jakiś czas temu chciałam mieć parkę ale teraz chyba wolałabym drugą córkę:) No ale oczywiście się nie upieram:)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiadomo,że najważniejsze żeby zdrowe było ale każdy mimo wszystko ma jakieś tam marzenia. Co nie znaczy,ze jak będzie inna płeć to sie mniej dziecko kochać będzie, bo nie wiadomo. Ja pamiętam jak na usg lekarz się pyta zanim mi powiedział co będzie- co by pani chciała?, ja mówię- nieważne, a on- e tam, bardzo ważne :)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lekarz - człowiek myśli - no to jak mowi pewnie wie. To jeden z najstarszych stereotypów obecnych wśród ludzi ( i lekarzy czasem też:) Ale tak nie jest. Dowód - LEKARZ - LECZYĆ - LEKARSTWO - CHOROBA - ZDROWIE - DOBRO CZŁOWIEKA - SŁABEGO, CHOREGO - ABORCJA - MORDERSTWO - PSEUDODOBRO - SILNIEJSZEGO - GŁOŚNIEJSZEGO - LEKARZ.Tak ma sie słowo LEKARZ do AUTORYTET. Co nie znaczy że nie może mieć racji w tym czy tamtym temacie. Ale programowanie umysłu na konkretną płeć zawsze wychodzi w relacje z... no właśnie, z kim, jak nazwać "TO" rozczarowanie. Nie chciałbym być takim rozczarowaniem.Dziecko jest o wiele bardziej intuicyjne i sensytywne i reagóje na najmniejsze wahnięcie nastroju matki, a co dopiero... rozczarowanie, które przedostaje sie między wierszami. Przyszła mi taka myśl, że czasami człowiek zapomina sie tak daleko w swoim szaleństwie i egoizimie, że zawstydzają nas zwierzęta pod niektórymi względami...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zawsze chciałam mieć synka i mam. Już po zrobieniu testu mówiłam mężowi, że na pewno będziemy mieli synka - i miałam rację, hehe ;)))

A co do planowania, to nie planowaliśmy "płci" dziecka. Po prostu chcieliśmy je mieć. Ale jak patrzę na tą teorię, to w naszym przypadku się nie potwierdza... ;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
i**otka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to właśnie jest dowód na bezsens jakichkolwiek planów. DZIECI NIE RODZĄ SIĘ DLA NAS, choć są nasza radością bez dwóch zdań :)

MATKA, KTÓREJ DZIECKO JEST !!SENSEM JEJ ŻYCIA!! I KTÓRGO !!PŁEĆ STANOWI ŹRÓDŁO ENERGII ŻYCIOWEJ!! , TAKA MATKA MA JESZCZE PRZED SOBĄ DUŻO DO PRZEPRACOWANIA NAD SWOJĄ OSOBOWOŚCIĄ i to im wcześniej tym lepiej. Bo jeśli kocha swoje dziecko to lepiej żeby ona zaczeła terapie niż później jej dziecko!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
no niestety sama byłam świadkiem jak kobietka przy swoim już wtedy z 3 letnim dziecku mówi- ja chciałam mieć synka ale co zrobić, trudno jest dziewczynka- to już w ogóle, szkoda słów.

ja chciałam mieć choć jedną córkę to prawda, ale jakbym miała dwóch synów to przecież nie wpłynęłoby to na mój stosunek do nich, bo to moje dzieci i są najwspanialsze niezależnie od płci:)

Czasem jednakl są dramaty na tym tle niestety:(, dziecko nie takej płci jest dużo gożej traktowane, no ale dzieci rodzą różni ludzie, nie zdaje się egzaminów przed zajściem w ciażę na dojrzałość do posiadania dzieci.

image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
odp do: "nie zdaje się egzaminów przed zajściem w ciażę na dojrzałość do posiadania dzieci."

Oj zdaje, zdaje - egzaminem jest ten cały czas przed ślubem, który jeśli przeżyty w prawdzie daje ogląd na człowieka, którego chcę kochać. Jeśli okzuje się że obiekt moich westchnień zamiast ku miłości będzie ciągnął małzeństwo w stronę egoizmu, powinna zapalić się czerwona kontrolka z napisem NIEDOJRZAŁOŚĆ. Niestety, jeśli w narzeczeństwie dochodzi do współzycia, wówczas zatrzymuje się proces poznawczy, a rośnie warstwa emocjonalna, euforia, achy i ochy... i... tzw. rozczarowanie małżonkiem gotowe. I co dalej - no jak to co szybciutko rozwód - w ten sposób rodzi się patologia rozbitych rodzin. "Owoce" takich rodzin nie uformowane prawidłowo w późniejszym wchodzą w podobny sposób w związki małżeńskie i pozamałżeńskie i zakładaja takie wątki na farach jak ten :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja córeczka "zrobiona" w dniu owu :)
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
oo, dopiero zauważyłam że to stary watek, więc napisałam 2 razy :P
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przeczytacje, to artykół o planowaniu płci
czasami zwykłe preferencje przerdzają się w obsesję, dla mnie to chore, te kobiety należy leczyć !!

