Widok

Co na gardło???

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Ratujcie!
Zaczęło się 2mce temu (u mnie). Ogólne przeziębienie i gardło. Antybiotyk trzydniowy (nie pamiętam nazwy), nie zadziałał. Więc dostałam antybiotyk Rolicyn. Zadziałał na 2 tygodnie. Powtórka z rozrywki, ale ze zdwojoną dawką. Nie mogłam niczego przełknąć. Więc znowu Rolicyn, ale tym razem nie zadziałała, więc dostałam antybiotyk trzydniowy Sumamed + Flucortę do płukania. Zadziałało na jakiś czas. Od tego momentu co kilka dni wraca mi ból gardła. Biorę fervexy, rutinoscorbin, tran na wzmocnienie. Cukierki na gardło, płuczę septosanem, solą. Pomoże i za chwile to samo. Promieniuje aż do ucha :/ Już nie mam siły. Macie jakieś rady?! help!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zrób wymaz z gardła koniecznie z antybiogramem - to chyab tak sie nazywa, chodzi o to ze jesli bedą tam jakieś bakterie, to żeby od razu sprawdzili jaka grupa antybiotyku je "dobije", bo to zdecydowanie za długo się ciągnie i może wystarczy dobrać odpowiedni antybiotyk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W normalnej przychodni to zrobię?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do doktora od medycyny chinskiej - Mariusz Andruszkiewicz w Gdyni ul. Sw.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
bogosiaa mojemu dziecku wymaz z gardła pobrał pediatra w przychodni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja od jakiegoś czasu na gardło podgrzewam sobie oryginalną colą żeby była ciepła i tak kilka razy w ciągu dnia piję po pół szklanki, 2-3 dni i gardło wyleczone. Jak kolezanka mi podsunęła tą radę śmiałam się i nie dowierzałam,ale sama spróbowałam i się przekonałam że coś w tym jest. Działa na mnie, na męża i mamę więc może i Tobie pomoże:)
Zdrówka życzę:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mi robili pare razy wymaz i antybiotyki jakies takie 'zwykle' co daja kazdemu nie dzialaly bo nie bylo leczone to co powinno a wymaz zrobia Ci wszedzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coca cola? Czy pepsi? :) ale tak do wrzątku? :)

Cytrynko, a możesz coś bliżej powiedzieć?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
plukanki z szalwi, soli. a najlepiej doglebne badania bo tyle antybiotyku to nic dobrego tylko Cie oslabi bardziej jak lekarz bedzie sobie testowal ze moze pomoze, a moze nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ententino jestem:)

Ja sobie robię ciepłą Coca colę nie gorącą żeby można było wypić bez problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
możesz iść na skierowanie, ale z tego co pamiętam, to badanie jest tanie, więc może lepiej szybko iść prywatnie do jakiejś spółdzielni, która to wykona na miejscu i z antybiogramem potem już na spokojnie do lekarza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ententino, wiem ;) Ja Cytrynkę pytałam o ta medycynę chińską :)
A z colą jutro spróbuję.

Ten wymaz też macie rację, że trzeba zrobić, może jutro gdzieś spróbuję.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Boogosia potem skumałam, że to ja namieszałam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:))))
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bogosia ten pierwszy antybiotyk co brałaś to pewnie Azitrolek :). Ja też już po trzeciej antybiotykoterapii w ciągu kilku miesięcy. Niestety z gardłem mam problemy od zawsze. Ważne, żeby śluzówka była dobrze nawilżona, bo wtedy mniej boli, dlatego trzeba dbać o wilgotność w mieszkaniu, polecam tabletki islamoos i polecam też proszek Gargarin, tym się płucze gardło. Niestety jak już mnie zacznie porządnie boleć to żadne "cukierki" typu cholinex itp. nie działają. Czasem jeszcze tantum verde albo propolis w psikaczu pomaga, a jak nie to już zostaje ostateczność czyli antybiotyk :/
image







popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny nie jedz tej chemii, idź do Andruszkiewicza, on przyjmuje na Św.Wojciecha. Specjalista medycyny chińskiej
oprócz tego pracuje w instytucie medycyny morskiej i tropikalnej w redłowie i jest neurologiem i pediatrą

dużo w necie znajdziesz na jego temat

mój mąż od roku zdrowy, odchudzony i czuje się jak młody bóg
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Polecam sól emską oraz wit A+E.

http://www.doz.pl/apteka/p7708-Sal_Ems_factitium_tabletki_musujace_Ziololek_40_szt


Często jest tak,że leki na gardło i antybiotyki wyjaławiają i wysuszają śluzówkę i potem bóle gardła i chrypka powracają.

Warto też zrobić wymaz gardła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez polecam sol emska, rewelacja:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przede wszystkim nawilżaj gardło, ja w tym celu kupuję kapsułki capivit A+E i rozgryzam je i połykam, do tego super nawilża gardło ciepłe mleko z łyżką miodu i masła, tabletki strepsils intensive, włącz nawilżacz powietrza w pokoju lub rozwieś pranie na kaloryferach oraz płucz gardło wodą z solą 3x dziennie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha, zapomniałam napisać że mi przy mega bolącym gardle najlepiej pomaga WODA UTLENIONA. Normalnie wlewam ją sobie do kieliszka i płuczę ( nawet nie rozcieńczam z wodą ), 2 -3 razy wypłuczę w ciągu dnia i jak ręką odjął :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny za wszystkie rady - wypróbuję :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz pewno zapalenie tarczycy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wygląda to naprawdę nie ciekawie, ale wydaje mi się, że pomóc Ci może neoangin. Lek ma bardzo dobre działanie, więc pokładam w nim duże nadzieje. Polecam też zajrzeć na stronę conagardło, bo tutaj jest wiele przydatnych artykułów na temat zdrowia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (93 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

Czesne 2024 (3 odpowiedzi)

Wysokość czesnego nie jest adekwatna do jakosci nauczania. Szkoła w opłakanym stanie. Dzieci boją...

do góry