Widok

Amanda czy to ładne imię dla córki ?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Żona chce nazwać córeczkę Amanda, co sądzicie o tym imieniu. Proszę o opinie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
przepraszam, ale mi się kojarzy z Korkim Taczerem :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
zdecydowanie nie...jakos nie wiem czemu,ale nie przyzwoicie mi sie kojarzy...choc przepraszam jesli Cię uraziłam

Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mi też źle się kojarzy... a menda....
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
przepraszam, ale wg mojej opini to kiczowate imię, nigdy nie nazwałabym tak mojej córci, ale to tylko moja opinia, nie zamierzam nikogo obrażać:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
wybij żonie z głowy to imię, wszelkie Amandy, Vanessy, Nicole czy Samanthy to jakaś tragedia ;)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8
Smieszne wydaje mi sie pytanie innych czy moga nadac takie imie dziecku...to rodzicom ma sie podobac a nie innym

to nic ze jakies imie nie podoba sie komus innemu ale MNIE sie podoba!

mi tez nie podoba sie wiele imion, Roksana, Nadia , Olaf ! ktore kiedys slyszalam w parku ale widocznie innym sie podobalo!

Dla kogos moze byc niezrozumiale jak ktos moze nazwac dziecko Jozek albo Staszek ! a widocznie moze ;) wiec drogi tatusiu nie pytaj na forum czy takie imie podoba sie innym , bo to WAM! sie ma podobac i to ma byc WASZE imie a nie innych
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Też mam takie zdanie jak larsa28 ;)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
:): to wszystko racja, z tym, że należy pamiętać, że imię wybieramy dziecku na całe życie i przed jego wyborem należałoby się dobrze zastanowić, a nie spełniać jakieś swoje często chwilowe zauroczenia ;)
a jak rodzicom brakuje wyobraźni to jak najbardziej powinien się znaleźć ktoś kto obiektywnie rzecz ujmując powie, żeby zastanowili się raz jeszcze- DLA DOBRA DZIECKA :)

pozwolę sobie wkleić część artykułu, który był ostatnio na Onecie, nie twierdzę oczywiście, że dotyczy autora wątku ale warto poczytać ;)

"Trzeba jednak pamiętać, żeby imię wybierać rozsądnie, a także - co najważniejsze - aby pasowało do nazwiska. W licznych komentarzach można znaleźć dużą listę mniej trafnych złożeń. Oto kilka z nich:

"W pewnej szkole, miasteczka nie wspomnę, uczyła się MISZEL Noga" – pisze Mc_roch. "A ja miałam praktykę w gdyńskiej szkole i na pierwszej lekcji omal się nie udusiłam, tłumiąc śmiech. Sprawdzając obecność, musiałam z pełną powagą wyczytać DOLORES ŚLEDŹ i KARMEN FĄFARA" – dodaje Helena. Z kolei Dziewczonka spotkała się z Żakliną Zając. "Moja kuzynka nazwała swoją córkę Klaudia. Imię jak imię, obleci. Ale jak się doda nazwisko dziecka, to mamy oto w rodzinie Klaudię Ogórek. Aż zgrzyta" – dopisuje Hejo. Asiaby wspomina: "Do dziś chodzi mi po głowie chłopczyk, któremu rodzice dali na imię Tarzycjusz; pamiętam jego płacz, gdy dzieci nie umiały powtórzyć jego imienia w przedszkolu. Znajomi dali na imię synowi Nasim... bez komentarza". "A pewna nauczycielka polonistyki z najlepszego liceum w Rybniku nazwała swego syna Gniewosz Mściwosz, nie trzeba się domyślać, na co ten chłopak wyrósł" - komentuje Ania. "Poznałam pewną Samanthę Kiełbasę z Wieprza. Nikt mi nie powie, że to takie światowe i piękne" - pisze Marzena. "Znam chłopca, który nazywa się Nataniel Nawalaniec. Czy rodzice tego sobie wcześniej nie wypowiedzieli na głos?" – zadaje sobie pytanie Aga."

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie ma sie podobac rodzica ,lecz dziecko nie powinno sie z niego wstydzic.. zmienic je moze dopiero jak skonczy 18 lat , a dlugo jak inni beda sie wysmiewac i obrazac...
jest tyle polskich pieknych prostych imion... od ania az do zosi...
nie daj sie, obron to dziecko przed skrzywieniem przez najblizsze 18 lat...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jeśli Wam czyli rodzicom się podoba to nie widzę problemu.Jesli tylko żonie to raczej byłabym za wypracowaniem jakiegoś kompromisu:)

Mi osobiście się nie podoba ale przecież to Wasze dziecko prawda?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
"a dlugo jak inni beda sie wysmiewac i obrazac..."


