Widok

Co myślicie o imieniu dla dziewczynki Zara?

Rumia Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
w Słupsku w urzedzie zarejstrowali,najdziwniejsze imiona slyszalam jeszcze alejandro kermit he he:)to juz przesada ale Zara moze i fajne?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 24
Zara? Nieeeee
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
tera nie, może zara ;)
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3
beka wiem ale tylko czekac jak mamuski zaczna dawac takie imiona hehh
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Gdyby nie to, ze wiadomo z czym sie kojarzy :) to podobaloby mi sie :)
ale ze wzgledy na handlowe skojarzenie to niestety :)

no wlasnie i jeszcze "zara wracam" :)
image
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
podpisuję się pod postem Maryni :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
takie patologie rodzą się z tego że rodzice, którzy nie są osobami wykształconymi byli parę lat w Wielkiej Brytanii i tam słyszeli kilka zwrotów i teraz myślą, że błysną imieniem w patologicznej społeczności która ja otacza...
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 10
A kto mowi ze ludzie z Polski przebywający w Wielkiej Brytani nie sa wyksztalceni? Ja ukonczylam studia bedac w Irlandii Polnocnej i mam wyższe wyksztalcenie, jestem kierownikiem i to nie nadaje mi automatycznie statusu osoby niewykształconej bądź przeciwnie przemadrzalej. Każdy ma prawo do swojej opinii bez względu na to gdzie mieszka i jak bardzo jest inteligentny a takie ocenianie ludzi którzy wyjechali jest tylko wyrazem infantylności. Ja ciężko zapracowałam na zdobycie dobrej pracy tu gdzie jestem i do tego się uczylam i ukonczylam studia. Co daje Ci prawo do takiego oceniania emigrantow? Może jest im lepiej poza granicami swojego kraju który i tak kochają ale nie potrafią wrocic? Mi osobiście podoba się imie zara i tak samo jak w Polsce tak i tutaj sa sklepy zara wiec pomysl na to imie nie musi pochodzić akurat z Wielkiej Brytani a nawet jeśli tak jest nie oznacza to ze jest to wyraz wyzszosci nad ''polska patologia'' jak to sam/a beznadziejnie okreslilas/les.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1
Popieram Panią w 1000% moja córka ma na imie właśnie Zara, do tego jeszcze mam Doriana i Hektora, dużo razy słyszałam od osób postronnych ze jestem nienormalna, ze patologia bo takie imiona daję swoim pociechom ze pewnie po kielichu. Choć prawda jest taka ze nie pije nawet okazjonalnie, to była moja i męża indywidualna decyzja i jej wogole nie żałujemy. Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
nigdy w życiu nie byłam w Wielkiej Brytanii, a moja córka ma na imię Zara, a to bardziej dla tego że mąż, jak i ja pochodzimy z takich krajów, gdzie to imię się nie kojarzy z nazwą sklepu tylko to jest normalne popularne żeńskie imię.!! Córka ma dopiero 3 lata, do tej pory tylko słyszę, że bardzo ładne imię, chociaż owszem zdarzyło się, że ludziom się kojarzy tylko ze sklepem i śmiech,, Polacy nie są przyzwyczajeni "nie do polskich" imion, jak jest imię nie polskie to od razu abstrakcja, jak to? co to?,,, nie biorąc pod uwagę, że dziecko które ma "dziwne" "inne" imię wcale nie jest do końca polakiem. I nie od razu jego rodzice muszą być osobami nie wykształconymi,bo byli parę lat za granicą.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3
Slabe...patologicznie to sie wypowiadasz .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również jestem osoba wykształcona po studiach w Wielkiej Brytanii na odpowiedzialnym stanowisku głównej księgowej i w zupełności się nie zgadzam z tak prymitywna opinia. Wręcz przeciwnie etymologia imienia Zara jest piękna i znaczenie imienia tez. Dodam wręcz ze to właśnie w Polsce jest więcej półgłówków zapatrzonych tylko na swoje podwórko, nie mających pojęcia o globalizacji i innych kulturach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Patologiczny jesteś ty . Ja mieszkam w Polsce i moje dziecko tak się nazywa ! Wiec patologicznie żyj sobie dalej ograniczony człowieku i wy wszyscy ograniczeni ludzie ️
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka również ma Zara, pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka ma na imie Zara i nie znaczy to ze moja rodzina wywodzi sie z patologi. To jak ktoś daje swojemu dziecku na imie nie ma ni. Z tym wspolnego!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Patologia .. Chyba nie wiesz co to znaczy . Żenujące komentarze od ludzi w Polsce. Jesteście zacofani ,nie stety to przykre ale w waszym kraju lepiej nie będzie . Współczuję takiego myślenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Znam takie psy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
o ile się nie mylę, to te imiona podawano jako przykład tych fantazji pomysłowych rodziców, które urząd odrzucił, jako obraźliwe dla dziecka. I (moim zdaniem..) całkowicie słusznie! ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
A co myslicie o Suzi ? chce tak nazwac córeczke :) jeszcze nie wiem czy w urzedzie mi zarej ale sprubuje
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 40
Może lepiej Zuzanna, możesz sobie z angielska zdrabniać Susie ;) Bo Suzi to taka "nieortograficzna" Susie (oczy mnie czasem bolą od tej nowej mody, dobrze że u nas nie ma Juzefów i Kżysztofów), czy to imię o innym pochodzeniu?
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0
Suzi to brzmi jak imię dla suczki, a nie dla dziecka...
zgadzam sie z przedmówczynią, ze lepiej Zuzanna
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 1
jest mnostwo imion dla dzieci ktore nosza tez psy wiec na to nie patrze ,ale zgadzam sie ze ladnie brzmi Zuzanna i zdrobniale Suzi:)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja kumpela ma córcie Zuzanke i tez woła na nia czesto suzi:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
A moja córka ma na imię Nel ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
A ja mam kolegę o imieniu Staś.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1
