Widok

Clemastinum

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny jak to jest z clemastinum,wiem, że to lek przeciwalergiczny ale właściwie każdy pediatra przepisuje córce go w przypadku kataru i działa na nią rewelacyjnie. W piątek po południu zaczął jej się katar, podałam jej też clemastinum bo mam zapas z poprzedniego przeziębienia.
Podajecie go przy zwykłym przeziębieniowym katarze?
U nas działa super ale nie wiem czy tak można go dawać, córka ma 4,5 roku.
A i czy jeśli można to może znacie coś równie skutecznego bez recepty bo mam już końcóweczkę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam my też używamy go na katar ale niemożna go długo brać poproś o mykofluid w sprayu śmierdzi ale wyciąga nawet katar z najdajszych części nosa i zatok, ale to trzeba robić tak spikasz nim po 30minutach woda morska i po 5minutach frida lub gruszka no moze być samo wydmuchiwanie ale najlepiej frida
no i jeśli to pomaga tzn clemastinum to może być też że mała ma alergie jakąś niezbyt rozwiniętą ale może być i tak
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Mucofluid jest na gęsty zalegający zatokowy katar.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moja ma zwykły katar ale nie wiedziałam czy mogę dawać ten clemastinum
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
TO najlepiej inhalacje z soli fizjologicznej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
A co do Clemastinum to ja zawsze dodaje przy katarze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
tak zgadza się ale czasem jak jest tylko woda z nosa to dalej jest zapchane i tak było u mije synka zaprzeproszenie nawet niewiedziałam że takie syfy moznaq miec w nosie i to podzłałało
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Clemastinum to lek antyhistaminowy pierwszej generacji. Strasznie "przymula". Bez recepty bezproblemowo dostaniesz leki II generacji z cetyryzyną np. Zyrtec. Są o niebo lepsze.
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
A ja zawsze myślałam, że zyrtec to straszne świństwo:-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
zyrtec tez jest lekiem tzw pierwszej generacji...
Nowym antyhitaminianem jest np. Aerius. Polecam!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
> zyrtec tez jest lekiem tzw pierwszej generacji...

Drugiej

Aerius jest trzeciej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Antagoni%C5%9Bci_receptora_H1
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sadyl - a to sorki, zwracam honor.
W każdym razie leki II generacji tez są do d*py.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
> W każdym razie leki II generacji tez są do d*py.

Ze niby jak - w czopkach? :)

A poważnie: Możliwe, że leki III generacji są lepsze, Nie wiem - nie stosowałem.
Natomiast leki II generacji są o niebo lepsze od I, które stosuje autorka wątku. I można je bezproblemowo dostać bez recepty. (przynajmniej część)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sadyl - zyrtec przymula nie mniej niż clemastin. Przy aeriusie tego nie zauważyłam. No i jest bezpieczniejszy przy długotrwałym stosowaniu.

A czy w czopkach - co kto lubi kolego :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mojej 2,5 latce też lekarka przepisała clemastinum na przeziębienie ale tylko na noc ,w ciągu dnia zyrtec ale na moje mam wrażenie ,że zyrtec nie działa można też na noc dipfergan jeszcze chyba lepiej działa niż clemastinum ale zmula dlatego podaje tylko na noc przy przeziębieniu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Każdy organizm troszkę inaczej reaguje na leki.
Ja mam przetrenowane na sobie przez ostatnie 30 lat bodaj wszystkie dostępne leki antyhistaminowe I i II generacji (jestem alergikiem).
W latach 80-tych dostępne były tylko leki I generacji (z klemastyną własnie). I to był dla mnie koszmar - bo albo chodziłem zasmarkany i zapłakany - albo byłem tak przymulony, że mógłbym spac 24/dobę.
Jak weszła II generacja to było jak wybawienie.
I na mnie lepiej działa cetyryzyna niż np. loratydyna - ale dla Twojej córki moze być zupełnie odwrotnie
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ten aerius to na receptę czy bez?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
aerius na receptę.
zyrtec w kroplach też (przynajmniej była jak moje młode brało)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja najbardziej polecam Aerius i Xyzal. Moje chłopaki dostają codziennie Xyzal, a ja łykam Aerius (jesteśmy mega alergikami)

