Widok

Co na szorstkie dłonie?

Dziewczyny, pomóżcie, bo nie mam pojęcia czego używać.
Wszystko mnie zaczyna uczulać (nigdy nie miałam takich problemów), zaraz mam takie czerwone place między palcami, a skóra pęka. Na dzień dzisiejszy jedyne czym mogę myć do biały jeleń.
Nawet zauwazyłam, że oilatum dolewane małej do kąpieli uczula mnie.
Od kilku dni stosuję krem barierowy emolium i jest troszke lepiej.

Polecicie coś? Najlepiej jakiś krem, bo zimno i trzeba ręce czymś smarować...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od kilku dni mam to samo ;/
pęka mi skóra na dłoniach
pomaga mi bepanthen i kąpiel w siemieniu lnianym
nie wiem od czego to, ale u mnie na bank nie uczulenie bo nic nowego nie używam
[url=http://www.forumticker.net/]image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też niczego nowego nie używam, ale widzę, że uczulają rzeczy, które nidgy nie uczulały...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam tak tylko zimą jak mi dłonie marzną np. rano , jak zimą przyjdę z dworu i zaraz np. naczynia zmywam w ciepłej wodzie potem ręce mam suche i popękane na bank. Czasem trzeba zmmienic płyn do mycia naczyń ...Genaralnie uzywam wtedy balsamów syna do skóry atopowej i kremów natłuszczających do rąk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odkąd zaczęłam używać krem do rąkz tej serii, to moje problemy z pękającą i suchą skórą zniknęły. kupowałam chyba wszystkie dostępne kremy, balsamy i maseczki do skóry dłoni i nic. ten krem jest dla mnie rewelacyjny
http://bielenda.pl/beauty-milky/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
idź do apteki i kup jakiś krem z najwyższą zawartością mocznika, najlepiej byłoby robić sobie z niego gruby kompres w rekawiczkach na noc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja polecam tylko i wyłącznie NEUTROGENA, tylko to musi być ten z wazeliną przezroczysty, a nie kremowy, z czerwona zakrętką, jest drogi i jest go niewiele w tubie, ale absolutnie nic innego mi nie pomaga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam to samo... tez musialam zmienic plyn do naczyn, ale genralnie jak przychodzi jesien skora na dloniach zaczyna mi pekac i jest strasznie szorstka. No nie mam innego wysjcia ciagle smaruje rece kremami i to pomaga. Teraz uzywam kremu do rąk firmy Dax cosmetics i jest dobry. Przynamniej mi pomaga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Neutrogena mi najbardziej pomaga...
A może spróbować zaleczyć maścią witaminową?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny.
Płyn po mycia naczyń już zmieniłam, na polecamy na innym forum niemiecki AKUTA balsam i jest super ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też miałam do niedawna ten problem, suche, szorstkie dłonie, aż wstyd komus podać, z kimś sie przywitać - uratował mnie krem do rąk "Neutrogena" - tubka około 19 zł w Rossmanie, i w aptece za około 20 zł kupiłam krem do suchej skóry z mocznikiem też w tubce - rewelacja !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam co zimę białe, szorstkie dłonie, tak suche, że aż pękają do krwi i bolą. Używam z serii EMOLIUM - KREMU SPECJALNEGO. Przynosi natychmiastową ulgę, nawilża, natłuszcza, najlepiej uzywać po każdym zmywaniu, na wyjście itp. Polecam.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
krem do rąk neutrogena :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nivea s.o.s
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam body shop z konopiami , nie za ladnei pachnie tylko ten mi leczy rany na rękach :) dosc drogi ale starcza na całą zimę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja uzywam maski do rak z oriflamu :) jest rewelacyjna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Walczyłam z taką strasznie suchą, pękającą, zaczerwienioną skórą dłoni przez ok rok po porodzie...

między palcami miewałam rany - tak mi skóra pękała :/


próbowałam różnych kremów - najlepiej spisała się Neutrogena (szczególnie nakładałam na noc - bardzo obficie, bo w ciągu dnia i tak co chwilę mocze ręce) oraz pianka "Allano" z Amway'a. http://allegro.pl/amway-body-series-pianka-allano-do-rak-i-ciala-i1830368542.html



nie umiem zmywać naczyń w rękawiczkach - dlatego przestałam eksperymentować z płynami do mycia naczyń i od długiego czasu kupuje tylko balsamy Pur.


