Widok

zasikany 2,5 latek

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny, ja mam dość nie wiem co robić ..
Mój synek jak miał 2 latka i tydzien zaczoł robić na kibelek i nie było problemu ( oprócz nocy , leje niemiłosiernie ) to teraz.
Od ok 3 tyg młody przestał wołać, leje w gacie i patrzy jak leje mu sie po nogach, tłumaczenie, przebieranie, tłumaczenie, chodzący syn w zasikanych majtach, nic na niego nie działa. Naklejki, lizaki, cukierki, obiecana bajka niczym nie można przekupić. Przestał wogóle sygnalizowac że mu się chce.
Dodam że w zasadzie nic w jego życiu sie nie zmieniło.
O co chodzi? Czy mam się z nim wybrac do lekarza, bo juz sama nie wiem gdzie mam szukać porady, przeicież nie ubiore mu znowu pieluchy


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Powiem Ci szczerze,że nie wiem co można poradzić... Może rzeczywiście warto do lekarza się wybrać? A może chce zwrócić na siebie uwagę...
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moze infekcja ukladu moczowego, daj mocz do badania
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój syn sikał w nocy do 5ciu lat każdy pediatra muwi ze chłopcy do 5ciu lat moczą się w nocy robiliśmy przeruzne badania niektóre wyniki mial złe-wart zrobic badania moczu i nerek!!!! skonczył 5 lat i jak ręka odjął!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie ma reguły, córka do ponad 5 lat siusiała w nocy, mimo ,że w dzień wołała juz od 2 roku życia, natomiast syn jak zaczał siusiać w dzień w wieku 2 lat od razu przestał siusiac i w nocy,
badania warto zrobic , natomiast do lat 5 wszystko jest w normie, nefrolog zacznie leczyc farmakologicznie dopiero po ukończeniu 5,5 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
samo sikanie w nocy mnie nie martwi, wiem ze to powiedzmy normalne dla niektórych dzieci ( bo tak jak piszecie regoły nie ma) ale w dzień już tak pieknie robił, a teraz hm... sama nie wiem, bardziej mi to wygląda na zwrócenie na siebie uwagi, ale ja jestem z nim w domu cały dzien i poświęcam mu dużo czasu, ale jak sisiusia to centralnie patrzy jak to robi a poźniej na mnie. Normalnie ręce opadają.


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym zrobila badanie moczu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja miałam tak ze dziecko pięknie robiło na kibelek siku a własnie koło 2,5 roku z dnia na dzien przestało potrwało to około miesiąca, poczytałam w necie ze ponoć tak bywa i nic nie zrobsz przebierasz tłumaczysz nic na siłe i pewnego dnia przyszedł i mówi ze mu się siku chce i szybko na kibelek, więc nie ma sie co załamywac tylko trzeba przeczekac i tyle. Cierpliwości :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no własnie cierpliwości, oh by się ona przydała :) Ale chyba i tak pojde z nim do lekarza, może i dla wlasnego spokoju.


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nitusia, a jak z zębami stoi? ma już wszystkie? przy wychodzeniu zębów, infekcji, chorobach dziecko zwraca bardziej uwagę na ból niż na to, że coś mu się chce i dlatego tak się dzieje... moja córka jak skończyła 13 mies nie nosiła pieluch w dzień, jak miała 18 to w nocy spała bez. A jak zaczęły jej wychodzić 3 i 5- dość późno, bo 5 kilka miesięcy temu, to w dzień popuszczała i w nocy lała jak popadnie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nitusia a mały chyba od jakiegoś czasu chodzi do żłobka na dwa dni w tyg? Dobrze kojarzę? Może coś się tam wydarzyło?
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
młody chodzi ale to sie zaczęło juz wcześniej. A co do zębów to nie mamy jeszcze trzech 5 :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój od 3 miesięcy nie woła, a tak poęknie wolał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój młody też miał takie chwilowe "załamanie" z wołaniem do kibelka,trwało to niecały miesiąc, byłam u lekarza robiłam badania i nic,samo przyszło samo poszło...a mniej więcej w tym czasie nie miał chyba wszystkich zębów 4 czy 5.Ale do lekarza wybrać się nie zaszkodzi :)
wytrwałości i szybkiego powrotu do normy ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja mam znowu problem bo moja 2 latka nie chce robić kupy do kibelka :/ siku woła a kupe wali w gacie :/ nie wiem już co poradzić :(
A i moja córa miała takie uwstecznienie się, przez kilka dni pod rząd zapominała że trzeba wołać siku i sikała w majtochy, ale samo przeszło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
uu współczuję, kupa w majtach to tez niezły problem, przechodziłam to jak mały wołał siku a nie chciał kupy na nocnik, ale długo na szczeście to nie trwało.


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja corka tez tea tak miała ze robiła juz na nocnik a poł roku przed pujsciem do przedszkola zaczeła robic w gacie i to kupe i siku i tez nic nie pomagało , jednego dnia mialam zasikane wszystkie rajstopy i majtki ale nie ubrałam pampkai nie wolno krzyczec na dziecko bo wtedy jescze gorzej bedzie ale sie udało jak poszła do przedszkola to przestała robic w majtki ,choc w przedszkolu zdazały sie wypadki:) pozdrawiam i cierpliwosci zycze:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

u nas ciężko szła nauka sikania na nocnik. Źle to wspominam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja córka miała identyczny problem - jednakże przyczyną było nowe miejsce: Przedszkole. Sprawdziła się nagroda w postaci Bajki Bing... oczywiście cały proces trwał około 7-8 dni... życzę wytrwałości :)
Matka Polka | Fanka gotowania | W pracy: Specjalistka ds. marketingu Miejsce pracy: Agencja marketingowa - Ciekawa Strona
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

Jak wyprawiacie urodziny dla dzieci? (26 odpowiedzi)

Witajcie! Jak bardzo hucznie obchodzicie urodziny dzieci? Głownie chodzi mi o to czy urządzacie...

czy ktos wyleczyl homeopatia cos wiecej niz katar i przeziebienie? (62 odpowiedzi)

np zapalenie ucha, problemy z drogami rodnymi, nerki, trzeci migdal? czy wierzylyscie w...

do góry