Widok

Oglądanie tv przez dziecko ;)

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
http://wyborcza.pl/1,75476,7864029,Telewizja_oglupia_maluchy.html


dziewczyny co o tym sądzicie?? ile h dziennie sadzacie dziecko przed tv i jakie bajki puszczacie??


bo jesli o mnie chodzi to nie mam telewizora. i mi z tym dobrze :]
paulinie co 2-3 dzien puszczam z kompa (mam monitor wielki jak tv ) tylko ulice sezamkowa.. i ona tylko elma kocha.

no ale spotkalam sie z opinia ze krzywdze dziecko... no w sumie sama uwzam ze za amx rok trzeba sie bedzie w ten tv w koncu zaopatrzyc bo mloda pojdzie do przedszkola i nie bedzie wiedziala jakie bajki sa na topie i bedzie spalona 'towarzysko'.

generalnie interesuje mnie co o tym sadzicie??

kupic telewizor wberw swoim przekonaniom ze oglupia :P i zapoznac dziecko ze swiatem czy dozowac jakas mala ilosc bajek z kompa????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
strasznie zazdroszcze Ci, że nie jesteś uzależniona od tv i, ze go nie masz w domu :)

świadomie bym się go nie pozbyła... ale jak się nam popsuł i nie było go przez tydzień czulam się cudownie. Więcej czasu na rozmowy, więcej czasu na cokolwiek :)

Znam rodzinę, która funkcjonuje bez tv i jest super:)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
noo ja za to od kompa jestem uzalezniona :P
image
Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Risika, napiszę tak :)
Z jednej strony fajnie tak bez, bo obecnie w tej telewizji nic mądrego nie ma ( szczególnie dla dzieci ) Bajki z tekstami "frajer" itd. Trzeba orientować się co może dziecko oglądać, co nie.
Więc brak TV jest zdrowe ;)

Natomiast jak byłam nastolatką, to koleżanki rodzice nie mieli TV, dziewczyna miała wtedy jakieś 14ście lat i niestety rówieśnicy naśmiewali się z niej.
Nie wiem jak to będzie w wieku Pauliny ( przedszkolnym ) ale chwila moment będzie szła do szkoły i niestety wiele dzieci jest okropnych :(
Myślę, ze powinnaś zaobserwować, jak będzie kiedy Paulina pójdzie do przedszkola, a w domu nie będzie tv
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tak Kasiu z tym masz racje dzieci sa coraz gorsze :(( w sensie ze musza wszystko miec modne itp a jak ktos nie ma to sie staje ofiara :((
image
Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam zamiar bronić dziecko przed telewizorem tak długo, jak się da, tzn. nie zachęcać :) Nie obawiam się, że będzie "spalone towarzysko" :)

Włączymy Stachowi bajki dopiero jak przyjdzie z podwórka i sam poprosi. Wtedy ustalimy ilość godzin tygodniowo do wykorzystania na TV/komputer i zakres dozwolonych treści.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agatha, i to mądre podejście bo włączacie wtedy kiedy poprosi, a nie 24 na dobę.

Jednak bez TV jak dla mnie masa plusów. Miałam też w swoim życiu kres bez tv, ale to z racji remontu :) i było SUPER :)

Natomiast teraz jako mama nastolatków, z obserwacji mogę śmiało napisać.
Niektóre dzieci nie mają za grosz wyczucia, bezkarność, bezczelność i brak zrozumienie to przywilej coraz większej grupy nastolatków :(

Jak słucham opowieści moich dzieci o ich kolegach to tylko w głowie mi się kłębi pytanie
" Co to za rodzice, że tak wychowują dzieci"

Myślę Risika, że póki Wam dobrze bez TV to nie ma co kupować, a jak zauważysz, że Paulina z tego powodu ma jakieś przykrości pomyślicie o zakupie pożeracza czasu :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pozwalam oglądać Oliwii tylko mini mini lub bajki kupione na dvd.

Ale nie ma czegoś takiego jak dzienna dawka. Raz jest tak, że przez 2 tygodnie nie ogląda wcale bo mamy lepsze zajęcia. A jest czasami tak, że mamy ochotę się pobyczyć w łóżku i pozwalam jej posiedzieć przed TV z godzinkę.
W przedszkolu raz w tygodniu po podwieczorku również mają bajki (ok godziny).