do mycia rak stosowałam żel Nivea dziecięcy ;) albo mydło w płynie Palmolive - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=44584
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, tylko która Neutrogena?
Jedna z Was napisała, że z czerwoną nakrętką, tak?
Bo jest jeszcze z białą i niebieską.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
weronka tak, neutrogena z czerwoną nakrętką jest najlepsza :)

bardzo dobry jest też czerwony krem do rąk Garniera. sama go nie próbowałam ale od koleżanek z bardzo suchymi rękami słyszałam, że też super ;) nie mam jednak pojęcia jak wychodzi cenowo

zresztą z moimi rękami jest na tyle tragicznie,że nawet Neutrogena z czerwoną nakrętką potrafi mnie uczulić :P a po jakimś czasie mogę ją znów używać. i tak z każdym nawet najlepszym kremem :P

dodam jeszcze,że:

- jeśli umiesz/nie przeszkadza Ci zmywanie naczyń w rękawiczkach to przed ich założeniem możesz nałożyć krem do rąk. pod wpływem ciepłej wody lepiej się wchłonie ;)

- stosuj krem do rąk tak często jak tylko się da nie patrząc na to,że zaraz zmoczysz ręce


dla mnie to sposoby na przyniesienie ulgi tym pękającym do krwi dłoniom..... fakt,że zużywam przez to dużo kremu, ale to jedyny sposób na przetrwanie zimy w moim wypadku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znalezione na innym forum dodane przez chirurg ktora uzywa w pracy na swoje rece

masc do zrobienia
Ureae 1,6
Vit. E liq. 12,0
Lini olei 6,0
Glycerini 3,2
Butyri cacao 4,0
Aq. dest. 24,0
Lanolini anhydrici 3,5
Eucerini ad 100,0

M.f. ung.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Was zawsze można liczyć- dziękuję :)

Jutro idę po neutrogenę i zdam relację z efektów. A swoją drogą, Agusia napisałaś, że miałaś problem po porodzie. U mnie jak tak sobie pomyślę, to też po porodzie zaczęły się takie cuda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i jeszcze taki drobiazg mi się przypomniał (również sprawdzający się przy szorstkich dłoniach), mianowicie RĘKAWICZKI przy wychodzeniu na dwór :)

niby niewiele osób je teraz nosi ale po sobie zauważam,że dzięki nim dłonie duuuużo szybciej wracają do formy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja polecam pilarix na takie kłopoty. Mija jak ręką odjął.
Pomaga też krem isana med z olejkiem z wiesiołka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Weronka - ja na początku myślałam, że to od nadmiaru płynu odkażającego, który stosowałam na dłonie w ogromnych ilościach przez 2,5 tygodnia po porodzie - pobyty w szpitalach.



ale w sumie nie wiem - może to były jakieś zmiany hormonalne itp.? jakieś braki witamin przy karmieniu?


ja dla odmiany polecam Neutrogenę z niebieską nakrętką :]

dokładnie kupowałam takie(bez polskich napisów, tylko naklejka z tyłu z opisem)
z gliceryną

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem alergikiem i nie mogłam dobrać odpowiedniego kremu do rąk. Dopiero dermatolog polecił mi krem Decubal, bo jest skuteczny i dobry również dla alergików ;) bardzo ułatwił mi życie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja kupiłam surowe maslo shea za pare złotych i jestem mega zadowolona.
Podobnie zadowolona bylam z kremy z the body shop z konopia, ale roznica w cenie dość spora.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakiś czas temu odkryłam te krem - Satin Hands firmy Mary Kay. drogi ale też baaaardzo skuteczny :) jeśli kogoś nie odstraszy cena polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrym nawilżeniem suchych rąk jest krem do rąk z linii intensive care dermokosmetyków Decubal. Zawiera między innymi naturalny olejek z awokado, który pielęgnuje skórę. http://decubal.pl/intensive/hand-cream

Pozdrawiam,
Iwona Drobicz
eRzecznik Decubal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Gdzie go szukać? Znajdę na półkach w drogerii ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co ja wiem, to tego typu kremy znajdziesz wyłącznie w aptekach, lub aptkach internetowych, ale może Ekspert będzie wiedział coś więcej na ten temat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ceny w internecie bardzo różnią się od tych w aptece?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam maslo shea na spróbowanie. jest niedrogie, mi pomoglo a przetestowałam mnóstwo kremów.
problemem może być zapach ale on znika bez sladu po 15 min
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie aż tak potężnie, ale można upolować czasem jakieś fajne promocje ;) warto śledzić więc!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprawdzona mascia jest tez dernilan Herbapolu. do wyboru masc i krem. Masc bardzo tlusta, najlepiej na noc.
Szybko pomaga, można tez stosować na stopy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy takich problemach skórnych polecam linomag :D
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja jestem na bierzaco z problemem suchych pekajacych do ran rak i potwierdzam skutecznosc Neutrogeny z czerwona nakretka. Kupilam wczoraj, uzylam dopiero 3 razy a juz jest poprawa. Swietny krem! Polecam!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam ten sam problem, skóra pękała mi do krwi. Próbowałam różne kremy aż mi ktoś polecił najprostszy sposób... w aptece kupiłam maść ochronną z witaminą A. Posmarowałam grubą warstwę i nałozyłam bawełniane rekawiczki na noc, nastepnego dnia dłonie prawie zdrowe...trzy dni i po kłopocie. Stosuję to regularnie - w szczególnosci zimą...
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodam że cały koszt to ok 20,00zł. Maść kosztuje ok 3 zł.
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam super serum z farmona professional z olejkiem arganowym do suchych dłoni

