Widok

Ciąża NFZ brak terminów

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Kobitki ratujcie...jestem w 7tc. Jak zrobiłam na początku maja test to zadzwoniłam do przychodni żeby umówić się na wizytę potwierdzającą ciążę. Pani stwierdziła, że nie zapisują i że moge do pani doktor prywatnie iść potwierdzić i potem będą umawiać na teleporady. No to poszłam, za 10 minut wizyty zostawiłam 260zl i mam przyjść za 3 tygodnie...zadzwoniłam ponownie do przychodni w celu umówienia wizyty to usłyszałam, że na początku czerwca będą zapisywać na lipiec nowe ciążę. Przecież ja muszę zrobić badania do 10tc...co ja mam zrobić? Jak to się ma do przepisów o wyznaczenie terminu u specjalisty w ciągu 7dni? A może znacie jakąś przychodnie w Gdańsku z dobrym ginekologiem gdzie mnie zapiszą w ciągu 2 tygodni? Pomóżcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem do jakiej przychodni chodzisz, ale np. w przychodniach NCM ginekolodzy normalnie przyjmują ciężarne. A tych przychodni jest kilkanaście. Ostatnio byłam w przych na Jagiellońskiej na wizycie, a nawet w ciąży nie jestem ( wizyta kontrolna).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Baltimed na Oruni Górnej... Dochodzę do wniosku, że ta przychodnia to jakiś dramat :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Baltimedzie w grudniu powiedzieli mi,że mam zapisać się na marzec. Chodzę prywatnie do dr Szafrana na Oruni. Bierze 160zl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aż tak źle w baltimedzie? Tam zawsze są terminy za 2 miesiące, ale na hasło jestem w ciąży termin zawsze był za góra 2 tygodnie. Chodzę tam od lat.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko nie wybieraj tej Kobiety na swoją Polozna. Dramat nie pomoc, przyszła do nas dopiero po 3 tygodniach od narodzin, nie pomogła w niczym. Była raz i więcej jej nie chciałam widzieć. Za to przy drugim dziecku, wybrałam inna Polozna i byłam w szoku jakim wsparciem może być Polozna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprobuj również złożyć skargę do kierownika przychodni. Bo to jest skandal.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jako kobieta ciężarna masz prawo (wg ustawy) do pierwszeństwa wizyty u specjalisty. Powołaj się na to. Ja też jestem w ciąży i muszę chodzić do diabetologa, ginekologa. Wszędzie płacę niemałe pieniądze. Ostatnio dostałam od ginekologa skierowanie do okulisty na konsultację. Oczywiście wszędzie terminy na przyszły rok! Już się wkurzyłam. Dzwoniłam do NFZ, potwierdzili co napisałam w pierwszym zdaniu. Na szczęście udało mi się umówić w poradni, gdzie Pani rejestratorka sama na wstępie powiedziała, że należy mi się szybka wizyta i już za tydzień umówiła termin.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, ciężarną muszą przyjąć i koniec. Jak nie będą chcieli, to poproś o odmowę na piśmie, albo nagraj całą rozmowę i pisz skargę do NFZ.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie z tą odmową na piśmie to problem bo nie ma nawet jak pójść do położnej, która rejestruje. Tylko kontakt telefoniczny :/ podzwonię jeszcze po innych przychodniach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawie w każdej przychodni rozmowy są nagrywane.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To podczas rozmowy telefonicznej poproś o odmowę na piśmie - powiedz, że podejdziesz po ten papierek i odbierzesz chociażby przez okno. I sama również nagrywaj rozmowę. Skargę do NFZ można napisać chociażby przez epuap.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A naprawdę musisz prowadzić ciążę na NFZ? Jest tyle dobrych lekarzy mających prywatne praktyki, którzy mają rozsądne ceny za wizyty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Koszty to nie tylko płatność za wizytę,ale również szereg badań A to już mogą być dla niektórych spore wydatki.
PS. Poza tym płacąc składki coś Ci się w zamian należy i lekarz ma obowiązek udzielić Ci porady takie mamy przepisy. Faktycznie powinno się brać potwierdzenie na piśmie, że lekarz odmawia przyjęcia j zgłosić ten fakt do NFZ. Jak dostanie karę to od razu zmieni nastawienie.

A wizyty prywatne to już decyzja przyszłej mamy, która może np. korzystać z NFZ i wizyt prywatnych jednocześnie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z racji wieku mialam możliwość skorzystania z testów Pappa i USG połówkowego na NFZ i właśnie problem był ze skierowaniem. Tak jak pisałam wcześniej w Baltimedzie taka historia (teraz jestem w 7 miesiącu ciąży więc świeżą sprawa) i dzwoniłam na Reformacką do przychodni. Tam czekałam 2 tygodnie i nie było problemu, tylko wizyty bardzo krótkie,więc zdecydowałam się na prywatne prowadzenie ciąży.

A jaką położną polecacie, jeżeli nie tą z przychodni na B?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja z całego serca polecam Polozna z Magmed, prowadzi szkole rodzenia w Endomed na Kowale. Ja nie chodziłam do szkoły rodzenia z racji tego, ze rodziłam drugie dziecko. Ale z położnej skorzystałam i polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

spróbuj w przychodni przyszpitalnej UCK
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moją ciążę prowadził dr Michał Witkowski i przebiegła bez komplikacji. Pan dr zawsze miał dla mnie czas i był bardzo pomocy. Polecam tego ginekologa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Gra dla 5 latka (12 odpowiedzi)

Hej, napiszcie proszę jaka polecacie grę planszowa dla rozgarniętego 5 latka. Potrzebuje na...

waga 5-6 miesięcznego dziecka??? (12 odpowiedzi)

tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i...

dr.Bożena Pozorska PILNE !!!!!!!!!!!!!!!!! (26 odpowiedzi)

Witam,czy ktoś może zna prywatny numer do dr.Bożeny Pozorskiej?? Przyjmowała w Sopocie,teraz...

do góry