Widok

żłobek Gdańsk z sensowną adaptacją

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
czy w Gdańsku w okolicach Siedlec, Śródmieścia, Wrzeszcza, Moreny, bądź Suchanina znajdę żłobek, klub dziecięcy, dla ponad 2 letniego dziecka z dobrą opieką ale też z możliwością wspólnej adaptacji z rodzicem przez pierwsze 2-3 tygodnie? Wiem że przedszkola montessori pozwalają na taką adaptację, znam przedszkola państwowe z Wrocławia i Bydgoszczy, które uprzedzają z góry rodziców o takiej formie wspólnej adaptacji, jak jest w Gdańsku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie nazwałabym tego "sensowną adaptacją". Dziecko przez 2-3 tygodnie ma się przyzwyczajać, że rodzic jest z nim, a potem z dnia na dzień go porzuca? Dzień-dwa adaptacji w zupełności wystarcza większości dzieci, są takie zajarane nowym miejscem i nowymi zabawkami, że nie rozpaczają nad nieobecnością rodzica.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję przeczytać książkę Akcja adaptacja Agnieszki Stein. Za taką adaptacją przemawia troska o dobro dziecka. Rodzic nie.bawi się z dzieckiem, tylko stopniowo wycofuje, czyniąc miejsce opiekunom. Jak przyjmujecie nianie, to schemat jest podobny, nikt nie zostawia z zaskoczenia dziecka z obcą osobą na godzinę czy dwie tylko stop.iowo się z nią zapoznaje w obecności rodzica. Moja siostra tak adaptowala dziecko w przedszkolu i nikt nie był zaskoczony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taka adaptacja jest może i dobra w przypadku niani lub w przypadku, gdy JEDNO dziecko wchodzi w grupę. Wtedy dziecko czuje się mniej wyobcowane, gdy ma przy sobie rodzica, jednak nadal uważam, że 2 tygodnie to bardzo długo.. Ale gdy zaczyna się rok szkolny i WSZYSTKIE dzieci są nowe, to uwierz - 20 dzieci i 20 rodziców to niezły chaos, dzieci bywają jeszcze bardziej rozdrażnione samą obecnością tylu nowych osób niż w przypadku, gdyby rodzice je oddawali i uciekali. Pomyśl też o innych dzieciach, nie tylko o sobie i o swoim dziecku. Poza tym wydaje mi się, że skoro masz taki lęk przed adaptacją dziecka w żłobku, to podświadomie przenosisz ten lęk na dziecko i w ten sposób sama ściągasz sobie na głowę problemy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja rozumiem Twoją argumentację, jestem w kontakcie z kilkoma żłobkami i część z nich zaprasza na kilka dni adaptacyjnych przed wrześniem właśnie z rodzicami. Mam jednak złe doświadczenia ze starszym dzieckiem gdzie w żłobku wyrywano nam dziecko z rąk, zatrzaskiwano drzwi przed nosem i nara...na to się nie chcę zgadzać, to nie jest adaptacja. Czy ja wiem czy to lęk? Mam pewne swoje powody aby szukać placówki, która umożliwi nam jakiś rodzaj adaptacji. Starsze dziecko zabrałam po kilku dniach z tamtej opisywanej i więcej do niej nie wróciłam, w ciągu kolejnych kilku lat pojawiło się w sieci sporo negatywnych opinii o tamtym miejscu, więc wydaje się że zrobiliśmy dobrze. Szukam możliwości. Zresztą to młodsze dziecko było wielokrotnie hospitalizowane w niemowlęctwie. Teraz jest już zdrowe, ale chcę iść do pracy ze spokojną głową.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Gdańsku są też przedszkola Montesorri, możesz tam zapisać aczkolwiek ja nie jestem za taką formą edukacji, dla mnie dziwactwo. Z dwulatkiem może być problem bo z reguły takie dzieci nie nadają się do przedszkoli, 3 latek to już inna sprawa, sam chce do przedszkola.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Montessori haha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie polecam tych placówek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak wiem, że w montessori jest możliwość ale też nie w każdym...nie wiem dlaczego narzekacie na montessori, właśnie u siostry syn chodził przez 3 lata do takiej placówki i rozwija się normalnie jak dziecko, nie nabrał dziwnych nawyków. Może ktoś przybliży o co chodzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podsumowując w Gdańsku jest kilka takich placówek, w interesujących mnie lokalizacjach, ale aby mieć pewne miejsce trzeba rekrutować się na rok naprzód;)
Pozdrawiam:) My jesteśmy na listach rezerwowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo stary temat ale czy mogłabyś podesłać nazwy tych żłobków w Gdańsku? Szukam właśnie takiego żłobka, bo pierwsza adaptacja (bez rodzica) zakończyła się ogromnym stresem małego i niepowodzeniem :( dziękuje!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

gdzie na wakacje samotna matka + dziecko (219 odpowiedzi)

Witam, zazwyczaj oferty dotyczą rodziny minimum 2+1, wtedy dziecko do 3 lat jest gratis. Jeśli...

gdzie usg prywatnie 3w1 brzuch tarczyca i piersi (29 odpowiedzi)

Witam jak w temacie Potrzebuje namiary gdzie zrobie usg prywatnie - cały komplet - chodzi mi o...

Naprawa zabawek (10 odpowiedzi)

Czy może któraś z mam wie czy jest gdzieś zakład naprawiający zabawki na baterie? Z góry dziękuję...

do góry