dobrze, że nie NElly....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
im głupsi rodzice tym bardziej wymyśle imiona dla dzieci.......
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 7
Wcale nie wymyślne, szczególnie jeżeli to pierworodna. Drugie dziecko proponuję nazwać Potem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
A potem w szkole koledzy będą wołać: "Suzi co bierze do buzi" :P
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 3
heh mam psa Suzi :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
da dla czego nie? bo katole zaraz dadza minus? ich zs sie konczy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Na drugie daj Quatro. Fajnie brzmi: Suzi Quatro. Gdy będziesz miec syna, daj mu Denis. Chlopaki w szkolę będą mieć polewkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rejestrując córkę o imieniu Zara absolutnie nie miałam problemów w Urzędzie!!! Dla mnie abstrakcją i nudą jest dawać swoim dzieciom imię Kasia Basia i td... a jak coś nowego to fantazja rodziców,,,, Polacy porównujecie się do krajów zachodnich do Unii,, a dla Was jakieś inne imię niż polskie od razu abstrakcja i dziwne,,
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Znam pieska o takim imieniu...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zaraz jest to inię ładne, ale w Polsce kojarzone jedynie ze znaną marką, natomiast w Ameryce imię Zara, India itp. są na porządku dziennym (jak u nas Maria) więc strojenie sobie żartów z pomysłodawczynie nie jest na miejscu, gdyż znaczy to iż ma się mały zasób widzy o innych kulurach (nie obrażając nikogo bo rzecz jasna nie wszystkich to interesuje). Sama miałam mieć na imię Zara ale mam Zuza (podobne), nie mam go przez babcię która uważała tak jak osoby powyrzej. Oczywiście to moje zdanie i jeżeli ktoś poczuł się choć trochę urażony to przepraszam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie chcę aby zostało to odebrane jako strzał z "grubej rury". Kolega syna ma psa (suk e) o imieniu Zara.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja swojej dam na imię Zawoja
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zawoja pikna dziewoja
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moja znajoma ma psa o imieniu Zonia :)))
A ile kotów jest Stefanów ??? Co drugi, to Stefan !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"zara" z hebrajskiego "nasienie" - gratuluję pomysłu, no ale nie każdy musi to wiedzieć... :)
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 1
zara z hebrajskiego znaczy ksiezniczka( z tego co wiem):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zara to arabsku księżniczka...więc chyba nie jest tak źle ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czytalam niedawno taki artykol o tym, jakie rodzice nadaja swoim dzieciom imiona. I podobno tzw "inteligencja" wybiera imiona typu Jan, Franciszek, Zofia, a tzw "patologia" woli wlasnie rozne Dżesiki, Kewinów i inne Suzi (sorry, ale takie imie tam bylo podane jako przyklad) ;)
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1
mam syna Eryka (10) i Olgierda (7 m-cy)obydwa imiona rzadkie ale nadawane w Polsce od XIV wieku:)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Słusznie zaznaczono w cudzysłowie inteligencja , po p rostu ludzie nie mają pomysłu na imię i dlatego dają pierwsze lepsze jakie im przyjdzie do głowy. I stąd zatrzęsienie Jasiów Stasiów, Józików i Franiów. Nie wiem co to ma wspólnego z inteligencją, bo chyba nie na tym ona polega ;-).
Zara bardzo ładne imię.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Zara - bardzo ładnie brzmi..... ale Kermit ???? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
slyszalyscie o imieniu Zoe (zołi)?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja słyszałem, ale z wymowę Zo-e, bo to było we Francji, Anglicy pewnie wymówią to tak, jak napisałaś. Bałbym się, że w Polsce wołaliby na nią Zołza ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Słyszałam; Koleżanka Elma ma na imię Zoe ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Polskim" odpowiednikiem jest Zoja. Mnie się nawet podoba
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każdy powinien nazywać dziecko jak chce i nikt nie powinien mu zabraniać!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 13
W ogóle każdy powinien robić ze swoim dzieckiem co chce, bo przecież to jego dziecko... Warto się czasem głębiej zastanowić czy się dziecku nie wyrządza krzywdy.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
byłam na chrzcinach i jedno z dzieci dostało na imię Chloe...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
moj syn bedzie sie nazywał heineken :D
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi osobiscie sie nie podoba,ale kazdy ma inny gust:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak tylko spojrzałam skojarzyło mi się to ze sklepem ;) ale są gusta i guściki :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zara kojarzy się ze znaną marką odzieżową ale tak na prawdę, to jest arabskie imię żeńskie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
była kiedyś Tradycja to niech będzie Zara..... Bez komentarza..... dla tego drugiego bo to pierwsze imię z filmu....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ZARA i tak jest lepsze niż KERMIT... to mnie rozwaliło...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
mi się nie podoba
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
imię jak imię, do każdego można się przyczepić - ja bym tak nie nazwała
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ma byc szczerze to kretyńskie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Chloe, Chanel, Dior, Armani... a ja nazwę swojego syna Dolce&Gabbana! I basta!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kermit - gratuluję fantazji rodzicom ;D
Dziewczynkę to może Piggy? :)
image image
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
W brytyjskiej rodzinie królewskiej jest księżniczka o imieniu Zara:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
No tak, ale to w brytyjskiej...

