Widok

12.6 TC brak kości nosowej

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Cześć dziewczyny. Mam 37 lat i jestem w 12,6 TC. Dziś byłam na badaniu USG genetycznym + krew. Z USG wyszła przezierność 1.4 i nierozwinięta kość nosowa, cała reszta badania super. Za tydzień wyniki z krwi. Bardzo się boje, wiem że będę robić punkcję jeśli będzie potrzeba. Obawiam się wad genetycznych. Z czego wynika brak widoczności kości nosowej na USG jeżeli w tylu przypadkach wykrycia jej braku rodzą się zdrowe dzieci? Przecież sprzęt do tych badań jest najwyższej klasy. Martwię się okropnie i boję się wszystkiego jeszcze bardziej. Czy są jakieś statystyki kobiet którym stwierdzono że urodzą dziecko z zd a urodziło się zdrowe? Czy punkcja jak się już ją wykona daje 100% pewność wykluczenia wady? I czy wszędzie czeka się tak długo na wyniki?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam test z krwi nifty lub harmony. Badanie inwazyjne to zawsze ryzyko. Jedno i drugie badanie daje prawie 100 pewności. Za to test papp-a jest tylko i tylko testem i statystyką. Co mówił lekarz o kości nosowej ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sam brak kości nosowej nie musi jeszcze świadczyć o ZD, u mnie lekarz (certyfikowany) też jej za bardzo nie widział. Nifty możesz zrobić (choć to też statystyka, tyle, że dużo lepsza i w razie pomyłki wypłacają odszkodowanie - ale tylko oryginalne Nifty, reszta zdaje się, nie), niemniej jeśli zdecydujesz się przy wadach genetycznych na usunięcie, to amniopunkcja i tak Cię czeka. I tak, amniopunkcja jest badaniem dającym pewność, co do wady/czy jej braku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z większością Twojej wypowiedzi się zgodzę, ale z końcówką nie. Amniopunkcja daje wynik kariotypu (tzn. potwierdzi lub wykluczy zespół Downa oraz inne wady genetyczne, np. nadliczbowych chromosomów), ale to tylko genetyka... Inne wady mogą być wadami "niegenetycznymi"- np. zarośnięcie przełyku, wada rdzenia kręgowego. W tych wypadkach genotyp wyjdzie prawidłowy. Generalnie chodzi mi o to, że prawidłowy wynik amniopunkcji nie gwarantuje zdrowego dziecka (braku wady), ale podejrzewam ,że użyłaś skrótu myślowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak, miałam na myśli potwierdzenie/wykluczenie wady stricte genetycznej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć,
Miałam analogiczną sytuację w wieku 39 lat. Pani doktor kazała przyjść ponownie za tydzień i kość nosowa już była widoczna. Synek urodził się zdrowy z małym, zgrabnym noskiem :) U Ciebie na pewno będzie podobnie :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przerażające ile dzisiaj rodzi się dzieci z wadami. Potem takie dziecko powiela te wady na swoje dzieci i tak nam się tworzy słabe społeczeństwo
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Anonimie, takie postawy to Hitler w swoich wypowiedziach i działaniach postulował. Na szczęscie te czasy już dawno minęły, więc napiszę brutalnie i adekwatnie do twojej wypowiedzi- wypad stąd z takimi stwierdzeniami!!! Nikt nie wybiera, czy urodzi Dziecko z wadą czy nie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Byłam 2 dni później u innego lekarza ginekolog ze specjalizacją genetyk i jeszcze raz zrobiłam to USG prenatalne. Pani Dr powiedziała że pięknie widać kość nosową, że wszystko w porządku z dzidziusiem pięknie rozwinięty. Jeszcze czekam na testy z krwi z obu badań. I jak tu się nie martwić. Teraz i tak będę chciała zrobić testy genetyczne, ale P dr jak zapytałam o NIFTY odradziła, że może dawać błędny wynik, natomiast poleciła mi jako bardziej wiarygodny test Veracity z Synevo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzieciaczek urodził się zdrowy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daj znać, co wyszło
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Co jest ze mną nie tak że nie mogę znaleźć pracy.... (26 odpowiedzi)

Poszukuje pracy juz rowny rok, mam 26 lat, w miedzyczasie dorabiam troche sprzataniem..pracowalam...

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...

7latek nie chce czytać (33 odpowiedzi)

Mój syn mimo znajomości wszystkich liter nie chce czytać. Nie umie,nie chce złożyć wyrazu w...

do góry