http://dziecko.onet.pl/41462,4,44,corka_za_wszelka_cene,artykul.html
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
o rany, współczuję chłopcu z taką matką:(

Myśmy przy pierwszej sztuce to nieplanowali płci tylko zależało na konkretnym miesiącu urodzenia (praca niestety i wcześniej nie mogłam bo egzaminy itd), a chciałam jeszcze w 2006 więc mógłbyć tylko grudzień i się udało.W drugim przypadku to sobie pomyśleliśmy warto spróbować dziewczynkę, ale wtedy miał być listopad, też ze względu na pracę- ja tak spontan w takiej ważnej sprawie jakoś nie mogę, kiedy przecież ma to wpływ na wszystko i się udało od razu i nawet dziewczynka wyszła:) ale imię dla chłopca było przyszykowane, miał być wiktorek i tak się nastawiłam,że to jednak chłopiec będzie,że nie uwierzyłam lekarzowi na usg:)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
artykUł ... przepraszam :/
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam plec byla zupelnie obojetna, wiec nie planowalismy pod tym katem. "Strzelilismy gola" w dniu owulacji i jest dziewczynka ;-) wiec teoria w naszym przypadku sie nie sprawdzila...
Tara Marta urodziła sie 06/09/2010 o godz 10:17 ważąc 3,9 kg i mierząc 53 cm
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
to już wiesz jaka płeć, gratulacje:)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A tak dla ciekawych powiem, ze tu, w Irlandii tylko jakies 10% rodzicow zna plec dziecka przed jego urodzeniem. Zdecydowana wiekszosc woli miec niespodzianke w dniu porodu...
Tara Marta urodziła sie 06/09/2010 o godz 10:17 ważąc 3,9 kg i mierząc 53 cm
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym chciała mieć dziewczynkę, mąż też. Ma już nawet dla córci wybrane fryzurki jak będzie starsza oczywiście. Córcia jak na razie w sferze planów :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ja troche nie rozumiem nakrecania sie na konkretna plec... Zupelnie niepotrzebnie mozna sie tylko problemow nabawic... Wszystkie dzidzie staja sie naszymi oczkami w glowie, najukochanszymi istotkami juz od samych poczatkow ciazy... Wiec po co sie tak nakrecac... W Polsce w ogole plec dziecka jest jakas MEGA wazna. Moja rodzina od 14go tygodnia po kazdym USG pytala tylko czy wiadomo juz co, a przeciez nawazniejsze czy jest zdrowe i czy prawidlowo sie rozwija. W Irlandii i wsrod Irlandczykow jest zupelnie inaczej, wszyscy pytaja raczej o samopoczucie moje i zdrowie dziecka... Nikomu nawet nie przyjdzie do glowy zapytac o plec bo to osobista sprawa rodzicow (zreszta wiekszasc w ogole nie zna plci do urodzenia dziecka).
Ot troche zdrowsze (jak mi sie wydaje) podejscie do rzeczy...
Tara Marta urodziła sie 06/09/2010 o godz 10:17 ważąc 3,9 kg i mierząc 53 cm
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Proszę złozyć Waszemu dziecku najserdeczniejsze kondolencje z powodu bycia w rodzinie dwóch egoistów. Proszę też mu powiedzieć, że jest chciane jak nie przez rodziców ze względu na płeć, czy jakiś defekt to przez Boga i że On tak bardzo chciał waszego dziecka BEZ WZGLĘDU na płeć kolor włosów, oczu, wygląd czy stan zdrowia, że żeby stworzyć coś tak pięknego potrafi posłużyć się tak kiepskimi narzędziami jakimi się (przynajmniej na tym forum) okazujecie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

Gdzie na wakacje? (18 odpowiedzi)

Gdzie na wakacje z dzieckiem 3 letnim? Ktoś coś poleca?

cholestaza-szukam lekarza (7 odpowiedzi)

witam.poszukuję dobrego lekarza w trójmieście który zna się na cholestazie i poprowadziłby moją...

do góry