Moja alergolog, mówiła że Zyrtecu (Cetryzyny) nie powinno długo się stosować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Aerius też jest na receptę:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Też się zdziwiłam kiedy przeczytałam ulotkę od Clemastinum bo lekarka przepisała córce (3 lata) przy zapaleniu gardła.
Zadziałał świetnie.
Kolejna, podobna choroba, i też recepta na Clemastinum. Też było skuteczne.
Przy następnej infekcji nie działały super-syropy i w końcu dałam dziecku Clemastinum które nam zostało i znów spełniło swoją rolę.
Fakt, mam wątpliwości, jak ty ale skoro lekarz radzi a środek działa, to jak nie dać dziecku które się męczy?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
No właśnie u mnie to też nie jest kwestia jednego pediatry, który na wszystko daje ten sam syrop. Często z pakietu z ubezpieczenia wzywam pediatrę do domu i przyjeżdżają różni lekarze i wielu zapisywało właśnie clemastinum przy przeziębieniu, zawsze pomaga.

wnioskuję z powyższych wątków, że typowego zamiennika bez recepty nie ma.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
My też dostajemy clemastin ale tylko jak synek kaszle w nocy to każe na noc podawać żeby nie kaszlał
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a my nie mozemy tego uzywac bo moja corka jest poty pobudzona i dostajemy aerius.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tylko używam jak mały ma zapalenie krtani i na noc podaje aby nie kaszlał z zalecenia lekarza ,nawet do głowy by mi nie przyszły aby przy katarze dziecku to podawać ,no chyba że był alergikiem i lekarka by zapisała to inna sprawa .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja córką po Clemastinum ma mega apetyt i nie jest apatyczna.
Widocznie na każdego inaczej działa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mam takie doświadczenie z Clemastinum, że wszystkie moje koleżanki - mamy bardzo go sobie chwalą a lekarze kręcą nosem ... podobno ze względu na to, że nie jest to jak ktoś wyżej napisał, lek nowej generacji i nie jest on obojętny dla wątroby. Leki takie jak Aerius są chętniej przepisywane przez lekarzy. Ja podaję czasem Clemastinum mając jednak na uwadze fakt, żeby nie robić tego zbyt często.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest świetny na np katar. Lekarze kręcą nosem, bo on niezbyt dobrze działa na komórki mózgowe. Ale bardzo dobra latungolog Roszkowska powiedziała, że przezcież nie podaje go Pani miesiąc tylko kilka dni. Lepiej podać cos gorszego 4 dni co zadziałą, niż faszerwoać wątrobę aeriusem przez miesiąc i nie zadziała. Jak to jest u mojej córki.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
aerius czy clemastinum czy inne tego typu preparaty są przepisywane na receptę nie bez powodu i jak czytam takie wątki to mi się lekko włosy na głowie jeżą... mam 2 letnią córkę i nie podaję jej takich leków bez konsultacji z lekarzem (a brała oba wymienione) nawet jeśli zalegają w szafce po poprzednich chorobach bo jednak któraś kolejna infekcja może się okazać czymś innym i wymagać innego potraktowania
ja wiem, ze rodzic zna swoje dziecko a i dr google pomoże rozpoznać właściwie schorzenie ale przy dzieciach a szczególnie małych radzę zachować zdrowy rozsądek i jednak upewnić się u specjalisty
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
A kto tu pisz o dr google?Moja córka na stałe przyjmuje Xyzal działanie podobne do Aeriusa ale jak przeziębienie i masakryczny katar to zawsze dostaje Clemastynę od pediatry na min. 7 dni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie na wsztstkich dzialaja te bez recepty na mnie i moje dziecko dziala tylko clemastinum.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas działał nie tak, jak trzeba.
Podajemy zamiast fenistil.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy clemastinum Aflofarm można podawać przed snem? Dodam, że syn ma okropny kaszel i rzezi. Dostaliśmy go dziś na recepte
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

Choroba skóry - Twardzina... ktoś tez się leczy? (19 odpowiedzi)

Witam, u mojego męża prawdopodobnie wykryto twardzinę. Miał zmiany skórne " skóra jak u...

Ile czasu bawicie się ze swoimi dziećmi? (4 odpowiedzi)

Witajcie:) mam na myśli dzieci w wieku 8 lat- czy i ile czasu dziennie się z nimi bawicie? Jakie...

do góry