http://farmona-sklep.pl/produkt/71352-intensive-lipid-system-serum-do-dloni-i-paznokci-50-g.html
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo dobra i super na popękane dłonie jest też maść propylisowa. Oczywiście pod warunkiem,że nie jest się uczulonym na miód i produkty pochodzenia pszczelego.

Można ją kupić w aptece i chyba też w sklepach zielarskich. Trzeba jednak uważać, bo jest to maść brudząca, więc raczej do stosowania na noc i najlepiej z rękawiczkami. Ale efekty praktycznie natychmiastowe :)

Przy moich szorstkich i pękających do krwi dłoniach, ze skłonnością do uczuleń na większość nawet najlepszych kremów to prawdziwe wybawienie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
parafiniarka. mozna kupic na allegro za ok 80 zl+ parafina za ok 7-10zł. przed kazdym zabiegiem myjemy rece i nakladamy krem lub maske. wygladza skórę rąk :)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podbijam,napiszcie co aktualnie warto w drogerii czy aptece kupic do suchych,zniszczonych dłoni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko krem z mocznikiem. polecam Cerkoderm. są ste żenia 15 i 30% w zależości od stopnia zniszczenia dłoni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z aptecznych La Roche Possay - Lipikar - mój mąż lata temu odmroził sobie dłonie co roku miał problem z zimą, odkąd używa tego kremu jest o niebo lepiej, w końcu mu nie pękają dłonie.
Kremy z mocznikiem dość mocno go szczypały, miał po nich czerwone ręce.

Z naturalnych - ja nie mam jakiś większych problemów, smaruję sobie dłonie olejem kokosowym i jest super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niezawodny i pomaga w mig :) krem do rąk z Body Shopu - coś zielonego na tubce, nie jest tani, ale bardzo wydajny i dla rak - częste mycie, gotowanie, zmywanie + zimno na dworzu rewelacyjny a testowałam dużo różnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam zwykły, najtańszy rossmanowy krem http://extraprodukt.pl/img/2013/08/Isana-Med-krem-do-r%C4%85k-do-piel%C4%99gnacji-suchej-i-szorstkiej-sk%C3%B3ry-212x300.jpg
Mam odwieczne problemy z suchą skórą rąk w okresie jesienno-zimowym.
Zawsze swędzi, piecze i szczypie.
Próbowałam już chyba wszystkich kremów do rąk z różnych półek cenowych i ten jest najlepszy, ma tez bardzo dobry skład. Jest rewelacyjny!

Bardzo dobra jest też maść linomag i olej ze słodkich migdałów, ale ten rossmanowy krem łatwiej się wchłania i nie pozostawia uczucia tłustych rąk.

Do mycia (nie tylko rąk) polecam naturalne mydło marsylskie - oliwkowe, jak tu http://krainamydla.com/pl_PL/p/Mydlo-Marsylskie-OLIWA-Z-OLIWEK-300G/585?gclid=Cj0KEQiAu_GmBRDhtK-kzqKcuJwBEiQAJvB8n3zaGVXw-jL_kElaGfknExVDHGNkNX1rLogiLqYjtzQaAj3t8P8HAQ (na allegro można je kupić taniej) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam zwykły krem z witaminą A;) kosztuje grosze, a jest świetny.
The woods are lovely, dark and deep...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja używam czerwonego kremu z Garniera i w moim przypadku sprawdza się super. Czasami zastępuje go kremami z Ziai tymi z proteinami jedwabiu. Też są całkiem fajne, a dużo tańsze. A moja babcia na przesuszoną skórę smarowała na noc dłonie czy stopy smalcem, wkładała rękawiczki i skarpetki i rano wszystko było gładziutkie. Ja nie testowałam, jakoś nie mogę się przełamać, ale widziałam że efekty są naprawdę super po takiej kuracji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam kosmtyki do zabiegu SATYNOWE DŁONIE z Mary Kay. Zapewniają super efekt kilka godzin. Więcej informacji mogę podesłać na maila kosmetyk można przetestować na bezpłatnych warsztatach pielegnacji i wizażu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam ostatnio to samo! Pomaga zwykła maść z Witaminą A i dużo wody wypitej w ciągu dnia.
Powodzenia. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kup w aptece krem aktywny elodermu z apteki. U nas bardzo pomogl malutkiej. Jest emolientem, wiec nie podrazni, nie uczuli.Ja polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetnie działają kąpiele w soli bocheńskiej. Do tego koncentrat do rąk Tołpa (do kupienia w Rossmannie czy Hebe). Sprawdź czy nie masz problemów z tarczycą, bo sucha skóra jest często tym spowodowana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi na szorstkie dłonie pomogło masła shea. Wiele osób poleca też olej kokosowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masło shea jest super wyborem, dobrze i długotrwale nawilża. Na techniku usług kosmetycznych w cosinusie zawsze uczyli nas też żeby smarować dłonie i paznokcie również, dzięki temu nie będą się rozdwajać i łamać na końcach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja w ostatnim czasie lubię maskę na dłonie z kremu propolisowego i galaretki z aloesu, dzięki której dłonie mnie nie pieką, nie są jak papier ścierny a mimo odrostów po zabiegu dłoń wygląda jak "nowa" ;) polecam w tym okresie szorowania rąk żelami antybakteryjnymi;) a poza tym czasem maska z alg i czuję się piękniejsza ;)

