Widok

Bóle stawów 12 latki.Ortopeda?

Witam, moja córka od pół roku męczy się z bólami stawów. Najpierw trochę stopy, potem kolana nadgarstki, kark, odc, lędźwiowy. Rano stawy palców sztywne że nie można zacisnąć w pięść. Byliśmy u reumatologa, zestaw badań, wykluczona borelioza, tarczyca, wszystkie badania idealne, usg kolan nic nie wskazuje- a bolą najbardziej.. Dostaje zwiększoną dawkę wit D od 2 miesięcy ale poprawy nie widać. Ma ktoś namiar na dobrego ortopedę w trójmieście (najlepiej w Gdańsku)?? A może ktoś może coś podpowiedzieć z doświadczenia???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy córka gwałtownie urosła przez ostatnie pół roku?

ciężko mi powiedzieć, nie mierzyłam jej w zeszłym roku.. Ale chyba tak, zawsze była w miarę niska a teraz już goni mnie (164) ma ok 155 cm.
dojrzewanie.
A u kogo z reumatologów byliscie? Robiliscie badanie anty-CCP, antygen HLA-B27 i CRP oraz przeciwciala ANA?

U dr Szumery, miała badane: czynnik reumatoidalny, przeciwciała borelia , wit D, ob, , crp, ast,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To zrobcie prywatnie anty-ccp i hla b-27 (najtaniej jest w UCK) i z wynikami do reumatologa.

I przeciwciala ANA
Może to być reakcja po szczepieniu. W ulotce mmr jest napisane: Ból stawów i (lub) zapalenie stawów (zwykle przemijające i rzadko przechodzące w stan przewlekły)
oraz zapalenie wielonerwowe to objawy zakażenia dzikim wirusem różyczki, których częstość
występowania oraz nasilenie różnią się w zależności od wieku i płci pacjenta i są największe
u dorosłych kobiet a najmniejsze u dzieci w okresie przed dojrzewaniem. Reakcje po szczepieniu
ze strony stawów zwykle występują u dzieci niezbyt często (0-3%) i są krótkotrwałe. U kobiet
częstość występowania zapalenia stawów i bólu stawów jest zwykle większa niż u dzieci (12-20%),
a reakcja jest bardziej nasilona i trwa dłużej. Objawy mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy lub
w rzadkich przypadkach przez kilka lat. U dziewcząt w okresie dojrzewania częstość występowania
reakcji jest pośrednia pomiędzy częstością występowania u dzieci i u kobiet dorosłych.

A może to są poprostu bóle wzrostowe, które z wiekiem ustąpią. Tak na chłopski rozum szybki wzrost dziecka powoduje te dolegliwości.
Oby to takie były.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Badaliście ASO? U mojego dziecka paciorkowiec okazał się przyczyną bólu stawów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

co zrobic wszy (81 odpowiedzi)

Dzisiaj zauważyłam u córki gnidy zrobiłam zaraz paranit ( dwa tyg wcześniej u dziewczynki w...

Ovarin - która zaszła po nim w ciaże? (10 odpowiedzi)

Staram się i staram i nic :( Lekarz zdiagnozował u mnie PCOS, stąd brak ciązy :( Pocieszał że to...

gdzie szukać pracy? (3 odpowiedzi)

Dziewczyny, wiem że to nie tu, ale sądzę że Wy jednak możecie posiadać taką wiedzę. Szukam pracy...

do góry