Widok

Akcja na Familijnym

Kto wie
co dzisiaj policja miała za akcję na familijnym
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mandaty za 'złe' w ich mniemaniu parkowanie. Chyba jednak trzeba wyjaśnić dlaczego ktoś stawia znaki bez uzgadnianie ze wszystkimi właścicielami drogi-czyli mieszkańcami. No i jakoś nie sądzę że oni tak sami z siebie tu przyjechali...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 12
Hehe peszek ;-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wstydzę się za moich sąsiadów konfidentów-czy nie lepiej ze sobą rozmawiać? Wypij z sąsiadem browarka czy co tom lubicie i się dogadajcie. Więcej szacunku dla siebie na wzajem a nie szczucie policją. Policja ma ważniejsze sprawy - dajcie im pracować. Życzę miłego dnia.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 14
Normalnie ręce opadaja całe szczęście ze bonzo nie ma sąsiadów konfidentów tylko normalnych wyrozumiałych ludzi bez żadnych zaburzeń
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak się zastanawiam. Czy jest pod tym niebieskim znakiem napisane strefa ruchu? Skoro to droga prywatna to wydaje mi się, że policja nie ma tam jurysdykcji jeśli chodzi o ruch drogowy. Ale mogę się mylić. Niech znawcy się wypowiedzą.

Druga sprawa to taka, że skoro droga prywatna i małe w niej po kawałku udziały. To bierzesz puszkę z białą farbą i malujesz dwie kreski i miejsce parkingowe gotowe. Ale może ktoś ma większość udziałów?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Twoja część to X. X stanowi 1/200 drogi osiedlowej, ale nigdy nie będzie określone która konkretnie część tej drogi to Twój X. Więc nie możesz malować.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jak droga prywatna to można parkować samochód jak święta krowa śmieszni jesteście
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Proponuję wyjąć akt notarialny który pan podpisał i przeczytać regulamin osiedla.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
A dlaczego nie parkujecie we wlasnych garazach?
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 2
Bo państwo z miasta nie umie i myśli że im wszystko wolno,widoczne to w mieście tu im śmierdzi a w mieście nawet na trawniku zaparkują bo myślą że im wolno.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 4

Bo w garażu trzymają rzeczy a nie samochody i należy takim co parkują na ulicy srogie mandaty a później pretensje maja
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 7

No i super, widzę że policja jedzie z tematem, ktoś musi zarabiać na 500+
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Drodzy sąsiedzi cieszy mnie ogromnie, że tyłu u nas dobrych ludzi na osiedlu, parkujmy i wspomagajmy rząd
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

to dzielnicowy z żukowa latał po osiedlu i rozdawał po stówce, dzisiaj nie ma żadnego samochodu na drodze, całkiem dobrze, jest porządek zobaczymy na jak długo
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Parkujemy, ale na przykład ja mam przyjacioł i rodzine, którzy chcą wypić ze mną herbate, a nie mogę bo NIE MAJĄ GDZIE POSTAWIĆ AUTA !
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 12

Trzeba było pomyśleć zanim się "DOM" kupiło.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 7

zrób parking w ogródku lub niech goście zostawią auto gdzieś dalej i przejdą się do Ciebie pieszo
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

Brawa dla samozwańczego szeryfa osiedla familijnego. Dzięki takim akcjom wiem, że lepiej nic nie mówić przy sąsiadach, a nuż wśród nich znajdzie się jakiś TW. Poziom donosicielstwa osiągnął szczyty absurdu. Mogę się założyć, że to pewnie dziedziczne dziadek donosił, ojciec donosił a to i ja dorzucę swoją cegiełkę. Czekam tylko na jakąś akcję związaną ze zbieraniem podpisów to każę wyp. z mojej posesji. I na koniec pozdrowienia dla szeryfa - oby ci się żona z czarnym puściła.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 14

ładne tam piekiełko macie na familijnym ;) Zabrakło chyba troche wyobraźni, nagle zaskoczenie po kupnie,
- że skoro mieszkam na wsi, to musze mieć 2 auta...
- że nie ma gdzie zaparkować więcej niż jednego auta...
- że goście nie mają gdzie stanąć...
- że skoro stoję na drodzę utrudniając ruch, to przyjdzie policja i mi wlepi mandat...