Dobrze jest również raz na jakiś czas wybrac się do spa z prawdziwego zdarzenia
https://hanzapalac.pl/177/b,30/blog/co_to_znaczy_wellness_informacje_o_spa__wellness

Tam powinni dobrac jakieś zabiegi.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

spróbuj skinhani manuka Repair Balm - szwajcarski produkt na bazie miodu Manuka o wysokiej zawartosci MGO 550+
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam zacząć stosować kosmetyki naturalne. Mam ten krem i jestem bardzo zadowolona. Również borykałam się z wrażliwością dłoni, krem jest super Polecam każdemu wrażliwców :)
https://eco-logiczna.pl/produkt/borowina-krem-do-rak-z-bursztynem-100-g/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Krem do rąk Delikatna szarotka - Pielęgnacja i odżywianie suchej skóry dłoni. Kremy do rąk do zadań specjalnych. Preparaty lecznicze dla osób mających problemy z atopową skórą, łuszczycą, potliwością dłoni i bardzo wrażliwą skórą.
https://www.tiande.shop.pl/krem-do-rak-delikatna-szarotka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na szorstkie dłonie polecam krem silnie regenerujący dorąk z Bielendy, maja linie In Good Hands, polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najzwyklejszy krem nawilżający powinien pomóc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

odpowiedni krem do rąk nawilzajacy :) jest ich tak wiele ze ciezko jednoznacznie powiedziec ktory bedzie dla ciebie odpowiedni.. jesli skora jest suchai popekana moze byc to jakas forma AZS kup sobei krem z eucerin
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ten euceron to jest typowo na AZS?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak do skory atopowej https://www.notino.pl/eucerin/urearepair-plus-krem-do-rak-do-skory-suchej-i-atopowej/ :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super jest ta linia z Bielendy do pielęgnacji dłoni In Good Hands
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmienić detergent do mycia rąk na jakieś mydło z manufaktury. Mi mydło w pracy szkodzi i chodzę z własnym do łazienki pracowej.
Dobrze jest poszukać dobrego nawilżającego kremu. Zwracaj uwagę na kremy, które mają w składzie dużę ilości mocznika oraz lanoliny, maja dobre dzialanie nawilżające oraz ochronne.
Poza tym poszukaj w aptece jakiegoś fajnego peelingu do dłoni https://a-manada.pl/peelingi-do-rak - peelingi takie sprawiają, ze kosmetyki lepiej się wchłaniają i mają lepsze działanie nawilzające.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam przerzucić się na dermokosmetyki, dużo lepiej nawilżają skórę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tak mam w zimę i teraz przez częstą dezynfekcję Pomogło mi
noszenie rękawiczek na dłoniach
delikatne kosmetyki z dobrym składem
unikanie mocnych detergentów
zwracanie uwagi na dietę

No i seria kosmetyków Atopicin: https://verdelove.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/atopowe-zapalenie-skory/ Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry, dostępne w aptece, ale osobiście widzę sporą różnice na plus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Moda i uroda

Sklep internetowy z markowymi ubraniami (94 odpowiedzi)

Hej, mam pytanie, ktoś zamawiał z was na tej stronie? Firma jest nowa, dosyć wysokie zniżki i...

schudnąć przed slubem ;) dieta 3D chili - proszę o opinie (116 odpowiedzi)

Dziewczyny przydałoby mi się przed tym najważniejszym dniem schydnąć co nieco... Stosowała któraś...

Pierwszy krem na zmarszczki (5 odpowiedzi)

Witajcie :) napiszcie proszę, kiedy zaczełyście używać kremu na zmarszczki? I jaki kremik...

do góry