Widok

gorączka u dziecka 2 m-ce , kiedy do szpitala?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
mały ma skończone 2 m-ce, córka od soboty walczy z grypą jelitową, a mały wieczorem dostał temp 37,8. podałam mu 2ml ibufenu, ale nie chce spadać. godzinę temu wypił mleko, ale jęczy przez sen. zastanawiam się przy jakiej temp jechać z nim na IP. i gdzie. na Polanki?
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a temperatura mu nie spada? bo jesli nie to ja dla pewności podjechalabym na twoim miejscu do szpitala, najlepiej na Polanki albo do swojej przychodni do nocnej obsługi chorych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kochana, nie jedz na Polanki - tam jest mieszanka zakaznych chorob.
Ja z moja córcią ostatnio leżałam w Wojewódzkim - tam jest czysty oddział, bez rotawirusów etc.
Lekarze konkretnpolecam
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co do Polanek to nika ma racje, wchodzisz z jedna choroba a wyjdziesz z dziesięcioma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chociaz ja lezalam z Szymkiem tydzień czasu na Polankach i na oddziale bylo czysto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli gorączka nie przekracza 38 to ja bym nie jechała do żadnego szpitala. Chyba,ze ma biegunkę albo wymiotuje.
Jeśli ma tylko gorączkę umiarkowaną, to poczekaj do rana i zamów wizytę domową twojego pediatry (mają obowiazek przyjść bezpłatnie w ramach swojego dyzuru)albo wezwij lekarza prywatnie. Albo tylko skonsultuj sie ze swoim pediatrą telefonicznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U małego dziecka 37,8C to nie gorączka. Leki obniżające temperaturę należy podać powyżej 38,5C. Na Polankach raczej bez skierowania z samą gorączką nie przyjmą (bo to szpital), możesz spróbować do Wojewódzkiego, a najlepiej najpierw do lekarza dyżurnego -pediatra na Morenie w przychodni (obejmuje rejonizacja- możesz tam zadzwonić i się spytać co zrobić ).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za rady.
biegunki nie ma i nie wymiotuje. zbijam teraz okładami. nastawię budzik co godzinę i będę obserwowała. szkoda mi tych maluchów...
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mierz temperaturę. Zbijaj i pilnuj.

Nie wprowadzajcie Dziewczyny w błąd z tymi pseudo standardami.
Moje dziecko przy 38 dostało drgawek.
Takiego stracha mi napędziła, że szok. Karetką pędziliśmy do szpitala.
Myślałam, że umiera. Była nieprzytomna, cała się trzęsła. Przez chwilę myślałam , że nie oddycha.
W szpitalu mówili, że malutkim dzieciom zbija się temp przy 38, a nie wyżej jak wszyscy twierdzą.
Gdybym zrobiła to szybciej, do drgawek by nie doszło.

Dlatego Kochana, ucz się na cudzych błędach ;-)
okłady na czoło i kark. Rozbierz do body (tak kazali w szpitalu) i pilnuj.

Powodzenia, trzymam mocno kciuki
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeżeli bedziesz miała wrażenie, że maluch jest nieobecny i coś stęka jakby majaczył a gorączka bedzie szła w górę to jedz na izbę przyjęć
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie z gorączką trzeba uważac bo różnie dzieci reagują.Moja córcia ostatnio przy 39,9 siedziała i przeglądała książeczki,tylko oczka jej się świeciły i policzki miała zaróżowione a koleżanki córka w tym samym wieku przy 38 dostawała drgawek.

A u takiego maluch to tym bardziej trzeba byc ostrożnym i nie czekac do przepisowego 38,5.