Bekowy wątek :D
Uśmiałam sie :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi sie podoba Blanka, Jagoda .. ale żeby Kermit? To porażka na całego.
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
no na pewno najlepsze to Kasia Basia i Agnieszka nie daj Boże nie polskie to kretyńskie,,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
tak... o Kermicie też słyszałam :-) Nam kojarzy się jedynie z żabą, ale chociaż figuruje w kalendarzu, a Zara - to jak sklep z odzieżą ;-)

Ja jestem przeciwna nazywaniu dzieci takimi dziwacznymi imionami, mój kuzyn ma Fabianę i Tycjana, to jak dla mnie jest ciut przegięte. Poza tym dużo jest teraz spolszczonych amerykańskich imion: Brajan, Kewin itd. Nie rozumiem tej nowej mody. Tyle mamy ładnych polskich imion. jeśli ktoś nie chce by imię było pospolite, to zamiast sięgać po amerykańskie może najpierw poszukać pośród staropolskich.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale się uśmiałam :) Chloe, Zara, Suzi...

Kurcze, to ja w takim razie jakaś zacofana jestem, bo chce nazwać córkę Maja lub Zuzia, a syna Miłosz (na drugie będzie miał na pewno Piotruś po moim zmarłym tacie)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
moim zdaniem to ludzie co tak nazywaja swoje dzieci czyt.Krtetynsko to sa niedowartosciowani. Bo moja corka ma na imie Wiktoria.Nie zamierzam sowich niepowodzen przelewac na nia :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Proponuję dać dziecku imię - "K*rwa" takie pikantne, oryginalne będzie robiło furorę .
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zara to imie używane w Turcji, Pakistanie itd, skoro mamy imiona jak Blanca, Christiana czy Ariel, to czemu nie może być Zara? Tylko dlatego, że jest sklep o tej nazwie? a co z wcześniej wspomnianym Arielem? Dobrze, że nie mamy tu ludzi z meksyku, tam często używają imienia Jesus (czyt. Hesus). U nas proboszcz by wyklął, spalił i zakopał.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zależy gdzie dziecko mieszka. Może przebywać gdzieś gdzie Zara jest bardziej pospolite niż Anna np. Nie umniejszając Annom :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zara - to odmiana imienia SARA , Zara - często na zachodzie Europy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja mam znajomego który zwie sie Ariel ale ma blaszki w głowie, pewnie przez to imie mu odwaliło
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Proponuję dać dziecku imię - "K*rwa" takie pikantne, oryginalne będzie robiło furorę .
nie kumam co za debilka mogla tak napisac pewnie nie ma dzieci i weszla na to forum z nudów a skoro tu jedna napisala ze ludzie niedowartosciowani daja wymyslne imiona a ona dala wiktoria to co znaczy ze ty jestes dowartosciowana?tak samo ktos moze powiedziec o tobie ze to patologiczne imie i do dupy nie podobne!moim zdaniem kazdy niech daje imiona takie jakie chce! a czym sie rozni basia od suzi sklep tez nie jeden jest basia tak jak zara niektore mamy przesadzaja mowic np ze dziecko imieniem dżesika z rodziny patologicznej pewnie bo imie swiadczy fe
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mi się imię Zara nawet podoba, moim zdaniem jest dość ciekawe i kojarzy mi się z moim ulubionym sklepem;D Ale ostatnio bardzo mocno podoba mi się imię Wiera :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niech sobie każdy nazywa dziecko jak chce.
http://vaila.pl/
http://odbiorybudowlane.com.pl/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dajcie spokój ani Zara ani jakaś Wiera ....blee
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie w pracy koleżanki mają jazdę na imiona rosyjskie: Lena, Nadia, Igor, Borys... mnie się nie podobają, ale to też kwestia gustu...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
zaraz padnę-KERMIT hahahahhahahahahaha :D

czytam ten wątek i co chwilę wybucham śmiechem...