Ale nie mam z córką problemu, gdy tv nie ma dłuższy czas to ona się nie upomina.
Raczej woli słuchać muzyki i puszczamy piosenki z youtuba.
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agatha tez ja bym chciala uchronic... bo na razie nie wykazuje nawet checi ogladania elma dluzej niz 5 minut ;P no ale wlasnie obawiam sie tego ze jak pojdzie do dzieci to ja beda wysmiewac itp :(
image
Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie będą... Moi rodzice często nie mieli TV, albo mieli najgorszego w dzielnicy grata, bo TV było zawsze u nas na końcu listy potrzeb... Było nas w domu czworo i tylko raz brat usłyszał, że jesteśmy biedakami, bo nie mamy "kolorowego telewizora, psa i ławki przed domem" :) Nikt nam nigdy nie podskakiwał, cała nasza czwórka nie dałaby nikomu się z siebie nabijać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
telewizja nie jest dobra dla małych dzieci moja to by siedziala i caly czas oglądała reklamy ma 14 mię-cy . Pozwalam jej oglądać bajki na mini bajki i z kom Teletubisie szaleje za nimi . dzinnie może 1 h lub1,5h.
nie martw sie ze nie jest na tobie dzieci szybko nadrabiają/??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieci bez telewizora żyją bez lansu bo nie ma reklam :) dzieci nawet 6-10letnie nie powinny oglądać programów same np w takim carton network - ja oglądałam w sobotę o 14tej i wytrzymałam 15-20 minut do wyrzygania. I wtedy zabroniłam mojej 7 letniej córce oglądania i prawie godzinę musiałam tłumaczyć dlaczego zabraniam.
Nie wolno dziecku dawać niekontrolowanego dostępu do sieci i do tv - one jeszcze nie rozróżniają do końca rzeczywistości i fikcji - myślenie abstrakcyjne kształtuje się dużo duzo później W obrazach szukają podświadomie wzorców: wyglądu, zachowań...i wiadomo do czego to prowadzi jak dzieci się hoduje a nie wychowuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak dzieci się hoduje a nie wychowuje

Trafnie napisane, ale tych hodowanych coraz więcej :(
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A te przytaczane badania robili raczej jacyś kalecy naukowcy, ciekawe ile sami telewizji ogladają ;D Albo w artykule badania są źle przedstawione.

To nie sama telewizja ogłupia, tylko rodzice. Dziecko, któremu rodzice pozwalają oglądać TVdłużej niż 2 godziny dziennie, raczej nie ma rodziców, którzy o nie dbają, zajmują się, stymulują rozwój, pewnie nie chce się takim ludziom nawet dobrze dziecka karmić. Stąd te dalej opisywane problemy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my zyjemy bez tv ponad 4 lata i czuje ze odzylam. nie mam chceci na ogladanie dalszych serialowych losow, ycd, tanca z gwiazdami itd. nasi znajomi trasznie sie dziwia jak tak mozna-a jednak mozna. mamy wiecej czasu na rozmowe, zajecie sie soba itd.

nie mamy dzieci a jak bedziemy mieli to napewno nie kupimy tv ze wzgledu na nasze dziecko, bo dzieci beda sie z niego smialy. trzeba uczyc od malego asertywnosci i nie pozwalania na wysmiewanie sie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
noo ehh chcialabym byc bardzo asertywna.. no ale sama po sobie wiem ze jak nie ogladam wlasnie tiwi i nie wiem co w swiecie serialowo programowym piszczy to jak wszyscy o takich rzeczach gadaja to ja jestem aut ;)) tak sama kurcze nie znam sie na bajkach... ja sama lubie smerfy muminki reksia gumisie i ulice sezamkowa wiecej nie znam .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Surin, w pewnym momencie to zaczyna byc strasznie ciężkie ( uczenie asertywności )
Owszem ja też nie ulegam każdej zachciance moich nastolatków tylko dlatego, że kolega się śmieje, ale czasem robi się żal, przykro, że dzieci potrafią być tak okrutne, a rozmowa z rodzicami tych dzieci, to często walka z wiatrakami, bo niby skąd u takich dzieci chamstwo i brak tolerancji dla innych ? Takie rzeczy wynosi się z domu
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja mam tv i moje dziecko lubi oglądać bajki co nie znaczy że robi to cały czas.

to od rodziców zależy czy dziecko bedzie oglądało tv czy nie a nie od tego czy mamy akurat tekwizor w domu czy też go nie ma.

ja tam lubie wieczorem kiedy dzieciaki juz zasna a męża akurat nie ma usiąść przed tv i obejrzeć nawet jakis "głupkowaty" program.