Ja się staram nie podawac poniżej 38,5 ale ostatnio bardzo gorączkowała i musiałam lek podawac częściej niż zalecają i zapytałam pediatrę co wtedy robic.
Powiedziała,że mniej szkody wyrządzi lek obniżający niż wysoka gorączka.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nika84gd- z reakcją dzieci na wysoką temperaturę jest różnie- tak jak u dorosłych. Niektórzy mając 37C i już nie mogą funkcjonować.
Moja opinia- to nie pseudostandard -tak mi zaleca bardzo dobry pediatra, z wieloletnim doświadczeniem. Twoje dziecko widać szybciej reaguje na wysoką temperaturę.
Dzieci z gorączką, lub stanem podgorączkowym trzeba obserwować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oddział był pełny takich dzieci, coś okropnego

jakiś czas później starsza córka miała podobną reakcję ale wiedziałam już co się kroi i mogłam odpowiednio szybko zareagować
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze, dziś w wiadomościach w radiowej trójce mówili, że na pomorzu ostatnio dużo przypadków meningokoków i mówili, że właśnie w szpitalu na Polankach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
...kilkoro dzieci ostatnio miało sepsę, i inne świństwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no mi lekarzei pielegniarki w wojewodzkim mowily, ze mam się ieszyc, ze tam nie trafilam
Ja sie strasznie balam, ze moja Małgosia z jakimś świństwem wyjdzie.
Dlatego mówię to czego się dowiedziałam - w Wojewódzkim jest "czysty" oddział, bez rotawirusów i innych świństw.
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze tak sobie myśle ze jakbym wiedziala ze mozna do wojewodzkiego to tam bym z synkiem pojechala a tak to pediatra mowila ze na Polanki mamy jechac. Nawet do Wojewodzkiego to bysmy mieli bliżej.

nika a ile twoje maleństwo mialo jak trafilo na oddzial i na jakim leżało?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my trafiliśmy do szpitala dzień przed 1. urodzinami ... :/ Więc niemiłe wspomnienia ;/
Karetka nas tam zawiozła i całe szczęście, że w ostatniej chwili się zwolniło łóżko, bo byśmy trafili na Polanki.

Leżeliśmy na tym oddziale:
http://www.wss.gda.pl/index.php?id=oddzialy&od=pediatria&pod=niemow
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
następnym razem ( oby nie było oczywiście ) to tez do wojewódzkiego pojade.

jejku współczuje tych niemiłych wspomnień :( ale najwazniejsze ze dzieciątko wyzdrowiało :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nika czy mi sie wydaje czy ty jesteś gdzies z Chełmu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lidia znalazłam takie info, może się przyda


Temperatura zdrowego niemowlęcia jest zależna od pory dnia, a także jego aktywności. Waha się w przedziale między 36oC do 37oC. zwykle rano jest niższa a wieczorem wyższa.
Stopnie nasilenia gorączki – mierzone pod pachą - określamy zwykle jako:
- normalna temperatura to: 36 -37 st. C
- stan podgorączkowy: 37,1-38 st. C
- gorączka - umiarkowana: 38,1-39 st. C
- gorączka - wysoka: powyżej 39 st. C
Wartości temperatury jest zależna od miejsca w którym jest mierzona. Temperatura mierzona w jamie ustnej jest wyższa o 0,3 stopnie Celsjusza, a w odbytnicy o 0,5 stopnia Celsjusza od mierzonej w tym samym czasie pod pachą.Pomiar w odbycie szczególnie polecany jest u noworodków i małych dzieci ze względu na łatwość pomiaru i jego dokładność (w tej metodzie zalecane są termometry elektroniczne).
NIGDY NIE UŻYWAJ TERMOMETRU RTĘCIOWEGO DO POMIARU TEMPERATURY W ODBYCIE!!!!!

Do obniżenia temperatury u dzieci zaleca się paracetamol, nurofen, ibuprofen oraz eferalgan ale specjalnie przeznaczony dla niemowląt.
Temperaturę można również obniżyć poprzez okłady (temperatura wody powinna być pokojowa):
- na klatkę piersiową
- na głowę
- na ręce.
Należy pamiętać, żeby dziecku gorączkującemu podawać dużo picia: wody niegazowanej, słabej herbatki, oprócz soków z owoców.