szkoda że tym biednym dzieciom nie będzie do śmiechu....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
a podobają Wam się imiona :

- LEA
- KARINA
- LARA

?

mnie bardzo się podobają
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
zaznaczam, że ani nie pochodzę z patologii, ani jej nie tworzę, przynajmniej na razie :DDD
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
aaa i dodam, że imię Zara równiez mi się podoba
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja pracowałam z dziewczyną o imieniu Zana, bardzo ładna dziewczyna swoja drogą- jej mama z pochodzenia jest brazylijką.
Zana/Rosana bardzo mi się podoba natomias ZARA to jakas przesada.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ładne imie !
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie Zara jest dziwaczne :)
Trochę zalatuje Królem Lwem :D
A Dżesiki, Sonie i inne to mnie sie tez tylko z burakami kojarzą ;)

Ja nazawałam swoją Maykę przez Y tylko dlatego, że mieszkamy (i nie mamy zamiaru sie wyprowadzać) w Szkocji. Chciałam, żeby to było takie imię, które jest w Polsce i tu. A pszczółka Maja to moja idolka z dzieciństwa :) Ale śmieszy mnie trochę, jak w Polsce dają takie zangielszczone imiona dzieciom.
A Kremit... No cóż... Tego już nie komentuję. Szkoda mi tylko dzieci :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
hehehe istne Muppet show ;) czyli ulubiony filmik dzieciństwa mojego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a przepiekne imie dla chlopca Triumph ? ;]
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z racji przypadłości zwanej "zakupoholizmem", mi kojarzy się tylko z jednym :)

NIE PODOBA MI SIĘ NA IMIĘ DLA DZIEWCZYNKI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zara jest imieniem żeńskim. To wariant imienia Sara, które u nas od dawna jest dość popularne. To firma przyjęła imię kobiece a nie odwrotnie (podobnie jak Mercedes, który też jest imieniem dziewczyny) więc problem nie istnieje.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mi podoba się Sophie, Nadia, Olena
a dla chłopaków - Igor, Tobias, Donato
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moja Zara ma tatę z Turcji ja też się nie urodziłam w Polsce, moje dziecko o imieniu Zara ma juz 4,5 lata i naprawde baaardzo żadko się spotykam z debilami ktorzy się śmieją, właśnie jak tu się śmiejecie z tego dla mnie pięknego imienia!!! Nigdy 2 życiu nie żałowałam że moja Zara jest Zarą a nie jakaś tam Kasia Basia!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zara to imie arabskie i jeśli któryś rodzic z stamtąd pochodzi to OK, ale jeśli Polacy to idiotyzm tak nazywać swoje dzieci. Morze Nuka , Luka to takie fajne misie były ;). Poza tym jeśli takie zapytanie padło na forum to albo rodzic jest niedoro.... ty albo to pseudorekalma. Nazywajcie jak chcecie swoje dzieci ale w przyszłości możne być nie różowo . czy brakuje imion polskich???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zara kojarzy się często ze znaną hiszpańską firmą odzieżową, która zapożyczyła sobie to jakie swoje logo. Tymczasem jest to, arabskie imię żeńskie w tłumaczeniu " księżniczka",
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nikulek to niby ładnie? Bleè
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj w Województwie Polskim Związku Socjalistycznych Republik Europejskich, gdzie zasadą jest, że urzędnicy wiedzą lepiej niż rodzice co jest lepsze dla ich własnych dzieci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może właśnie wiedzą, bo kilkunastoletni Kermin przeklina urzędnikow że do tego dopuścili.

A właśnie, nie moze być Sara? Sara jest ładne, podobne do Zary, a w ogóle sie źle nie kojarzy. Chyba,że znów ktoś napisze, ze to jest imię dla psa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daria, bo tak troszkę pieskiem zalatuje :D bez urazyyyyy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
;)