Rychło w czas :)
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3

Prawidłowość jest raczej taka, że nie narzekają albo neutralnie do tego podchodzą Ci co nie mają problemu z poprawnym zaparkowaniem swojego samochodu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wypraszam sobie my z mężem parkujemy swoje auta na miejscach odpowiednich ale ta akcja z policją jest absurdem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Mieszkańcy wszystkich rodzinnych, familijnych i innych super falowców, jak kupowaliście mieszkania to nikt z Was nie zastanawiał się że nie ma gdzie postawić samochodów, nie ma gdzie zaparkować jak przyjadą znajomi ?
Albo, rozumiem, że już wtedy wychodziliście z założenia, że na wsi parkuje się gdzie popadnie, psy sr*ją gdzie popadnie - taka wiejska sielanka. Niestety jest inaczej, obowiązują przepisy gdzie można parkować, pies może sr*ć w domu, na balkonie lub sprzątajcie po nim - jest poprostu normalnie jak w całym cywilizowanym świecie, czas się przyzwyczaić i nauczyć.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 3

na początku nie było problemu nikomu nic nie przeszkadzało dopiero jak się wprowadziło jaśniepaństwo z końcówki osiedla to się zaczęło.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Problem jest w znaku "strefa zamieszkania".. można go zastąpić znakiem droga wewnętrzna, teren prywatny, ograniczenia 20 km/h, uwaga dzieci i skrzyżowania dróg równorzędnych. i problemu z parkowanie by nie było ..... ale byli by sygnaliści.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Wystarczyłoby w nocy zamalować farbą w aerozolu niektóre znaki tak, żeby można było wjechać na osiedle nie wjeżdżając w do strefy zamieszkania. Wątpię, żeby ktoś zdecydował się zainwestować własną kasę w nie swoje znaki :P Na Rodzinnym nie mają strefy zamieszkania i pan dzielnicowy może się co najwyżej po jajkach podrapać...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

dlatego na rodzinnym jest taki burdel, że przejechać się nie da. Dziękuję jestem na nie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

sorry.. mieszkam na rodzinnym od 6 lat i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby nie można było przejechać
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

no to może mi powiesz, ze na rodzinnym jest lepiej niż na familijnym ?? :-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

TAK. Jest zdecydowanie lepiej, Tam nie działają bolszewiccy sygnaliści. A przejazd nie stanowi problemu. Jeżdżę tamtędy codziennie. Co więcej, Rodzinne jest ostatnim ratunkiem dla reszty okolicy, kiedy toną drogi, za które odpowiada gmina Żukowo...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Obraża rasista, źle życząc innym, konfidenta. Świat schodzi na psy..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Popieram
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niech sobie zrobia parking w ogródku a nie na drogach staja mądrale bylo trzeba szybciej myslec albo jedno auto do garazu a drugie przed a nie ida na łatwizne ida moze zrobimy akcje ze kazdy zaparkuje przed ich domem przed garazem na drodze i wogole ludzie myslcie droga to nie parking
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Na drodze można parkować o ile znaki nie stanowią inaczej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ludzka zawiść nie zna granic . wypowiedzi typu " trzeba było myśleć przed kupnem " są żenujące . Ale pamiętajcie kij ma dwa końce .
Mam wrażenie że zaczęło się wszystko od zbierania podpisów o postawieniu słupków ,znaku na wjeździe itd.
Na dzień dzisiejszy i myślę że długo jeszcze po takich akcjach nie będzie możliwe zrobienia u nas na osiedlu jakiejkolwiek wspólnoty , mało tego ta osoba(y) co nadają na policję na pewno wprowadzą super atmosferę na osiedlu . Nic dziwnego że piszą potem że banino to wieś wysokich płotów i konfliktów sąsiedzkich. Ludzie opamiętajcie się czy naprawdę jak wystaje na ulicy dosłownie 1/3 auta to karetka czy straż nie przejedzie ludzie czemu w Was tyle zawiści jakiejś chorej.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 6

A ja mogę postawić 1/3 samochodu na podejściu do twoich drzwi ? Przecież jakoś się prześlizgniesz.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 14

A czy kris staje tobie pod drzwiami i zostawia ci 1/3 podejscia?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem w tym, ze większość stala całym pojazdem na drodze a nie 1/3 jej szerokości. Szerokosc ulicy nie jest na 3 samochody ale nikt o tym nie myslal. Jak dla mnie mieszkancy w większości maja 2 miejsca postojowe to niech z nich korzystają. Odwiedzajacy niech staja maksymalnie przy plocie i jeśli ktoś na przeciwko nich stanie tez maksymalnie przy swojej posesji bylby przejazd nawet dla dużego wozu strażackiego. Nigdy tu nie będzie wspólnoty bo musi być 100% chętnych a to jest nierealne.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wspólnoty????? Nie po to kupowaliśmy mieszkanie bezczynszowe, żeby teraz tworzyć wspólnotę!!! Proszę nie wymyślać!!! A auto proszę parkować jak należy - w miejscach do tego przeznaczonych. Dziwne, że najwięcej burzą się Ci, którzy mają garaże. Zapewne są one zawalone różnymi gratami a na auto nie ma już miejsca prawda? Świadomie stawiacie swoje auta gdzie popadnie a późnej wielkie zdziwienie, bo mandat jest. Ojej. Od jakiego czasu regularnie przyjeżdża policja na osiedle. A auta stoją byle gdzie i byle jak. Naprawdę nie szkoda Wam pieniędzy? Skąd macie swoje prawa jazdy jak podstawowych przepisów nie przestrzegacie??
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wspólnota byłaby po to aby za naście lat nie wykładać kupy kasy na remont drogi, ale to taki szczegół ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to powodzenia, bo na wspólnotę musi się zgodzić 100% mieszkańców. Ja na pewno nie wyrażę na to zgody - i parę innych rodzin też.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