Należy pilnie zawezwać lekarza, gdy:
1. U niemowlęcia poniżej 6 m-ca życia pojawi się wysoka gorączka
2. Jeśli u dziecka powyżej 1 roku wysoka gorączka utrzymuje się przez 1-2 dni.
3. Jeśli gorączka przekroczy 40°C i nie spada mimo zastosowania leków przeciwgorączkowych.
4. Gdy wystąpiły drgawki gorączkowe.
5. Gdy dziecko z gorączką nie może przechylić głowy do przodu (sztywność karku).
6. Jeśli dziecko z wysoka gorączką nie chce wypijać wystarczającej ilości napojów.
7. Gdy dziecko ma silne bóle
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dlatego ja dzisiaj już przy 38 podałam czopek, cały dzień walczymy z temperaturą i sama nie wiem czy to przeziębienie czy w końcu zęby :(
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Współczuję, dziewczyny.Trzymajcie się. Życzę dużo zdrówka Waszym pociechom!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co ta moja Małgosia przeszła :-(
i to jeszcze w pierwsze urodzinki .
Coś nie do opisania
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
własnie podałam czopek i czekam... mam nadzieję, że spadnie..
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bylam na polankach z 4 tygodniowym dzieckiem - to jest kwestia podejscia, ja tam napewno nigdy nie pojade! na IP czekalm na korytarzu z dzieckiem chorym na krztusiec! brak izolatek, bylam na odziale na obserwacji i do sali chcieli mi dac dziecko z zapaleniem pluc !

drugi raz bylam w wojewodzkiem- i moze warunki dla rodzica sa dramatyczne! ale dziecko ma tam super opieke! jesli macie jechac kiedykolwiek do szpitala to tylko tam. Dziecko ma swojego lekarza prowadzacego ktory dwa razy dziennie robi obchod, na Polankach to nawet do pokoju lekarskiego nie wolno pukac bo "tam pracuja"
zreszta ja mam porownanie i polecam tylko wojewodzki.

Z temp. - moje drogie! dziecko jak i dososly powyzej 37,5 to stan podgoraczkowy i to oznacza ze jest infekcja i reakcja w organizmie. Takiej temeperatury sie nie ignoruje, szczegolnie gdy mamy do czynienia z niemowleciem ktore wazy 5 kg i u niego reakcja nastepuje bardzo szybko.

Ja radze zamowic wizyte domowa na rano, a juz teraz mozesz zadzwonic na pogotowie aby zapytac o telefon do dyzurnego 24h pediatry i z nim konsultowac sytuacje.

Pamietaj tez ze kazda wizyta w szpitalu czy przychodni to tak jak pisaly juz wczesniej dziewczyny - ryzyko podlapania innej infekcji! Nie ma juz izolatek! dzieci ze swinkami, ospami , rotami, krztuscami i innymi choroabmi siedza w poczekalni z dziecmi z katarem!
[url]image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aleksandra dobrze Ci się wydaje, jestem z Chełmu :-)
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lidka mam nadzieję, że z synkiem jest juz ok

pozdrawiam
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Zapchany nos, zatoki?? 3 latek, co do inhalacji?? (74 odpowiedzi)

Witajcie. Moja córka (3l) ma od tygodnia "zawalony" nos, może zatoki nie wiem. Chcę "poruszyć"...

Jakie biuro podrózy najlepiej?? (5 odpowiedzi)

Chcemy leciec pod koniec kwietnia na wycieczke i nie wiem ktore biuro podrozy wybrac....

Nie mam ochoty na seks przy tabletkach antykoncepcyjnych (19 odpowiedzi)

Witam. Czy ktoś również dostrzegł u siebie taki problem? Dodam,że z tabletek nie zrezygnuje bo...

do góry