Nie przesadzajmy w czasach gdy funkcjonuje cała masa "dziwnych" imion akurat Amanda to chyba niekoniecznie imię do wyśmiewania i obrażania.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym swojego dziecka tak nie nazwała ale jeśli ktoś uważa że dla niego to ładne imię to czemu nie - a za kilka lat powiesz dziecku że ma na imię np Patrycja ale chcieliście Amanda ale dziewczyny z forum wypersfadowały hahhah. Wasze dziecko - więc nadawajcie imiona jakie Wam się podobają. Mały % osób powie że to ładne imię co nie znaczy, że nie macie tak nazwać córki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dla mnie np paskudne jest imie Nadia - kojarzy mi sie z jakims afrykanskim buszem - to dla przykladu .....wiec ocena imion to sprawa indywidualna i subiektywna bo dla jednych to bedzie imie ktore bedzie straszylo ;) a dla drugich ach och jakie ladne
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
z buszem? mi z ruska tirówą... sorry
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
A żonka jak się nazywa - Jessica???? To będzie pasować!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Sorry ale pies moich sąsiadów ma na imie Amanda...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
nie podobaja mi sie imiona "amerykanskie" a te mi tak brzmi:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
larisa28-fajny kawałek artykułu :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
No a niedaleko mnie mieszka facet co ma psa o imieniu Tola ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie podoba mi się imię Amanda...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Amanda i Sandra średnio, ale każdy ma swoje upodobania :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie jest to mój typ :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi nie za bardzo sie podoba:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja tam nie mam nic przeciwko. Imie jak kazde inne. Najwazniejsze zeby sie Wam podobalo a nie innym. Opinie zawsze beda podzielone wiec moim zdaniem nie nalezy sie nimi kierowac.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Larisa - szkoda że nie doczytałam artykułu z onetu do końca, ale Pana Gniewosza znam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi się kojarzy z filmem Piła :(((
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi osobiście nie podoba sie imie Amanda, ale mniej wiecej tak amo jak nie podoba mi sie imie np. Krystian :) - a to dosc normalne i popularne imie :)
Każdy ma inne gusta :)

I nie uważam, że jest to mimo wszystko imię, z którego dzieci będą się naśmiewały...

I pamietaj, ze będzie to Wasza kochana Amanda! :)

P.S. Znałam kiedys jednĄ Amande - normalna dziewczyna :)
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Fajniejsze imię niż np. Kornelia czy Julia.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie podoba mi się, ale nie mam skojarzeń negatywnych - na myśl przychodzą mi raczej tasiemcowe seriale amerykańskie. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie pytaj obcych osob czy im sie imie dla dziecka podoba czy nie.Jesli juz to zapytaj rodzine.
A jesli macie z żona odmienne poglądy w tej kwestii,to porozmawiaj z NIĄ i znajdzcie jakis kompromis.
wkurzylabym sie gdyby mi facet powiedzial,ze imie jest beznadziejne,bo w internecie ludziom sie nie podoba.

Najważniejsze-obraźliwe nie jest.
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
NIE !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
dziwne te imiona teraz ludzie próbują nasadać latem byłam na placu zabaw a Pani przyszła z 2 dzieci chłopcem i dziewczynką i w pewnym momencie woła"Kasjan,Kasjanka do mamusi proszę przyjść" -ja spadłam z ławki matko co za imiona?pewnie w zdrobieniu woła nia nie KASKA :(Jejku tragedia a tyle fajnych imion jest ta Amanda to też takie nie wiadomo co -może poprostu coś z normalnych naszych imion ja juz nie mowie o Halinach,Helenkach i Julkach ale jeszcze jest cała masa ślicznych imion normlanych poprostu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mnie się nie podoba, podobnie jak Jessica
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Maciek pamietaj ile ludzi tye opini !!!;)
ale ja nie sugerowala bym sie ... ani rodzina ani forum......najwazniejsze jest zebys ty jak rowniez twoja zona byli zadowoleni z nadanego imienia;)