a mój starszy synek najbardziej lubi minimini i Elmo :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ze dzieci sa okropne dla innych wiem ze wynosza z domu.
moi rodzice nie na wszystko mi pozwalali/kupowali itd i nie mam z tego powodu okropnego zycia czy kompleksow. uczyli mnie ze nie rzeczy materialne sie licza lecz to jaka osoba jestesmy. jestem im wdzieczna ze nie wychowali mnie na egoiste zapatrzonego w siebie i widzacego tylko markowe ciuchy, drogie samochody itd.
Tak sammo bede staral sie wychowac nasze dziecko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pracuję z dziećmi i widzę, że jeżeli któreś ma twardy kręgosłup to nawet wygłaszając opinię sprzeczną z resztą grupy nie naraża się na odrzucenie czy wyśmiewanie. Pytanie tylko, czy z każdego maluszka da się zrobić twardziela? Pewno nie...
Mimo wszystko nie uważam, żeby to był powód do kupowania telewizora. ;-)

Moje dziecko ogląda 3 minuty dziennie spokojną bajeczkę lub słucha piosenki z pokazem slajdów(rodzinne fotki) podczas inhalacji. Mam nadzieję, że nie wyrośnie na nieruchawego, tłustego głupka. ;-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można też w drugą stronę ;)

Trzeba zacząć się obracać w bardziej snobistycznym środowisku, gdzie akceptowane bez unoszenia brwi jest tylko nieposiadanie telewizora, brak znanych metek przy ciuchach i obowiązuje nieformalny zakaz spożywania reklamowanych produktów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehe :)


no właśnie nie posiadanie tv to powód do płaczu czy też radości ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agatha takie zycie... trzeba jakis biegun wybrac. tez mam takich znajomych... artystow... no ale oni to mnie po prostu smiesza:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Eeee tam, mam zwyczajnych znajomych i nikogo nie dziwi brak TV, wiele młodych małżeństw go nie ma. Coraz więcej dzieci jest chronionych przed tym pożeraczem czasu. Nie kupuj telewizora, naprawdę nie będzie problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mojemu pozwalam ogladac godzinke dziennie i tak po 15 minut. Zresztą im większy tym mniej ogląda woli sobie pochodzic po domu i pobroic niż siedziec przed TV.
właczam mu tylko Mini mini :) Ewentualnie jakas bajke disneya i wtedy razem ogladamy bo sama lubie :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agatha, fajnie napisałas o tych snobach wygiętych w drugą stronę :)

ja od 4 lat nie oglądam TV choć ma w domu

gdy ludzie pytają, czy coś tam oglądałam a ja im na to, że niczego nie oglądam to faktycznie patrzą na mnie jak na snobkę, która jest w stanie oprzeć się tak fantastycznej rzeczy jak telewizor

jak mój synek będzie starszy tzn skończy 3 lata to będzie oglądał ładne, spokojne bajeczki na dvd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też nie mamy telewizora :) I nie uważam, żeby moje dziecko było pokrzywdzone. Na kompie też nie ogląda bajek.
Kontakt z telewizorem ma tylko, gdy jesteśmy u kogoś, kto tv posiada.
Planujemy zakup telewizora dopiero za kilka dobrych lat.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja osobiście oglądam tv w 2 przypadkach...jak jest coś ciekawego a to zdarza się sporadycznie albo jak jestem chora i zalegam w wyrku a na czytanie książki nie ma siły ;)

MIśka ogląda Mini Mini, w sumie tylko ulicę sezamkową-uwielbia Elmo
w weekendy pozwalam jej obejrzeć mini mini rano przy mleczku
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja niestety lubię oglądać tv i sporo u nas leci, średnio oglądamy dziennie od 18:00 do 20:30, puszczam Ceebeebies i Polsat Jim Jam
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas też często leci tv, Lena uwielbia tvn 24 ( panią Kasię i Panią Beatę)i jaka to melodia ale ile ona na to patrzy 2 min i zajmuje ją coś innego.
Wiem, że gorzej bedzie jak bedzie miała 2-3 lata...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogladam tv kiedy tylko mam ochote, a mam czesto, sprawia mi to duza przyjemnosc, zwlaszcza odkad zamiast zwyklej mamy cyfrowa kablowke: lepsza jakosc i wiecej ciekawych programow.
Moj synek jest tak juz do tv przyzwyczajony, ze czesto zapomina o jego istnieniu i praktycznie wcale nie oglada, spowszednialo mu i znudzilo sie. Najczesciej ma ochote wieczorem cos obejrzec: mini mini, jim jam, disney chanel, jetix play lub boomerang, lubi tez co dziwne disney xd. Nie ogladamy zadnych bajek z przemoca chyba ze scooby doo za taka uznamy ;) .
Moj synek (juz widze ten szok niektorych mamus hehe) ma rowniez swojego laptopa (tzn. to moj stary laptop ;) ) i jest mu dawkowany jesli za bardzo ma ochote na korzystanie. Chociaz bywaja cale tygodnie, gdy o nim nie pamieta. Laptop stoi na polce w sypialni, i synek nie moze sobie wlaczyc kiedy chce ;) .
Obsluguje kompa jak stary ;) . Lubi piosenki angielskie i niektore polskie na you tube, zdjecia nasze (zgralismy mu sporo) i ze swojego przedszkola, gry na mini mini, ciufci czy domowym przedszkolaku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
JA tez mam tv i nie widze nic w tym zlego! wrecz przeciwnie!