Kiedyś miałam psa Teklę, ide ide i ją wołam "Tekla! Teklinka!..." A tu sie babka odwraca i sie pyta "O co chodzi?".
A ja na to, ze do psa wołam. Ale mi sie głupio zrobiło... ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A znów moja koleżanka z pracy jest przewrażliwiona na imię Zuzia, mówi że Zuzia to jest imię dla kota a nie dla człowieka! ;))))
Sama ma kota Zuzie, pewnie dlatego ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja uważam, że imię jest indywidualną sprawą rodziców. Miałam kolegę ARIELA i jakoś nikt sie z niego nie śmiał, a on osobiscie lubil to imię. A pisanie, że inteligencja daje staropolskie imiona, a patologia oryginalne to spore nadużycie. Mój synek ma na imie MILAN i teraz możecie mnie zjeśc.
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przeczytalam o tym, ze niby "patologia" takie a "intreligencja" takie w jakims artykule, to nie moj wymysl :) Ale musze powiedziec, ze z mojego doswiadczenia (a pracuje z dziecmi i co za tym idzie z rodzicami tez) wynika, ze jednak w wielu przypadkach sie to sprawdza. Zeby nie powiedziec ze w wiekszosci. Im bardziej wymyslne imie, tym zazwyczaj rodzice slabiej wyksztalceni. A jak sie trafiaja wlasnie takie imiona zagraniczne z polska pisownia (wlasnie taka Dżesika np) to praktycznie zawsze rodzina o tzw "niskim statusie spolecznym".
Milana zadnego jeszcze nie poznalam, wiec sie nie wypowiem ;)
I bardzo nie fair jest stwierdzenie, ze to sprawa rodzicow, jak nazwa dzieci, bo jednak to nie rodzice beda musieli zyc z jakims obrazliwym albo zle czy glupio sie kojarzacym imieniem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak sie konczy przenoszenie imion z innego kraju do Polski.
jestem bardzo przeciwna. mi sie bardzo podoba Mia, Leyla i najbardziej Isla (wymawia Ajla) ale ze pomimo ze mieszkam w UK i dziecko bedzie pol Anglikiem i nie sa to dziwne imiona tu, moje dziecko bedzie sie nazywalo tak zeby imie bylo uzywane w obu krajach.
image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Twój nie twój, ale go powielasz. O gustach się nie dyskutuje. Mnie się z kolei tzw. typowo polskie i popularne imiona nie podobają.
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Milan...mój Nikodem ma tak na drugię imię:)
Mi się Milan bardzo podoba,ale Bolo chciał zeby był Niko...ustąpiłam,ale tylko dlatego,że mieć najwazniejszy głos jezeli będziemy mieli dziewczynkę hhe,bo mieć będziemy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi się wydaje, że często takie obco brzmiące imiona dają też bardzo młodzi rodzice

u starszych rodziców są własnie te bardziej staropolskie, które mi się niestety nie podobają typu zosia, stasiu, ignacy itd

jak byłam w podstawówce, to też jakoś tak wypadało, że im rodzina miała większe "problemy" tym imiona były bardziej oryginalne. Ja nie krytykuję, mi podobają się nawet takie "inne"

np. u mnie w rodzinie są bracia jeden Morgan, a drugi Iwo

kuzynka ma córkę Sandrę, a kuzyn Vanessę - to imię akurat to dla mnie nie do przekłnięcia)
wszstkie dzieci urodziły się u młodych rodziców, w trakcie studiów, a rodzice w wieku 20-22 lat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Iwo skocz po piwo
Ni-cola ni-fanta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oooooo własnie Nikola to córka mojej jeszcze jednej kuzynki, z gdyni, która teraz wyjechala do UK

akurat sandra i nicola chodzą do szkół angielskich więc nikt nie bedzie miał problemu z wymowieniem imienia :) hihihi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja się zgadzam z tym, że patologia bardzo często nadaje dzieciom hamerykańskie imiona bohaterów z seriali... pracuję w Domu Dziecka i nie z jedną Dżesiką, Amandą, Nikolą się spotkałam....
image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Iwo skocz po piwo
Ni-cola ni-fanta"

Nic dziwnego, ze dzieci wysmiewaja sie z imion innych dzieci... Przyklad idzie z gory :/
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
najpierw to dzieci biorą przykład z tgych popieprzonych rodziców tych dzieci którzy dają takie imiona a potem zaczyna się mjazda w szkole -oczywiscie dzieci są Bogu ducha winne ze mają rodziców wariatów ale Ci rodzice powinni pamiętać ze dając dziecku tak beznadziejne imie kiedyś je skrzywdza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziwewczyny piknijcie sie w glowe!!!! Wy naprawde jestescie dorosłymi kobietami czy dziecmy z podstawowki!!!!!
Co ma za znaczenie imie do statusu społecznego,kurcze ja znam i takie imiona w patologii i takie....poprostu taka moda a wy tu debatujecie o bog wie czym...czasem to smiac mi sie z was chce jak was czytam.....
NIECH KAZDY RODZIC DAJE IMIE JAKIE MU SIE PODOBA I NIC WAM DO TEGO;....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
co roku przeprowadzaja spis nadanych w danym roku imion i czytałam że wlasnie ludzie z niskim wykształceniem, czesto z rodzin patologicznych wlasnei nadaja dziwne imiona, niby oryginalne i to nie jest niczyj wymysl tylko przeprowadzane badania
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ale niech rodzic ma trochę wyobraźni... Jeśli pochodzi się z rodziny indywidualistów, to można dzieci nazwać Giuseppe i Afrodyta, pewnie nic im nie będzie, a nawet imię będzie podkreślać ich wyjątkowość. Jednak jeśli ktoś patrzy na swą stateczną mamusię, w garsonce i z trwałą, i pada ze śmiechu na myśl, że mogłaby mieć na imę Vanessa, lub jeszcze gorzej - Wanessa, to niech lepiej swojego dziecka tak nie nazywa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A tam macie problem...
Przeciez jak imię Wiktoria zaczęło być popularne kilka lat temu to wszędzie się słyszło tylko imię Wiktoria,ludzie masowo zaczeli dawać to imię dzieciom,potem był szał na Kryspina,Cypriana itd
A za pare lat będzie szał na Zarę i tyle..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
dokładnie mjakmama masz racje ja też zauważam wsród swoich znajomych ze Ci mało inteligentni nazywają swoje dzieci dokładnie-Iwo,Nicola,,Zara,itp a jednak jest tyle pięknych a przede wszystkim normalnych imion
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
olenka ja akurat w tyłu miałabym mode i szał na dane imię tylko patrzyłabym na to żeby dziecka nie skrzywdzić ani teraz ani za 50 lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehe Agatha zgadzam się z Tobą, trzeba dziecko tak wychować by umiało nosić jakiekolwiek imię ;) by nie robiło mu to, że śmieją się
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mama, ale to imię Iwo i Nicola to własnie w inteligenckich rodzinach się pojawiło
rodzina z długą tradycją, wybitni naukowcy