Mi osobiscie Amanda nie kojarzy sie ani z psem ani niczyn zlym;)
My dalismy naszej corece Laura i tez duzo osob mialo zle skojazenia ale ja mam to gdzies to moje dziecko i moja decyzja nam rowniez rodzice nadali imiona i kiedys nie bylo forum......

pozdrawiam i zycze dobrego wyboru;)))


image


popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Amanda imię jak kazde inne, Kasjan tez mi sie podoba :) A Ty sie nie przejmuj tymi bzdetami co tu pisza, bo kazdy ma swoje zdanie,mi sie nadia podoba i napewno kiedys dam tak córce naimię
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mi sie coraz bardziej podoba Hania,Hanka, Haneczka,Hanulka....taka mała blondyneczka z kreconymi wloskami i w slicznej sukienusi.....Amanda moze byc najwazniejsze by z nazwiskiem ladnie pasowało.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A Hanka to akurat mi się kojarzy z brunetką, hehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Śliczne imię :))) Też o takim myślałam dla dziewczynki, ale bedzie chłopiec :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widze ze tu duzo ludzie sie wypowiada ze to brzydkie imie ja mam tak na imie i teraz mieszkam w angli i to znacznie dla mnie lepiej nie jakies imiona kasia czy inne . W polsce ja uwazam ze te dzieci wszystkie imiona maja takie podobne rodzice powinnie w koncu zaczac dawac jakies inne imiona niespotykane ale to zalezy od rodzicow .....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
No, niespotykane, ostatnio dali "Lubię to"
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmm... a mi tam sie Amanda podoba.
Z resztą Amanda to imię wywodzące się od czasownika amare — "kochać" i oznaczające "ta, która powinna być kochana" lub "godna miłości", czyż to nie piękne? poza tym pochodzi z łaciny a nie z amerykańskiego sitcomu ;)

Nie podoba mi się za to ostatnio popularne imię Amelia...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
ktoś słusznie na początku napisał - dla Polki brzmi strasznie kiczwato
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Amande jedna znam kumpeli córa imie ładne,lepsze to niż Dżessiki i ostatnio bardzo popularne Julcie,chciałam dac na imie córce Julia ale jak co druga moja znajoma Julcie mam to odechciało mi sie rzygam juz nim,sorki.
Ja się kierowałam żeby współgralo z nazwiskiem.
image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daria moja córka ma na imię Amelia :/ miała być Lena ale siostry kot się tak nazywa więc odpuściłam,myślałam że Amelka będzie rzadkie bo był szał na Majkę i pełno Majek było na oddziale a teraz gdzie się nie obejrzę to słyszę/widzę Amelia ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amelia mi się podobało dopóki ktoś mi nie powiedział, że brzmi jak emalia ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh emalia ;) ale to tak jest, nadając takie imię rodzic myśli, że będzie oryginalne i wyjątkowe...a co wychodzi to wiemy :)
mnie się podobają proste imiona. ale i tak uważam, że jak komuś się marzyło mieć Julię, to dlaczego nie? nie moja sprawa

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale jak tu gadać na Amandę zdrobniale? Amandzia? Mandzia? Mandziulka?
Głupio....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo ładne orginalne imie. To tylko od Was zalezy jak nazwiecie córke i nie sugerujcie sie zdaniem innych. Ktos sie zachwyca np Anna czy Kasia a ktos inny Carmen czy Fioną . To Wasze dziecko i Wasz wybór
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas jest na osiedlu Inez. Trochę głupio to brzmi jak mama woła z okna "Iiiiiiiiiiiiiiiiiiineeeeeeez! Iiiiiiiiiineeeeez!!! Chodź na obiad!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ha ha ja na moją Amelkę ja wołam Zośka moja sąsiadka ,kuzynka i jej córka mówią Emilka bo im się gmera ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amanda, nie jest polskobrzmiącym imieniem, jednak jak juz tu pisza musisz zobaczyc jak pasuje do waszego nazwiska.
ja bym tak nie dala na imie, jednak jakos super egzotycznie nie jes,znaczy "ma byc kochana" wiec ładne imie, wiele "polskich" imion to tez zagraniczne wiec nie wiemy jakie beda za 15-20 lat "normalne" imiona