No cóż trudno, poczekamy naście lat jak droga będzie naprawdę dziurawa ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba było kupić mieszkanie gdzie od początku była wspólnota ;) i za te naście lat nie byłoby problemu ;) każdy doskonale zdawał sobie sprawę z tego co kupuje i na jakich warunkach. My wybraliśmy opcję bezczynszową świadomie - jak widać większość ludzi już nie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bzdura. Wspólnota istnieje, tylko nie jest sformalizowana. Do jej uregulowania wystarczy 51% posiadaczy udziałów w drogach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To dlaczego nie jest sformalizowana?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Musi się zebrać 51% udziałowców drogi, zatrudnić prawnika który wszystko sformalizuje. Wspólnota już istnieje, gdyż drogi na osiedlu posiadają wielu udziałowców. Proponuję poszukać w internecie i przejrzeć informacje prawne na temat wspólnot.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Musi się zebrać 100% nikt nie ma prawa bez zgody właściciela zarządzać jego własnością.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zamiast pisać bzdury, proponuję zapoznać się z obowiązującym prawem. Jest się współwłaścicielem i zwykłą większością udziałowców można przegłosować wszystko.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wojtek ma rację, odkąd istnieje własność wspólna, ogół takich właścicieli to wspólnota.
To że jest niewłaściwie zarządzana i niesformalizowana to wina nieświadomych współwłaścicieli. Jeśli wobec tej wspólnoty będą czynione kroki prawne, będzie się ich z tego rozliczać. Niestety świadomość prawna w takim temacie nie istnieje i dopiero jak pojawiają się jakieś konsekwencje jest wielka afera.
To tak samo jak z czytaniem umów przed ich podpisaniem, a późniejszym 'ale jak to się na to zgodziłem?'.
Świetnym pomysłem byłoby, jeśli chociaż notariusze uświadamialiby ludzi na co się zgadzają i jakie mają z tego obowiązki. Tylko że ten urząd (mam takie wrażenie) nie działa zbyt sensownie, z drugiej strony też nie leży to w jego kompetencji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zapytam jeszcze raz dlaczego nie jest sformalizowana wspólnota? Myślę, że dałoby radę zebrać te 51% w takim razie. Powinien to zrobić ten co dzwonił na policję w sprawie parkowania ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwaga - odpowiadam:
Bo nikt nie jest za to odpowiedzialny. Nie da się wskazać takiej osoby palcem i powiedzieć - zrób to.
Dziękuję, koniec odpowiedzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale współwłaściciel ma obowiazek łożyć na bieżące utrzymanie swojej własności- udziału w drodze, jest odpowiedzialny za szkody powstałe jeśli nie dopełnił swojego obowiązku. Pierwsze co droga powinna być ubezpieczona bo jak traficie na cwaniaka,to wydoi z was kasę, utrzymanie drogi to nie tylko odśnieżanie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przegłosować można wszystko, ale jak wyegzekwować od wszystkich co zostanie przegłosowane. Biorąc pod uwagę wielkość osiedla zawsze
ktoś stanie okoniem ze mną włącznie. Po prostu nie chcę mieć nic wspólnego z szeryfem osiedla , bandą donosicieli i moralizatorów. Wprowadzając się na osiedle byłem otwarty wobec sąsiadów, ale teraz zostaje tylko dzień dobry i koniec.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Należy wynająć dobrego administratora, oni wiedzą jak egzekwowania zadłużenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie tyle co garaże, bo juniory mają i garaże i podjazdy, tylko niewygodnie tym z tzw.najdroższymi domami,o ironio, bo nagle taki bonus jak brama zaczyna przeszkadzać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam! Posiadam garaż , posiadam miejsce postojowe przed garażem , ale i na własny koszt przed ogrodzeniem zrezygnowałam z ozdobnych drzewek i wyłożyłam kostkę brukowa ,ponieważ kamyki nie były odpowiednim rozwiązaniem !Dzis jednak goście nie mogą zaparkować 30 cm na jezdni ! Rozumiem poirytowanie wielu osób w szczególności początek Imbirowej ,są tam drzewka ozdobe i samochody parkowane są na jezdni !Tak być nie powinno !!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co tobie początek Imbirowej przeszkadza? Jakoś są drzewka i nie ma zagrożenia pluj jadem do siebie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Witam! Widzę ze kogoś bardzo zabolało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam! Widzę ze kogoś bardzo zabolało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam! Widzę ze kogoś bardzo zabolało to co napisałam, jeśli taki odważny Pan lub Pani to możemy porozmawiac poza forumNo i nie jesteśmy na Ty !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pluć jadem co to za teksty!!! Co za ludzie mieszkają na tym osiedlu!!!!, a tak na marginesie to od kiedy z moją żoną jesteś na Ty!!!! Widać kto mieszka na początku Imbirowej i przez kogo są te całe problemy z parkowaniem i policją. Następnym razem jak zobaczę jakieś samochody na początku ulicy to sam zadzwonię na policje, dostaniecie kilka mandatów to się nauczy jeden z drugim parkować !!!! Jakoś na dalszej części ulicy ludzie nie maja problemów z parkowaniem bo nie maja drzewek przed plotami, auta nie stoją na środku ulicy!!!! i nie donoszą sąsiad na sąsiada
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt nie mówi o 1/3 tylko o autach stojących na pasie, których jest pełno, przez które trzeba jeździć slalomem
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