w ciagu dnia nie ogladam za wiele bo nie mam na to czasu, ale wieczorem jak mala spi to lubie sobie wlaczyc a mam ulubione stacje jak i rowniez dobry film mozna znalesc

a corcia oglada mini mini gdzie leca bajki bez przemocy i gdzie rowniez wiele spraw edukacyjnych jest poruszanych wlasnie w bajkach wiec nie uwazam ze ogladanie przez dziecko tv jest zle !

kazdy zyje jak chce i kazdy ma wlasny sposob na zycie - nam ogolnie z tv jest dobrze a uzaleznieni wcale nie jestesmy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wprawdzie mam telewizor ale nie mam telewizji i TV sluzy tylko do ogladania DVD oraz mamy do niego podlaczonego kompa. I mam zamiar moje dziecko rowniez wychowywac bez telewizji bo osobiscie uwazam, ze nic specjalnie madrego nie wnosi, a jest okropnym zlodziejem czasu. Wole poczytac ksiazke albo ogladnac film ktory mam ochote zobaczyc niz taki ktory wlasnie leci... I to tez bede chciala wpajac mojej corce.
Tara Marta urodziła sie 06/09/2010 o godz 10:17 ważąc 3,9 kg i mierząc 53 cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie uwazam, ze wiekszym pozeraczem czasu jest komp (net) niz telewizor przynajmniej w moim przypadku :)
A mam jedo i drugie :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oooo taaaak...komp to przekleństwo ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja spedzam tyle czasu przed kompem w pracy, ze w domu rzeczywiscie bardzo malo. Nie wliczajac w to rozmow na Skype z rodzinka i znajomymi w Polsce. Swoje uzaleznienie od netu mam juz za soba... Poza tym net mam teraz w telefonie, wiec jest pod reka w kazdej chwili (mam internet bez limitow w komorce).
Tara Marta urodziła sie 06/09/2010 o godz 10:17 ważąc 3,9 kg i mierząc 53 cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie mam telewizora i nigdy nie miałam. Moi rodzice nie potrafią zrozumieć, że to kwestia wyboru, a ojciec mówi: 'Kiedy Ty, dziecko, będziesz żyć normalnie? Jak nie masz pieniędzy to Ci kupię." Nie wiem jak można już niemowlaka sadzać przed TV, niestety najprawdopodobniej moi rodzice będą zajmować się dzieckiem, jak wrócę do pracy i już sobie wyobrażam jak to będzie ... :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie córeczka ogląda tylko i wyłącznie mini mini jeśli chodzi o ilośc w ciągu dnia to różnie.Bywa,że kilka minut a są dni gdy uzbierałoby się pewnie kilka godzin ale to wyjątki jak teraz gdy jest chora.

Ma swoje ulubione bajki np. teraz na topie jest Olinek Okrąglinek:) i sprawia jej tyle radości,że sama jej o nim przypominam.

Od komputera trzymam natomiast z daleka i na razie nie uczę i nie pokazuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie lubię TV, dla mnie nic ciekawego tam nie ma.

Jachu nie jest fanem TV, mamy TV ale mogłabym go nie mieć.

Żaden problem.
A odpowiadając, że TV nie posiadam, raczej byłabym dumna aniżeli zawstydzona;)

Jachu kocha muzykę, więc zakup płyt z klasyka, flamenco i starym polskim rockiem, to u nas wydatek stały, co miesieczny i całkiem spory.
Janek sam podchodzi do półeczki i wyciąga płytkę z muzyką, na którą ma ochotę.

Tv jak widzi u znajomych, na niego słabo działa, zero reakcji w sumie.
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wieze moj synek dostal na Gwiazdke ponad rok temu, lubi sluchac muzyki od bardzo dawna. Jedno drugiego nie wyklucza.

A dla mnie takze net jest wiekszym zjadaczem czasu niz tv i duzo bzdur tu niestety wyczytuje zamiast obejrzec cos wartosciowego w tv. Ale jak nalog, to nalog...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Życie w Anglii- jak to teraz wygląda ? (61 odpowiedzi)

Mam pytanie do forumek, które postanowiły wyprowadzić się z naszego pięknego Kraju i żyją w...

dom czy mieszkanie??? (423 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...

Dobry ortodonta (27 odpowiedzi)

dla osoby dorosłej, wada zgryzu, znacie kogoś?

do góry