mysle ze lepiej dac Amanda niz kolejna Amelka bo tych juz naprawde duzo(mimo ze tez rozwazalam takie imie)
ale jeszcze raz przewertujcie imiennik bo jezeli szukasz pomocy na forum to znaczy ze nie jestes pewna wiec moze jednak inne?
proponuje tylko normalne imiona bo mam znajomych co dali "miedzynarodowe" imiona zeby dzieci w swiecie sie nie wstydzily , tylko ze bedzie im dziwnie w polskich szkolach, i w zyciu z Polski sie nie rusza(rodzice), bo jakby mieli to zrobic to juz by to zrobil, a na dzieci wolaja kluska i glumsik(i to tak permanentnie bo tak im bardziej pasuje) a imion nie uzywaja,
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie sie kojarzy z dynastią hehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
biorąc pod uwagę co oznacza z łaciny-bardzo mi się podoba;)
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
może nie jest to mój typ ale nie jest tez złe imię. Sama chciałam dać na imię córce sara i też slyszałam komentarze,ze to imie dla psa.Co za bzdura, ludzie nazywają imionami ludzkimi róznymi a ja bym tak nie nazwała. Moje psy wabiły się agat i bas.Pewnie jakbym miala drugą córkę to bym dała sara właśnie choc ostatnio podoba mi sie też eliza.
Inez jedną znałam ale jakoś nikt nie wnikał,ze ma dziwne imię ludzie się przyzwyczajają i tyle.Znałam tez stellę i byla to bardzo mądra dziewczynka.
A dobrze brzmi z nazwiskiem? jezeli tobie tez sie podoba to ok, jak bardzo jesteś na nie to moze jeszcze sobie poczytajcie o imionach.
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie podoba mi się imię Amanda - też mam złe skojarzenia :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mi sie Amanda z niczym nie kojarzy...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
fujjjjjjjjj ...
raz: że bez charakteru to imię, berz pazura - takie ciepłe kluchy
dwa: że kiczowate są piękne polskie po co kombinować,
trzy: a jak zdrobniale będziecie do niej wołać: Menduś ?

i teraz mąż pokaże żonie wątek i bedzie wrzawa w domu ... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
po "kiczowate" przecinek powinien być :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
duże lepsze jest po prostu MAGDA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Mi się nie podoba
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
eeeeeeeeeeeej! Ja mam Madzię! I to jest najsłodsze imię na świecie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zgadza się Madzia to cudne imie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
no!
;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam tak na imie i zyje i jakos nikt mnie nie wyzywa ... ja bym radzila dac imie magda bo i tak wszyscy mowia do mnie madzia zamiast amanda neiwem dlaczego ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie się podoba :) I też chciałabym tak dać na imię córce.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatnio moim znajomym urodziła się córka a na imię jej dali Nadzieja...
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a druga koleżanka też ma córkę a na imię jej Lea... ja zawsze myślałam że w Urzędzie jest problem z zarejestrowaniem takich imion, ale widać że nie...
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi też się nie podobają imiona takie jak Amelia, Nicola, Julia itp. Jak dla mnie to istna tragedia. A w dodatku co druga dziewczynka ma teraz Julia albo Amelia na imię :( Masakra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo ładne.Znam dwie,pracując z dziecmi ;-)))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie podoba mi się, jak z blazylijskiego serialu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Amnda moze niekoniecznie, Pamela, Amanda, Samanta to nie dla mnie.
Ale to wasz wybór, ja tez słysze, że niektórym imie mojej córci tez się nie podoba, a dla mnie Nadusia jest najpiękniejszym imieniem na świecie i wybrałam je duzo wczesniej zanim zaczął sie szał na Nadie.Za to nigdy nie nazwała bym córki Zosia, Hania czy Marysia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sylwa chyba mamy tych samych znajomych, jeśli pierwsza córka to Arielka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Majka chyba nie bo jak narazie obydwie znajome mają po jednym dziecku ;]
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wprawdzie wątek stary, ale muszę, bo się uduszę. ;)

Zawsze zastanawia mnie jedno: czym kierują się rodzice / przyszli rodzice zakładający taki wątek? Nie każdemu musi się podobać imię, które wybieram dla własnego dziecka, ale skoro muszę o to pytać na forum to znaczy, że sama nie jestem pewna co do tego wyboru i ten fakt powinien dać mi już do myślenia.

Przecież ilu ludzi tyle gustów i opinii (szczególnie na gruncie forumowym ;) ) - czy to, że 40 osób napisze, że imię Xxxxx jest piękne i oryginalne, a inne 30, że nigdy i za nic na świecie nie skrzywdziłoby takim imieniem własnego dziecka ułatwia w jakikolwiek sposób wybór, zmieni upodobania?