wczoraj znowu policja krążyła po familijnym i potem stała pod jednym z domów.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i teraz w kurnikach mają problem. Widziały galy co brały tam nawet na rowery nie ma miejsca.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wymachujecie przrpisami i paragrafami. Pamietajcie ze prawo zostalo stworzone dla idiotow ktorzy nie potrafia sie dogadac.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Prawo zostało stworzone dla idiotów, którzy sądzą, że można się "dogadać"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
Jakiej wielkości mandaty wystawiali i ile punktów karnych? A jak ktoś miał stawić się do Żukowa a nie stawi się to co sprawa idzie do sądu?
Hhmmm może tą drogę wybrać i wtedy punktów karnych się nie dostanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może po prostu naucz się parkować, a nie kombinujesz na złość wszystkim dookoła.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jesli Tobie to przeszkadza to nie znaczy ze wszystkim.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Przeszkadza mi, że obowiązujące prawo masz w ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Poczekamy jak zacznie padac . sprawdze czy wody opadowa zbierasz na swojej działce i czy nie wylewasz na ulice. I co wtedy powiesz widzialy galy co braly czy trzeba bylo myslec przed kupnem ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja za parkowanie dostałem 100 złotych i 1 punkt karny, z tego co wiem jak się nie stawisz sprawa idzie potem do sądu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mandaty wielkosci A4
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za odp.
To nie dotyczy tego miejsca - innego miasta. Wolę niech sprawę ślą do sądu nie dostanę pkt karnych.
Nie dałem się spisać ponieważ tego dnia nie miałem przy sobie papierów, tak wyszło. Portfel i inne papiery zostały w innym aucie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

To zamiast punktów dostaniesz grzywnę i obciążenie kosztami procesu. Brawo ty!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koszty procesu np: w Warszawie to 80zł a w 3miesie 50zł.
A nawet jak będą większe to straszna mi kasa - zarobie tak jak Ty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe... koszty procesu za odmowienie przyjęcia mandatu w Gdańsku 600 zł No chyba ze coś od zeszłego roku się zmieniło :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale Janusz wie lepiej, a później płacze na forum, że wszyscy złodzieje i konfidenci.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Coś wam powiem, mi się podoba obecny porządek na osiedlu, jakoś tak przestrzennej się zrobiło i milej gdy wychodzę na zewnątrz z dzieckiem
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Z tym porządkiem bym polemizował . Jeśli chodzi o Imbiorową to faktycznie auta nie stoją , ale za to na Goździkowej , Cynamonowej stoją niezgodnie i co ludzie z Imbirowej mają dzwonić na policje tak jak to zrobił ten ktoś z innej ulicy ??? Nie, bo pewnie tam mieszkają bardziej wyrozumiali ludzie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dostałem wezwanie do Kartuz, zaparkowałem może na 15 minut, ktoś jest konfident i powiadamia policję
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Gdyby to było moje osiedle to delikwent już dawno by został zlokalizowany i ukrócony
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

Całe szczęście, że się jeszcze tacy, którym chce się walczyć z ta parkingową patologią. Tak trzymać!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

z jakiej ulicy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jednak na innych osiedlach nie ma czegoś takiego . Widać że na tym osiedlu familijnym jest parę osób nawiedzonych
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

to jest prawda
https://www.youtube.com/watch?v=CzpgK-XMCS4
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

oczywiście nie wszyscy są tacy
https://www.youtube.com/watch?v=CzpgK-XMCS4
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Banino

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

do góry