Widok

Czy Kalie to kwiaty na pogrzeb...?

j.w.......
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tak nie uważam i właśnie z nich miałam bukiet ślubny
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja również miałam bukiet z kaliami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurczę ,bo zdania są podzielone...:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również miałam wiązankę ślubną z kali i zupełnie nie rozumiem dlaczego te kwiaty są uznane za pogrzebowe? według mnie są eleganckie, skromne i piękne. ja miałam wiązankę z białych kali, co dodatkowo kojarzyło mi się z niewinnością i czystością, a tym samym podkreślało sakrament małżeństwa. a mit o tym, że to kwiaty pogrzebowe jest swego rodzaju zabobonem, bo pewnie jeszcze nieszczęście będzie, a biorąc ślub w kościele nijako wyznaje się swoją wiarę, która jednoznacznie odrzuca zabobony. albo wierze, że szczęście zależy od Bożej łaski i błogosławieństwa, albo od kwiatów...
Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też miałam bukiet z kaliami, moja babcia nie mogła tego przeboleć ale jakoś przetrwała. Takie są już przekonania, chociaż nie wiem czemu, przecież większość wieńców pogrzebowych ma róże a te kwiaty jakoś nie mają łatki "pogrzebowych":)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak było że kale były często elementem wiązanek pogrzebowych ale chyba ze względu na trwałość. Może jakaś czepialska ciotka powie że to pogrzebowe kwiaty. Są piękne i mają niesamowity kształt więc dobrze że panny młode się na nich poznały :) Jest jeszcze Cantedesca która jest chyba mniejsza i w różnych kolorach. Kwaiciarka mówiła mi że te z kolei są typowo ślubnymi kwiatami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oceń sama :)
image

Uploaded with ImageShack.us

image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi się podobają białe;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To Ty musisz wybrać jakie kwiaty ci sie podobają i nie patrz na przesądy, albo ludzkie opinie, bo ile ludzi tyle opinii. Np. ja początkowo chciałam z lilii bukiet (teraz chcę włąśnie kalie:) to moja mama mi powiedziała,że to pogrzebowe kwiaty idt. z kolei np. mi podoba się anturium zwłaszcza czerwone, ale nie zrobiłabym sobie bukietu z nich, bo mi z kolei kojarza sie z pogrzebem (bo na większości pogrzebów jakich kiedys byłam większość wiązanek była z anturium i po prostu już mi się tak kojarzą i już; a moja mama miała z nich na slub bukiet). Także nie przejmuj się:)
P.S. Pani w kwiaciarni powiedziała mi, że niektórzy z kolei niektóre kwiaty kojarzą z komunią czy też chrzcinami także na prawdę to tylko ludzkie skojarzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miliony możliwości i kolczyki do kompletu :)
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.usimage

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy pereł się nei zakłada?? czy nie przechodzi sie pod drabiną???
To tylko przesądy.
w sumie u mnei w rodzinie nigdy nie było call na pogrzebach - zawsze kupujemy róże, goździki i inne ;)
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mozesz zobaczyc w mojej relacji (piątek trzynastego relacja emenems) mialam kalie i do tego baaardzo ciemne, wrecz czarne z czarnymi piórami, moja mama jak sie dowiedziala prawie zemdlała i powiedziala ze ojciec wyjdzie jak zobaczy...

Nikt nei wyszedł, a mama przeprosila mnie po slubie bo powiedziala ze wszsytko idealnie pasowalo:)
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kalla to kwiat pochodzenia afrykańskiego, tam oznacza czystość i wielką miłość. W mowie kwiatów oznacza: "jeżeli mnie zostawisz, serce mi pęknie", dlatego czasami jest kojarzona z wielkim smutkiem i bólem. Nie ma to nic wspólnego z pogrzebem. Chłopak który podaruje swojej wybrance bukiet z kally mówi jednoznacznie: "nie opuszczaj mnie aż do śmierci". Polecam te piękne kwiaty jako bukiet ślubny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Genialny ten ostatni bukiet z brązowymi kwiatami! W ogole takie z różnych gatunków kwiatów są super oryginalne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
...znaczy z brązowymi piórami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wg mnie to są kwiaty pogrzebowe i nigdy bym ich nie wzięła do ślubnej wiązanki - i nie chodzi mi o przesądy.. Ale po prostu takie przekonanie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bylam na kilku pogrzebach i gerbery mi sie z tym kojarzą i wielkie wiąchy z na kołach jakies wieńce z szyszkami swierkiem i rózami, a to nei znaczy ze kazda gałązka na choince bedzie mi sie kojarzyla z wieńcem pogrzebowym.

ja mialam takie:
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podaje link do mojej relacji - miałam troszkę "inną" wiązankę ślubna właśnie z kaliami..
http://forum.trojmiasto.pl/Relacja-Slubna-MM-14-05-2011-t244683,1,170.html

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
e tam kalie jak najbardziej pasują na ślub
[url=http://slub-wesele.pl/]image

[url=http://www.suwaczki.com/]image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wybiorę raczej Kalie ,bo są takie skromne.... a mam suknię w stylu greckim i fryzurę też sobie taka wymysliłam.
no zobaczymy;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję emenems za wklejenie zdjęcia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) piekna i oryginalna kompozycja !
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Te kwiaty symbolizują delikatność i czystość, na ślub też się nadadzą, chociaż odpowiednie są również na pogrzebie. Nie przypisywałabym ich jednak wyłącznie do kwiatów pogrzebowych. W dobrej kwiaciarni https://www.kwiatyelusia.pl/ zrobią przepiękny bukiet z każdych kwiatów, które będą adekwatne do sytuacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mogą być na pogrzeb, ale i na ślub również
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Ogród

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

aranżacja ogrodu - jakie drzewa/krzewy/kwiaty/projekty polecacie? (50 odpowiedzi)

za jakiś czas czekają mnie prace nad aranżacją ogrodu (za domem). Nie znam się na tym, więc już...

Gdzie kupujecie rosliny do ogrodów (18 odpowiedzi)

Witajcie ! Przeglądałam gazetki marketów ogrodniczych itp szukając jakiś fajnych promocji na...

do góry