Następnym razem proponuję od razu zapytać forumową "brać": "Jakie imię powinienem dać mojemu synowi / mojej córce?". ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
mojej teściowej się imię mojej córki nie podobało ... bo kojarzyła to ze złymi kobietami ...

jaki efekt: musiała przywykać :)


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) Moja teściowa też mi powiedziała, że jej się imię dla wnuczki źle kojarzy, więc jej powiedziałam, że teraz musi jej się zacząć dobrze kojarzyć z wnuczką! Teraz uwielbia swoją wnuczkę i imię też lubi, a nie jest to żadne udziwnione imię.

Za to wczoraj w sklepie byłam świadkiem scenki:
Mamusia mówi: "Moris poczekaj muszę skarpetki dla Zaka wybrać!"
Jakoś mnie to rozbawiło :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nooooo....

Moris to chyba ten mały lemur co sie kręci przy królu Julianie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
łoj jojojojoj jakaś masakra!! ale dzieci będę mieli przrypane w szkole


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W odpowiedzi na pytanie w tytule wątku:
Nie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mojej też się nie podobało imię Nina. Ale co mnie obchodzi jej zdanie..
Za to teraz oh moja Niuśka, ninka itd..
Teraz mówi - no to zróbcie dla Niny jeszcze synka Kacperka.. Odpowiedziałam więc jej, że gdyby był syn nigdy nie dam mu na imię Kacper..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kacpry to straszne broje, więc może i słusznie :)
Ja mam syna Kacpra, ale moja babcia skwasila się na wieść o wybranym imieniu i odrzekła, że już lepiej by brzmiało Baltazar albo Melchior. Jak to dobrze, że ja nigdy starszych nie słuchałam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dla ścisłości - nie jest to imię amerykańskie - pochodzenie jest łacińskie. W Polsce notowane co najmniej od II poł. XVIII wieku, po drugie sama mam na imię Amanda, mam 30 lat i nie przypominam sobie sytuacji aby kiedykolwiek ktokolwiek wyśmiewał się z tego tytułu..a jak już wspomniałam 30 lat temu...nie było wiele niepopularnych imion. Lubię moje imię, czasami w życiu pomaga nietuzinkowe imię, jako posiadaczka imienia Amanda mówię "tak":)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nataniel Nawalaniec ale się uśmiałam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mama miała koleżankę gertrudę warczygłowę co wy na to?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wracając do imienia Amanda, kiedyś byłam na placu zabaw, dzień powszedni, patrzę a na plac zabaw wkracza pewna dziewczyna wiek ok. 30 lat, okulary muchy, sukienka na ramiączkach, długość do ziemi wraz z obstawą chyba mama i cioteczka oraz oczywiście córcia, która oczywiście jak jej mamusia, była ubrana stosowanie do sytuacji, tzn długaśna sukieneczka i kapelusz z wielkim rondem :O i wózeczek z laleczką. I jak to na placu zabaw, dużo dzieci więc jedno z nich zainteresowało się tym wózeczkiem, a mamusia do dziecka: wiesz... musisz spytać Amandy czy pożyczy Ci wózek, powiedziała to z takim lekko wywyższającym się tonem (nie mam nic przeciwko aby dziecko się pytało ale dodam że to dzieciątko było malusie i chyba mówić jeszcze nawet nie potrafiło). Owa Amanda miała jakieś ok. 6 lat i zachowywała się podobnie jak jej mamusia.
Jak to usłyszałam to prawie parsknęłam śmiechem a że byłam blisko to musiałam się powstrzymać.

To było moje doświadczenie z imieniem Amanda.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Doswiadczenie? To nazywasz doswiadczeniem? XD Raz spotkal*s sie z tym imieniem i odrazu doswiadczenie z tym imieniem... No fajnie fajnie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

echo serca płodu-gdzie w Gdańsku? (30 odpowiedzi)

Czy orientujecie sie, gdzie poza Invictą, zrobię badanie echo serca płodu? Co prawda mam...

otworzyć firmę ?? (34 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

proszę o radę w sprawie zakupu laptopa :) (12 odpowiedzi)

hej, może ktoś na tym forum zna się na rzeczy albo może polecić mi jakieś informatyczne forum...

do góry