podawałam ten przykład w mojej rodzinie, bo własn ie te imiona nadali rodzice ktorzy są bardzo młodzi czyli 20-22 lat, bo wydawało im się, że to fajne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
dziecko to tylko dziecko i najpierw zanim nauczy się żyć z pokorą przy naśmiewaniu się z jego debilnego imienia wyleje morze łez -a my będziemy razem z nim płakać no chyba że co druga tu to bezduszna czarownica i nie dosyć że głupio nazwie to jeszcze nic nigdy sobie z tego nie zrobi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cytrynka imię Nicola raczej nie występuje w rodzinie zdługą tradycją -to wynalazek sprzed kilku lat
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
no cóż, widać taki wybryk :) co nie oznacza, że w rodzinach z długą tradycją muszą być same stachy i stefany. To nie dziadkowie nadają imiona tylko rodzice dzieci :) i niech tak zostanie, bo nie wyobrażam sobie tego co w rodzinie mojego męża, że zdaje się od 6 pokoleń wsyscy mężczyźni po kolei noszą to samo imię. Wszystkich się zawsze miesza o kogo chodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieci potrafią naśmiewać się z byle czego, nie z imienia to z nazwiska, nie z nazwiska to z okularów, piegów, krzywych nóg, głupiej fryzury czy zezowatego taty. Wszystko zależy od dziecka. Może mieć głupie imię i wszystko inne głupie i nigdy nie paść ofiarą kpin. Jeżeli dziecko dogaduje się z równieśnikami to bedzie wszystko ok chociaż by był Kermitem. A jeżeli dziecko jest zakompleksione i nieśmiałe to chociażby było zwykłą Kasią to i tak nie bedzie miało w szkole łatwo. Takie jest życie....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brawo Daria:) Mądrze napisane11
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daria982 na moją babcie do dziś wołają Tekla ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
adminie czemu zablokowałeś moją wypowiedź?? przecież nie napisałam nic złego ani obraźliwego. I to ma być forum?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
takie durne rymowanki byly nawet do calkiem normalnych imion.
marta - gowno warta, michal sie skichal, kachna grubachna itp itd hahaha :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zara nie bardzo mi się podoba.

