Widok

zastrzyk z Immunoglobuliny anty-D na NFZ?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
czesc dziewczyny,
podobno od tego roku immunoglobulina jest za darmo na NFZ. ja prowadze ciaze prywatnie i się zastanawiam gdzie najlepiej się wybrać, żeby bez większych problemów dali ten zastrzyk na nfz. macie jakies doświadczenia w tej kwestii?
pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pierwsza ciąża? Jak tak to nie masz sie co martwic, zastrzyk dopiero po porodzie w szpitalu dostaniesz, i tak będzie po kazdej twojej ciąży. W pierwszej ciazy nie ma ryzyka bo organizm jeszcze nie rozpoznaje obcych przeciwcial i nie chce ich zniszczyc, chyba ze dostaniesz krwotoku czy plamienia, wtedy bedziesz miala zastrzyk w ciazy, antyD jest po to by organizm "zapomnial" o obcych przeciwcialach inie atakowal ci dziecka w kolejnej ciazy.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgodnie z obecnymi wytycznymi pierwszy zastrzyk dostaje sie w 28 tyg ciazy - zakladajac ze nie masz juz przeciwcial. zeby dostac go na nfz musisz miec zrobione badanie czy nie masz przeciwcial - z kazdego trymestru!takze 3 badania. ja chodze tez prywatnie, ale ugadalam sie z dr na nfz ze przyjde do niej 3 razy z wynikami i podadza mi to w ramach nfz. ale wieszkosc przychodni bedzie cie splawiac, jezeli pojawisz sie nagle na 1 wizycie w 27-28 tyg. ja tez tak planowalam zrobic i sie wyklucac, ale przypadkiem trafilam raz na nfz i na sensownego lekarza i tak sie udalo dogadac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matylda, a mozesz mi podac co to za lekarz i gdzie przyjmuje? okazalo sie, ze w mojej przychodni wolne terminy do ginekologa sa dopiero na pazdziernik...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też chodziłam prywatnie a zastrzyk robiłam na NFZ w 27 czy 28 tyg. Porostu poszłam powiedziałam, że teraz podobno się robi na nfz. trochę pomarudzili ale zrobili.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to juz nie pierwsza moja ciaza, w poprzedniej tez bralam immunoglobuline, ale wtedy placilam za nia. po porodzie w szpitalu dostalam juz za darmo. o badaniach wiem i robie :) bardziej chodzi mi o kwestie techniczno-logistyczne ;) w sensie czy jest gdzies w Trojmiescie jakas przychodnia, gdzie bez problem to podaja bez wyklocania sie, ze to sie nalezy? albo znacie jakiegos lekarza, ktory nie bedzie robil wielkich problemow chociaz nie u niego prowadzi sie ciaze? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja robiłam na w przychodni na Chałubińskiego u doktor Gołki. Umówiłam się na wizytę w 28 tyg i powiedziałam, ze szpitale scedowały to na przychodnie i mi zrobili.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Dzoana. Jestem aktualnie w 4 miesiącu ciąży. Udało Ci się znaleźć przychodnie gdzie podali Tobie immunoglobuline bez problemu? Czy w Gdyni gdzieś jest taka przychodnia? Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podobno jest deficyt immunoglobuliny i przy pierwszej ciąży nie podają w przychodniach, dopiero przy porodzie, jeśli zachodzi potrzeba to podają w szpitalu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez u dr Gołki robilam na wizytach na nfz. Miałam takie 3 wizyty, na każda musiałam wziąć wynik z kolejnego trymestru ze nie mam przeciwciał we krwi. Ale teraz ponoc jest deficyt na rynku i się z tego pomysłu wycofują. Najlepiej umów sobie do takiego gina 3 wizyty na każdy trymestr, ale wcześniej zapytaj czy maja na stanie immunoglobuline bo jak nie to wydaje mi się ze mogą już jej nie zdobyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kurcze. A nawet prywatnie jakby sie chciało zrobić to jest problem z immunoglobuliną? To waszm zdaniem co powinnam zrobić ? Dzwonic po przychodniach i pytać czy mają immunoglobulinę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli to Twoja pierwsza ciąża, to spokojnie, jeżeli zajdzie potrzeba, dadzą Ci w szpitalu.
Ja jestem w tej samej sytuacji, ale lekarze i położne uspokajają, bo podczas porodu mają obowiązek podać w przypadku gdy jest to konieczne. A szpitale swoje zapasy mają, bo muszą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też mam RH minus, i mamy niezgodność i pierwsza ciąża ...
Czyli kiedy mi podadzą ten lek ? Lekarz w ogóle milczy ... co powinnam zrobić? Prv załatwić ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podadzą Ci w szpitalu przy porodzie, jeśli będzie taka potrzeba. Nie ma się co stresować, spokojnie. ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez mam taka sytuacje- teraz 26 tydzień, a już mnie spławili w jednej przychodni. Wiecie gdzie ewentualnie można zrobić prywatnie taki zastrzyk?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest tak mało immunoglobuliny ( na całym świecie też), że obecnie podają tylko i wyłącznie przy porodzie i przy poronieniu. Nie podają śródciążowo. W żadnej prywatnej klinice ( również w placówkach Luxmed itp) Ci tego nie podadzą. To wynika z konieczności zabezpieczenia ilości immunoglubuliny dla kobiet po porodzie/ poronieniu. Polecam zapoznać się ze stanowiskiem konsultanta krajowego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jest możliwe żeby nie podali po porodzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No nie. Takiej opcji chyba nie ma ( ew. musialby być jakiś totalny krach w produkcji, tego nie wiemy). Dlatego właśnie są wstrzymane te podania śródciążowe, żeby wystarczylo dla kobiet po porodach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez jestem teraz w takiej sytuacji. Jestem w 28 tc i słyszę, ze immunoglobuliny jest brak, ze nigdzie jej nie ma.... nie wiem co robić :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Immunoglobulina jest już ogólnodostępna- będąc na wizycie na NFZ mój lekarz mnie zakwalifikował do podania między 28a30 TC, mimo, iż kolejna wizyta była prywatnie w 30tc, szczepionkę i tak dostałam refundowaną.
Pytajcie o ten zastrzyk, bo są już z powrotem w większych ilościach. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Pełnoletnia córka -mój osobisty koszmar (129 odpowiedzi)

Moja córka m-c temu miała 18 urodziny . i tyle ja widziałam...... Do 18 tez rzadko bywała w...

Dr Bogdan Koprowski . (30 odpowiedzi)

Czy któraś z was leczyła się u tego lekarza lub prowadziła ciąże jakie macie opinie ?

nnt. Jaki kupić materac do łóżka? (29 odpowiedzi)

Cześć Dziewczynki, pisałam w innym dziale forum, ale mnie olano. Czy Wy możecie mi doradzić,...

do góry