Ja tak się tylko zastanawiam dlaczego większość rodziców nazywa dzieci imionami "serialowo-filmowymi" jak Dżesika, Nicola itd lub "staropolskimi" jak Zofia, Stanisław a tak rzadko słychać imiona jak Krzyś, Gosia czy Paweł ???
Mój synek ma na imię Marek i zaczynam się powoli martwić, że to ja popełniłam błąd i mój biedny synek będzie "wyjątkiem" w dziedzinie imienia ;) bo ani nowoczesne ani starodawne...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam córeczkę Sarunię i Zuzie. Imiona bardzo mi się podobają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
jessssu jak slysze na ulicy takie imiiona to az mnie garbi, masakra, kiedys przeczytalam ze imiona typu zara, nicola, sarah, itp itp to kompleksy rodziców i niski stopień społęczny, , nadajać takie imie dziecku chca sobie poprawic ego, nie chce nikogo obrazac. bo pewnie nie zawsze sie ta teoria sprawdza ale dla mnie te imona sa tragiczne,
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
no rzeczywiscie taka moda, albo nowoczesne tudzież zagraniczne albo starodawne.... Epoka Marków, Maćków, Agnieszek i Mart to nasze pokolenie ;) już niemodne ;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a dla mnie Marta jest super mała Martusia du,ża Marta i zero krzywdy z imienia :) Pawełek,Piotruś ,Sebuś ,Krzyś ,Maruś kurcze tak można by bez konca wymieniać -takie proste a takie ładne :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kilka miesięcy temu staliśmy w kolejce w Reserved. Przed nami stoi starsza pani i drze się:
- Ampeeeer, Ampeeeer!!!!
Za nami dwóch chłopaków:
- Kurde, ale se syna nazwali, może trzeba było dać mu volt albo wat...hehehe...
Babcia usłyszała, i obrócona tyłem oświadczyła z godnością:
- AMPER to angielski kamień szlachetny!
I po chwili przyleciała mała Amber, cała w różu, kolczyki w uszkach...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ostatnio slyszalam, jak sie jakas babka zwracala do tak na oko 10-letniego chlopca: Aureliuszu! Tez mieli rodzice fantazje :P I jeszcze w formie wolacza..... Szczyt pretensjonalnosci :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zara, fakt kojarzy mi sie z firma odziezowa, ale znam Polke, ktorej corka ma tak na imie, maz jest Wlochem z Milanu, czytaj z Mediolanu, ciuszki dziecko nosi to firmowki typu prada itp...i nikogo to nie szokuje, mieszkam w Londynie...
hmmm moja corka w sumie tez jest taka pol na pol (pol-ang) i piszemy Blanka, nie Blanca, bo jakos tak dzisnie, nawet nazwisko zatrzymalismy na ska, choc maz poguboil sie w tej rejestracji i juz prawie bylaby ski hihi...

choc moj typ na chlopa to Colin i koniec, ale mieszkam w UK i nie zamierzam raczej wrocic...
dla dziewczynki to tj.Walerka Isla, cos pieknego i Kiera, choc Mia tez mi sie podoba...na razie nie musze o tym debatowac...
natomiast moi kumple nazwali corke Poppy, ale rowniez druga Kitty, to jest masakra...
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Też w sklepie, babcia woła synka :Rajuuuu,Rajutku gdzie jesteś!

Chłopiec miał na imię Rayan.

Fantazja rodziców nie zna granic.
http://vaila.pl/
http://odbiorybudowlane.com.pl/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
nic dodać nic ując-widocznie nie wszyscy kochają swoje dzieci hihi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
U nas jest taka totalna patologia, matka grubaśna ciągle w dresie, klapkach ze skarpetami, sweter, z przetłuszczonymi włosami a'la żółć z odrostami na pół głowy a synka woła Brajanek. Pasuje mu ten Brajanek jak koziej d.pie trąba ;)
Co innego jak ktoś za granicą mieszka. A nie tak, że nawet nie wie gdzie jest zagranica na mapie a dziecku nadaje takie imie ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja jeszcze przy imieniu patrzyłam, żeby z nazwiskiem nie brzmiało jakoś śmiesznie, bo Brajanek był pewnie niezłym widokiem, a jakby miał na nazwisko np Śledź, to dopiero by było :P

(ze względu na nazwisko nie pozwoliłam Mężowi naszej córeczki nazwać Maura ;) chociaż dla mnie imię samo w sobie piękne)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
przepraszam ,że zapytam a jak nazwaliście jeśli nie Maura ????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
- Mamalooknij na suwaczek to się dowiesz, Mantysia czyli ... ? no własne jakie to imię ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słuchajcie a była mojego męża nazwała córki : Miriam i Dalia

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Cytrynka, Mantysia to Martynka ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ZARA to hiszpański i szwedzki odpowiednik SARY! Więc poza różnicą w pisowni, wynikającą z różnic fonetycznych języków, imię to jest jak najbardziej naturalne i odpowiednie. Jeżeli można dać córce na imię Violetta, zamiast Wioleta, to czemu nie Zara, zamiast Sara? Mnie osobiście niesamowicie się podoba to imię, podczas gdy nigdy w życiu nie nazwałbym dziecka Sara.

Posty dotyczące imion dla zwierząt są dość idiotyczne. Psa można nazwać według własnego uznania. Ja widziałem czworonogi o imionach Zosia, Dorotka i Kubuś, więc nie jest to żaden argument.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kermit?? hehe od razu skojarzenie z zielona żaba :) ale smiesznie to brzmi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez znam polakow co ponazywali dzieci FELIX,KEVIN.... itp i na Feliksa wolaja FILEKS
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Miriam, Dalia, Zara... bardzo ładne imiona według mnie ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi kiedyś podobalo się imię Sara ( stąd moj nick:-) )
Co do Nikoli - moja siostra ma 23 lata i wlasnie tak się nazywa (dokladnie Nikoletta) więc to nie "wynalazek" sprzed kilku lat jak to ktos wyzej napisal....

Zara - fajne, ale przez ten sklep sama bym tak nie nazwala coreczki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Uczyłam kiedyś Pamelę Colett Podolak. Uważam, że pięknie brzmi ;)))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
A mnie się podoba Maura spotkałam dziewczynkę o tym imieniu babka którą się opiekowałam miała praprawnuczkę Maurę śliczna dziewczynka ale to nie w Polsce miała też 3 siostry Franczeskę i nie pamiętam jak pozostałe .Zara też ładne ale dla mnie musiało być połączone z jakimś dobrym pasującym nazwiskiem nietypowym polskim bo np. Zara Kowalska kiepsko brzmi
U nas z kolei chyba nie są zbyt popularne imiona pochodzące od imion męskich np. Krzysztofa Franciszka Stanisława
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zara,córka cara ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"zara" wymarzone imie dla nastolatki

-zara wynies smieci
-.....
po30 minutach
-czemu nie wynioslas smieci
-przeciez powiedzialas "zara"

Mnie się takie imiona kompletnie nie podobaja - bardziej lubię w drugą stronę, Adela, Aniela, Matylda, Pola itp.

p.s. z doświadczenia Ci powiem ci ze znam jedną Zarę, i pomimo ze imię jest słowiańskiego pochodzenia to nosi je Afganka...
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zara w brzmieniu ładnie ale przez ten sklep... Sara mi się zawsze podobało. Przy wyborze imienia nie kierowałam się modą ale preferencjami własnymi.Obecnie jak ktoś chce oryginalne imię niech nazwie Ania:) znacie jakąś małą dziewczynkę o tym imieniu? Moja córa to Ewa, pewnie jakbym miała drugą córę to byłaby Sara , Estera lub Eliza bo tak, po prostu w brzmieniu mi się te imienia podobają i tyle.Tak dziewczęco mi brzmią:) Nel też mi się podoba. Takie imiona które się nie bardzo zdrabnia bo dzieckiem jest się krótko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zara przyjdę ;>
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wg mnie wymyślanie słów które mają być potem imionami, jest dobre gdy mamy nazywać psy czy inne zwierzęta domowe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie przy wyborze imienia dla córki nie ważne było czy komuś się spodoba no ewentualnie mąż miał prawo do dyskusji (traktować z przymrużeniem oka). :-) Miałam ogromny dylemat ale w końcu postanowiliśmy, że będzie Zuzanna. Teraz mówią na nią Suzana lub Suzi ( Przeprowadziliśmy się do Niemiec a Niemcom bardzo ciężko wymówić Zuzanna - nie wspomnę o nazwisku gdzie jest CZ oraz Ż :) )

Tak mi się przypomniał kabaret zatytułowany "XAWIĘ I JAŚ"

http://www.cda.pl/video/137343d1/Kabaret-Smile-Xavie-i-Jas-

Warto obejrzeć...
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeden wujek miał psa Sara, drugi Maksia a koleżanka Kuba
Babcia wszystkie koty nazywała Filipek
W pracy jednego dr fin mieliśmy Juliusza (a życzył sobie żeby mówić Julek), hmm średnia pasuje jak na takie stanowisko, ale w sumie się przyzwyczailiśmy
Wiec jakby tak szukać to pół kalendarza nadaje się do wykreślenia
Wydaje mi się, ze trzeba z głową polskie nazwisko, mieszakcie w pl to i imię polskie, przy małżeństwach mieszanych jest już większa swoboda
Nie krzywdźcie swoich dzieci, niech to będzie przemyślana decyzja, jak ostatnio gdzieś widziałam ludzi z programu tv który dali na imię dziecku
Victoria Elizabeth Trybała...porażka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i moja Zara ma nie polskie nazwisko które idealnie pasuje do imienia-) właśnie polskie imie nie pasowało by do jej nazwiska!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Mi sie nie podoba o nie bedzie w szkole napewno bedzie taka Zara obiektem kpin i zartow
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj tam, oj tam, przynajmniej dziecko jest od razu podpisane, wiadomo z jakiego środowiska pochodzi, czego można się po nim spodziewać a czego nie osiągnie z powodu ograniczeń. To wiele upraszcza.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tyle że tu nie chodzi o to czy dźwięk się podoba ale jak imię jest umiejscowione w kulturze, jacy ludzie je nadają.

Nie ma nic złego w tym, że się komuś imię Maura podoba. Wtedy - jeśli ma zwierzątko domowe - może tak nazwać świnkę morską czy kota.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zara coś napisze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zara? Tylko ze sklepem mi się kojarzy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zara, to arabskie imię żeńskie, które w tłumaczeniu oznacza " księżniczka "
Większość ludzi kojarzy Zarę ze znaną Firmą odzieżową, która zapożyczyła sobie tą nazwę jako logo Firmy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

Jakie biuro podrózy najlepiej?? (5 odpowiedzi)

Chcemy leciec pod koniec kwietnia na wycieczke i nie wiem ktore biuro podrozy wybrac....

Co na okno do pokoju dziecięcego? (24 odpowiedzi)

Chcemy już powoli urządzać pokoik dla córeczki i zastanawiam się czy na okno najlepsze będą...

do góry